Гагагагага"Маглі би учіть", каже!"Полная загадка", каже!"Сматрєть, а не щолкать", каже...Пенове! Бійтесь своїх бажань! Бо вони іноді таки збуваються)))І ось вже більше року, як я власними очима бачу ситуацію з вогневою підготовкою зсередини. І сам щодня займаюсь саме цим питанням.Зокрема, саме я тепер і вчу людей безпечно і правильно розряджати зброю. І от сьогодні ми це також розбирали, вчили і відпрацьовували.І тепер, за оцей рік, дуже багато незрозумілих речей про армію раптом стали для мене цілком зрозумілими. Зокрема, і необхідність отаких місць розряджання зброї.Бо, як виявилося, я занадто переоціював - та й досі, мабуть, значно переоцінюю - середній рівень IQ "оператора АК". А також його бажання навчатись, і щодня ставати кращим та ефективнішим. Мені, бачте, надто часто здається, що усі інші люди у цих моментах мають бути подібні до мене та до моїх друзів по зброї. А це, виявляється, не зовсім так. Ну, м'яко кажучи.Це не нарікання чи якесь ниття, ні. Нічого такого.Це просто констатація: а, ну ок. От тепер я реально зрозумів, для чого це)Дякую, більше питань не маю)))
Понеділок - час для дискусій) Тому надаю слово моєму другу, досвідченому стрілку-карабінщику Миколі Микуличу. У нього є що сказати про використання запобіжника на тренуваннях.Почитаю ваші думки у коментарях, а потім сформулюю власну, у наступних постах.===============================> Друзі, помітив нову тенденцію в вогневій підготовці, яка очевидно прийшла до нас від американських військових. > Не часто так буває, але цього разу, на мою скромну думку, це максимально шкідлива техніка. > Суть цієї техніки в постановці зброї на запобіжник після кожної серії пострілів. Тобто на початок вправи запобіжник знімається, але після стрільби по першій мішені чи групі мішеней ставиться знову. Наприклад треба вистрелити одну мішень стоячи, потім іншу з коліна і третю лежачи. Стрілець знімає запобіжник, стріляє… ставить запобіжник переходить на коліно, знімає запобіжник, стріляє, ставить запобіжник, лягає, знімає, стріляє. > Окрім абсолютно зайвих маніпуляцій з запобіжником, які немають сенсу, бо при нормальних навичках достатньо вивести вказівний палець за скобу, ствол при переходах і так в напрямку ведення вогню, тобто крім витраченої в пусту роботи дрібної моторики, маємо ще одну проблему - стрільці банально забувають цей запобіжник зняти. Це я бачу не по одній чи двом людям, а як тенденція. > Та сама процедура при перебіжках і взагалі будь яких елементах роботи крім безпосередньо стрільби. > Все життя ми вчились, що запобіжник знімається на початку вправи чи вогневого контакту і ставиться лише по завершенню. Вийнятком є лише ситуації коли ви втрачаєте контроль над зброєю, себто хочете закинути зброю на спину, перевести під ліву руку на ремені, та інші ситуації де вам потрібно звільнити руки від зброї. Це подолання перешкод, залізти у вікно, витягнути пораненого і так далі. Тут дійсно безпечно і необхідно ставити зброю на запобіжник і свою і пораненого, щоб запобігти випадковому пострілу, коли зброя в теорії зачепиться за елемент спорядження чи зовнішні причини (гілку, паркан і так далі). > Інколи на тактичних змаганнях де не діють кути безпеки, також була звичка ставити запобіжник при русі назад коли позаду глядачі, чи коли виконується групова робота і стволи будуть направлені в сторону де є свої. Це нормально, але людина яка вже може працювати складні вправи групою на взаємодію, зазвичай вже має достатньо базових навичок щоб розуміти момент необхідної постановки і своєчасного зняття запобіжника. Те саме стосується і бойових дій. > Не бачу жодного здорового пояснення навіщо мені на переході з положення стоячи в положення лежачи, коли ствол фактично весь час направлений в бік мішені (супротивника), або при перебіжці від одного укриття до іншого, ставити запобіжник. Вчіться заводити палець в скобу при вскидці і виводити коли не стріляєте, цього достатньо. > Додатково отримуємо бонусом ще одну проблему, уявімо що людина яку інструктора задрочили присіданнями і віджиманнями до усрачьки, задресирували цю навичку залізобетонно. Ок, даємо цій людині штатний АК-74. Що робимо ? Дрочимо «флажок» туди сюди поки не зітремо пальці, чи міняємо правила безпеки. > Вчіться критично мислити і думати навіщо ви робите той чи інший елемент роботи зі зброєю і що воно вам дає.===============================Які будуть думки?
Раночку.Існує міф, що кулями калібру 5,45х39 неможливо вести ефективний вогонь через рослинність. Мовляв, висока трава або кущі обов'язково вплинуть на траєкторію кулі, відхилять її вбік, будуть рикошети, і влучити не вдасться.Доповідаю: це міф, він неправдивий. В реальності, якщо ви бачите вашу ціль через густу рослинність - сміливо відкривайте по ній вогонь. Прицільний, інтенсивний, на враження. Навіть якщо якусь кулю травинка відхилить, решта все одно залетять у ціль. Бо не настільки сильно впливає рослинність на постріл, щоб аж зовсім не влучати.На відео: стрільба крізь траву, з коліна та лежачи. Дистанція ~100 м. В обох випадках свої цілі я бачив вже крізь рослинність, і відповідно стріляв також через неї. Промах лише один; решта куль залетіли у свої мішені. Якщо вести більш інтенсивний вогонь по кожній цілі, то 1-2 промахи на його результат ніяк не вплинуть.Тому, як казав сучасний класик: "Бачиш - стріляй!" І байдуже, трава там, кущі, листя, чи ще якась рослинність. Якщо хоч якось бачите вашу ціль - шанси на влучання є завжди. Не треба намагатись піднятись вище, або вийти на відкриту ділянку. Просто прицільтесь і стріляйте.
До попереднього допису. Поспішу заспокоїти: так, це мій власний Savage MSR-15 Recon. Із ним усе гаразд! Навіть у такому вигляді, як на першому фото, він чудово працює, і стріляє безвідмовно. Вже більше двох років. Щоб знову повернути йому потім вигляд, як на другому фото - довелось, звісно, трошки попотіти. Але - це десь година роботи максимум, із повною чисткою та змащуванням усіх деталей та частин. Отут показую, що та як. Деякі стрільці особливо переживають за оптику Nightforce NX8. Тому акцентую: НІЧОГО ЇЙ НЕ СТАНЕТЬСЯ - якщо не намагатись одразу ж терти лінзи, засипані піском, майкою чи кітелем! Боже борони!!! Процедура очистки оптики наступна: 1. Здмухати усе, що здувається - грушею або й ротом. 2. Пензликом ніжно змахнути решту. НЕ ТЕРТИ!3. Водичкою з милом обережно промити, серветкою - підсушити. НЕ ТЕРТИ!4. За необхідності повторити. Але - не прикладаючи до поверхні лінзи навіть найменших зусиль! Уявіть, що купаєте і витираєте, приміром, метелика))) У даному випадку лінзу об'єктиву я не мив, лише здмухав пил. Окуляр - таки довелося промити. Але це нескладно, а результат - знову все видно. Картинка через приціл кришталево чиста, як сльоза! Арочка також вичищена, доглянута, і працює, як годинник. Чого і вам бажаю.
Аж ось і нове відео - від страшного старшого лейтенанта Олійника)Насправді, відео на цікаву та важливу тему. Правила влучної стрільби.Поки ви ще не почали дивитись це відео, я маю повідомити вам два безумовних факти про стрільбу у бойових умовах.Факт №1. Лише прицільний вогонь зі стрілецької зброї є дієвим, результативним, і здатен вразити противника. Якщо ви не цілитесь, і не намагаєтесь стріляти прицільно, а просто "насипаєте" у той бік - не очікуйте реального результату від такого вогню (хоча інколи він також необхідний).Факт №2. Намагання прицільно стріляти небезпечне, і може вас вбити. Бо саме прицільна стрільба потребує від вас відкритись, щоб прицілитись. А ворог тут може виявитись швидшим. Тому пам'ятаємо золоте правило: "якщо тобі зручно цілитись - ти погано заховався!" І тому обираємо, оснащуємо та маскуємо свої позиції для стрільби відповідним чином.Ховайтесь ретельно, цільтесь якісно, стріляйте влучно. І за можливості міняйте стрілецькі позиції якомога частіше.Ну от. А тепер - відео.https://www.youtube.com/watch?v=7c7FU_Z7zGw
ЯК ПРАЦЮВАТИ З KESTRELДля початку нагадаю, що з усіх моделей метеостанцій Kestrel нас із вами, як стрільців, цікавлять лише моделі із індексом х700. Тому що саме у них є балістичні обчислювачі (в х500, приміром, їх немає, лише датчики атмосфери).Також уточню, що модель 2700 є надто примітивною для високоточної стрільби. Мінімально треба хоча б 4700, 5700. І є певна різниця між моделями Ballistics та Elite (останні кращі, але дорожчі).Отже, про роботу з ними. Коли кілька років тому я писав статтю про метеостанції Kestrel 5700 Ballistics, я знайшов рекомендований виробником простий та зрозумілий алгоритм найбільш правильної роботи із цим чудовим приладом у польових умовах. Важливо: перш ніж щось рахувати, обов'язково виконайте калібровку компасу приладу на місці, де плануєте стрільбу!Алгоритм роботи з Kestrel зветься CRUSH, його назва являє собою акронім. Полягає він у наступному:(C)apture: захопіть напрямок на ціль, навівши прилад "спиною" на неї і натиснувши червону кнопку захоплення параметрів.(R)ange: виміряйте дистанцію до цілі і внесіть її в прилад (існують далекоміри з Bluetooth, які можуть передавати в Kestrel дані по дистанції автоматично).(U)pdate: виконайте вимірювання напрямку і швидкість вітру. Виставте метеостанцію імпелером проти вітру, натисніть червону кнопку і вимірюйте швидкість потоку деякий час. По завершенні вимірювань ви отримаєте середню (WS1) і максимальну (WS2) швидкості вітру, а цифровий компас задасть його напрямок (WD). При необхідності ці значення можна відредагувати вручну. Закрийте импелер після виконання вимірювань.(S)pin: включивши режим оновлення параметрів атмосфери Environment: live, покрутіть ваш Kestrel в повітрі на його шнурку, щоб точно виміряти температуру і вологість повітряного середовища. Відразу ж після виконання вимірювань вимкніть режим оновлення, змінивши його з live на lock - при утриманні приладу в руках датчики температури і вологості можуть давати помилкові свідчення.(H)it: встановіть на прицілі розраховані приладом поправки і ретельно виконайте постріл. Якщо все налаштовано і працює правильно, ви влучите у вашу ціль.Свого часу я перевірив цей алгоритм на практиці, стріляючи турніри з дальньої стрільби LRSC, і вигравши один із них (двома влучаннями у двохкілометрову ціль). Можливо, і вам буде корисним.Нагадую, що про налаштування Kestrel Ballistics є довге і докладне відео на моєму каналі. Також на каналі ІБІС є серія "Збройової Школи", присвячена цим чудовим приладам. На каву та натхнення: https://www.buymeacoffee.com/ml888
Останній раз, коли я цікавився протоколами роботи Служби охорони державних діячів США (т.зв. Secret Service), я читав, що радіус у 800 м довкола ВІПа має бути зачищений від загроз повністю. Наглухо. І перебувати під постійним, невсипущим контролем.Ніякого стояння на дахах. Ніяких відкритих вікон. Ніяких переміщень. Ніякого руху. Найменший підозрілий порух - і снайпер стріляє. А вже потім розбираються, хто воно там було і що робило.Так завжди діяли через те, що саме 800 м є зоною впевненого ураження ростової фігури людини тренованим стрілком. Зі звичайної болтової гвинтівки з оптикою (або і без такої). Тоді відштовхувались від можливостей 308-го калібру, як найбільш поширеного. А так як усі службовці Secret Service самі були стрільцями, то вони точно знали і розуміли, куди треба дивитись і звідки можна очікувати загрозу.Часи змінюються, і покоління також. У тому числі - в спецслужбах. У даному випадку, як бачимо, стрілок посеред білого дня (і на очах у десятків очевидців) з добре видимою зброєю в руках спокійно виліз на похилий дах поруч. І зайняв позицію не за 800, а всього лише за 120 м від особи, яку охороняли Secret Service. Трампу дійсно дуже пощастило. 120 метрів - це взагалі не дистанція для AR-15 в руках тренованого стрілка. Втім, убивця навряд чи був дійсно тренований: він не служив (на відміну від Лі Харві Освальда), мав лише 20 рочків, і з виду скидається на якогось фріка (втім, а на кого ви сподівались, на Марка Волберга))? Але він все ж встиг випустити чи то 7, чи то 9 куль.Треба бути дуже далеким від стрільби та зброї, щоб всерйоз стверджувати, що оте влучання у вухо, як і увесь цей замах, є "інсценуванням". Проти цього свідчать втрати серед сторонніх осіб (є вбиті та поранені), а також ліквідація стрілка спецслужбами на місці. Втім, важливіше те, що проти цього свідчить здоровий глузд.Ще, кажуть, цей недолугий стрілок був вдягнутий у футболку Demolition Ranch. От у це я повірити можу; сам Мет ніколи не захоплювався влучною стрільбою на значні відстані, а переважно по кавунах та динях ледь не впритул лупив))) Ймовірно, і його послідовник так само знехтував тренуваннями влучної стрільби на користь інших речей. А дарма. Не знаю, на який результат розраховував стрілок - бо запитати вже немає у кого - але виглядає так, що вийшло з точністю до навпаки від того, як він хотів. Гадаю, у Secret Service настануть важкі часи. Розслідування, переатестації, полетять голови та погони, відбудуться реформи. Це абсолютно очевидно. Що ж до усіх інших висновків, то я можу лише повторити вранішній: не нехтуйте вогневою підготовкою, і тренуваннями у влучній стрільбі. Бо невлучно - воно і саме якось вийде. Але, як бачите, із зовсім іншим фіналом.