Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Це AMES: коментарі, оцінки, погляди
Added 14 Jul 2024

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

@middle_east_review
Number of subscribers: 5 206
Photos: 3,350
Videos: 710
Links: 10,700
Description:
Інформація, коментарі, оцінки, погляди від Українського центру близькосхідних досліджень у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського НАН України

👥 Number of subscribers

5 206
Average/Day:: 0
Average/Week:: -12
Average/Month:: -76

👁️ Average views per message

2 519
Average/Day:: 2,470
Average/Week:: 1,931
ERR: 48.39%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 1
Week average: 0.3
Average per day: 0.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Іран розпочав відбудову зруйнованих Ізраїлем ракетних заводів - Associated Press 🇮🇷Іран почав відбудову певних об'єктів для виробництва балістичних ракет, які зруйнував Ізраїль під час 12-денної війни у червні цього року. Про це свідчать дані супутникових знімків Planet Labs, з якими ознайомились в AP. Втім, великих змішувачів, необхідних для виробництва твердих палив, ніби поки не видно. Отримання нових апаратів є головною метою Тегерану і наріжним каменем відновлення всієї ракетної програми. Саме тому головні роботи ведуть на колишніх паливних фабриках у Парчіні та Шахруді. До конфлікту з Ізраїлем, Іран мав потужності для виробництва 200 ракет на місяць. Але скоріше за все, Іран просто придбає технології в Китаю, як робив і раніше. Наприклад, Пекін може постачати мікропроцесори та системи наведення. Ракети на твердому паливі можна підготувати до пуску та запустити набагато швидше, ніж з рідким (яке треба довго заливати перед запуском, стаючи ідеальною стаціонарною ціллю). Особливо зважаючи на те, що Ізраїль за 12 днів вибив більшу частину іранських мобільних пускових установок і близько 50% з 2500 балістичних ракет (574 було запущено по Ізраїлю, інші - знищені на землі).
ЦАГАЛ використовує некеровані БТР з вибухівкою, щоб знищувати інфраструктуру Хамасу в Газі🇮🇱🇵🇸Початкова ідея була використовувати не БТР, а роботизовані інженерні бульдозери "Панда", розповідає військовий журналіст Дорон Кадош.Але все ж пізніше армія зробила вибір на користь застарілих (вироблялися ще у 1970х) американських броньованих машин "Зельда". Їх у ЦАГАЛу аж 5000 непотрібних. Тактично, це був БТР-смертник. "Зельду" наповнювали бомбами, направляли до певного комплексу будівель, де бронетранспортер і вибухав. Минулого року так закінчили своє існування 20-30 машин. Пізніше, Відділ наземних технологій АОІ модернізував "Зельду" так, щоб БТР не потрібно було підривати. Всередині все ще знаходився ящик з великою кількістю вибухівки, так. Але тепер "Зельда" його лише доставляла і скидала. Коли транспорт від'їжджав назад на безпечну відстань, лунав вибух. Таким чином, БТР можна було використовувати багаторазово Вибухівка у одному ящику це приблизно дві авіабомби, тобто дуже потужна, достатня для знищення будівлі, пасток, закладених мін і так далі. Щоб піхота, яка заходила далі, могла виконувати свою роботу у більш безпечних умовах. Дорон Кадош зазначив, що система у Газі та особливо у Газа-сіті зараз використовується "у промислових масштабах, переважно вночі", знищивши тисячі бомб та врятувавши багатьох солдатів.Наразі армія розглядає й інші варіанти застосування безпілотних БТР: 1) доставка води, їжі та ліків на позиції замість вразливих конвоїв та 2) оснащення їх кулеметами для стрільби в русі вузькими провулками Сектору Газа, виявлення та ліквідації терористів по системі "бач-стріляй"
Розуміти Близький Схід неможливо без ширшого погляду на події у інших країнах та на інших континентах. Саме тому канал Центру близькосхідних досліджень ділиться корисною підбіркою дружніх каналів,які висвітлюють різні регіони світу 👇🌍🔹 Будда в Конгресі — спокійна та виважена аналітика по обидва береги Атлантики з фльором місцевого гумору.🔹 Центральноєвропейський Ф'южн — гарячі новини, гострі подробиці, пікантні плітки. Усе, що ви хочете знати про Центральну Європу!🔹 TransCaspianUA — перший та єдиний канал про Транскаспійський ареал. Розказуємо те, про що мовчать інші!🔹 Шо в Китаї — канал про найважливіше в китайській міжнародці і політиці: аналітика, новини та меми без КПКшної цензури.🔹 LatAm 🇺🇦 — ваш надійний гід у Латинській Америці: щотижневі дайджести, ключові події та глибока аналітика. Аргентина, Бразилія, Мексика та інші — без кліше й з українським акцентом.🔹 Аналітичний центр балканських досліджень — ексклюзивна аналітика, якісний контент і меми про Балкани.🔹 Шо ти, Донні? — аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє.🔹 ADASTRA — досліджуємо міжнародне, щоб творити національне.🔹 Японія в деталях🇯🇵🇺🇦 — канал про культуру, мову, історію та мистецтво Японії від фахового японіста, який розкриває сенси за межами стереотипів. Ковток натхнення та інтелектуальні розмови гарантовано🇯🇵Для вашої зручності ми зібрали їх в одній папці, тож почати слідкувати за різними куточками світу можна всього в один клік:https://t.me/addlist/3ua6KLeEasY1Yzdi
Продовжуємо огляд регіональної дипломатії, якої через обстріл Катару Ізраїлем, не бракує. У цьому пості мова піде про угоду між Саудами та Пакистаном 🇸🇦🇵🇰Цікавий розвиток ситуації на Близькому Сході після удару Ізраїлю по Катару. 17 вересня 2025 року була підписана стратегічна оборонна угода між Саудівською Аравією та Пакистаном. Її підписали у Ер-Ріяді кронпринц Мухаммад бін Салман і прем’єр-міністр Пакистану Шахбаз Шаріф. Вона передбачає взаємний захист, де напад на одну країну вважатиметься нападом на обидві, охоплюючи всі військові засоби, включно з ядерним потенціалом Пакистану. Хоча саудівські джерела заперечують, що угода спрямована проти конкретних країн, її підписання відбулося після атаки Ізраїлю на Катар. Напад викликав обурення в арабському світі. Експерти вважають, що домовленість може служити стримувальним фактором для Ізраїлю. Особливо в контексті його дій проти ХАМАС та інших регіональних акторів. Вона сигналізує про готовність Саудівської Аравії та Пакистану спільно реагувати на потенційні загрози, що може ускладнити Ізраїлю проведення односторонніх військових операцій в регіоні. Примітно, що з'явилися повідомлення про те, що Вашингтон не був в курсі цієї угоди до моменту її підписання.
Новини археології Близького Сходу: скарб часів Олександра Македонського 🇦🇪І знову цікавою та цінною знахідкою нас радують в ОАЕ. Цього разу на розкопках біля міста Млейха емірату Шарджа, де діє археологічний комплекс. Там знайшли 409 монет, віком 2300 років у глиняному посуді! У посудині вагою аж 9 кг лежали тетрадрахми 3 ст. до н.е., що приблизно відповідає часу життя Олександра Македонського. Сам легендарний полководець теж зображений на монетах - у вигляді Геракла в левовій шкурі, тоді як на звороті - Зевс на троні. На деяких пізніших монетах вже є арамейські написи. Тобто це не лише відображення елліністичного впливу на регіон, але й спроби проявити локальну ідентичність. У давні часи Млейха, яка стоїть між Перською та Оманською затоками, була великим портом. У ньому купці торгували спеціями, пахощами, металами, текстилем. Грошима слугували монети, стилізовані під грецькі, які були міжнародною валютою від Середземного моря до Індії. Схожі монети знаходили також у Кувейті та Бахрейні, що свідчить про активну регіональну торгівлю та інтеграцію у простір впливу Давньої Греції
Короткий коментар про скандальну заяву Нетаньягу від директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса 👇Напевно, в очікуванні можливої дипломатичної ізоляції Ізраїлю ізраїльський прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу на конференції генерального бухгалтера в Єрусалимі сьогодні зробив гучну заяву про те, що Ізраїлю доведеться стати супер-Спартою, натякаючи на посилену військову та економічну самозабезпеченість.«Ми можемо опинитися в ситуації, коли наші оборонні промисловості будуть заблоковані. Нам доведеться стати Афінами та супер-Спартою. У нас немає вибору. Принаймні в найближчі роки нам доведеться протистояти цим спробам ізоляції». «Ми будемо Афінами та Спартою, або, можливо, супер-Спартою», — сказав він.У відповідь на його промову ізраїльський журналіст Йоссі Мельман цілком справедливо зазначив, що «матері у Спарті наказали своїм синам повернутися зі щитом або з ним, тобто битися до смерті. Це бачення Нетаньягу для матерів Ізраїлю: битися і перемогти або померти. Велике майбутнє». До речі, запитує він, чому в Яіра немає щита? (Старший син прем'єра (нар. 1991 р.), відомий правоконсервативними поглядами, скандалами в соцмережах та ухиленням від служби). «Чоловік втратив зв'язок з реальністю. Це питання для експертів, які спеціалізуються на цій темі. До речі, Спарта була розгромлена», — резюмував ізраїльський журналіст
Затримка школи, невиплата зарплат: у Палестині глибока економічна криза 🇵🇸Після років фізичних та економічних зіткнень з Ізраїлем, пише Times of Israel, уряд частково визнаної держави зіткнувся зі своєю найбільшою кризою. Останнім часом, у палестинському сегменті інтернету вірусним стало відео, де двоє місцевих наголошують - з Палестинською автономією, мовляв, "покінчено", в прем'єр [Мохаммед Мустафа] нібито сказав міністрам, що "грошей на зарплати нема". На Західному березі зростають побоювання, що ПА дійсно розпуститься і передасть контроль над справами Ізраїлю. Зрештою, автономія затримала трьох осіб у столиці Рамаллі за "підбурювання у соцмережах", який по факту забороняє критикувати чинну владу чи президента Аббаса. Але ж реальність не приховати: через брак готівки, палестинські робітники залишаються без зарплати, школи зачиняються, уряд ледве функціонує, бо ще й Ізраїль утримує кошти.Така ситуація несе в собі безпекові ризики для Ізраїлю, оскільки безробітня молодь може все частіше вдаватися до насильства проти єврейської держави. 600 тисяч дітей у Палестині не змогли почати новий навчальний рік 1 вересня через "гострі економічні труднощі влади" - тобто скорочення економіки Палестини на 30%. Школи відкрилися 8 вересня. 90 тисяч працівників у Палестині не отримували гроші взагалі протягом більш ніж місяця. Її нижня межа складає $375, тоді, як верхня - $1200 (висококваліфіковані посади - до $3000). Але все одно, влада не виплачує їх повністю, тож середній заробіток у Палестині нині - до $600 на місяць, якщо пощастить. До нападу Хамасу, 100 тисяч палестинців працювали у Ізраїлі, ще 40 тисяч - у промислових зонах Західного берегу. Зараз, ці цифри впали до 7 і 9 тисяч, відповідно. ПА досі дуже залежить від Ізраїлю (65% бюджету автономії - податкові перекази та митні збори, які збирає Ізраїль і передає Палестині згідно з угодою 1994 року). Тож скорочення робочої сили обвалило місцеві ринки. Щорічно, набігає до 3 млрд доларів США, з яких Ізраїль лишав собі 500 млн. 500-600 млн доларів - цікава сума. Ізраїль стверджує, що саме її Палестина сплачує ув'язненим терористам, їхнім сім'ям та сім'ям вбитих бойовиків, тож це справедливе відрахування. Зупинені також всі платежі до Гази. Загалом, Ізраїль зараз утримує 2,7 млрд доларів палестинського прибутку від розмитнення - майже весь однорічний дохід автономії
Ізраїль наказав всьому населенню Газа-сіті, а це 1 млн людей, переміститися на південь Сектору 🇮🇱🇵🇸Усі палестинські цивільні повинні залишити столицю Сектора Газа "негайно", заявив Ізраїль перед початком великої операції проти Хамасу - однієї з останніх у цій війні.Палестинці мають йти берегом Сектору на південь - до визначеної Ізраїлем гуманітарної зони. ЦАГАЛ також попросив повідомляти про блокпости Хамасу чи спроби бойовиків завадити евакуації або використання мирних жителів, як живих щитів. Частина Газа-сіті вже визначена "червоною зоною", з якої палестинці мали би евакуюватися, але це верше, коли все місто на півночі Гази оголошено зоною бойових дій. Втім, на півдні, у переповнених містах Хан-Юнес, Рафах та Мавасі (колишне рибальське поселення) не вистачає місця, їжі, води, ліків для майже всього населення Гази, яке туди зігнали. Наразі, евакуювалося лише 100 тисяч людей і багато хто спробує залишитися, не зважаючи на очевидну загрозу і постійні бомбардування.Як казали на протесті у столиці (скоріше за все, організованому Хамасом), "переміщення із Гази - лише на небо".За останні 72 години, Ізраїль знищив п'ять багатоповерхівок у Газа-сіті, а Хамас вбив чотирьох солдатів Ізраїлю у танку
Міністр уряду Ємену у вигнанні: Хусити створюють хімічну зброю 🇾🇪Міністр інформації в уряді Ємену у вигнанні Муаммар Ер'яні заявив, що по наявним у нього даним розвідки, проіранський рух Хуситів розробляє хімічну зброю, як відповідь на останні атаки, які вбили багатьох їхніх високопосадовців. "Терористична організація Хуситів створила фабрику з виготовлення хімзброї під прямим управлінням та наглядом спеців з Ірану" - наголосив він еміратському виданню The National. Містер Ер'яні додав, що Тегеран нещодавно ввіз на контрольовану Хуситами територію "токсичні гази та матеріали, потрібні у її виробництві. Вони вже почали їхнє встановлення на балістичні ракети та дрони". І хоча Хусити все ще залежні від поставок з Ірану через віддалені острови та менш "засвічені" порти, вони стали більшою мірою незалежними у розробці та покращенні власного арсеналу.Втім, розробка навіть дрібки хімічної зброї - непроста справа. Вона потребує інженерів-хіміків, індустріального обладнання, певних прекурсорів (сполуки, з яких починається виробництво). Наразі невідомо, скільки з цього списку мають Хусити. Але Іран, видається, готовий чекати, перетворивши Ємен на полігон для виробництва і тестування зброї масового ураження
ЦАГАЛ припустився "усіх можливих помилок" під час останньої операції в Газі - конфіденційний звіт армії 🇮🇱Секретний звіт, складений та розповсюджений Оперативним інформаційним центром сухопутних сил. Але його вже встигли побачити кілька бригад АОІ. Офіційно, збройні сили Ізраїлю відсторонилися від документу, кажучи, що його поширили без дозволу.Першим - частково - звіт опублікував у відкритому доступі 12 Канал Ізраїлю. Він твердо наполягає, що операція "Колісниці Гідеона" провалилися. Не вдалося ані звільнити заручників, ані покласти край Хамасу. Армії закидають "дії, що протирічать її доктрині", в тому числі: * надання ворогу гуманітарної допомоги* нездатність встановити чіткі часові рамки (і тиснути ними на Хамас)* погане використання власних ресурсів, доведення особового складу до крайнього виснаження. Як результат - падіння міжнародної підтримки операції. Хамас, продовжує армійський документ, "мав усі можливості не лише вижити, але й процвітати: ресурси, зручний спосіб боротьби у вузькому просторі і безпечні оперативні бази". Ізраїль же зробив ставку на стримування замість "вирішального успіху", спочатку погодившись на угоду про часткове звільнення заручників з полону бойовиків Бажання Ізраїлю заключити перемир'я і погане керування розподілом допомоги грало на руку лише Хамасу. Тактично, ЦАГАЛ повільно ходив по колу у тих самих районах, ставлячи уникнення жертв в своїх рядах вище, ніж успіх місій. Люди та техніка втомились і виснажились, а заміни на горизонті не було. Також, армія виявилася зовсім не готова до партизанської тактики Хамасу та війни на руїнах та в щільній забудові, а отже - часто ставала жертвою кривавих засідок