Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МОВОЮ ШКІРИ
Added 06 Dec 2025

МОВОЮ ШКІРИ

@movoiushkiry
Number of subscribers: 2 262
Photos: 326
Videos: 13
Links: 142
Description:
Блог про догляд, шкіру та волосся авторства косметологині, засновниці бренду рослинної космецевтики rosabella.ua. Будь-які запитання, співпраця: @lika_salabash

👥 Number of subscribers

2 262
Average/Day:: 0
Average/Week:: -2
Average/Month:: -12

👁️ Average views per message

854
Average/Day:: 1,290
Average/Week:: 687
ERR: 37.75%

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 0
Week average: 0.3
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 314 26-06-11 13:31
Ми готові до цієї розмови🤝 косметика, як і ліки, як і їжа, впливає на кожну людину індивідуально - і цей вплив, як і чиїсь індивідуальні враження нічого не кажуть про якість продукції. Якщо якась людина приймає препарат заліза, і конкретно у неї воно чомусь не засвоюється (лікарі зараз розуміють, що причин тут може бути маса), ми ж не робимо загальний висновок, що залізо - не дієвий елемент та його прийом нікому не потрібен (чи "є просто маркетингом")? Або що виробник неякісний та поганий, при тому, що за роки продажів цього препарату у тисяч інших людей все спрацьовує? Так само ми розуміємо, що якщо ми зʼїли порцію, прикладом, риби, то наш організм отримав білок. А от чи зможе він його засвоїти - тут питання. Але не до риби, а до роботи організму.Коли тестуються ліки - ніколи і ніде в цих тестуваннях не буває 100% ефективності на живих людях. Бо різні організми, різні умови життя, різна толерантність до тих чи інших речовин, і ще купа факторів, що впливають на те буде чи не буде результат. Так це ЛІКИ. Тому мені, чесно, досить важко зрозуміти, чому деякі люди очікують 100% ефективності від косметичних засобів та так сильно дратуються, якщо особисто їм щось не сподобалося. Можливо, це моя профдеформація, бо за 8 років роботи в цій ніші я перетестувала сотні сотень зразків як готових косметичних засобів, так і суто окремо активних речовин - то ж я чудово розумію межі, в яких може працювати косметика, не очікую чудес і не лютую, якщо щось десь пішло не так. Проте вирішила поділитися і з вами на випадок, якщо ви саме зараз не задоволені станом шкіри та шукаєте черговий чарівний крем. Чи винуватите поточний у всіх бідах 🤕Можливо, те, що дійсно вам зараз потрібно - це відпочити та просто не чіпати шкіру 🙏🤝
👁 555 26-05-26 09:28
🚨 Догляд в стресовій ситуації: що важливо?Раз за разом відмічаю, що сильний стрес миттєво запускає погіршення стану шкіри у людей, які звертаються за підбором догляду - сухість, печіння, почервоніння, вспалахи акне, розацеа, дерматитів тощо. Якщо ви спостерігали щось схоже у себе - цей допис для вас 🙏💞🏃‍♂️ Чому так відбувається і що з цим робити?Це відбувається через падіння іммунітету шкіри та порушення бар'єрної функції. Справа в тому, що шкіра та нервова система розвиваються з одного зародкового листка і тісно пов’язані між собою, а стрес є науково доведеним тригером багатьох дерматологічних проблем та прискорення старіння. Що змінювати у догляді в такий період?🎚️ очищення має бути делікатним. Це не синонім "не мити обличчя нічим окрім води" чи "не очищати ретельно". Це про те, що засоби, які ви обираєте, не мають містити агресивних компонентів, а в ідеалі - мати в складі такі, що знижують травмуючу дію ПАР, попереджають сухість, стягнутість та дискомфорт. 🎚️ якщо у вас не спалах акне (там без протизапальних ніяк), а саме сухість/почервоніння/печіння - відкладіть активні засоби проти висипань, зморшок, пігментації тощо до зменшення, а бажано зникнення, цих симптомів.Завантажити шкіру активами в такий період - це майже те саме, що піднімати гантелі чи біжати кросс з розтягнутими м'язами. Шкіра мало того що не "перетравить" ці активні компоненти та не пустить їх по прямим задачам, а може відреагувати ще більшим подразненням.🎚️ зосередьтеся на активному зволоженні, відновленні та заспокоєнні шкіри.Ваші тоніки, сироватки та креми зараз мають містити зволожувальні компоненти, орієнтовані на різні механізми зволоження (детально про це писала ТУТ), компоненти для відновлення бар'єра (ПНЖК, цераміди, фітостероли), компоненти для підтримки мікробіома (пребіотичні та постбіотичні компоненти - полісахариди, фільтрати, лізати і тд). 🎚️ сонцезахист. Сонце - дуже сильний тригер, то ж або не виходимо на вулицю при УФ вище 2, або наносимо сонцезахисні засоби (тільки майте на увазі, що у стані порушенного бар'єра сонцезахисні фільтри, на жаль, можуть також подразнювати шкіру - то ж слідкуйте за відчуттями від конкретного засобу). Після того як стан шкіри покращиться - вводьте свої активні засоби по проблемах/задачах, але не всі одразу і не в кожну рутину. Оптимально - замінювати один зволожувальний-відновлюючий засіб на активний раз на 2-3 дні, і так поступово, відстежуючи реакції шкіри.І пам'ятаємо:Чим спокійнішою ви будете, тим кращою буде шкіра 🙏
👁 558 26-05-21 17:29
Завжди з цікавістю дивлюся розбори цієї експертки в Тредс.І як людина, що проходила навчання у багатьох косметичних технологів, спілкувалася з заводами на міжнародних виставках та бачила тех.картки деяких корейських засобів, я б могла залишати багато коментарів на тему концентрацій на пакуваннях і того, як вони з ними заграють. Це взагалі не є таємницею для більшості професіоналів з нашої індустрії. Чого вартують тільки легендарні продукти по типу "97% гіалуронової кислоти" 🤪Важливо: я НЕ вважаю, що "з корейською косметикою щось не так". Я в принципі проти того, щоб абсолютизувати та вішати ярлики одразу на всі продукти всіх брендів певної країни. В кожній країні є більш та менш відповідальні та вдалі бренди, і в кожного бренду є продукти, які комусь подобаються, комусь ні. Це нормально. Проте важливо розуміти, що законодавство там геть інше, аніж в Європі (та в Україні). І це дуже сильно впливає на їхній маркетинг, а він - на формування очікувань у споживачів.Ключове, що варто знати стосовно вибору засобів:З точки зору дієвості не є актуальним правило "чим вищій % активів - тим вища ефективність". Це в принципі доволі складна та заплутана тема. На робочесть продукту впливають не тільки тип активу, а і його форма, сировина, синергія з іншими активами у формулі, рН і так далі.
👁 564 26-05-20 19:14
🚨 Дуже важливо: якщо у вас чутлива / примхлива шкіра, ніколи (!) не беріть у подорож тестери незнайомих для вас косметичних засобів 🙏Бо якщо підуть реакції, ви не будете розуміти:• на який саме з нових продуктів• чи то на переїзд /переліт• чи то на нову воду (так, інша вода з крану - той ще провокатор реакцій) • чи на місцеву їжу тощо 🙈Окрема тема - «відливанти». Ніби ж класна ідея відлити собі в прозору баночку ваш домашній продукт? Але є нюанси - далі розповім та поясню які.Якщо мова про шампунь чи маску для волосся - то ще припустимо.↖️ Але будь-які рідкі/гелеві/кремові засоби для обличчя (ті, де міститься вода), особливо професійні зі вмістом великої кількості активних речовин, переливати ні в які інші ємності категорично не можна якщо ви не хочете неприємних несподіванок. з моменту переливання в сторонню тару терміни придатності від виробника більше не діють. можливі: дестабілізація засобу, бактеріальне зараження, розшарування емульсій тощо.Користі для шкіри нічого з цього не принесе аж ніяк 👀🎚️ Чому так? Пояснюю як виробник:Згідно європейського (і українського) косметичного регламенту при розробці формули проходять тестування на стабільність структури в цілому, «життєздатності» активів та системи консервації. І розрахунок термінів придатності враховує саме той тип оригінальної тари, в якому випускає продукт виробник. Тільки її і ніяку іншу. Так, крем у вакуумній баночці з airless системою, яка пройшла декілька етапів обробки на виробництві перш ніж в неї розфасували примхливий активний продукт, не виживе поза цією тарою. Для подорожі без ризиків для шкіри обирайте міні-версії засобів в заводському пакуванні від виробника.Наприклад, у нас в Розабелла вони є майже на всі засоби для обличчя та навіть деякі для волосся з дуже приємними акційними пропозиціями та подарунками до замовлень ♥️
👁 710 26-05-17 16:28
Останніми днями весь Тредс обговорює 40-річного Олександра Рибака на Євробаченні-2026, який виглядає як у 2009-му, та Джона Траволту, який у свої 72 на Каннському фестивалі здавався "років на 30 молодше".Я відверто гадки не маю, що конкретно ці двоє роблять зі своєю зовнішністю. Проте всі ми бачимо очевидне: справа не тільки в наявності грошей та доступі до процедур. То ж сьогодні говоримо трохи про інше: Які додаткові "плюшки" в контексті молодості шкіри мають чоловіки від природи? 🎚️ Чоловіча шкіра приблизно на чверть товща за жіночу, бо тестостерон забезпечує щільнішу мережу колагену та еластину. Як наслідок, перші зморшки у чоловіків з'являються пізніше. 🎚️ У жінок вироблення себума коливається протягом циклу і падає з віком. У чоловіків воно стабільно високе все життя. А себум - це наш природний "крем", що запобігає зневодненню і передчасному погіршенню структури шкіри.🎚️ Найбільший удар для стану жіночої шкіри - менопауза. Вироблення колагену починає стрімко знижуватися щороку: приклад досліджень про це тут і тут. Чоловіки такого "обвалу" не переживають, їхня шкіра старіє лінійно та поступово.Ще шукала дослідження впливу на шкіру вагітностей, пологів та ГВ, але цікавого поки не знайшла. Якщо раптом знайдете - поділіться зі мною 🙏І ще дещо важливе:По моїм спостереженням, чоловіки-селебріті старіють "повільніше" ще й тому, що суспільство дозволяє їм старіти природно. Без постійного емоційного тиску, без почуття провини за кожну зморшку та спроб залишатися в формі понад усе щоб уникнути засудження (згадаємо хоч ту саму Марго Роббі як нещодавній приклад). А стрес - один з найбільших прискорювачів старіння, бо кортизол буквально руйнує колаген.Що робити жінкам? Якщо суперкоротко, то нам дійсно актуально приділяти більше уваги відновленню бар'єру та профілактиці зневоднення. А після 35 - активній підтримці вироблення колагену. А також вийти з замкнутого кола: стрес → кортизол → руйнування колагену → ще більше стресу❤️‍🩹
👁 799 26-05-11 14:48
Чому я не використовую гідрохінон, арбутин та койєву кислотуВони досі часто зустрічаються в освітлювальних засобах і навіть призначаються деякими дерматологами. Але як на мене в 2026 році це не найкращий підхід. Пояснюю чому 👇 ГІДРОХІНОН(Про нього мова на скріншоті). Колись був "золотим стандартом" освітлення. Але наразі він вже давно заборонений в Європі через високу токсичність.↖️ При тривалому використанні може викликати охроноз - незворотне посиніння шкіри (так, це не жарт і не рідкісний випадок).↖️ Має доведену цитотоксичність, тобто пошкоджує клітини шкіри.↖️ Викликає підвищену чутливість до сонця, що створює замкнене коло: освітлюєте пігментацію і одночасно робите шкіру вразливішою до УФ, який цю пігментацію провокує.В Україні та США досі дозволений і навіть, як я вже згадувала, виписується лікарями. Ми особисто не раз стикалися з таким серед наших клієнтів на консультаціях. Але "дозволений", ІМХО, не означає "хороший вибір". Принаймні було б чудово, якщо б спеціалісти сповіщали пацієнтів про можливі побічні ефекти, чого нерідко не відбувається (як я знаю з наших консультацій 🫠). АЛЬФА-АРБУТИНПо суті це "родич" гідрохінону. В організмі він розщеплюється саме до гідрохінону, тому несе схожі ризики, хоч і в меншій концентрації.↖️ Європейська комісія вже почала обмежувати його вміст у косметиці↖️ Ефективність сильно залежить від pH формули та стабільності - а це не завжди контролюється виробниками.↖️ При високих концентраціях може викликати подразнення та парадоксальне посилення пігментаціїТобто ви отримуєте компонент з непередбачуваною ефективністю та ризиками "старшого брата". КОЙЄВА КИСЛОТАЗараз переживає черговий виток популярності: її додають у сироватки, креми, навіть маски. Але:↖️ Вкрай нестабільна - легко окислюється під дією світла та повітря, втрачає ефективність і одночасно підвищує ризик подразнення.↖️ Має вузьке терапевтичне вікно: концентрації, які реально працюють, вже на межі подразнюючої дії.↖️ Відома здатністю викликати контактний дерматит - і це не рідкісний побічний ефект, а очікуваний сценарій при регулярному використанні.Результат може бути парадоксальним: намагаючись прибрати пігментацію, ви створюєте запалення, яке само по собі стимулює вироблення меланіну. Крок вперед - два назад 😥Європейська комісія не просто так обмежує гідрохінон, арбутин, койєву кислоту та високі концентрації ретинолу. Наразі вже зрозуміло: агресивніше ≠ ефективніше і точно не безпечніше.Чим замінити: Ніацинамід, особливо у звʼязці з NAG (N-ацетилглюкозамін) перешкоджає передачі меланіну в клітини шкіри, паралельно зміцнює бар'єр. Вітамін С у стабільних формах - антиоксидант + освітлення + захист від фотостаріння. Азелаїнова кислота м'яко інгібує тирозиназу без подразнення, підходить навіть для розацеа. Бакучіол - рослинна альтернатива ретинолу, вирівнює тон без фоточутливості. РНА-кислоти: завдяки великому розміру молекули працюють тільки на поверхні шкіри, тому виключається ризик пошкодження шкіри (навіть чутливої, навіть влітку). Новітні біотехнологічні компоненти, які діють одразу на декілька ланок меланогенезу, наприклад, LUMINIA GRANATUM. Транексамова кислота - працює на іншому рівні (блокує зв'язок між запаленням і пігментацією), безпечна, стабільна.Мені подобається стратегія ефективність без компромісів. Тихіше їдеш - далі будеш 💗
👁 709 26-05-08 15:51
Дуже цікава виходить наразі статистика! Більш-менш рівномірно розподілилися відповіді по всім варіантам, з деякою перевагою тих, в кого мами активно чи помірно користуються.У нас в Розабеллі зараз шалена кількість замовлень на подарунок для мам. Лідер, звісно, набір догляду за зрілою шкірою, але не тільки він. І, чесно, мені неймовірно приємно усвідомлювати як багато жінок почнуть (або продовжать) дбати про себе з нашими баночками. Та й просто отримають позитивні емоції від самого факту подарунку 💓🫶Зі спілкувань з клієнтками ми знаємо, що проблема "мені нічого не треба" серед наших мам дуже розповсюджена. Їхні молоді роки випали на складні періоди в економіці країни. То ж для більшості якісна повноцінна косметична рутина на постійній основі була поза фінансовими можливостями. А потім якщо фінанси і зʼявилися, то звички та усвідомлення потреби не сформувалося.Та й банально вибір косметики зараз і 15-20-30 років тому — це небо і земля. Я вже не кажу про ефективність 👀 за цей час індустрія круто просунулася вперед, і нарешті догляд дійсно став дієвим інструментом для покращення стану шкіри не тільки в рекламних обіцянках.Важливі, як на мене, не баночки, не їхня кількість чи ціна. А радість, яку відчуває жінка, що починає подобатися собі у дзеркалі. Коли шкіра стає свіжішою, рівнішою, здоровішою. Коли волосся лягає гарно, блищить, прикрашає її. Коли перестає турбувати почервоніння, стягнутість чи пігментні плями. Звісно, не кожній жінці це взагалі потрібно та цікаво, і це ОК. Радуйте своїх мам тим, до чого лежить їхнє серце, бо життя таке крихке і коротке ❤️‍🩹 теплих моментів ніколи не буває забагато!
👁 912 26-05-04 18:50
Розбираємо питання по поличках:🎚️ Почну з банального: єдиного рецепту бути не може.Занадто різне все: фототип конкретної людини та особливості її шкіри (чутливість, наявність активів у догляді, схильність до пігментації тощо), УФ-індекс в конкретний день та час доби, формули сонцезахисних засобів. Тому короткої універсальної відповіді в стилі "робіть так-то" тут не буде:)🎚️ "Їду на роботу зранку, сонця ще немає". Нагадаю, що орієнтуватися на наявність чи відсутність сонця - це помилка. Єдиний параметр, на який ми зважаємо при виборі стратегії сонцезахисту - це УФ-індекс. Зараз в таку ранню годину він дійсно може бути низьким, але влітку навіть в 6 ранку він вже нерідко вище 2. Захищатися від сонця потрібно при індексі 3 та вище, а якщо ви на ретиноїдах або дуже схильні до пігментації - краще від 2. 🎚️ "Їду додому не під відкритим сонцем". Тут можуть бути різні випадки та стратегії. УФ-промені типу А проникають крізь вікна авто в абсолютній більшості випадків (знаходила інформацію, що ніби зараз лобове скло роблять стійким до променів А та В, але чи точно це - без поняття. Проте бокових та задніх вікон не стосується). Також вони проходять і крізь звичайні вікна в квартирі чи офісі.Тобто питання в тому, як ви проводите робочий день - прямо біля вікна чи подалі, і як добираєтеся з роботи. Якщо ви сидите не навпроти сонця, а далі 5 хв - і ви в метро, то питань нема і сонцезахист протягом робочого дня дійсно може бути не актуальним.Якщо все-таки біля вікна, а далі їдете автомобілем та хоча б інколи стоїте в заторах при високому УФ-індексі ззовні - тут вже скоріше потрібен (особливо якщо профілактуєте фотостаріння). 🎚️ Окремо хочу сказати про виходи кудись протягом дня. Так само варто оцінювати УФ-індекс, тривалість вашого виходу та індивідуальні особливості вашої шкіри. Всі можливі комбінації цих факторів аж ніяк не влізуть в допис, тому наведу пару прикладів: ↖️У вас нечутлива шкіра, ви виходите на 5-10 хв при помірному УФ-індексі (3-5). На мою думку, тут цілком можна обійтися без сонцезахисту. ↖️ Ви лікуєте акне ретиноїдами, і в обід хочете прогулятися півгодини на вулиці. Хмарно, але УФ-індекс 9. Як на мене, тут потрібно захистити шкіру.Особисто я коли їду 10 хв до спортзалу + йду 1,5 хв до входу - сонцезахист не наношу. Але якщо далі після залу кудись йду - наношу після тренування (так, очищення у мене також з собою). 🎚️ Тепер моє улюблене поновлення. Кажу ту інформацію, яку мені підтвердили незалежно одне від одного три хіміка-технолога: формули з хімічними фільтрами нового покоління можна не поновлювати протягом робочого дня, якщо ви переважно знаходитеся у приміщенні. Обидва наші санскріни також в звичайних умовах можна не поновлювати. Якщо засмагаєте на пляжі - поновлювати кожні 2-3 години та після контакту з водою потрібно будь-який санскрін. Чим і як поновлювати: правильний та належний варіант, якщо мова йде про засмагання тільки один - очистити обличчя та нанести повноцінну нову порцію крему чи лосьйону.Особисто я для засмагання обираю такі пляжі, де поряд є вбиральня, і раз на 3 години сходити туди, на мій погляд, не є проблемою. В крайньому випадку я б брала з собою спеціальні очищувальні серветки для демакіяжу та користувалася ними. якщо мова про поновлення в умовах міста, де ви пересуваєтеся, а не смажитеся годинами на сонці - там можна використати пудру чи стік поверх того шару, який у вас вже є на обличчі. Проте я дуже рекомендую як тільки потрапите додому - всю цю красу змити одразу з обличчя, не очікуючи пізнього вечора. Інакше забиття пор майже неминуче. Піт, себум, пил та смог міста, шари з санскріну, поновлюючого засобу - той ще коктейль. А якщо там ще й декоративна косметика 🙈🎚️ І звісно ж, сонцезахист - це не маркетингова стратегія. Захищатися від сонця радить нам ВООЗ насамперед як профілактика раку шкіри, і це далеко не тільки про нанесення кремів. Найкращий сонцезахист - це уникати тривалого знаходження під променями коли УФ високий 💗
👁 737 26-05-02 09:22
3️⃣ А якою ж може та має бути така косметика, щоб бути КОРИСНОЮ шкірі з ділянками, схильними до жирності і до сухості одночасно?Розповім на прикладі свого бренду, бо знаю ці формули та як вони працють на великій вибірці людей. У нас дуже багато клієнток зі шкірою, схильною одночасно до сухості та жирності, це часта історія і ми вміємо з цим працювати. Фідбек тисяч клієнток та регулярні повторні покупки доводять, що формулі вдалі і підходять абсолютній більшості 💓Наприклад, у Розабелли балансуючий крем "DAILY BALANCING" не тільки не сушить шкіру, а зволожує - бо у складі НЗФ (натуральний зволожувальний фактор, фізіологічний компонент, що міститься також у самій шкірі), 3 види церамідів, фізіологічні ліпіди, інші заспокійливі та зволожувальні компоненти. А ще це ламелярна емульсія (якщо вам щось говорить цей термін)).Такий склад буде і м'яко балансувати без пересушування, і зволожувати, і підтримувати мікробіом та ліпідний бар'єр шкіри.4️⃣ Але ключове - це все ж таки система догляду. Бо впливає не тільки крем, а й інші етапи - очищення, тонізування, сироватка, ексфоліація. Все це має працювати синергійно, підсилюючи та балансуюче одне одного.Наприклад, в складеній мною системі для цієї клієнтки очищення та тонізування максимально делікатні, щоб не травмувати шкіру, заспокоїти та підготувати до активної роботи сироватки та крему.Далі іде інтенсивно зволожувальна сироватка для максимальної гідратації рогового шару, яку вже і закриває крем з попереднього пункту.І навіть ексфоліація в її схемі не "звичайна" - цепілінг з РНА кислотами. Це кислоти нового покоління, які також потужно зволожують! Так, пілінг, що ще й зволожує - це реальність 🥰________________Якщо ви місяцями чи роками не можете підібрати собі догляд, який би працював так як вам хочеться, спробуйте звернутися до професіоналів. Наприклад, у нас в Розабелла всі схеми догляду створюю я, бо я ж дотична до розробки та тестувань усіх продуктів + маю кваліфікацію косметолога. І це все абсолютно безкоштовно, без жодних зобов'язань щодо покупки💓
👁 678 26-04-30 11:11
Кожен другий клієнт на підборі засобів каже, що в нього «комбінована шкіра». Але чи так це насправді?Давайте розберемося.Справа в тому, що офіційно це поняття сторічної давності вже давно спростовано сучасною дерматологією. А конкретно системою доктора Леслі Бауманн, якою користується зараз абсолютна більшість провідних спеціалістів. Комбінована шкіра - дуже абстрактне поняття, яке не дає інформації для підбору вам засобів. Комбінована - це яка? Жирна + суха? Жирна + нормальна? Нормальна + суха? Невідомо нікому, часто і самому клієнтові.Що насправді є:🎚️ Сам факт наявності більш помітних пор на щоках/лобі/підборідді і більшій кількості себуму там - це нормально та фізіологічно, і не є свідченням якогось окремого типу шкіри. 🎚️ Якщо у вас є схильність до підвищеної жирності на певних ділянках шкіри - то краще так чітко і пишіть. 🎚️ Якщо у вас на певних ділянках є сухість та/або лущення, шкіру стягує після вмивання - обовʼязково про це пишіть, бо така обставина дуже суттєво впливає на підбір догляду при будь-яких інших параметрах.Якщо наберемо 20+ реакцій - напишу що не так з косметикою для комбінованої шкіри, яку ви бачите на кожному кроці.