Чи можна побудувати відділ продажів за 1-2 місяці?Мій особистий рекорд побудови відділу продажів з нуля - це 3 тижні. Було 0 людей в команді, і за 2 тижні є: 5-15 менеджерів, написані регламенти та стандарти, впроваджена СРМ, написані скрипти продажів, люди навчені продавати, вся команда готова до виконання плану з продажів. Так не ідеальна, так все це потребує ще великого покращення, але ж відділ продажів є, і може вже сьогодні заробляти гроші компанії.Але це вийняток з правил. Який точно не дає гарантії якості. І взагалі, не дає ні яких гарантій. Тому середня тривалість побудови відділу продажів з нуля для клієнтів, це — 4-8 місяців.Сьогодні я задався питанням, при яких умовах все ж таки можна побудувати відділ продажів за 1-2 місяці?Відштовхуючись від практики, це можна зробити якщо:1. Ніхто не буде зупиняти процес провадженняКоли будуєш ВП комусь, то 20% всієї роботи це погодження, затвердження, зустрічі, правки, пояснення речей, які іноді просто не хочеться пояснювати. Але без цього клієнту іноді страшно. Клієнт платить великі гроші, і йому здається, що якщо він буде контролювати кожен крок, то це дасть кращий результат.2. Ніхто не буде забороняти брати людей в командуЯ дуже давно зрозумів, що моє особисте уявлення від ефективного продавця або керівника відділу продажів, дуже відрізняється від уявлення клієнта. Поки клієнт може тижнями, іноді місяцями, обирати «найкращого» кандидата на ринку праці, якого може і не бути, я в цей час беру кандидата на роботу, навчаю, даю працювати і отримую результат.Саме цей пункт найкритичніший. Більше половини відділів продажів під ключ, затягуються саме по цій причині. На жаль.3. Нікому не треба буде пояснювати як працювати.В своїх бізнес проєктах у нас дуже чітка, швидка та ефективна робота всієї команди, не тільки відділу продажів. Саме тому абсолютно всі процеси дуже швидко ідуть в роботу. Наш принцип - «робимо на трієчку, докрутимо на пʼятірочку». В проєктах клієнта дуууууже часто буває так, що наш стиль роботи, не співпадає зі швидкістю, цінностями, правилами роботи команди клієнта. І це абсолютно нормально, але потребує часу на звикання один до одного.4. Буде максимальна лояльність до “неідеальності”.Будувати відділ продажів до ідеального стану можна роками. За 1-2 місяці відділ продажів не буде “ідеальним” але головне - він буде заробляти гроші. На цю “неідеальність” більшість клієнтів звичайно не погоджується, саме тому процес може розтягнутись на 6-10 місяців. Прикол в тому, що і за 4-6 місяців відділ продажів не буде ідеальним. В своїх бізнесах я з легкістю погоджуюсь на “неідеальність”, бо знаю як покращити далі все.Є ще багато різних тонкощів, але це найголовніші пункти. Я проти побудови відділу продажів за 1-2 місяці. Швидкість — не значить якість. Тому краще не поспішати, це допоможе вам отримати на багато більше задоволення від процесу та більший результат. Чим більше у вас є часу на побудову відділу продажів, тим якісніше та краще буде результат.
Мою команду бісить, коли я конкретизую зустрічі.Я помітив, як всі мої команди напрягаються, коли я починаю конкретизувати всі питання і теми, які обговорюються на зустрічі.Мене дратує все неконкретне: початок зустрічі без проговорення цілі, відсутність дедлайнів зустрічі, таймінгу на виступ кожному члену команди, порожні розмови, імітація діяльності, незавершені домовленості, задачі без відповідальних та чітких термінів.Бо все це впливає на час виконання задач. Чим більше розмитих слів та термінів в задачі, тим більше часу її буде виконувати команда.Мозку на багато простіше погоджуватись на не конкретні задачі. Бо не дуже сильно треба напрягатись. Щось проговорили, якось зрозуміли, наче запланували, зустріч закінчимо і кожен як зрозумів задачу так її і виконає.Як показує практика – виконає хайово, або довго, або не одразу зробить те і буде переробляти. І так проходять тижні за тижнями.Я можу здаватись душнілою та задротом, але у мене реально немає ніякої цілі бути душнілою. Моя головна задача – щоб команда тримала фокус на головному та конкретному.В сучасному бізнесі кожна хвилина має значення. Витрачати 2 години на зустріч, потім ще 1 годину на формування собі задачей, без дієслів, дедлайнів та відповідальних, це найстрашніше що може бути в бізнесі.Мені дуже шкода бізнеси в яких команди реально вірять, що злагоджена командна робота - це просто проводити веселі зустрічі, ловити вайб і меч з френдлі командою, а потім тижнями виконувати задачі які реально вирішуються за три концентровані години роботи, коли тебе нічого не відволікає.“Ми все проговорили і кожен сам собі щось занотував” – це повна хуєта!На зустрічі повинен бути:1. секретар, який/яка фіксує кожну задачу. Не після зустрічі, а прям на зустрічі2. бажано 1 тема зустрічі, а не все підряд “що встигнемо обговорити”3. дієслова в задачах (написати, зробити, відправити, погодити)4. відповідальний лише один, навіть якщо задача стосується команди, відповідальний лише 1 людина - це база5. дедлайн, бажано не тільки день, а і годинавсе це перенесено в задачник6. людина, яка контролює виконання всіх цих задач і гігієну ведення задачнику (проджект, операційний менеджер або директор)І найголовніше, фокусування на головному та конкретному, дарує не тільки ефективність, а і СВОБОДУ. Ви банально швидше і якісніше робите свою роботу і у вас з'являється час на ЖИТТЯ.
Якби у мене була можливість відправити собі лист в минуле, ось що я там написав би.1. Поки ти думаєш, що про тебе думають люди, ти нічого не можеш робити. 2. Навіть близькі можуть бути твоїми хейтерами. 3. Став запитання батькам. 4. Робота є скрізь і завжди, питання в тому, що ти СЬОГОДНІ зробив, щоб знайти роботу. 5. Потрібна мотивація - сиди у дупі. 6. Батьки нічого не винні, вони дали тобі усе, що могли. Будь їм вдячний. 7. Шукаєш роботу - ти безробітний, а не зірка. Засовуй своє его на співбесідах, далеко. 8. На періоді адаптації в компанії, менше розмовляй, більше працюй. Краще взагалі мовчати, за тебе мають говорити результати на дошці продажів. 9. Навчися ставити цілі й досягати їх. 10. Знайди собі наставника. Або приклад того, ким ти хочеш стати через 5 років. 11. Навчайся, багато і жадібно. Читай, ходи/дивись тренінги, розвивайся. 12. Роби, хоч щось. 13. Зупинись на тому, від чого ти кайфуєш. Гроші прийдуть. 14. Відпустка - це не панацея. Немає грошей на відпустку, досить скиглити, вперед працювати. 15. Знайди роботу з крутим колективом і адекватним керівником. 16. Рости кар'єрними сходами. 17. Уяви, що ти не менеджер з продажу, а керівник компанії. Побачиш, твоє ставлення до продукту, колективу і роботи кардинально зміняться. 18. Розвивай експертність, це тобі колись знадобиться. 19. Не ведися на красиві картинки успіху в інстаграм. За красивими картинками заховані багато складних смислів. 20. Не забувай про те, що близькі можуть бути твоїми хейтерами. Якщо забув, вони нагадають. 21. Знайди своє місце сили. І повертайся туди, коли тобі максимально хріново. 22. Оточи себе людьми, які тебе надихають і мотивують. 23. Друзі пізнаються в біді. Тільки не створюй біду друзям. 24. Знайомся з цікавими людьми, з ними цікавіше. 25. Розізлися на себе. Іноді це допомагає. 26. Не забувай про здоров'я. 27. Не забувай про батьків. 28. Не втрачай зв'язку з минулим. 29. Періодично повертайся додому. 30. Не будь категоричним. Знай, завтра твоя думка може змінитися. 31. Роби так, щоб не було соромно.32. Не чекай схвалення і похвали. Людям плювати на твій успіх. 33. Не шкодуй себе. Жалість це найогидніше почуття. 34. Тобі завжди буде не вистачати грошей. Скільки б ти не заробляв. 35. Не йди з собою на компроміс в особистих стосунках. 36. Посміхайся, це приваблює хороших людей. 37. Видаляй друзів у соцмережах, які постійно постять негативні новини. 38. Усе, що ти маєш зараз, це твоя відповідальність.39. Пиздеци масштабують. 40. Навіть якщо тобі здається, що виходу вже немає, видихай - він точно є, і зовсім поруч. 41. Війна в сучасному світі можлива.42. Прислухайся до своєї чуйки. 43. Будь чесним із собою і по відношенню до людей. 44. Закохуйся, це прекрасне почуття, яке дає тобі енергію. 45. Живи тут і зараз, завтра може не настати. 46. Ми те - що ми робимо.47. У тебе буде найкраща донька, про яку ти мріяв все життя.48. Бери тотальну відповідальність за своє життя. Настане ранок, коли ти повинен будеш прийняти правильне рішення.49. Диверсифікуй прибуток. Швидко прогугли перше слово.50. Вір. У що і кого завгодно. Віра дає сили і надію.51. Щастя — то є вибір Андрій Крупкін30 серпня 2024 рік
Так, я задротіна ще та. Якщо я проходжу навчання або читаю книжку, і там знаходжу якісь думки, які спонукають мене змінювати процеси в компанії або робити якісь впровадження, я буду передивлятись або перечитувати це декілька разів, поки не розберуся повністю в цьому.Зустрічаю багато людей, які читають/вчастья, аби читати/вчитись. Це все процеси, які ніяк не впливають на наше життя. Якщо вчитись, то робити це з конкретним результатом. Проходити всі уроки, іноді декілька разів. Вспроваджувати в свою роботу все, що тільки можна впровадити.Як мінімум спробувати це зробити, бо іноді якісь речі просто не будуть підходити конкретно під мій бізнес або ситуацію.В навчанні особисто мені допомагає:1. концентрація на процессі2. ділитись отриманою інформацією з кимось (рідні, колеги, друзі, тощо)3. впроваждувати отримані знання на практиці4. аналізувати отриманий результат5. ставити запитання (якщо на це є можливість)Більше всього люблю пункт №2. Він допомагає проговорювати в слух отриману інформацію. А коли я її проговорюю, то краще сам починаю розуміти. Або розумію, де я чого не зрозумів.Це як розказати анегдот (жарт), який нещодавно почув і він мені сподобався. Від того, що я засміявся після жарту, це не значить те, що я його зможу сам пожартувати. Так і з отриманою інформацією з навчань. Іноді мені здається що я все зрозумів, а коли починаю це проговорювати або впроваджувати, одразу з'являється купа додаткових запитань.
Зараз буде багато тексту, але хочу з вами поділитись думками.Подивився я інтервʼю Раміни з Ярославою Гресь. Вважаю це інтервʼю дуже потужною роботою Раміни. Те, як вона розкрила Гресь, щось неймовірне. Рамі тобі ще раз величезний респект, за те що ти робиш.Інтервʼю викликало неймовірно позитивну та підтримуючу реакцію у жінок. Але у мене взагалі дуже дивні почуття після перегляду.Вибір Гресь, це майже повна протилежність моїм цінностям. Це інтервʼю трішечки і про моє особисте, бо те, що відбулося в стосунках Гресь та Федоріва, зараз переживаю і я.1. Обирає роботу, замість себе.Це піздєц. Кому та робота треба. Я обираю насолоджуватись життям, досягаючи та заробляючи. Відпочинок, кайфи від життя - абсолютно не заважають роботі, а навпаки, допомагають бути продуктивним.Всі люди, які постійно кажуть «та я просто амбітний, у мене немає часу, багато роботи» ви просто нічого не знаєте про ефективність та продуктивність. Тисячі успішних людей заробляють, досягають, потрапляють своїми проєктами в історію, при цьому, неймовірно круто вміють відпочивати, а головне жити та проживати кожну секунду цього життя.2. Обирає роботу, замість здоровʼя.Це двійний піздєц. Навіщо? Для чого? Щоб швидесенько померти, а твої діти та чоловік сказали: «Ну зато, вона була піздєц яка продуктивна і такі круті проєкти зробила».3. Обирає роботу, замість сімʼї.Тройний піздєц. Не буду лізти, та я не знаю що саме відчувають її діти та чоловік, але я трішечки можу це уявити, бо особисто я веду бізнес зі своєю дружиною. І можу сказати, що це дуже важко.Особисто я, майже «втратив» дружину, отримавши в замін бізнес-партнера, який щоденно зі мною розмовляє виключно про роботу, гроші, проблеми та очікує від мене ефективних рішень та виконання фінансових планів. Це не сімейні відносини, це не здорові відносини, це не здорова сімʼя.Те що Гресь розповідала про ці 2,5 роки, я можу тільки уявити що відчуває її чоловік Андрій Федорів…він її то підтримує публічно, але ті, хто «втрачав» дружин на роботі, мене трішечки краще зрозуміють, що я намагаюсь сказати.Якось мені важко зрозуміти Ярославу Гресь. Головна моя думка в тому, що треба обирати в першу чергу себе. Життя на стільки коротке, що витрачати його тільки на роботу, це занадто тупо.Це тільки моя особиста думка, ні в якому разі я не хочу посперечатись з вибором Ярослави Гресь. Кожен будує своє життя самостійно, і тільки нам відомо, що особисто нам треба від цього життя.Дуже хочеться бачити більше успішних людей, які не гроблять своє здоровʼя, своє життя, свої сімʼї, відносини з дітьми, заради роботи та якихось там «крутих проєктів».