Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Про Зброю
Added 14 Jul 2024

Про Зброю

@prozbroyu
Number of subscribers: 24 009
Photos: 3,530
Videos: 389
Links: 1,290
Description:
Оскільки добре оснащене ополчення є необхідним для безпеки вільної української держави - право народу України на володіння зброєю не може бути обмеженим! Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/AJVszX7oRJ

👥 Number of subscribers

24 009
Average/Day:: -74
Average/Week:: -163
Average/Month:: -995

👁️ Average views per message

7 916
Average/Day:: 5,890
Average/Week:: 8,666
ERR: 32.97%

📊 Messages per Day

1.2
Last day: 0
Week average: 1.6
Average per day: 1.2

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 5,710 26-04-27 08:33
Познайомився на суботньому турнірі із отаким виробом від Canik.Чесно, мені дуже подобаються їх пістолети - чимось навіть більше, ніж легендарний Glock. Вони сучасні, цікаві по дизайну і надійно працюють. Ми колись тестували, 10 000 пострілів пістолет пройшов без питань. Це модель Canik TP9 SF METE-S, із цікавого - має унікальний додатковий механічний запобіжник на спусковій скобі. Не впевнений, чи користувався б ним, але в усьому іншому - пістолет просто мрія. Гарні прицільні, зручне утримання, клавіша ЗЗ та кнопка скиду магазину - саме там, де треба. Слайд із добрячими насічками, і підготовлений до монтажу коліматора, кому потрібно. Магазини додатково подовжують руків'я, щоб зручніше утримувати. Що ж, залишається лише дочекатись, коли подібні іграшки можна буде купувати. Бо головна фішка Canik - при усій сучасності і якості, вони відносно недорогі. Не знаю, чи носив би щодня - я взагалі не фанат носіння - але тренувався б із такою штукою чисто для фану із задоволенням.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 6,520 26-04-13 09:56
Реакція на контакт для кулеметника.Не так давно обговорювали вправу "Зустріч", із юаркою. Я ще казав тоді, що це вправа дуже корисна, і особливо - для кулемету. Ну ось, тепер дивіться, як відпрацьовують подібну вправу впевнені користувачі ПК. Саме із кулеметом.Це реально дуже дієвий спосіб реагування на раптову зустріч із противником десь у посадці в сірій зоні. І перевага тут завжди буде у того, хто, не роздумуючи, одразу ж відкриє вогонь.На жаль, я вже бачив наслідки подібних зустрічей...Коли саме перша черга, випущена ось таким кулеметником, за 2-3 секунди вирішувала результат бою.Тому тим, хто ходить з кулеметом, і має можливість тренувати подібні речі - це треба робити в обов'язковому порядку. ПКМ тут не найзручніший вид зброї, краще б шось типу М249 - але суть від того не змінюється.Від автора:приблизна щільність вогню при зустрічах на близьких/ середніх дистанціях, коли один кулеметник в групі.перший короб висипається суто для того, щоб 2-3 стрілка встигли вирівнятись в лінію і своїм вогнем прикрити перезарядку ПКМ.після перезарядки щільність вогню визначається командиром/ помічником (спостерігають не тунельно, мають краще розуміння загальної картини бою) і ведеться в залежності від кількості особового складу/ вогневих засобів (якщо такі можливо визначити), дистанції до противника, та майбутніх дій/ маневрів власної групи, прикриття для застосування ними додаткового важкого озброєння (труби/ рпг) і тд. Єдине, що я б тут поміняв, це перенесення зброї. Я б, напевно, ніс би кулемет на ремені - горизонтально, і стволом на 12-ту годину. Так швидше. Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,840 26-04-08 15:50
- ..а чим же ж його чистити??? ©Прийшла весна, почали активніше стріляти. І, відповідно, чистити.Регулярно пояснюю, що чистити деталі зброї (як хромовані, так і звичайні) від нагару абразивними засобами - кухонними мочалками та сталевими шкребками, скотчбрайтом, наждаком, піском, цеглою і т.д. - НЕ МОЖНА! КАТЕГОРИЧНО!!!Ну, звісно, якщо вам не байдуже, що буде з вашою зброєю далі.А чим же ж чистити, якщо кухонною мочалкою і піском нізя? - питають у відповідь.Ось, показую.Оцим.При цьому для більшості випадків вистачить лише масла і ганчірки. Отой засіб Daypatron і ота губка ДЛЯ ТЕФЛОНУ (вона м'яка, і не дряпатиме метал) - це для найбільш важких місць. Типу дульника та поршня калаша. Або поршня та газової камери самозарядної рушниці.Але, повторюю, на 95% брудних деталей цілком вистачає масла і ганчірки.Традиційно рекомендую Ballistol Original. А ота лагідна губка для тефлону - купується в "Аврорі".Звісно, для нормальної чистки треба буде ще застосувати щітки, шомпол, йоржики, патчі і все таке. Але щоб віддерти нагар - оцей варіант цілком робочий.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 6,820 26-04-06 09:52
Подивився ⬆️⬆️⬆️. Отже, маю що сказати.На відео (метою якого, очевидно, була реклама антидронових патронів бренду Drone Round) Гаранд і компанія стріляють спершу з рушниць, а потім із арок. По FPV-дронам 7", що запущені без корисного навантаження, і пілотуються дуже технічним пілотом.Що побачив я: хлопці надто вже явно не сильно старались з рушницями, бо їх метою на відео було продемонструвати, що це, мовляв, малоефективно. По мішені (скрін 2) видно, що вони використовували надто дрібний шріт (birdshot), який не здатен нанести реальне ураження дрону на відстанях більше 20 м. Тому у них і не було впевненого збиття дрона з рушниці.Про всяк випадок ще раз нагадаю свою пораду: якщо купуєте патрон 12 калібру проти FPV, обирайте крупний шріт, напівкартеч, "нулі", можна навіть картеч, до 5,5 мм у діаметрі.Свинцевий шріт №3 на 40-45 метрів вже не здатен нічого вразити, просто обсипає ціль; потрібні значно крупніші шротини, щоб нанести дрону реальну шкоду на цих дистанціях.При цьому, щоб добряче засипати дрон крупним шротом, останнім часом я особисто схиляюсь до наважки у 42 грами.Але цікаво, як працює їх антидронний 5,56.На третьому фото (скріншоті) видно, наскільки щільно прилітають його вражаючі елементи на 25 м по паперовій мішені!Досі жоден антидронний патрон 5,56 (або 5,45), зроблений в Україні, навіть близько не показував нічого подібного. Усі вони дають на 25 метрів вже досить значний розліт. Тут же - дуже щільна купність; а значить, вона буде зберігатись і на більшій відстані.За специфікаціями, початкова швидкість drone round 5.56 складає 670 м/с. Це досить типово для подібних патронів, і це дійсно значно вища швидкість вражаючих елементів, ніж стрільба з рушниці (440 м/с). Якщо елементи будуть ще й твердішими за свинець (а вони мають такими бути) - шанси на враження дрона ще зростають. А от влучити може бути важче - розліт же ж менший. Тому й стріляють утрьох, і максимально "густо".Шкода, що нам не показали постріл по паперу на 50 м. Також шкода, що не кажуть, яку саме версію патрона застосовували: K (8 елементів, 50 м) чи L (5 елементів, 100 м). Припускаю, що саме останню.Із цікавого: стріляють з глушниками і не переймаються; але періодично виникають проблеми з подачею, з чого можна зробити висновок, що має місце надогаз. Це також досить типово для більшості розробок "антидронових" 5,56, особливо на поршневих арках.Ну і ще таке: зверніть увагу, яку щільність вогню їм доводиться створювати, щоб вразити один дрон!!! При цьому вони ведуть вогонь удвох, а то й утрьох, виконуючи стрільбу максимально швидко. Якби могли, 100% стріляли б автоматичним вогнем...Також зауважте, як швидко закінчуються ці патрони. Одного магазина навряд чи буде достатньо, щоб почувати себе впевнено.Ну і на завершення. Багато хто з військових вважає, що стрільба з рушниці по тарілочках є гарним тренуванням для захисту від FPV.Я маю сумніви щодо цього.Тарілочка - дуже умовна і примітивна імітація навіть живої пташки. Що вже казати про дрон! Також стрільба по тарілках може "навчити поганому" - стояти на місці, стріляти неінтенсивно і т.д. За можливості, прив'язуйте мішені до справжнього FPV-дрона, і стріляйте по повітряним мішеням, які тягає справжній дрон. Такі тренування будуть значно, значно дієвіші та реалістичніші.Звісно, хто з багатої сім'ї, то може і по дронах стріляти. Але я б не радив витрачати їх отак задарма. Одного дрону з підвісом мішені метрів на 5-6 нижче вистачить, щоб потренувати увесь підрозділ. А якщо стріляти по самому дрону - максимум на 2-3 стрільці.І ще таке: які б патрони ви не планували використовувати проти дронів, ОБОВ'ЯЗКОВО ПЕРЕВІРТЕ ЇХ відстрілом на відстані 40-50 м. По якимось реалістичним цілям. Приміром, по порожнім цинкам. Якщо є і влучання, і пробиття - це чудово. Якщо лише влучання, але нема пробиття - ну... таке собі. А якщо зробили 5-6 пострілів, а на цинку немає ні влучань, ні пробиття...Розумному досить, гадаю.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 13,100 26-04-03 07:21
...десь отак я собі уявляю сучасний військовий снайпінг у міських умовах.Хто не розуміє, що тут відбувається, поясню. Військові виявили позицію противника - у вікні будівлі за кількасот метрів від їх позицій. І вирішили відпрацювати її із Mk.153 SMAW (Shoulder-launched Multipurpose Assault Weapon, універсальний штурмовий реактивний гранатомет).У цієї штуки є одна дуже характерна особливість, використання якої якраз і видно на відео. Це - вбудована у пускову установку гвинтівка у калібрі 9х51, що використовується для виконання попередньої пристрілки. Кулі 9 мм, якими вона стріляє, підібрані по балістиці таким чином, щоб їх траєкторії співпадали із траєкторією основної гранати. До того ж вони трасуючі, і оператор добре бачить, як вони летять, і куди він ними влучає.Працює це так: спершу в напрямку цілі починає працювати звичайний кулемет - щоб замаскувати пристрілочні постріли. Потім розрахунок Mk.153 SMAW виконує пристрілку - після кожного пострілу спостерігач повідомляє стрільцю, куди влучила випущена ним трасуюча куля. Як тільки черговий пристрілочний постріл влучає близько до цілі, виконується основний постріл - ракетою типу HEDM, що розроблена для роботи проти бетонних укриттів, стін, бункерів і т.д.Ось таким чином за дуже короткий проміжок часу операторам Mk.153 SMAW вдається нанести точне вогневе ураження противнику, що укривається всередині бетонної будівлі. До речі, на нашій війні ці штуки також зрідка траплялися. В усякому разі, пристрілочні патрони 9х51 для цієї зброї я вже бачив. Мабуть, десь є і самі пускові установки з ракетами. Але вироби це складні і дорогі, тому, маю підозру, їх дуже обмежена кількість.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 7,240 26-04-01 13:03
Компанія Magpul стикнулась із неприємним для себе судовим позовом. Виявляється, їх фірмові виймачі для магазинів, які власне і дали назву компанії - Mag[azine] Pul[ler], "виймач магазинів" - придумали зовсім не вони!Як і більшість інших сучасних ергономічних рішень у стрілецькій зброї, справжні магпули спершу почали робити в Радянському Союзі. І лише потім, коли американці безпосередньо стикнулись із цими передовими розробками у Афганістані, вони зрозуміли, наскільки сильно вони відстають. Тому цю розробку ними було вкрадено; а так як конструктивно реалізувати її точно так само просто і ефективно, як в СРСР до АК-74, вони не змогли - то й довелося вигадувати пластики, експериментувати з композитами і т.д.Ось така історія. Як завжди, совок щось придумує, а американці крадуть і роблять по-своєму. Але історична справедливість має бути відновлена. Особливо у такий день, як сьогодні.Документальні фото зі згаданого судового процесу, які наочно підтверджують першість збройових розробників СРСР на цьому полі - вашій увазі. Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 7,480 26-03-25 09:35
Для власників та операторів гладкоствольних булпапів Safari HG-105. Будьте уважні: ця рушниця МОЖЕ ВИСТРІЛИТИ САМОВІЛЬНО, без вашого на те бажання та без натискання пальцем на спуск. У нас це відбулося при досиланні першого патрону у патронник із магазину, коли затвор скидають кнопкою із затворної затримки.Сьогодні на стрільбах у нас було кілька таких рушниць. Одна із них і продемонструвала "фокус" із випадковим пострілом при досиланні першого патрона у патронник. На щастя, стрілок тримав ствола у безпечному напрямку, і ніхто не постраждав. Відбулося це не один раз, а повторилося двічі, із різницею у часі. Проміжне розбирання та чистка у польових умовах, здавалося, усунули проблему - але потім, через кілька вправ, знову відбувся постріл при досиланні. Подальше використання цієї зброї довелося заборонити. На жаль, у мене не було можливості самостійно поколупатись у цьому виробі, щоб зрозуміти, чому таке відбувається. Маю підозру, що відбувається інерційний накол; можливо, на бойку відсутня пружина, яка повинна б не допускати такого, або сам бойок через якесь забруднення підклинює у передньому положенні. Є також версія щодо наклепу на ударнику, який рандомно підклинює бойок у передньому положенні. Але маємо те, що маємо.Я ніколи не був любителем цих рушниць - і тепер бачу, що вони, здається, також мене недолюблюють. Але, на щастя, випадкові постріли пішли у напрямку мішеней, тому обійшлось без постраждалих.Будьте обережні, виконуючи заряджання вашої зброї на стрільбі. Самовільні постріли - це рідкість, але від них ніхто не застрахований.Фото з мережі.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 12,000 26-03-16 16:42
На каналі Garand Thumb вийшло нове відео про дрони - докладна оповідь американського ветерана української війни про виживання в умовах дронових загроз. Цікаве відео, раджу передивитись. Якщо не володієте англійською - вмикайте субтитри і автоматичний їх переклад українською. Але мене зацікавило ось що. У тому відео ветеран каже, що для того, щоб почути розвіддрон в небі, їм доводилося знімати (!!!) активні навушники. Бо вони, мовляв, не підсилюють саме той діапазон високих частот, на якому дзижчать гвинти дронів. І неозброєним вухом, з їх досвіду, дрон з великої відстані було чутно значно краще.І от саме тут я бачу значну нереалізовану можливість для виробників активних навушників. Бо індивідуальні засоби акустичного виявлення дронів для піхоти можуть бути досить ефективними. Особливо це стосується дронів-розвідників (які працюють на значній віддалі), а також оптоволоконних FPV, які не виявляються іншими засобами, окрім акустичних.У часи Другої світової війни відповідні засоби акустичного виявлення були досить поширені, поки не перейшли на радіолокацію. Але тоді не було мікроелектроніки. Тому доводилося городити отаке, як на фото.Зараз же зробити активні навушники із спец. режимом виявлення дронів - з технічної точки зору - зовсім нескладно. Проблем хіба дві: поєднати підсилення ВЧ із захистом слуху від гучних звуків; ну і якось відфільтровувати дзижчання мошкари та комарів)))Ану ж, хто перший із виробників тактичних навушників чи беруш заявить у себе таку функцію? Буде цікаво випробувати!Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 9,450 26-03-14 17:44
Тим часом саме сьогодні я завершив один "довгобуд", а саме - навчальне відео по крупнокаліберному кулемету Browning M2 (на прикладі його сучасної інкарнації як Canik M2 Browning).Відео вийшло довгим, і, ймовірно, досить нудним, тому я зробив із нього дві серії, а ви можете одразу ставити на 1,5х. Але є тут і цікаве. Приміром, у першому відео розглянуто 3 (три!) способи зарядити M2 Browning, і дано рекомендії щодо того, який саме із них найкраще працює. Це тут: https://www.youtube.com/watch?v=7v4qAc-RHBYА щодо другого відео, то його варто глянути хоча б заради вставок із американського ютубу. На початку - пояснення, як стріляти з М2, а десь ближче до кінця - відео, як американський кулеметник здає норматив по неповній розбірці/збірці кулемета M2 Browning у варіанті QCB. Це тут: https://youtu.be/uCSu149Zdy0А, ну і ще в другому відео ми повністю розбираємо, а потім збираємо затвор кулемета. А це дуже часто не найпростіша процедура, особливо якщо цей затвор потрапив вам до рук вперше. Тому, за потреби, передивіться, як це роблю я. За якість картинки сильно не лайте, плз - знімалося ще на старий телефон, витягував, як міг. Частину довелося потім перезняти, бо не було видно майже нічого) Але, сподіваюсь, врешті все ж шось путнє таки вистраждав.Приємного перегляду, гарної суботи, і зі святом усіх.А добровольцям - вітання, шана та низький уклін.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,810 26-03-13 16:55
А тепер некрасіве.І навіть дуже.Сьогодні, під час стрільб патронами 5,56 торгової марки black round, ми хапонули дві дуже неприємні затримки.Особливо здивувала перша. Бо у пачках із патронами 5,56, схоже, якимось чином опинився патрон 5,45.Ясна річ, його не помітили.Ясна річ, арку заклинило. І довелося шукати шомпол, щоб шось із тим зробити. Бо, як я вже згадував, видобути патрон 5,45, що потрапив у арку, із казенної частини ствола - це ціла проблема. В бойових умовах - це залишитись без зброї.Друга затримка також досить неприємна. Петардний постріл. Відносно тихий звук пострілу, віддачі немає, перезарядки немає.Куля наче і вийшла зі ствола, але впала між стрільцем та мішенню.У таких випадках краще перестрахуватись, тому мені довелось знову зупинити стрільбу, викинути гільзу вручну, розібрати гвинтівку і дивитись у ствола.Обійшлося, кулі в стволі не було. Але...Як ви розумієте, обидва випадки на одній стрільбі - це вже привід насторожитись. Тому і пишу.Найдивніше, що на пачці цих патронів вказано виробника - Swiss-P. Наче й не найостанніший виробник у світі...Тому про усяк випадок будьте особливо уважні при споряджанні магазинів і стрільбі цим патроном. Якщо у когось було шось подібне із цим патроном - прошу повідомити у коментарях.Дякую за увагу.Про Зброю t.me/prozbroyu