#маю_думку Говоримо з Тенгро про стосунки, й я згадала свій улюблений злоякісний копінг-механізм при кПТСР. Улюблений - бо з усього "втф пішло не так" у кПТСРників цей механізм мені був найменш очевидний. Він також підв'язаний до надмірно лицарської поведінки, трикутника Карпмана та аспектів поведінки, які можна назвати викличними/демонстративними.Для початку, життя в умовах де розвивається кПТСР - це величезна порохова діжка в приміщенні, повному диму: ніхуя не видно й питання не в тому "чи їбане", а "коли та як саме". Безпеку формують стабільність, передбачуваність та патерни - і їх нема. Але дитячому мозку, ще не здатному витримувати фрустрацію невизначеності, патерни потрібні як кров у судинах, і загальну тенденцію він все ж ловить: це цикл "буря - затишшя - напруга - буря". Найскладніше в цьому циклі - вгадати таймінги. Вони не залежать від дитини, але знати таймінги потрібно, щоб отримати змогу навігувати й виживати у цих умовах.Є приблизне уявлення, що чим довший період затишшя, тим гіршою та жорстокішою буде буря - тому навіть в період спокою психіка не розслабляється, а шукає ознаки напруги, щоб підготуватися до конфлікту та вийти з мінімальними втратами. І якщо буря не наступає задовго, це не привід ні розслаблятися, ні радіти: їбане у будь-який момент. Можливо, з особливою жорстокістю.Так формується дуже кумедний механізм: поведінка, явним чи неявним чином спрямована на ескалацію конфлікту. Бо зрозуміло, що спокійно не буде. Миру не буде. Єдиний спосіб отримати короткий період затишшя - це пережити конфлікт. Якщо він буде достатньо яскравий, опонент виснажиться й витратить сили на відновлення. Цей час і є спокійний острівець, в якому можна існувати.Тож у дорослому віці люди з кПТСР можуть використовувати той самий механізм, щоб провокувати конфлікти (не замикайся в собі, кричи на мене); захищати близьких, жертвуючи собою психологічно тощо, і вони навіть не розумітимуть, звідки та сила, яка непереборно тягне їх в самий епіцентр проблеми.А згадала я сьогодні це, коли сказала Тенгро фразу "Ну, можливо, я можу переспрямувати цей поганий настрій на себе". Бо, звісно, буря краще за період напруги :)Моралі не буде, а от якщо є уточнюючі питання чи хочеться поділитися історіями - прошу в коментарі.
Ну тут ще от.... Важливе"Привіт всім, на зв’язку (яка іронія) Квантос. Зараз моя робота пов'язана з дуже великою кількістю мотогодин у дорозі та впровадженням складних цифро-інженерних систем. Багато що доводиться винаходити самому на льоту, а забезпечення як завжди "на висоті". Я не вмію і не люблю щось просити, але зараз розумію, що якщо я не почну ворушити процес зі свого боку – він у принципі не ворухнеться. З зрозумілих причин, я не розповідатиму, що саме я майструю (але можете припустити з переліку потреб - цікаве). Я прикинув, що мені реально потрібно і вирішив викотити у вигляді списку:- Я відкрив банку в першу чергу на оплату старлінків, палива та розхідників \ ремонт для машини. Не буду описувати подробиці, все дуже сумно, тому тут дуже критична підтримка - Мені потрібен 3д принтер закритого типу з дуже великим полем друку та активною термокамерою для друку складними інженерними пластиками (хто стикався з виробництвом та ремонтом фпв зрозуміє навіщо:)- Мені потрібен шаленої потужності стаціонарний комп'ютер, на якому буде виводиться і оброблятися в багатопотоці сотні відеостримів і розподілятися між кінцевими одержувачами.- Потрібна велика кількість вугленаповнених пластиків для друку.- Потрібні зарядні станції, що б не дай Боже все це добро не згасло ні на хвилину.- У мене взагалі немає РЕБа, тож катаюся під чуйним наглядом ангела-охоронця.- Не завадив би детектор дронів з відеоперехопленням, типу Чуйки, а то своя може і підвести))) UPD: Цей пункт попередньо вже допомогли закритиНа все це буде моя банка: https://www.privat24.ua/send/3mzrd Номер картки - 5168752147856218Але якщо хтось має можливість допомогти безпосередньо тим же компом, чи зарядними станціями чи принтером — то буду дуже вдячний.Також розумію, що розповсюджувати збір, активно його форсити — немає можливості ніякої, завал по роботі страшний. Тому дуже прошу про репости, розповсюдження і взагалі інформаційну підтримку. Звіти і загалом цікаві картинки обіцяю — от цього у нас повно, майже все таке, що показувати не можна, але щось притягну для натхнення"
Отже. Я шукаю квартиру з можливістю заселення до 20.10 (не пізніше 🥲)1-2 кімнатна. Бюджет — 11-13 к. Максимум - 15, але це, ну, прям якщо біля вул. Шахтарська (біля роботи). Район: Подільський, Оболонський (в межах означеного на карті). Можна трохи далі, але залежить від транспортуЄ кілька побажань (досить важливих, адже я збираюсь там жити життя, а не просто існувати):- ванна, не душова кабіна- наявність балкону (дуже хотілося б, але може бути не критично)- облаштована зручна кухня, бо я люблю готувати - містка шафа (або можливість її докупити в рахунок оренди чи хоча б частину оренди)- кондиціонер (або можливість його встановлення в рахунок оренди чи хоча б частину оренди)- місце для кількох моїх стелажівВсе інше опціонально Мені 31 рік, працюю офіційно фуллтайм в офісі (вже 5 років на одній роботі), не палю, не влаштовую вечірок (в квартирі)Маю двох пухнастих друзів — частина мого життяДуже хочеться десь осісти надовго, в минулій квартирі я прожила 4 роки, поки хазяйка не вирішила її продати 🥲🥲🥲 тож хочу якесь гніздечко, яке стане моїм домомПисати - @Lun_cynthia
Вітаю, друзі. Починаємо новий збір для Рей: купуємо 3 рюкзаки для медиків, манекени для ін’єкцій та інтубації. Також докуповуємо турнікетів, бо закінчились, як завжди. 90к. Погнали! А на фото - Рей з РЕБом, що ви допомогли купити минулого разу. Продовжуємо допомагати, друзі. Дякую!Посилання для допомоги в ФБ: https://www.facebook.com/theflamberge/posts/pfbid0tNfwBmGMEWyqcoyZGUrgFP8ZndwqqAfoMXL3Zwhmi89inXrqGtasTovyi1xha6jpl Приват (Privat bank): 5169360001419872Iban: UA253052990000026203745222318Моно (Monobank): 5358380883850003Банка (payment link): https://send.monobank.ua/jar/7nqzpWdBxt MoneyGram: Kalashnikov Vladyslav, Ukraine, Kharkiv (Валюта - в гривні). Скидайте код після переказуBitcoin (BTC): bc1qr5flmazrnwvjdpquvtehld2qzdzs4v6x64szt3Tether (USDT TRC20): TEPh3Jy9dEFMQJQpQB1w7mQ2NtsJSfGh7STether (USDT ERC20): 0xa9e23Fd8aa8EDBF39E6a1E33BEF10131e51f99B4Ethereum (ETH): 0xa9e23Fd8aa8EDBF39E6a1E33BEF10131e51f99B4Whitebit codes: yes!SWIFT: USD or EUR (В приват)Paypal:
[email protected]
Штош, коти, справи такі.Юрист за результатами спілкування з податковою та державною виконавчою службою, які ото спільними зусиллями блоканули мені рахунки та висмоктали банку, повідомив, що податкова чекає на погашення боргу одним платежем, на зняття арешту не погоджується, максимум на який вони згодні — розстрочення виплати боргу при збереженні арешту рахунків. Що, як ви розумієте, ніфіга не вирішує ситуацію.У мене особисто наразі потреби у грошах немає — армія годує, забезпечує житлом, одягом, а також транспортом для службових потреб. Але фінансово підтримати Тарі, яка поки без роботи і витратила на лікування Пітера майже усю фінансову наволочку після звільнення, я наразі не в змозі. Тому маю прохання до усіх хто зголошувався допомогти: накидайте скільки зможете ото сюди, на картку, якою Тарі зможе користуватися:5363542102002251
Вважатиму це дружньою позикою. Суму надходжень і від кого скільки, ми зафіксуємо, і як розблокую карти, буду повертати позичені кошти.Дякую вам наперед. Усіх обняв.
🩸Критична потреба в допомозі🩸Друзі, ми звикли донатити грошима.Але є ще один донат, який врятує життя там, де гроші безсилі — кров.Зараз у Інституті Шалімова критична ситуація: терміново потрібна 1-а група з негативним резус-фактором. Важкий поранений військовий чекає на переливання, а запасів майже немає.🩸 Якщо у вас 1- (негативна) — саме ви можете врятувати життя сьогодні.Та навіть якщо у вас інша група — приходьте теж, бо потреба в крові є завжди, і завтра вона може стати вирішальною для іншого захисника. В Шалімова наголисили що критична нестача є в усіх групах крові.І головне: такі донати важливо робити регулярно, у будь-якому пункті прийому крові. Адже саме стабільні запаси дозволяють лікарям діяти швидко й рятувати життя без втрати часу.📍 Київ, Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України, вул. Академіка Шалімова, 30⏰ Донорський відділ працює з 8:00 до 14:00📄 При собі мати паспортДонати важливі.Але кров — це донат, який неможливо купити грошима.Інструкція як підготуватися до донорства крові:https://youtu.be/HW2jlG567Yg?si=FzSCspAcS2m-oLvxP.s. Про тату і пірсинг допустимий термін уточніть в пункті здачі крові до якого плануєте навідатись
Мені лінь ставати на табуретку і віщати на своїх ~85 людей і десяток ботів авдиторії очевидні штуки типу "сексуальний харасмент це погано і неприпустимо", але мене спитали, чому я не написав хоч щось, тому давайте про щось інше. Наприклад, про гумор. Гумор — це потужний соціальний інструмент, який часто викорстовується як заміб контролю соціальних динамік. Він, очевидно, нерідко геть не нейтральний. Гумор — це про приналежність до певної групи (над чим/ким ми сміємось разом, що ми в принципі вважаємо смішним). Це також про владну динаміку (над чим/ким я маю право сміятись, щоб мені не дали пизди або не піддали остракізму). Гумор відрізняється від багатьох інших форм комунікації тим, що в ньому базово закладена множинність інтерпретацій. Через це гумор може використовуватись, з одного боку, для промацування меж дозволеного в групі (говориш щось insensitive і дивишся, як пацани відреагують. Якщо тобі говорять: чєл, це не ок, то backtrack, "ну я ж тільки пожартував". Якщо сміються разом з тобою, значить цей меседж є припустимим, і наступного разу той же меседж можна видавати вже всерйоз). З іншого боку — це якраз, в разі потреби, про розхитування меж дозволеного в групі. Якщо захавали вперше, можна продовжувати. Існують дослідження про те, як мамкіни правачкі — і інцели на форумах в інтернетах, і тіпи типу трампа та інших політиків-популістів — використовують гумор і мемчики для того, щоб легітимізувати дискримінацію і навіть насильство щодо певних груп. Якщо хочете більш історичних прикладів, згадайте карикатури про євреїв часів нацистської Німеччини, а також жарти про хохлів, чукч і повільних естонців від самі знаєте кого. Є чудова цитата мого улюбленого Террі Пратчетта, яка часто зринає в англомовних інтернетах, коли хтось починає нити "а чо вже нікому тепер про підарів і чорних пожартувати не можна": “Satire is meant to ridicule power. If you are laughing at people who are hurting, it's not satire, it's bullying.”Якщо тобі дуже треба пожартувати про сіські-піські, підорів, трансів, про що там ще, і тебе задіває, що хтось тобі говорить, що це не ок — спитай себе: чому? Чому саме цей "чорний" (тм) гумор тобі важливіший за почуття людей, з якими ти взаємодієш? Можливо, тому що таким чином ти стверджуєш свою дистанцію від них, що ти-то не такий, ти не з ними? Або тому, що ти стверджуєш свою владу над ними — будьте хорошими зручними підорами, посмійтесь над моїм жартом, всі ж знають, що я-то нормальний, я маю право зайняти зверхню позицію щодо вас, а ви не маєте права почуватись ображеними, інакше це ви якісь не такі "фіялки". Яку функцію в вашій комунікації виконує саме цей вид гумору і чому ви так рветесь захищати своє право на нього? Тому що це не про те, щоб бути смішним — просто смішні люди знаходять, про що пожартувати без того, щоб когось ображати. А якщо ви не можете знайти, про що ще пожартувати без того, щоб когось образити... погані новини: ви насправді не смішні. І сміх ваших друзяшек над вашими некоректними жартами — це теж не від того, що їм справді смішно, а від того, що вони також хочуть сигналізувати свою приналежність до твоєї соціальної групи.І так, жарти про трансів і підарів можуть бути смішними — коли це роблять представники групи. Ніхто не забороняє тобі чорний гумор щодо самого себе чи представників твоєї групи, якщо їм це ок. Це часто непоганий coping механізм. Коли військовий жартує над, наприклад, своєю втраченою кінцівкою або контузією, він, очевидно, має право це робити. Якщо ти його спитав і тобі дозволили також про це жартувати — заєбісь, у вас є спільний соціальний клей і змога нормалізувати для психіки хуйову ситуацію за допомогою того самого чорного гумору. Проте якщо ти почнеш жартувати над рандомною людиною з інвалідністю на вулиці, то, сподіваюсь, ти зрозумієш, чому тебе будуть вважати мудаком.TLDR коли ти жартуєш з позиції влади в широкому сенсі, "це лише жарт" — буквально не аргумент, бо гумор — складний соціальний феномен з купою імплікацій.
Друзі, хочемо вам подякувати крепко за підтримку нашої подруги-волонтерки @Ama9a та її родини, які в ніч на 31 число в результаті прильоту їбучої москальської ракети на Борщагівці втратили повністю квартиру і все майно.
❤️🩹Далі, мабуть додам їх пряму мову з відповіді нашим британським знайомим, що не розуміють як так. ..Це колись була моя дитяча спальня. Отам згори, на фотографії, де досі стоять чорні двері. То були двері до нашої квартири. А дерев'яні дошки навколо дверної рами на тому, що колись було балконом - мій тато сам їх встановив. У нас до цього дня був довгий балкон, який простягався вздовж вітальні та двох спалень. І мій тато своїми руками його відремонтував, зробив так, щоб він виглядав гарно та затишно. Татові знадобилося близько двох років щоб це завершити, бо він займався цим між своїми робочими відрядженнями... Мама розставила квіти по всьому балкону, і це було гарне, затишне місце для відпочинку. Все, що залишилося, це та маленька частина балкону...Наразі ви накидали на пейпал і на моно досить багато, та це все ще крапля в морі порівняно з втратою ВЗАГАЛІ ВСЬОГО. Не хочу взагалі нікого змушувати уявляти як це - прокинутися вранці і дізнатися що в тебе більше нема нічого, з того над чим ти працював більшу частину життя. Але хочу попросити допомогти ще Амазі і її родині. Амага більшу частину останніх років вкладалася в волонтерство і забезпечення фронту детекторами дронів, настав час нам підтримати її і її родину. Я знаю що ти не любиш просити, тому я це пишу від себе. Так-то. Реквізити:
🔹Монобанка: ОТУТ
🔹Номер картки банки:4441 1111 2694 8144
🔹 PayPal -
[email protected]. якщо у вас є рекомендації, драфти, шаблони заяв, якась інша практична допомога, яку варто надати / передати / розказати цим людям - скористайтеся прямим контактом Анни, він в самому початку цього поста.Обійняли, подякували.
❤️
#рухомим_рядком Думаю про свій голос, в широкому сенсі - типу, поєднання Персони та Я, форми та суті etc (бо про це сьогодні писали туточки).І це поєднується з роздумами про сприйняття себе загалом: про те, як ми думаємо, що чимось є, коли насправді ми просто уявляємо себе чимось. І як чужі уявлення про нас нас же і формують.От наприклад, я звикла думати, що люблю подорожувати. Якщо мене спитати, що я люблю, десь в списку точно будуть подорожі.Але це уявлення не проходить перевірку фактами. Коли я жила в Україні і мала можливість трошки по ній поїздити, я мало що відвідала. Каньйон в Житомирській області, одна поїздка в гори, декілька поїздок до Львова, Одеси та Кам'янця - ото й усе, за вісім років можливостей.Коли я жила у Франції, то не шукала можливостей подорожувати навіть тоді, коли був на те невеликий кошт.Насправді я люблю сидіти вдома. Або відвідувати парки та ботанічні сади. Бачити прикольну архітектуру. А подорожувати я не дуже люблю. Моя бабуся впевнена, що я люблю буряк і тяжію до естетики в їжі. Я ніколи не думала про себе як про таку людину, але почала думати про себе так, коли почула її думку. Хоча я не дуже багато уваги приділяю буряку та зовнішньому вигляду їжі. А от пожерти смачно люблю, це правда. Зараз, у перерві між побутовими проблемами, екзистенційними кризами та читаннями про йобану русню, я інколи думаю: а що я люблю? Хто я? Про що я? (навчання смм дуже стимулює пошуку відповідей на ці питання абсолютно несподіваним чином)Відповідей не знаю, але мені подобається, з дослідницької точки зору, які все ж таки цікаві бувають тріщини у людей між їхнім сприйняттям та реальністю. Налагоджувати мости між ними - цінна навичка.
#рухомим_рядкомТойво, думаю про те, як ШІ замінить робітників, зокрема, копірайтерів та смм. Дуже сміюся. Великої удачі тому ШІ, який спробує замінити конкретно мене на поточному робочому місці.Я на повсякденній основі працюю з ШІ зараз, 95% часу це чатЖПТ чи Клод. Хоча це непоганий інструмент для чорнової роботи, особливо коли треба рівень «плюс-мінус, хуй к носу», він не може тримати таке широке контекстне поле, як на те здатна людина (ок. Я. Як на те здатна я). Написати текст? Без проблем. Написати текст, враховуючи, що ми говоримо про ветеранів та реабілітацію і маємо бути максимально обережними та поважними? Тримай «моральний фронт»! В якийсь момент промпт, який потрібен, щоб ШІ написав хороший текст за моїм запитом, стає втричі довшим за результат, який я хочу отримати. Це не має сенсу. Тож я окреслюю бажане широкими мазками, отримую чернетку і йду редагувати все це багатство руцями.Тож основний страх, який є у мене стосовно ШІ та письма – це люди. Ті, яким важливо отримати хоч якийсь текст, аби було дешево; ті, яким потрібна в текстах ну якась статистика, щоб солідно, а перевіряти ж її все одно ніхто не буде; ті, хто вважають, що можна зробити текст на важливу тему в чатЖПТ, а потім віддати досвідченому копіку на редагування за три копійки, адже це ж «менше роботи».В результаті, все упирається в людей та капіталізм. Як завжди.