Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Юридична Швеція для українців
Added 06 Dec 2025

Юридична Швеція для українців

@pravoSweden
Number of subscribers: 3 820
Photos: 33
Links: 222
Description:
"Юридична Швеція для українців" — це канал для тих, хто цікавиться законодавством Швеції. Тут ви знайдете актуальні новини, роз'яснення законодавства, зміни в правових нормах та іншу корисну інформацію про шведське право українською мовою.

👥 Number of subscribers

3 820
Average/Day:: +4
Average/Week:: +18
Average/Month:: +140

👁️ Average views per message

3 444
Average/Day:: 2,610
Average/Week:: 2,481
ERR: 90.16%

📊 Messages per Day

0.5
Last day: 0
Week average: 0.3
Average per day: 0.5

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

📌 Нові правила для робочих дозволів ухвалені.Ну що, тепер це вже остаточно те про що ми давно говорили. Нові правила для arbetskraftsinvandring набирають чинності з 1 червня 2026 року. Які саме зміни напишу нижче коротко, але що цікавим мені видалося це перехідні положення.За новими правилами зарплата для робочого дозволу має, як головне, правило, становити щонайменше 90 % від medianlönen у Швеції. Але для цього правила зробили окрему перехідний період. Якщо у вас вже є робочий дозвіл, який був виданий за старими правилами, і ви подаєтеся на продовження в період з 1 червня до 1 грудня 2026 року, то нова зарплатна вимога на вас не поширюється.Тобто для таких заяв на продовження діятимуть старі правила.Нове зарплатне правило буде застосовуватися:— до нових заяв, якщо рішення за ними не буде прийнято до 1 червня 2026 року;— до продовжень тих дозволів, які вже від самого початку були видані за новими правилами;— до заяв на продовження, які подані після 1 грудня 2026 року.Тобто,якщо ви вже маєте робочий дозвіл за старими правилами і встигаєте подати на продовження між 1 червня і 1 грудня 2026 року, то це таке собі вікно в шість місяців, коли нові вимоги ще не застосовується.Що ще змінюється з 1 червня 2026 року ( перелік не повний) 1. Новий зарплатний поріг для робочого дозволу, стара норма про зарплату на рівні колективного договору теж залишається.2.Можливість уряду робити винятки по зарплаті для окремих професій;3. Уряд може виключити окремі професії із можливості подаватися на робочий дозвіл;4.Вимога мати повне медичне страхування для тих, хто перебуватиме у Швеції до одного року;5. Можливість відмовити у дозволі через проблеми, пов’язані з роботодавцем тощо.———🤖 Текст мій, відредаговано за допомогою ШІ Підтримати мою роботу можна реакцією або голосом за канал: https://t.me/pravoSweden?boostПри копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую!👥 Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)
📌 Сьогодні відкрився сервіс подачі деклараціїПривіт всім! Сьогодні відкрився сервіс подачі декларації (inkomstdeklaration 1), тому вже можна заходити на Mina sidor і подавати онлайн через BankID. Ну якщо сервіс не лежить від перенавантаження😀Також ті, хто чекає на паперові декларації, вже починають їх отримувати 📬Зверніть увагу: якщо у вас проста декларація і ви просто її підтверджуєте без змін, подайте її до 31 березня і тоді є шанс отримати повернення податку раніше, ніж у червні 💰Як завжди, якщо у вас не зовсім стандартна ситуація — краще не поспішати і спочатку все перевірити.І ще маленький спойлер для підписників 🤫Завтра дам оголошення про онлайн-лекцію від EmpowerHUB про доходи і податки у Швеції.Коротко розберемо, які доходи декларуються, як оподатковується зарплата (Швеція/Україна), ФОП, фріланс, оренда і як уникнути подвійного оподаткування.———🤖 Текст мій, відредаговано за допомогою ШІ Підтримати мою роботу можна реакцією або голосом за канал: https://t.me/pravoSweden?boostПри копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую!👥 Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)
🇸🇪 Законний шлюб в Україні, але sambo у Швеції. Зустрілася з цікавою ситуацією, про яку навіть раніше і не думала. Якщо люди одружилися в Україні до 18 років, і цей шлюб був законним за українським правом, то у Швеції за загальним правилом такі шлюби не визнаються. Є винятки, але рідко. За шведським правом особа, яка не досягла 18 років, не може укладати шлюб. Якщо шлюб був укладений за кордоном і на момент його укладення комусь із подружжя ще не було 18 років, у Швеції такий шлюб розглядається як barnäktenskap. І те, що шлюб був повністю законним в Україні, не має значення у призмі шведського законодавства. Шведська держава дивиться не лише на законність шлюбу в країні укладення, а й на те, чи відповідає він шведським правилам про шлюб. Також сам факт, що обом особам уже виповнилося 18 років, нічого не змінює. Якщо шлюб був укладений тоді, коли хтось із подружжя був неповнолітнім, то це всеодно залишається barnäktenskap.Мета цих правил це захист дітей і протидія дитячим шлюбам. Законодавець прямо виходив із того, що такі шлюби не повинні отримувати юридичне визнання у Швеції. Якщо шлюб не визнається, то Skatteverket швидше за все не зареєструє сімейний стан як gift. Це також може вплинути на окремі сімейно-спадкові питання, де має значення саме визнаний шлюб, адже розподіл майна та спадкування трохи відрізняється якщо людина в шлюбі і якщо не в шлюбі.📌 Тому навіть якщо люди 20-30 років одружені в Україні і це все там законно, у Швеції вони sambo. Є винятки і в особливих випадках можна подати заяву із довгим поясненням чому ваш шлюб треба визнати, але загальна практика, що це буває рідко. ———🤖 Текст мій, відредаговано за допомогою ШІ Підтримати мою роботу можна реакцією або голосом за канал: https://t.me/pravoSweden?boostПри копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую!👥 Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)
Останнім часом дуже багато плутанини навколо податкового резидентства. Тому давайте коротко про те, чи розглядає Швеція вас податковим резидентом. У шведському законодавстві є три окремі підстави, за якими людину можуть вважати необмежено податково зобов'язаною у Швеції (obegränsat skattskyldig): Перша підстава — ви живете у Швеції (bosatt i Sverige). Для шведської податкової важливо, чи є тут ваш фактичний дім, тобто місце, де ви справді живете, а не просто формально перебуваєте. Найпростіший критерій: ви зареєстровані у Швеції і маєте тут персональний номер. Друга підстава — постійне перебування у Швеції (stadigvarande vistelse). Якщо людина перебуває у Швеції щонайменше шість місяців поспіль, це вже може означати постійне перебування. Короткі виїзди, наприклад в Україну, не обов'язково переривають цей період. Тобто навіть якщо людина ще не має персонального номера, сам факт тривалого фактичного життя у Швеції вже має значення. Підтвердженням може також бути координаційний номер. Третя підстава — суттєвий зв'язок зі Швецією. Цей критерій насамперед стосується тих, хто раніше жив у Швеції, а потім виїхав, але зберіг тут тісний зв'язок: житло, сім'ю, бізнес чи інші важливі інтереси. Для більшості українців ця підстава наразі не дуже актуальна. Якщо Швеція вважає вас податковим резидентом, вона має право оподатковувати всі ваші доходи, незалежно від того, з якої країни вони походять. Це не означає автоматично, що ви платите податок двічі, бо далі вже треба дивитися на правила уникнення подвійного оподаткування. Але вихідна точка саме така: резидент Швеції декларує не лише шведські доходи, а й усі світові. Багато хто чув, що українська податкова (ДПС) каже, що якщо у вас є прописка в Україні або банківський рахунок або громадянство, то ви податковий резидент України. Але це не завжди так. Навіть якщо ДПС стверджує, що ви резидент України через прописку, а ви живете у Швеції, маєте тут персональний номер і всі центри вашого життя тут, тоді звертаємося до конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Швецією та Україною. Там у ст. 4 передбачено послідовний тест для визначення податкового резидентства. Але якщо є персональний номер, то Skatteverket бачить вас резидентом Швеції і дуже важко до вести ій протилежне. Ваші доходи навіть з України треба декларувати у Швеції. Не факт, що платити податки, якщо вже заплатили, але декларувати треба. Маленький нюанси. Якщо у вас ФОП на спрощеній системі оподаткування в Україні, реєстрація ФОП є достатньою (хоча й не виключною) підставою для визнання вас резидентом України. Перебуваючи на спрощеній системі, ви фактично підтверджуєте свій резидентський статус в Україні, адже спрощена система дозволена тільки податковим резидентам. Тому раджу з цим розібратися. Також якщо ви є податковим резидентом Швеції, але, наприклад, даруєте майно в Україні, то питання оподаткування дарунку може регулюватися вже як для нерезидента України. Якщо ви є податковим резидентом Швеції, то ви не є платником військового збору в Україні, адже це обов'язок саме податкових резидентів України. Що робити, якщо ДПС звернеться до вас? Ви можете отримати у Skatteverket довідку hemvistintyg. Але її самої недостатньо, адже вона не відображає сплачені податки. Разом із нею потрібно подати: шведську податкову декларацію з розрахунком податку, документи, які підтверджують центр життєвих інтересів у Швеції, та письмове пояснення, що ви є податковим резидентом Швеції. Якщо ви живете у Швеції, зареєстровані тут або фактично перебуваєте тривалий час тоді є серйозні підстави вважати, що Швеція бачить вас своїм податковим резидентом. Тому дивіться насамперед на шведські критерії, а якщо питання стоїть у відносинах з Україною тоді заздалегідь думайте про документи, якими цей статус доводити. Цей допис має виключно інформаційний характер.Проєкт Empower HUB реалізується HUG та партнерами. Співфінансується Європейським Союзом через Фонд притулку, міграції та інтеграції (AMIF).
📌 Українку принизили в автобусі у Стокгольмі — DO вимагає компенсаціюВчора прочитала дуже мені цікаве та приємне рішення дискримінаційного омбудсмана. У Стокгольмі українка зазнала принизливого ставлення з боку водія автобуса, коли показала свій український паспорт, який у її випадку можна було використовувати як квиток. Водій сказав їй російською, що це “не паспорт, а сміття”. DO вважає, що це були домагання або принизливе ставлення (trakasserier), пов’язані з етнічним походженням, і тепер вимагає від Region Stockholm 50 000 крон компенсації за дискримінацію (diskrimineringsersättning).Ця справа стосується не просто хамства чи поганої поведінки. Тут ідеться саме про дискримінацію у сфері послуг. Тобто про ситуацію, коли людина користується звичайною послугою, у цьому випадку громадським транспортом, і зазнає принизливого ставлення, яке має зв’язок із її етнічним походженням.Region Stockholm не заперечував, що водій це сказав. Але пояснював, що нібито не мав наміру образити жінку, а просто вважав її паспорт зношеним. Проте DO перевірив фото паспорта і дійшов висновку, що паспорт був цілий і в доброму стані. Швидше за все пояснення придумав болотяний водій, бо геть у їх стилі.І тут, на мою думку, дуже важливий сам підхід DO. Для дискримінації не потрібно, щоб людина прямо сказала: “я тебе принижую через твоє походження”. Достатньо того, що висловлювання є образливим, принизливим і має зв’язок із захищеною ознакою. У цій справі такою захищеною ознакою є етнічна належність (etnisk tillhörighet). Відповідальність у таких ситуаціях не зникає лише тому, що образливі слова сказав конкретний працівник. Якщо це сталося у сфері надання послуг, то відповідати може той, хто цю послугу надає. Саме тому DO звернувся з вимогою до Region Stockholm.Правова основа тут теж досить чітка. Йдеться про заборону дискримінації у сфері товарів і послуг (diskrimineringsförbud inom varor och tjänster), а також про право на компенсацію за дискримінацію (diskrimineringsersättning). У цій справі DO кваліфікував ситуацію саме як принизливе ставлення, пов’язані з етнічним походженням (trakasserier med samband med etnisk tillhörighet).Дуже часто люди після таких ситуацій думають: ну ок, сказали щось неприємне, але що вже тут зробиш. Насправді іноді зробити можна багато. Іноді це не просто неповага, а саме дискримінація у значенні закону.Це рішенні DO гарний приклад, що не завжди представники “боліт” можуть у Швеції творити що хочуть і принижувати людей без наслідків. Якщо з вами сталося щось подібне, варто не мовчати. Треба намагатися документувати такі ситуації: записати дату, час, місце, маршрут, номер транспорту, зберегти можливі докази і, якщо є можливість, знайти свідків. Після цього варто подавати скаргу, бо іноді саме це і є єдиний спосіб показати, що така поведінка не є нормальною і не має залишатися без реакції.Ця справа наразі ще є незавершеною (pågående). Але вже сам факт того, що DO вимагає компенсацію, є дуже добрим знаком, бо, на мою думку, DO досить скупий у справах про дискримінацію.Джерело: https://www.do.se/rattsfall-beslut-lagar-stodmaterial/tvister-domar-tillsynsbeslut/varor-tjanster/resenar-blev-utsatt-for-trakasserier-av-busschauffor———🤖 Текст мій, відредаговано за допомогою ШІ Підтримати мою роботу можна реакцією або голосом за канал: https://t.me/pravoSweden?boostПри копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую!👥 Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)
Привіт усім! Якщо ви зареєстровані та плануєте долучитися до нашої лекції про податкове резидентство о 18.00 і маєте можливість приєднатися на 5–10 хвилин раніше, будемо дуже вдячні. Ви вже, можливо, знаєте, що нам необхідно перевірити наявність UT-карток (тих, які видає Міграційна служба), а це займає трохи часу. Тому просимо підготувати картки заздалегідь (і не ходити шукати їх у серванті 😁). Знаю, що не всі ще отримали картки ще, але не хвилюйтеся та приходьте. Також прохання писати ваше імʼя та прізвище бо анонімні учасники або підключення з позначками на кшталт “iPhone”, “Guest”, “Anonymous” не будуть допущені до на лекцію. Також не дивуйтеся, якщо спочатку здаватиметься, що нічого не починається або вас не впускають — ми впускаємо по одній людині. Усі зайдуть, і лекція не почнеться без тих, хто планує бути присутнім. Ті, хто був минулі рази або вже був у мене на консультації, документи повторно не показують. Якщо не вдається зайти і ви пишете мені, то частіше я не бачу цих повідомлень до закінчення лекції, адже вимикаю телефон. Перепрошуємо за незручності, але це одна з умов для реалізації такої можливості, як безкоштовні консультації та лекції/вебінари.Побачимося ввечері!
📌 Що зараз говорять у ЄС про майбутнє українців після директивиСьогодні слухала європейський семінар про те, що може бути після завершення дії директиви про тимчасовий захист для українців. Одним із спікерів була полісімайкер (має бути український варіант цього терміну) з Європейської комісії. Було багато питань про майбутні шляхи легалізації, довгострокове проживання і повернення.Коротко поділюсь тим, що почула, і які висновки для себе зробила.Найбільше, думаю, всіх цікавить питання permanent / long-term residence. Із того, що прозвучало, проблема тут не лише в політичній волі окремих людей чи інституцій. Проблема в самому законодавчому механізмі. У чинній директиві про long-term residence особи, які перебувають під тимчасовим захистом, фактично виключені з цієї системи в тому сенсі, що цей статус не дає простого і прямого шляху до довгострокового проживання.Теоретично окремі держави могли б самі змінити своє національне законодавство і передбачити інший підхід. Але на практиці багато країн, зокрема Швеція, навряд чи будуть робити це самостійно. Швидше за все, вони чекатимуть загального сигналу, змін або узгодженого підходу на рівні ЄС. Саме тому зараз це не виглядає як щось, що може швидко статися. На семінарі також прозвучало, що Європейська комісія як така не виглядає принципово проти ідеї обговорювати подальші шляхи для українців. Але, як було сказано, багато держав ЄС зараз це фактично блокують або принаймні не підтримують. Складається враження, що чимало країн більше думають про те, як завершити дію директиви, ніж про те, як створити новий загальний шлях до стабільного статусу для українців.Окремо згадувалась ідея колективного переходу українців у систему international protection (азюль та альтернативний захист). Але це була про академічна пропозиція дослідниці, один із варіантів, який обговорювався в науковому середовищі. З того, що прозвучало на семінарі, Європейська комісія не вважає цей варіант реалістичним, бо для цього немає достатньої правової основи.Ще один важливий момент стосувався добровільного повернення. На семінарі прямо запитали, чи це дійсно добровільно, чи лише умовно добровільно. Відповідь була така, що йдеться саме про добровільність. Тобто якщо війна триває, то не мало б бути мови про примусове масове повернення українців. Ідея, як це пояснювали, полягає в тому, що можуть бути люди, які самі хочуть повернутися, і саме для цього на рівні ЄС хочуть більш узгодженого підходу.Також прозвучало, що навіть якщо людина погоджується на якийсь перехідний механізм після директиви, це не повинно автоматично означати примус до виїзду з країни.Для Швеції це теж важливо. Швеція теоретично могла б сама внести зміни у своє законодавство і створити інший підхід. Але, якщо дивитися прагматично та реалістично, поки це не виглядає ймовірним. Внутрішня міграційна політика у Швеції зараз досить жорстка, і я не думаю, що Швеція піде в такий бік самостійно раніше за інших. Швидше за все, якби на рівні ЄС з’явився чіткий сигнал, спільне бачення або нові правила, тоді Швеція, ймовірно, взяла б це до уваги і адаптувала своє законодавство. Але очікувати, що саме Швеція першою відкриє такий шлях, то не впевнена, що треба.Хочу також уточнити один момент. Цей допис — не офіційне роз’яснення і не гарантія того, що саме так усе і буде. Це просто короткий переказ того, що я почула на семінарі, і мій власний висновок з почутого. Тому, будь ласка, не треба в коментарях писати, що «все пропало» і «нам капець» 😁 Реальність у міграційному праві така, що все може ще багато разів змінитися.Я пишу такі дописи просто для тих, хто, як і я, любить бути в курсі того, що обговорюється на рівні ЄС і мати більше інформації, щоб розуміти, куди рухається дискусія.При копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую! Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)
📌 Сьогоднішня пресконференція уряду про міграційну політикуСьогодні уряд разом із Sverigedemokraterna провели пресконференцію щодо змін у міграційній політиці. Прозвучало кілька пропозицій, які можуть вплинути на різні групи людей у Швеції.Коротко про те, що сказали. Буду писати про це по мірі цікавості та релевантності для українців на тимчасовому захисті.Найцікавішим для нас, звичайно, було почути про українців під директивою про тимчасовий захист. Йшлося про те, що люди з України можуть отримати можливість подаватися на дозвіл на проживання для роботи або навчання без виїзду зі Швеції. Це вже відомо, і вже є відповідна пропозиція уряду, яку планують прийняти десь у квітні — prop. 2025/26:146.Також сказали, що багато українців, які довго перебувають у Швеції за цією директивою, не можуть отримати право на постійний дозвіл на проживання. Тому уряд сказав про необхідність шукати рішення щодо подальшого дозволу на проживання після завершення дії директиви, зокрема для тих, хто може мати труднощі з поверненням або вже працює, але не дотягує по доходу до вимог для робочого дозволу. Що саме це буде, то не сказали. Можливо, мова йде про післядирективний дозвіл, про який я вже писала тут, а можливо про якийсь інший механізм. Як буде більше інформації, звичайно повідомлю.Одним із пунктів, про які говорили, був список професій, для яких можуть бути знижені вимоги до зарплати для робочого дозволу. Цей список ще готується і має з’явитися десь 20 березня. Але вже сказали, що, зокрема, у сфері vård och omsorg будуть послаблення щодо вимог до зарплати.Також повідомили, що планують нову можливість для молодих людей, які живуть із батьками та навчаються у гімназії, щоб вони могли отримати дозвіл на проживання. І що Migrationsverket ставить на паузу розгляд так званих tonårsutvisningar в очікуванні можливих змін до законодавства.Ще одна зміна стосується людей, які отримали дозвіл через так званий spårbyte. Сказали, що вони можуть отримати можливість подаватися на робочий дозвіл із території Швеції.Пропозицію про відкликання постійних дозволів на проживання поки не будуть розглядати до виборів. Сказали, що спочатку звіт із цього питання мають доповнити. Планують повернутися до нього вже в наступному мандатному періоді.Зверніть увагу, що це поки що лише оголошені пропозиції. Самих законопроєктів або детальних документів ще немає, тому наразі невідомо, як саме це буде оформлено в законі і кого саме ці зміни охоплять.Коли з’являться тексти пропозицій і більше деталей, напишу окремо.———🤖 Текст мій, відредаговано за допомогою ШІ Підтримати мою роботу можна реакцією або голосом за канал: https://t.me/pravoSweden?boostПри копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на канал. Це важливо для підтримки і розвитку ресурсу. Дякую!👥 Якщо вважаєте цю інформацію корисною — поширте канал Юридична Швеція для українців (https://t.me/pravoSweden)📩 Маєте питання? Пишіть в дірект каналу
📌 Після директивний дозвіл на проживання: що це за дозвіл і що буде після директиви Останнім часом майже кожного дня маю консультації стосовно того, що буде після закінчення директиви. Багато хто чомусь думає, що 5 березня 2027 року українці з чемоданами мають бути на вокзалах. Це не так. Тут в дописі це дуже коротко, якщо ви цікаво детальніший аналіз, то дивіться pdf файл знизу. Що це за дозвілКоли директива закінчиться ( 4 березня 2027), це не означає, що всі мають пакувати валізи. В utlänningslagen з 2003 року існує норма (21 kap. 6 §, другий абзац), яка передбачає: якщо запускається програма добровільного повернення, учасники можуть отримати дозвіл на проживання після тимчасового захисту строком до двох років. Участь у програмі добровільна.Що входить у цей дозвілЗ того, що я зібрала з бюджетних документів Міграційної та закону: 1. Право на роботу та навчання зберігається 2. Хто вже folkbokförd, залишається folkbokförd 3. Хто в etableringsprogrammet через Arbetsförmedlingen, може залишатися 4. Житлова ситуація не змінюється: муніципальне, від Міграційної чи власне житло зберігається 5. Можливість подати на інші види дозволів зсередини Швеції (якщо ухвалять Prop. 2025/26:146) 6. Можливість подати на statusförklaring (альтернативний захист) 7. Право на CSN зберігаєтьсяУряд доручив Міграційній розробити програму добровільного повернення до 25 вересня 2026 року. А Міграційна вже просить під це гроші. Їхній прогноз: із приблизно 47 000 українців з тимчасовим захистом 46 000 перейдуть на цей дозвіл, і лише близько 1 000 подадуться на азюль. Міграційна також прогнозує до 20 000 заяв на statusförklaring протягом 2027–2028 років і просить 140 додаткових працівників на рік для їх розгляду.Personnummer для тих, хто прибув після 5 вересня 2025Зараз Skatteverket, як правило, не реєструє тих, хто отримав дозвіл за директивою після 5 вересня 2025 року. Причина: закон (lag 2024:691, 5 §) вимагає 12 місяців сукупного строку дозволів і ще щонайменше 6 місяців попереду. Якщо ваш дозвіл почався у вересні 2025, то 12 місяців це вересень 2026, а директива закінчується у березні 2027. Залишається менше 6 місяців і умова не виконується.Але цей же закон рахує сукупний строк усіх дозволів, і uppehållstillstånd efter tillfälligt skydd прямо згаданий у ньому. Тобто якщо до вашого дозволу за директивою додається дворічний дозвіл після тимчасового захисту, загальний строк збільшується і умова для folkbokföring виконується.Міграційна у своєму бюджетному документі це підтверджує: вони закладають, що всі (samtliga) з uppehållstillstånd efter tillfälligt skydd будуть folkbokförda до травня 2028 року. І окремо зазначають, що прийняття комунами та folkbokföring охопить і тих, хто зареєструється після 4 березня 2027.Зверніть увагу, що аналіз автора на основі закону та бюджетних документів і не юридичною консультацією. Поки невідомо, як саме буде оформлений перехід з директиви на дозвіл після неї. Але сам механізм є в законі, Міграційна під нього планує ресурси, і це дає час до 2029 року, щоб перейти на інший вид дозволу. Це не звичайно панацея, але це час. Чи буде якісь інші можливості для того, щоби залишитися у Швеції саме для українців на тимчасовому захисті? Не знаю, поки передумов немає. Якщо хочете розібратися детальніше, звідки цей дозвіл узявся, що каже директива, що писав уряд у 2001 році і як працює механізм переходу на інші дозволи за Prop. 2025/26:146, читайте лонгрід у файлі нижче 👇Текст автора, відредаговано та оформлено за допомогою ШІ Цей допис має виключно інформаційний характер. При копіюванні чи переказі змісту, будь ласка, вказуйте посилання на наш канал або нашу організацію. У разі відсутності посилання на канал чи організацію ми будемо змушені реагувати/звертатися з вимогою про зазначення джерела. Проєкт Empower HUB реалізується HUG та партнерами. Співфінансується Європейським Союзом через Фонд притулку, міграції та інтеграції (AMIF).
Привіт усім! Якщо ви зареєстровані та плануєте долучитися до нашої лекції про податкове резидентство о 18.00 і маєте можливість приєднатися на 5–10 хвилин раніше, будемо дуже вдячні. Ви вже, можливо, знаєте, що нам необхідно перевірити наявність UT-карток (тих, які видає Міграційна служба), а це займає трохи часу. Тому просимо підготувати картки заздалегідь (і не ходити шукати їх у серванті 😁).Також прохання писати ваше імʼя та прізвище бо анонімні учасники або підключення з позначками на кшталт “iPhone”, “Guest”, “Anonymous” не будуть допущені до на лекцію. Також не дивуйтеся, якщо спочатку здаватиметься, що нічого не починається або вас не впускають — ми впускаємо по одній людині. Усі зайдуть, і лекція не почнеться без тих, хто планує бути присутнім. Ті, хто був минулі рази або вже був у мене на консультації, документи повторно не показують. Якщо не вдається зайти і ви пишете мені, то частіше я не бачу цих повідомлень до закінчення лекції, адже вимикаю телефон. Перепрошуємо за незручності, але це одна з умов для реалізації такої можливості, як безкоштовні консультації та лекції/вебінари.Побачимося ввечері!