Вони все роблять практично під копірку. Вони- це адміністрація Трампа, а все - це сумнозвісна угода США з Талібаном в 2020 році. Хочете почути про це більше?🇶🇦🇺🇸🇦🇫Угода яка була підписана 29 лютого 2020 року в Досі, Катар призвела до хаотичного виведення військ США з Афганістану у 2021 році та швидкого захоплення влади талібами. Новина, скажете ви, ми про це вже чули, більше того, знаємо, що поразка США в Афганістані надихнула росію та Китай до експансії. Все так. Ми ж хочемо нагадати вам ключові моменти, якими ця угода славиться – сумно, звісно. Отже, перше, виключення уряду Афганістану з переговорів: Угода була укладена виключно між США та «Талібаном», без участі офіційного уряду Афганістану на чолі з президентом Ашрафом Гані. Це послабило позиції афганського уряду, який втратив легітимність і вплив, а також деморалізувало афганські сили безпеки. Таліби сприйняли це як визнання їхньої сили, що посилило їхню впевненість у перемозі.Таліби, брали на себе нереалістичні зобов’язання, які ніколи не збиралися виконувати. Угода не передбачала механізмів примусу чи перевірки виконання цих умов, що зробило її слабкою. Це по друге. Жорсткий графік виводу військ та відсутність плану на випадок провалу, це третє і четверте. По-п’яте, прагнення швидкого результату. Трамп прагнув виконати свою передвиборчу обіцянку вивести війська з Афганістану, що було популярним серед його виборців. Це підштовхнуло його адміністрацію до укладення угоди, яка більше зосереджувалася на короткострокових політичних вигодах (демонстрація «миру»), ніж на довгостроковій стабільності в Афганістані.З союзниками, які проливали кров в Афганістані, Трамп повівся як останній зрадник. Всі дізналися про це постфактум, що суттєво ускладнило спільне планування та послабило коаліцію. А також завдало чутливого удару по міжнародній репутації США. Союзники, такі як афганський уряд і країни НАТО, відчули себе покинутими, а противники - Китай і росія, використали ситуацію для пропаганди проти США. Хоча сам Трамп (sic!!!!) називав виведення військ «найбільшим приниженням США».Знайдіть відмінності, як то кажуть.
🇮🇷🇺🇲 Axios: Іран має намір запропонувати США укладання тимчасової ядерної угоди🤔 Іран хоче обговорити зі США можливість укладання тимчасової ядерної угоди, перш ніж розпочати переговори про всеосяжну угоду. Тегеран вважає, що досягнення довгострокової ядерної угоди неможливо за встановлений Трампом термін у два місяці. ⚛️ Тимчасова угода між США та Іраном може включати припинення частини діяльності Ірану зі збагачення урану, скорочення його запасів, збагачених до 60%, і надання інспекторам ООН 🇺🇳 більшого доступу до ядерних об'єктів Ісламської республіки. Експерти повідомили, що ці «кроки лише трохи збільшать терміни розробки Іраном ядерної бомби. Але вони можуть допомогти зміцнити довіру до переговорів щодо всеосяжної угоди».Тимчасова угода також може включати продовження механізму «snapback», який був частиною ядерної угоди 2015 р. Дія механізму, який запускає санкції Ради безпеки ООН проти Ірану у разі порушення угоди, має закінчитися в жовтні. Франція 🇫🇷, Британія 🇬🇧 та Німеччина 🇩🇪 заявили Ірану, що мають намір «повернути» санкції, якщо до кінця червня не буде досягнуто нової угоди.@middle_east_review
🇺🇸🇮🇷 Екс-глава CENTCOM розкрив деталі американського плану нападу на ІранВ ексклюзивному інтерв'ю Iran International екс-глава Центрального командування ЗС США (CENTCOM) Петреус розповів про план нападу на Іран. За його словами, США розробили «комплексний план» майже 15 років тому, який регулярно оновлюється. Цей план включає не лише удари по ядерній інфраструктурі Ірану, а й по його системах ППО та ракетних баз.Петреус підкреслив, що план був відпрацьований американськими військовими на території США, і війська досягли стадії «повної готовності» з підготовленими літаками, авіабазами, бомбами та запасами. Така операція, за його словами, не буде обмеженою і вимагатиме руйнування всіх оборонних систем Ірану, включаючи ППО та ракетні комплекси, оскільки пілотовані літаки не зможуть діяти безпечно за активних систем захисту.Крім того, Петреус зазначив розміщення бомбардувальників-невидимок B-2 в Індійському океані. Ці літаки можуть нести потужні протибункерні бомби, зокрема бомбу MOP (Massive Ordnance Penetrator), призначену для знищення сильно укріплених об'єктів, розташованих глибоко під землею.@middle_east_review
🇸🇾🇮🇱🇹🇷 Нова влада Сирії просить допомоги у Туреччини для захисту кордону з ІзраїлемЗазначається, що головним чином Дамаску необхідні турецькі дрони, додаткові радарні системи, системи радіоелектронної боротьби та ППО вздовж кордонів, особливо для забезпечення контролю району Голанських висот на кордоні з Ізраїлем. Сирійське джерело зазначає, що перше постачання дронів відбудеться у найближчому майбутньому.Згідно з джерелом, ці питання детально обговорювалися під час недавніх візитів представників Міноборони Туреччини до Сирії. Нова влада Сирії заявила, що зробила вибір на користь Туреччини в питаннях співробітництва в обороні.Крім цього зазначається, що Туреччина навчатиме сирійську армію, для чого в Сирії планується розгорнути дві турецькі військові бази. Відповідну угоду перебуває у розробці, її планується підписати найближчим часом. Цей документ закріпить і положення про допомогу з боку Туреччини у разі загрози Сирії. 🛬 Крім того, угода передбачатиме підготовку пілотів ВПС Сирії, для чого на двох турецьких базах передбачається «розмістити 50 винищувачів F-16, доки не буде сформовано сирійських ВПС».@middle_east_review
Відносини між Ізраїлем 🇮🇱 і Туреччиною 🇹🇷 переживають один із найважчих періодів за останні роки, але в обох країн залишаються важливі спільні інтереси, які можуть сприяти відновленню діалогу, пише Israel Hayom.Раніше Ізраїль і Туреччина переслідували схожі стратегічні цілі в Сирії 🇸🇾, включно зі стримуванням впливу Ірану і боротьбою з радикальними угрупованнями. Ізраїльські удари по проіранських силах послабили режим Асада, що сприяло успіхам підтримуваних Туреччиною повстанців.Проте криза, що посилилася конфліктом у секторі Газа, ускладнила відносини. Але в довгостроковій перспективі обидві країни зацікавлені в стабілізації ситуації в Сирії, стримуванні Ірану 🇮🇷 і забезпеченні безпеки на Близькому Сході. Економічні зв'язки залишаються важливим чинником стабільності, незважаючи на політичні розбіжності.Ізоляція Туреччини на міжнародній арені та загострення ситуації в Сирії можуть підштовхнути Анкару до пошуку шляхів відновлення співпраці з Ізраїлем.@middle_east_reviewTelegram | Website | Twitter | Facebook
❗️Андрій Сибіга запропонував створити продовольчий хаб в Султанаті Оман для виходу української продукції на ринки держав східної Африки 🇺🇦🇴🇲Під час візиту до Оману Андрій Сибіга провів переговори з міністром економіки Оману доктором Саїдом бін Мухаммадом бін Ахмедом Аль-Сакрі.Глава МЗС висловив зацікавленість України в розвитку відносин з Оманом та державами Затоки в низці сфер, та запропонував розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її просування на ринки держав східної Африки. Андрій Сибіга наголосив, що попри війну та удари Росії по українській портовій інфраструктурі, наша держава залишається одним з гарантів світової продовольчої безпеки.Він запевнив у готовності України і надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки у постачанні необхідного продовольства.Сторони погодилися, що російська агресія призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення продовольчої, енергетичної, безпекової та інших криз.👉 Детальніше
Угода про справедливе використання водних ресурсів басейну річки Ніл набула чинності, повідомляє Arab News.Правовий статус «кооперативної структури» був офіційно підтверджений Африканським союзом після того, як Південний Судан 🇸🇸 приєднався до договору, йдеться в заяві Ініціативи басейну Нілу.Ефіопія 🇪🇹, Уганда 🇺🇬, Руанда 🇷🇼, Бурунді 🇧🇮 та Танзанія 🇹🇿 ратифікували угоду. Єгипет 🇪🇬 і Судан 🇸🇩 відмовилися підписувати, тоді як Конго 🇨🇬 утрималося. Кенія 🇰🇪 ще не здала на зберігання свої ратифікаційні документи в Африканському Союзі.⚠️ Відсутність ратифікації Єгиптом і Суданом - пустельними країнами, які висловили занепокоєння через будь-які спроби зменшити свою частку води Нілу - означає, що угода виявиться суперечливою.Напруженість у регіоні зросла, частково пов'язана з будівництвом Ефіопією греблі вартістю 4 мільярди доларів на Блакитному Нілі, ключовій притоці річки Ніл. Єгипет побоюється, що гребля матиме руйнівний вплив на постачання води та зрошення нижче за течією, якщо Ефіопія не врахує її потреби. Ефіопія планує використовувати греблю для виробництва необхідної електроенергії.@middle_east_reviewTelegram | Website | Twitter | Facebook