Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - НЕСВІТАЙЛОВ.txt
Added 06 Dec 2025

НЕСВІТАЙЛОВ.txt

@nesvitaylov_txt
Number of subscribers: 2 352
Photos: 1,570
Videos: 176
Links: 1,590
Description:
Нотатки політолога: Аналітика, думки, меми. Думай, аналізуй, впливай. Підтримати: https://t.me/nesvitaylov_txt/1772

👥 Number of subscribers

2 352
Average/Day:: -2
Average/Week:: -11
Average/Month:: -2

👁️ Average views per message

1 466
Average/Day:: 1,640
Average/Week:: 1,470
ERR: 62.33%

📊 Messages per Day

3.5
Last day: 0
Week average: 2.9
Average per day: 3.5

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 791 26-06-22 14:20
Чому я виступаю за цивільні партнерства?Коли заходить мова про законопроєкт про реєстровані партнерства, у коментарях обов'язково з'являється умовний «експерт» із порадою: «Та навіщо вам той закон? Підіть до нотаріуса, напишіть заповіт, оформте довіреність — і живіть собі спокійно!»Звучить просто, але в реальному житті це ілюзія захисту, яка повністю розсипається у першій же кризовій ситуації. Ні заповіт, ні довіреність не замінять партнерства навіть на 30%. Пастка перша: Довіреність помирає разом із людиноюБудь-яка медична чи генеральна довіреність діє виключно за життя. Щойно серце людини зупиняється — цей документ перетворюється на шматок паперу. Без закону про партнерство цивільний чоловік чи дружина не мають права навіть забрати тіло з моргу чи організувати поховання. Юридично вони стають ніким;Пастка друга: Заповіт — це дорого і ненадійноПо-перше, цивільні партнери для держави є «чужими людьми», тому живий партнер сплатить 5% податку на доходи + 1,5% військового збору від вартості всього успадкованого майна (подружжя чи зареєстровані партнери платять 0%). По-друге, кровні родичі, які могли роками не спілкуватися з людиною, мають законне право оскаржити такий заповіт у суді;Пастка третя: Реанімація та медичні рішенняЗа законом, право ухвалювати рішення за пацієнта без свідомості мають лише близькі родичі та члени сім'ї. У лікарів у реанімації немає ні часу, ні обов'язку вивчати ваші багатосторінкові нотаріальні довіреності. Якщо ви не офіційне подружжя або зареєстровані партнери — перед вами просто зачинять двері;Пастка четверта: Полон, поранення, статус зниклого безвістиДля військових це питання стоїть найгостріше. Якщо боєць потрапляє в полон або зникає безвісти, держава, військкомати та міжнародні організації (як Червоний Хрест) комунікують і видають сповіщення виключно членам родини. Кохана людина, з якою боєць прожив роки, не зможе дізнатися бодай якусь інформацію чи отримувати його грошове забезпечення, поки тривають пошуки.Заповіт і довіреність — це юридичні милиці, які не працюють у найкритичніші моменти. Цивільне партнерство — це не про «особливі привілеї». Це про базову людську гідність, безпеку та автоматичний захист від держави. Особливо для тих, хто сьогодні ризикує життям на фронті.@nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,320 26-06-09 05:55
Трамп до останнього намагався затягнути Європу у війну з Іраном, щоб потім звалити все на них і втекти. Але «слабка, жалюгідна, тупа» Європа проявила силу, витримку та розум і не повелась на провокації.І хоч як би Фредович не любив Бібі, але більше не лишилось нікого, на кого можна було б скинути провину за свої помилки.Зараз він намагається перевести фокус уваги на те, що це протистояння виключно Ірану та Ізраїлю й що США тут взагалі ні до чого, лише модератор, який намагається припинити війну між ними. А коли не вийде нічого підписати, то він просто скаже: «вони безумці, хочуть постійно воювати, а ми йдемо і подивимось що буде за 2-3 тижні».Насправді – це ледь не єдиний варіант, як він може домовитись з іранцями, щоб ті «випустили» його з вкрай непопулярної в Штатах війни. Типу: «Забирайте Ізраїль, тільки мене і моїх нафтових союзників в регіоні не чіпайте». А що ядерна зброя? Так вона ж знищена, ви що забули? Там тільки ядерний пил, його вітром здує і все. Але це треба робити якомога раніше, щоб електорат встиг забути про війну до початку виборів. Що думаєте про таку гіпотезу?) @nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,260 26-05-19 15:09
Війна йде не за планом Кремля: WSJ пише про тактичний тупик для рф як на землі, так і в небіThe Wall Street Journal опублікував великий аналіз поточної ситуації на фронті. Головний висновок журналістів та військових експертів — Збройні сили України змогли майже повністю зупинити просування набагато більшої російської армії. Завдяки технологічній перевазі та новим тактичним підходам ЗСУ перехоплюють ініціативу, а темпи наступу окупантів у 2026 році стали найповільнішими за останні два роки.Одним із головних чинників цього успіху стали українські безпілотники середньої дальності (зокрема моделі Hornet, FP-2 та інші). Вони навчилися ефективно «кошмарити» ворога в глибокому тилу — на відстані до 320 кілометрів від лінії фронту. ЗСУ регулярно нищать російські штаби, склади боєприпасів, системи ППО та логістичні вузли, що повністю ламає ворожу координацію та постачання.Крім того, на землі українці підлаштувалися під тактику малих штурмових груп рф, вчасно виявляючи та ліквідовуючи їх за допомогою дронів і мобільних загонів зачистки.Ціна такого «повзучого» наступу для Кремля просто катастрофічна. Російська армія щомісяця втрачає близько 35 тисяч військових убитими та пораненими. ЗСУ вибороли тонку, але дуже важливу тактичну перевагу. Головне випробування чекає на нас уже цього літа: саме найближчі місяці покажуть, чи зможе Україна перетворити цей тактичний успіх на масштабний стратегічний перелом у всій війні.@nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,060 26-05-16 09:54
🇺🇸🇹🇼🇨🇳 Трамп дав інтерв'ю телеканалу Fox News за підсумками зустрічі із Сі Цзіньпіном у Китаї. Він зробив декілька "цікавих" заяв про Тайвань: 💬 Вони (Китай) не хочуть, щоб це місце — назвемо його так, бо ніхто не знає, як його визначити — стало незалежним.💬 Я не хочу, щоб хтось проголошував незалежність. І, знаєте, ми маємо проїхати 9 500 миль, щоб воювати? Я не хочу цього.💬 Ну, це ризикована справа, коли ви проголошуєте незалежність, знаєте, вони проголошують незалежність, бо хочуть вступити у війну і вважають, що за ними стоять Сполучені Штати. Я хотів би, щоб все залишилося так, як є.💬 Якщо подивитися на шанси, Китай — це дуже, дуже потужна, велика країна. А це дуже маленький острів. Подумайте про це; він знаходиться за 59 миль. Ми — за 9 500 миль. Це трохи складна проблема.💬 Якщо подивитися на історію, Тайвань розвинувся тому, що у нас були президенти, які не знали, що, чорт забирай, вони роблять. Вони вкрали нашу галузь виробництва мікросхем.💬 Тайваню було б дуже розумно трохи заспокоїтися. Китаю було б розумно трохи заспокоїтися. Їм обом слід заспокоїтися.💬 Трамп про угоду на 14 мільярдів доларів на поставку зброї для Тайваню: Я призупиняю її, і все залежить від Китаю. Це дуже хороший козир для нас у переговорах.💬 Fox: Китай вивів цього тижня три танкери, завантажені іранською нафтою?Трамп: Ми дозволили, щоб це сталося.💬 Президент Сі сказав, що Америка — це країна, яка занепадає. Я сказав: «Ви праві». Але він сказав, що те, що я зробив, — це диво.
👁 1,260 26-05-01 13:23
ІРАН РОЗБИВ МІФ ПРО НЕПЕРЕМОЖНІСТЬ СШАThe New York Times вийшли з «вироком» для американської військової машини. Аналітики стверджують, що конфлікт з Іраном став моментом істини, який світ уже не розбачить. США втрачають статус глобального гегемона.Головне з матеріалу:📍 Дірявий щит: Атаки Ірану виявилися значно болючішими, ніж каже Пентагон. Міф про повну захищеність баз США зруйновано — логістика та інфраструктура виявилися вразливими до нових типів загроз;📍 Геополітичний шах: Тегеран діє не сам — підтримка з боку рф перетворила регіональну заваруху на глобальне протистояння. Ормузька протока під загрозою, а ціни на нафту вже «лихоманить»;📍 Політичний глухий кут: У Вашингтоні хаос. Сьогодні, 1 травня, спливає термін Резолюції про військові повноваження. Адміністрація Трампа ризикує опинитися поза законом, ведучи війну без згоди Конгресу;📍 Привид В’єтнаму: Експерти прямо кажуть про найбільше приниження за десятиліття. Технологічна перевага більше не гарантує швидкої перемоги над ворогом, який готовий до виснажливої гри.@nesvitaylov_txt | монобаза
👁 2,820 26-04-28 14:32
Ох, проглянув я той цивільний кодекс, який сьогодні ВР у першому читанні проголосувала. Таке враження, що ми готуємось до членства в «таможеном союзє», а не в ЄС.Наступним буде «закон про іноагентів», як я розумію? 🙂Що з ним не так:1. Він прямо визначає сім’ю як «союз чоловіка та жінки». Це не просто слова — це пряма колізія з рішеннями ЄСПЛ та фактичний блок для закону про цивільні партнерства;2. Суд зможе на власний розсуд давати до 6 місяців на «примирення» (ст. 1513). Навіть якщо обидва хочуть розійтися. Для жертв домашнього насильства це може стати пасткою, а для маніпуляторів — ідеальним інструментом затягування процесу;3. Вводиться принцип: «що в Реєстрі, те і правда». Якщо ділянку лісу чи берега колись незаконно вивели під забудову і внесли в базу — повернути її державі через суд буде майже неможливо. Плюс скорочення строків давності. Виглядає як велика амністія для старих схем дерибану землі;4. Строк стягнення боргу по аліментах хочуть скоротити з 10 років до 1 року. Це фактично пробачення боргів тим, хто роками уникав відповідальності перед власними дітьми;5. Відмовилися одружуватися після офіційних заручин? Готуйтеся компенсувати «моральну шкоду». Таке я десь останній раз в історії ХІХ ст. зустрічав)) @nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,170 26-04-23 04:30
⚓️🇺🇸 Раптова відставка глави ВМС США Джона Фелана: що відомоМіністр Військово-морських сил США Джон Фелан негайно залишає свою посаду. Про це офіційно повідомив речник Пентагону Шон Парнелл. Тимчасовим виконувачем обов'язків стане заступник міністра Хун Као.Чому це сталося:Конфлікт із керівництвом Пентагону. Звільненню передувала кількамісячна напруженість у відносинах між Феланом та главою Пентагону Пітом Гегсетом;• Прямий зв'язок із Трампом. Фелан регулярно спілкувався з президентом Дональдом Трампом у Мар-а-Лаго та обговорював із ним питання суднобудування (зокрема ідею створення сучасного лінкора) в обхід міністра оборони;• «Чистки» в оборонному відомстві. Гегсет уже звільнив майже два десятки високопоставлених воєначальників. У випадку з Феланом його позиції підривали через створення нової посади «царя» із закупівлі підводних човнів, яка підпорядковується напряму заступнику Гегсета.Важливий момент: відставка відбулася саме тоді, коли США проводять масштабну військово-морську блокаду на Близькому Сході (у регіоні перебуває понад 15 кораблів для стримування Ірану), а Пентагон щойно представив Конгресу бюджетний запит на суднобудування у розмірі $65,8 млрд.Джон Фелан пішов з посади у розпал найбільшої профільної конференції ВМС, де ще кілька днів тому презентував пріоритети флоту.Які можуть бути наслідки?1️⃣ Звільнення під час ключової галузевої конференції та в розпал бюджетних слухань у Конгресі деморалізує оборонну промисловість. Це сигнал бізнесу, що домовленості з поточним керівництвом можуть анулюватися в будь-яку мить;2️⃣ Іран бачить, що верхівка Пентагону зайнята внутрішніми інтригами більше, ніж стратегічним плануванням. Це може підштовхнути їх до перевірки «червоних ліній» у Ормузькій протоці — наприклад, до більш зухвалих провокацій проти танкерів, розраховуючи на затримку реакції США через кадровий хаос;3️⃣Ворожі спецслужби можуть використовувати конфлікт між Гегсетом і прихильниками Трампа для вкидання фейків, що ще більше посилять параною всередині Пентагону;В ідеологічному плані Іран використовуватиме це як доказ того, що американська державна машина розбалансована і не здатна на тривалу системну гру. І це, в свою чергу, буде надихати їх на відмову від вступу в реальний переговорний процес. @nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,400 26-04-14 14:04
Джей Ді Венс — лузер тижняГубернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом, вітаючи угорський народ зі зміною режиму Орбана, не втримався від тролингу на адресу Джей Ді Венса:«Джей Ді Венс двічі за 48 годин доводить, що він — легковаговик.Вітаю народ Угорщини — демократія, вільна преса та права людини сьогодні перемагають. Надія є». Посперечатися складно. За останні кілька діб Венс перетворився на фігуру, яка ввібрала в себе весь символічний капітал невдач адміністрації Трампа.Проваливши переговори з Іраном і марно витративши пальне [яке, до речі, дорожчає] на візит до Орбана, Венс починає обростати політичним багажем, що стане об’єктом атак конкурентів, якщо він усе ж піде в президенти.Показово, що Ньюсом не так часто згадує Венса у своїх заявах. Востаннє він згадував віцепрезидента ще в жовтні минулого року. Можливо, штаб Ньюсома починає фокусуватися на своєму головному опоненті — і подібних згадок стане більше.На тлі невдач Венса його рейтинг схвалення [як віцепрезидента] обвалився на 21 пункт — з +3 до -18 із січня 2025 року.Я хоч і не прихильник істерії довкола Венса [на мою думку, його дещо переоцінюють], але складно заперечити, що зараз він виглядає як політичний лузер.Особливо іронічно, що Венс стає одним із дійових осіб невдалої кампанії в Ірані нарівні з Трампом і Гегсетом, при тому що він сам був противником цієї інтервенції.Ще кумедніше, що поки Венс вів провальні переговори з Іраном, його найближчий конкурент на потенційних праймеріз Марко Рубіо дивився UFC у Маямі разом із Трампом.Що це — особиста невдача чи брак політичного досвіду — вирішуйте самі.🇺🇸 Гамбіт Трампа
👁 1,510 26-03-30 09:02
Трамп, Лукашенко і велика ілюзія «м’якої сили»Анонс зустрічі Дональда Трампа з Олександром Лукашенком у форматі «Ради миру» та запрошення останнього до США — це історія не про дружбу, а про дуже специфічний розрахунок Вашингтона. Трамп намагається використати Білорусь як «демо-версію» нормального життя для диктаторів. Логіка Білого дому тут лежить на поверхні — вони щиро вірять, що через Мінськ можна знайти коротший шлях до голови путіна. Це така собі спроба застосувати «м’яку силу» замість реального тиску. Трамп хоче на живому прикладі показати Кремлю: подивіться на Лукашенка, він в Америці, він суб’єкт, з нього знімають токсичність. Це такий собі пряник для путіна — мовляв, «здавай назад, і росія так само повернеться у світову еліту, отримає зняття санкцій і забуде про ізоляцію».Для самого Лукашенка цей розворот подій — справжній подарунок долі. Для нього це не просто поїздка, а шанс виповзти з-під завалів міжнародного ігнору. Він знову стає «потрібним», знову отримує суб’єктність і може торгувати своїм посередництвом. Це ідеальна нагода довести путіну власну корисність, адже тепер він не просто «молодший брат», а легальне вікно для зв’язку з Заходом. При цьому і в Мінську, і в Москві чудово розуміють гру американців. Цей план настільки очевидний, що путін навіть не намагається йому перешкоджати. Навпаки, Кремлю вигідно, щоб Трамп якомога довше перебував у цій ілюзії.Чому так? Бо доки у Вашингтоні вірять, що диктаторів можна «перевиховати» м’яким підходом і переговорами через посередників, доти не буде реального, нищівного тиску. путін просто дозволяє Трампу жити в цьому вигаданому світі. Для Москви це ідеальна димова завіса: поки американці граються в дипломатію з Лукашенком, росія виграє час, уникаючи справді радикальних кроків з боку Штатів.@nesvitaylov_txt | монобаза
👁 1,360 26-03-17 19:24
Цікавою видалась поїздка Зеленського до ВБНа перший погляд — це була просто спроба нагадати про Україну, поки світ зараз дивиться на Близький Схід, формально підтвердити підтримку союзників і т.д.Але насправді там було кілька дуже правильних ходів.По-перше, подарунок для Короля. Зеленський передав йому планшет, на якому можна дивитися ситуацію на фронті в Україні. Це дуже сильний жест — і емоційно, і політично. Фактично це такий крок довіри, щоб показати королю реальну картину війни. Плюс демонстрація того, що в України є свої технологічні інструменти війни.Другий момент — заяви про те, що Україна готова допомагати союзникам своїми дронами. І навіть більше, пролунала готовність допомогти прикрити британські бази на Кіпрі. І це дуже показово на фоні риторики Трампа. Плюс домовленості про співпрацю у військових технологіях і ШІ.Ну і окремо — чисто внутрішньополітичний кейс. У всій комунікації навколо цієї поїздки практично не було Залужного. Формально все коректно, але сигнал читається доволі чітко: ключові домовленості з Лондоном Зеленський веде особисто.На реальні наслідки від поїздки для України ми ще подивимось, але суто для Зеленського це був гарний мув, як на міжнародній арені так і на внутрішньополітичній) #аналітика@nesvitaylov_txt | монобаза