Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ✙Resurgam✙
Added 14 Jul 2024

✙Resurgam✙

@resurgammmm
Number of subscribers: 55 969
Photos: 1,730
Videos: 338
Links: 3,180
Description:
Resurgam (lat. «я підіймусь знову») Наші ресурси | підтримати — https://linktr.ee/resurgamhub Зворотній зв'язок ☎️: @Resurgamm_bot
Source

✙Resurgam✙ | G7: Трамп хоче... Що? 💬 Вчора Politico вийшло з інсайдами, що після пе...

Telegram community logo - ✙Resurgam✙ ✙Resurgam✙ @resurgammmm
29 700 Views/Reach 2026-06-17 09:39 Message №4646
G7: Трамп хоче... Що? 💬 Вчора Politico вийшло з інсайдами, що після першого дня перемовин європейські лідери налаштовані оптимістично щодо можливості зміни підходів Білого дому в контексті тиску на Кремль.➡️ Розглядається формат домовленостей, за яким ніби Трамп буде готовий посилити тиск на путіна в обмін на активну участь європейців у закріпленні режиму припинення вогню в Ірані (ймовірно, йдеться про розмінування та супровід кораблів).І ця домовленість може бути досягнута, оскільки є цікавий нюанс. Скоріше за все, ця пропозиція надійшла не від країн Європи, а від США.І на це вказують певні цікаві моменти, а точніше — потреби самого Білого дому⤵️▶️ Перше, розпочнемо з того, що США прагнуть вийти з війни в Ірані, і це вже факт. При цьому відносини з Ізраїлем перебувають на вкрай низькому рівні. Попри те, що в публічному просторі між США та Ізраїлем ніби просто простежується напруга, на рівні зливів та неофіційних повідомлень між Трампом і Нетаньягу триває активний конфлікт, що відображається навіть в тому факті, що американці відмовились надати попередній доступ до угоди та відхили прохання Ізраїлю переглянути угоду (з яким розпочинали війну), побоюючись, що той її зірве.Це підкреслює одразу два моменти: наскільки американці хочуть вийти з війни та наскільки не довіряють Ізраїлю. А ще це підкреслює інший момент, що американці тепер потребують третього гравця для встановлення миру (контролю безпеки протоки), і на цю роль найкраще підходить Європа, яка вже сформувала коаліцію, а кораблі були частково перекинуті до південного Середземномор’я ще місяць тому.Тому після першого дня перемовин на саміті Макрон та Стармер зробили заяву🗣: «Ми готові (розпочати місію в Ормузі). Уже завтра можемо залучити винищувачі для спостереження і направити фрегат, а протягом двох-трьох днів — авіаносець “Шарль де Голль”, засоби розмінування та всі сили, які супроводжують авіаносець, — заявив Макрон.Це перший момент, який прямо натякає нам, про що говорили, а отже робить інформацію Politico можливою щодо торгів між США та Європою: тиск на Кремль в обмін на участь Європи в Ірані.▶️ Друге, що підкреслює ця інформація, що Трамп проведе окрему кулуарну зустріч з Макроном. Раніше повідомлялося, ніби із Зеленським Трамп зустрінеться і на другий день, але пізніше уточнили, що це буде з Макроном. Оскільки французькі ВМС є основою потенційної місії. Також повідомляється, що Макрон як господар саміту запросив Зеленського на всі кулуарні зустрічі.▶️ І третє, головне. Щоб запрацювала угода між США та Іраном, американці мають зняти санкції та розблокувати кошти. Фінальний текст угоди невідомий, як і невідомо, який саме обсяг заблокованих фінансів Ірану у світі. Відома сума до 24 млрд, але ця сума зібрана не з усіх, а з найбільших кейсів заблокованих американцями іранських коштів в Катарі та Південній Кореї. А ще є заблоковані кошти приватних іранських осіб в рамках санкцій ООН (поза США).Як зрештою є й самі санкції ООН, для зняття яких необхідно буде 9 з 15 голосів Ради Безпеки ООН і гарантія того, що Франція чи Велика Британія як постійний член не накладуть вето. А ще з 15 голосів Радбезу 3 припадають на Данію, Латвію та Грецію.Іран неодноразово наполягав, що хоче зняття санкцій не тільки американських, але й тих, що накладені ООН. У вересні 2025 року через Китай та Кремль Іран намагався послабити санкції проти себе, але тоді резолюція була відхилена, отримавши лише 4 голоси від власне Китаю, московії, Алжиру та Пакистану.Якби тоді резолюцію було ухвалено, вона припинила б дію санкцій ООН. Тож цілком обґрунтованою є думка про те, що США пообіцяли в угоді з Іраном повторно виставити резолюцію про послаблення санкцій ООН, а для цього потрібні голоси європейців.Тим паче в такому випадку американський президент зменшує репутаційні втрати для себе, бо послаблення санкцій «погодив не він/США», а це рішення ООН, і вже відповідно до нього дії з послаблення санкцій реалізує Білий дім.Тож Трампу дійсно потрібна європейська допомога в швидкому розмінуванні та забезпеченні безпеки для відновлення довіри судноплавства в Ормузі та, цілком ймовірно, голоси європейців у Радбезі, щоб виконати як узгоджену угоду з Іраном, так і зменшити для себе репутаційні втрати. Тому на саміті G7 активну роль відіграє Рубіо, бо це чи не єдиний політик Білого дому, якого сприймають в Європі як більш-менш надійного.➡️ А інформація Politico, що намагаються сформувати тиск на Кремль в обмін на участь європейців у питаннях США в Ірані, — є цілком ймовірною.ResurgamПриєднуйся