Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Растаман та Пустота
Added 14 Jul 2024

Растаман та Пустота

@rastaman_ta_porozhneca
Number of subscribers: 408
Photos: 714
Videos: 92
Links: 457
Description:
Наша волелюбність недостатня

👥 Number of subscribers

408
Average/Day:: +1
Average/Week:: -2
Average/Month:: +1

👁️ Average views per message

311
Average/Day:: 156
Average/Week:: 318
ERR: 76.23%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 0
Week average: 0.9
Average per day: 0.6

Name change history

Растаман та Пустота 2026-03-15
Растаман та Порожнеча 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

УРОКИ РОЖАВИЦей захід запрошує вас зануритися в історію та сучасність Курдистану, з особливим акцентом на Північно-Східній Сирії (Західний Курдистан / Рожава). Вечір розпочнеться зі знайомства з регіоном, його боротьбою та революційним проєктом Автономної адміністрації, яка з 2012 року прагне побудувати суспільство, засноване на низовій демократії, гендерному визволенні та екологічних принципах.Презентацію супроводжуватимуть фотографії, зроблені між 2022 і 2024 роками, що документують повсякденне життя в регіоні, а також триваючий конфлікт.Після знайомства товариш, який брав участь в інтернаціоналістських структурах у Рожаві, приєднається до нас у прямому ефірі через онлайн-дискусію. Він поділиться своїми думками з перших вуст про те, як змінилася ситуація після початку громадянської війни в Сирії, обговорить перспективи майбутнього регіону та поміркує над роллю і значенням інтернаціоналістської участі на місцях.Під час дискусії також буде досліджено, як парадигма курдського руху за свободу, зокрема ідея демократичного конфедералізму, була сприйнята людьми в усьому світі. Багато інтернаціоналістів повертаються до своїх країн і громад, несучи з собою уроки Рожави й застосовуючи їх для протистояння силам капіталізму, авторитаризму та нерівності, з якими вони стикаються вдома.Разом ми поміркуємо над тим, що означає інтернаціоналізм сьогодні, та дослідимо, як боротьба за самовизначення в Курдистані пов’язана і переплітається з рухами за справедливість і визволення у всьому світі, зокрема й в Україні.Щоб потрапити на івент, напишіть за контактом: @dobr0dii
I Heart Huckabees (фільм Змова) або в чому сенс життя?Доброго часу сутінок пацанам пацанесам й небінарним принцесам Ви ще не встигли прослухать оповідання екзистенціаліста Сартра "Мур", а я вже пропоную вам подивитись огляд на фільм про "екзистенційних детективів".Фільм до нєльзя заряджений кльовою музикою, офігенними акторами та акторками, абсурдним гумором і безкінечною графоманією на тему відчаю, болю, страждань, хаосу, любові, долі, абсурду. Одним словом - про екзистенціалізм.Насправді, я настільки люблю це кіно, що стомився від вічного переказу його всім і вся, тому зробив невеличкий огляд аби спростити собі задачу, ну і знайти тих хто буде пертись з цим ахуєнних гегів так само як і я. Ай лав ту денс карочеСподіваюсь не сильно вам проспойлерив, і сподіваюсь що ви підете і подивитесь це кіно. Потім повернетесь і напишете коментар, чи сподобалось воно вам. Ну і звісно задонатите Колективам Солідарності - вони як раз збирають на дрони.А якщо вам подобається моя робота - мені теж можна щось закинуть (5457082523398241)Приємного перегляду
Жан-Поль Сартр - МурДоброго часу сутінок пацанам пацанесам і небінарним принцесам!Скучали за моїми озвучками? Я теж. І нарешті в мене з'явився час бо я звільнився з роботи і тепер я можу щось трошки десь там вам поозвучувати.Впевнений вам мало екзистенційних криз в цьому житті, тому ось вам ще однин привід - оповідання про анархістів, яких спіймали фашисти. І як ви розумієте, мур це тут не котячі ніжності, а стіна біля якої їх збираються поставити. Не знаю як вам, а роздуми подібні до тих що озвучує головний герой мене заспокоюють - але попереджаю, можливо для вас буде зворотній ефект.А щоб зануритись в ці почуття ще більше - спішіть купити друкований примірник у проекту Чорнозем через бота -@JPSartreLeMur_Bot (військовим безкоштовно).Як би то не було, спіймали ви екзистенційний жах чи полегшення - не забувайте донатити колективам солідарності на свіжий збір.Підписуйтесь на проекти Чорнозем та Утопія чиїми силами видане це оповідання, підписуйтесь на мій телеграм та ютуб.Ну і мене теж можете підтримати донатиком на карту, щоб нові озвучки і не тільки вийшли пошвидше: 5457082523398241
👋Вітання усім!🎉Нещодавно ми відсвяткували свою річницю! Саме рік тому 23-го вересня наш журнал повноцінно розпочав радувати вас своїми перекладами та авторськими творами! Ми хочемо подякувати видавництву «ЭГАЛИТÉ», анархістським мемам, анархо-соліпсисту, Чорнозему, CAOA, видавництву «Ўтопія», Комірчині анархістки, UANTIFA, Українському поступові та всім іншим, хто підтримував нас репостом. Ми вдячні та цінуємо будь-яку солідарну підтримку, без якої наш журнал був би менш відомим. 📚На честь нещодавної річниці журнал «Низовина» оголошує збір-розіграш із дуже цінними і унікальними призами! Головний лот: рарітетне харківське видання Макса Штірнера «Єдиний та його власність». Окрім нього розіграємо:🔹«Бунтівна людина» Альбера Камю;🔹«Махно-пак»: «Спомини» Нестора Івановича Махна та «Історія махновського руху» Петра Аршинова;🔹Петро Кропоткін: збірка творів (куди входять «Сучасна наука і анархія» + «Хліб і воля»), а також «Нотатки революціонера«🔹«Робота» від анархістського колективу Crimethinc.🎲Кожен лот будемо розігрувати окремо протягом одного тижня. Щоб перемогти, треба підписатися на наш канал у Телеграмі і зробити донат від 100 грн. Один донат = один квиток і шанс перемогти. Чим більше донатів, тим більше шансів на перемогу. Переможці будуть обрані рандомайзером. Починаємо розіграш з 3 жовтня, тож скоро буде анонс першого лоту.🤝Зібрані кошти будуть поділені порівну: половина піде на роботу журналу, а інша — на потреби одного з учасників редакції, який служить в аеророзвідці.🫶Долучайтеся! Зробимо гарну справу разом!
Учора я думаў, што 14 гадзін у аўтобусе гэта найгоршае, што здарылася за дзень. Але ў самым канцы дня дайшла страшная навіна: Печенег і Молот 200.З Печенегам я пазнаёміўся 7 сакавіка 2022 года ў Хэлме, каля самай польска-ўкраінскай мяжы. Мы ехалі ў адной машыне ва Украіну, нават не ўяўляючы, што нас чакае далей. Тады мяне ўразіла, як так малады хлопец так лёгка пакінуў мірнае еўрапейскае жыццё, каб ісці ваяваць. Пазней я даведаўся, што для яго вайна пачалася яшчэ ў 2014 годзе, на родным Данбасе. Многія яе жахі ён бачыў яшчэ тады.У Абухаўскім 135-м ОБТРО, дзе ствараўся антыаўтарытарны ўзвод, мы з Печенегам трапілі ў адно аддзяленне. Там жа я пазнаёміўся і з Молотам. Яны былі старымі сябрамі, знаёмымі па львоўскім вулічным антыфашызме і фан-сектары ФК «Львоў». Амаль усе ў аддзяленні былі з гэтай тусоўкі.Служылі мы разам нядоўга, праз паўтара месяца вайсковая бюракратыя нас разлучыла. А мала ведаю пра далейшы баявы шлях хлопцаў, але Псіх і сястра Печенега трошкі пра яго ўзгадалі ў сваіх пастах. Напэўна, апошні раз я бачыў іх напрыканцы вясны 2022 года. Нядаўна мы з Печенегам былі адначасова ў Кіеве, пісалі адзін аднаму, хацелі сустрэцца. Не выйшла. Цяпер ужо ніколі не выйдзе.17 верасня 2025 года вайна забрала Печенега і Молота. Але мы яшчэ сустрэнемся ва ўтопіі.
Схоже сьогодні у Києві намічається чесний протест. Якби був там, неодмінно прийшов би.Мені здається влада перегинає із батогом для військових на фоні пряника для цивільних чоловіків (дозвіл на виїзд закордон). Хочуть ще більше посилити покарання для військових . А жодного бонуса нам натомість не пропонують.На вимогу ГШ у 2022 ВР вже посилила покарання для військових (точніше позбавило суди права давати покарання менше меншого). Єдиною лазівкою залишалась стаття «непокора», тоді можна було сподіватись на умовне покарання. Наприклад за СЗЧ суд не може дати менше 5 років реального ув’язнення. Про кількість таких злочинів, їх вимушене «амністування» і використання як варіант переведення до іншої в/ч ви в курсі.Про «зарплати» військових я писав вже давно. Очевидно, що їх треба радикально збільшувати, це вигідно усім, в т.ч. цивільним. І очевидно, що диспропорція, коли «премія» (додаткове грошове забезпечення, якого легше позбавити) фронтовика у 5 разів більша за гарантовану «ставку» (а в тилу люди отримують ці жалюгідні 20 тис) не вигідна для захисниць і захисників.Найбільш дискримінована і взискувана людина в Україні сьогодні — це солдат-піхотинець. І він не має уповноваженого зі своїх прав. Військова омбудсменка призначена, але закон, що регулював би її діяльність, так і не прийнятий. Вона може вирішувати питання тільки механічно звертаючись у кожну військову частину з вимогою «дотримуйтесь закону». Це нечувано на 4 рік повномасштабної війни.Жодного руху у напрямку визначення термінів дійсної служби влада також не учинила. Навіть напів-кроків.
Слова дружини Давида Ганни:Це була його мрія - така кількість червоно-чорних, чорних та інших анархістських прапорів разом із жовто-блакитними на Майдані Незалежності. Шкода, що це стало можливим лише завдяки його загибелі. Давид здійснив революцію, і соціальну, і естетичну. Відтак прощання із ним нагадувало політичну акцію: люди прийшли навіть із прапорами з організаційною символікою. Мені ж на похованні Давида представники військової частини вручили прапор України на знак тих цінностей, які він захищав, жертвуючи власним життям. Цей символічний обмін людини на прапор мені і досі важко помислити.Ми з Давидом завжди шанували та відзначали День Незалежності та День Конституції України, а українські прапор і герб ніколи не були для мене абстрактними символами. Бо для мене, як і для Давида, Україна завжди була моїм проєктом. Однак тепер цей прапор значить для мене щось дуже конкретне - він облитий кров'ю Давида. За незалежність України, за нашу демократію, Давид віддав життя. Я завжди памятатиму про це. Пам'ятайте і ви.З Днем Незалежності!///Words from David's wife Hanna:This was his dream – such a number of red-and-black, black, and other anarchist flags together with the blue-and-yellow ones on Independence Square. It’s a pity that this became possible only thanks to his death.David carried out a revolution – both social and aesthetic. Therefore, the farewell to him resembled a political action: people came even with flags of organizations and symbols.For me, seeing representatives of the military at David’s funeral carrying the Ukrainian flag in front of those who had died defending it, sacrificing their own lives, was deeply moving. This symbolic exchange of a human life for a flag is still difficult for me to comprehend.David and I always honored and celebrated Independence Day and Constitution Day of Ukraine, and the Ukrainian flag and coat of arms were never abstract symbols for me. Because for me, as for David, Ukraine has always been my project.But now this flag means something very concrete to me – it is soaked in blood, in David’s blood. For Ukraine’s independence, for our democracy, David gave his life. And I will always remember this. You should remember it too.Happy Independence Day!
Вільна школа у Львові повертається!Після успішного минулого року "Вільна школа" знову збирає тих, хто прагне ділитися знаннями й творити разом!Що це?Проєкт створений студентами львівських університетів для всіх, хто цікавиться культурою, наукою та критичним мисленням. Ми даємо можливість поділитись своїми унікальними знаннями з іншими студентами. Минулого року проєкт об'єднав багато активних учасників і надав можливість обговорити важливі ідеї, знайти нові спільноти та розширити свої горизонти.Про що?Наша програма охоплює широкий спектр тем – від політичної філософії до критичної педагогіки, від соціології до мистецтвознавства. Конкретна програма буде доступна після набору лекторів. Ми відкриті до різних підходів і точок зору!Практичні деталі- Коли: 14-25 липня 2025 року- Де: Міський палац культури ім. Хоткевича- Скільки коштує: Безкоштовно- Для кого: Переважно для студентів, але відкрито для всіх зацікавленихХто може долучитися?Слухачі: Студенти та всі, хто прагне нових знань та живого спілкування Лектори: Будь-хто, хто має цікаві ідеї чи досвід у своїй сфері та готовий поділитися нимиЯк долучитися?Участь вільна за умови попередньої реєстрації:Стати слухачем/слухачкою Стати лектором/лекторкоюЯкщо у вас є запитання, то пишіть в коментарі, або скористайтесь F.A.Q!
🇺🇦 Розпочинаємо збір на 15 дронів-камікадзе та 5 дронів ППО для антиавторитаріїв!У ситуації, коли штати обрізають нам збройну допомогу, цю допомогу можете надати ви.Ми бачимо, як просування російських військ на Сході вдається зупиняти завдяки підрозділам, що працюють з безпілотними системами. Дрони зупиняють штурми, збивають ворожі розвідники та рятують життя.З початку року ми зібрали та передали військовим 42 дрони-камікадзе — 15 семидюймових та 27 десятидюймових (три з них нічні). У роботі маємо ще 13 дронів. Ми постійно отримуємо нові запити. Саме тому відкриваємо цей збір на 15 дронів-камікадзе та 5 зенітних дронів проти повітряних цілей.Вартість компонентів на один дрон-камікадзе — 200$ (8 240 грн).Вартість компонентів на один зенітний дрон — 550$ (22 660 грн).Загальна мета збору — 5750 $ (237 000 грн).Сума велика, тому долучайтесь до збору та відкривайте допоміжні банки.(Пишіть https://t.me/woookie69, instagram: @purgatorius69 або [email protected] про ваші ініціативи. Ми можемо надіслати вам дизайни для ваших постів.)За донат або закритий допоміжний збір на суму від 8 240 грн / 200 $ даємо можливість залишити будь-який підпис або свій стікер на дроні.А за найбільший донат віддамо сувенір — трофейний російський дрон.(Якщо такий донат буде з-за кордону, можлива ускладнена логістика подарунка)Обов’язково залишайте свої контакти в описі до донату!🔗Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/6ENMCvAQzW💳Номер картки банки: 4441 1111 2249 8730 PayPal: [email protected]
​​Я щиро ненавиджу Рене Декарта за те, що, описуючи нелюдських тварин як "біологічних машин", він закріпив їхню експлуатацію та зробив можливою її індустріалізацію. Навіть розвиток науки, який давно подолав релігійні забобони та довів наявність в тварин болю, не звільнив останніх від рабства.Втім, ще більше я ненавиджу той факт, що сучасна наука може зробити Декартів принцип реальністю, позаяк редагування ДНК потенційно робить можливим виведення популяції тварин, які дійсно не відчуватимуть болю, про що вже думають кілька наукових груп.Біологічні машини з урізаним спектром почуттів, які народжуються, щоб прожити все своє життя в неволі, щоб бути вбитими та використаними, як повернення до ідеї Декарта, закріпляє ідею можливості та легітимності експлуатації людиною інших видів. Наука як така не спроможна подолати дискримінацію та відчуження, якщо вона відірвана від етичних принципів. Це лише один з симптомів хворого суспільства, яке прямо зараз вироджується в хаотичну війну всіх проти всіх, з поверненням до принципу might is right. Надія лише на те, що турбулентні часи породжують відсутні до цього можливості, тому якщо й потрібно наголошувати на важливості етики, то саме зараз. Від того, наскільки важливими для нас будуть наші принципи горизонтальності, в тому числі по відношенню до інших видів, залежатиме наше подальше існування та існування наступних поколінь.P.S. Якщо ви раптом відчуваєте, що цінність людини вища за цінність нелюдської тварини, згадайте про російських та північнокорейських військових, життя яких, разом взятих, важить менше, ніж життя цуцика, знайденого на позиції.