(початок)По-друге, між інститутами та фронтом часто відсутній оперативний обмін об'єктивною інформацією. Іноді тому, що він відсутній між фронтом і профільним Головним Управлінням ГШ. Іноді - бо співробітники цих інститутів, навіть якщо вони носять погони, ДУУУУУЖЕ нечасто залучаються до реальної бойової роботи. Ну а це не дає науковим структурами "тримати руку на пульсі".По-третє, часто відсутні замовлення з боку структур МО та ГШ на розробку необхідних моделей: потенційні користувачі не впевнені, що результат буде у потрібні терміни, що результат буде адекватним і є розуміння, що така модель може зв'язати руки там, де їх звикли гріти. Ну і наостанок, замовники іноді не бажають використовувати вчасно розроблені моделі та отримані висновки. З усіх перерахованих вище, - у тому числі корупційних, - причин.У будь-якому випадку ми приходимо у майже класичну для України ситуацію, коли орган, структура або підрозділ є, але результатів його діяльності - або нема, або він не використовується.Як можна виправити ситуацію? Ну по-перше, суспільство повинно усвідомити суть проблеми і почати ставити нашому військово-політичному керівництву адекватні питання. По-друге, наше керівництво повинно усвідомити, що за ВАРТІСТЬ РЕЗУЛЬТАТУ їх рано чи пізно спитають і взятись за голову. Ну і по-третє, треба нарешті зрозуміти, у першу чергу нашому суспільству, що простих рішень у реальних проблем не буває. Бувають елегантні, але там за відносну простоту рішення ми платимо неймовірною складністю моделей, які використовуються у пошуку.Короче, якщо ми не почнемо "думати головою" перед прийняттям рішень на найвищому рівні - ніяких ресурсів нам на війну не вистачить.
Пані та панове, я щиро вибачаюсь, але зараз будуть мати.Відкритий лист 263 відвертим мразям або довбойобам, які окопались у Верховній Раді.Чи є у САП та НАБУ підори і зрадники - майже 100%. Чи мають їх виявляти і нейтралізовувати інші наші правоохоронні та контррозвідувальні органи - обов'язково. Але ви-ж бляді вирішили підмінити точечну роботу по підарасам у структурі знищенням суті самої структури. Що у військовий час називається ДИВЕРСІЯ. За яку доведеться колись нести не політичну, а дуже навіть кримінальну і може навіть просто фізичну відповідальність.Ви своїм тупорилим голосуванням фактично скасовуєте незалежність НАБУ та САП. Ту саму незалежність, яка давала можливість проводити антикорупційні розслідування по будь-кому в Україні. У тому числі по людям з безпосереднього оточення Президента. Бо люди з того оточення, як ви розумієте, можуть красти у газіліон разів більше, ніж якісь там чинуші середньої руки. І схоже, НАБУ та САП докопались до якоїсь всерйоз болючої теми, якщо Офіс Президента пішов прямо на такий беспрєдєл і залучив вас, мразєй, до цього йобаного цирку.Підозрюю, до речі, що детективи могли докопатись до відсутності об'єктивного контролю та оцінки ефективності наших далекобійних дронів і навіть поспілкуватись з цього приводу з офіцерами одного профільного Координаційного Центра. Бо ця, - така зручна! - відсутність контролю, зокрема, давала можливість певним людям казати народу України "ми запустили тищщщу ударників по росії" навтіь якщо у найкращому випадку вилітала сотня. При цьому кожен далекобійний дрон коштує нашому бюджету десятки, якщо не сотні, тисяч доларів США: погугліть, наприклад, скільки коштує "Лютий".Також, можна доєднати до сьогоднішньої атаки нещадавню перестановку кроватєй у борделі і зробити конспірологічний висновок, що ця перестановка також може бути пов'язана з якимсь антикорупційним розслідуванням, яке кров з носу треба загальмувати або вивести з-під удару потрібних людей.Повертаючись до незалежності НАБУ та САП, яку ви сьогодні спробували скасувати. Хочу нагадати, що вона є ключовою вимогою до нашої урядової реформи з боку союзників та донорів. І її скасування напряму збільшить наші втрати на фронті і відсуне передачу так необхідних нам засобів ППО нашими союзниками, оскільки вас, охуєвших від жадібності або тупості підарасів зараз як мінімум спробують повернути у реальність. У якій 70% наших бюджетів формуються союзниками і 60% всієї зброї має неукраїнське походження. І у якій антикорупційні органи, непідконтрольні Офісу Президента, МАЮТЬ стежити за тим, щоб гроші різними схематозами не крав ніхто. У тому числі Президент.Тож ви, бляді йобані, - кожен, хто проголосував "за", - тільки-що своїми тупими голосовалками вбили купу наших людей, солдат і цивільних. І я в цілому розумію, що вам на перший погляд похуй. Але-ж якщо, - нажаль, "якщо", - до людей дійде, хто саме винен у затримці допомоги - вам смітник Шуфрича за щастя здаватиметься.Тепер слово за Президентом. Якщо він цю вашу хуїту підпише - світло у кінці тунелю почне гаснути.Dixi.P.S.: нинішній Генпрокурор Руслан Кравченко подавався у 23-у році на керівника НАБУ, але не пройшов співбесіду на доброчесність.P.P.S.: я колись писав про запобіжники, які мають бути у системі держуправління і які зараз намагаються зламати.#НАБУ #САП
Про погане.Говорив сьогодні з одним з профільних офіцерів СБУ, до думки якого я завжди прислухаюся.Прислухаюся, бо він є одним з тих фанатиків своєї справи, через яких СБУ все ще до кінця не перетворилась на наповнювача общака партії влади, а час від часу реально опікується безпекою держави.Короче, він вважає, що інсталяція Трампа на пост Президента Сполучених Штатів є хрестоматійним прикладом спеціальної «глибинної операції» і страшенним провалом контррозвідувальних органів США, які, - як і свого часу профільні підрозділи СБУ, - не наважились ліквідувати популярного політика.У випадку СБУ мова йде звісно про Януковича.При цьому, Трамп, - як і свого часу Янукович - це просто «торпеди». Реальними агентами впливу мають бути кілька людей з його оточення, які, працюючи спільно, «задають тон» всій команді.Каже, «культивування торпед» без їх офіційного оформлення сексотами було визнано перспективним напрямком роботи з агентурою в СРСР ще у 80-х і на цю тему було написано досить багато спеціальної літератури.В процесі розмови було зроблено ще кілька неприємних прогнозів, але я їх тут озвучувати не буду.Щось мені і так херово.
Навздогін, винесу з коментарів до попереднього допису свій коментар щодо підозри Пороху у держзраді.Ця підозра - тупо єбаніна, висмоктана з татарівського хуя. За фабрикацію якої, з високою долею вірогідності, заплачено російськими грошима.І ніхто не переконає мене у зворотньому, бо я на власні очі бачив як виглядали деякі наші військові і їх ППД у 14-у. І потім бачив тих-же самих людей і їх розполаги у 18-у.Земля і небо.За Пороха армію системно накачували ресурсами, потік яких постійно збільшувався. Не без загонів, але це був безперервний процес нарощування мʼязів.Але потім мудрий український народ вирішив поржати, олігархи привели Зелю, і всі позитивні процеси в армії спочатку просто стали колом, а потім його люди, - Хомчак з Тараном, - за рік зменшили сукупні бойові спроможності ВСІХ бригад Сухопутки мінімум на чверть, а мобільність - взагалі практично вбили.А потім почалась повномасштабка. І хоч всі раптом зрозуміли, що Армія - це взагалі єдиний гарант існування держави, все одно підозру виписали тому Президенту, під час каденції якого армія розвивалась.Савпадєніє? Нє думаю!
Про погане.Я нарешті зрозумів, що мені нагадує DOGE. По факту - це погана карикатура на Комітет з Економічний Реформ, створений Януковичем одразу після обрання його Президентом.Нагадаю, у 2010-у, одразу після інаугурації, пара мільярдерів, які зіграли не останню роль у виборах, - Ахметов з Пінчуком, - переконали Яника, що «з економікою треба щось робити» і створили консультативно-дорадчий орган при Президенті України, куди понабирали всерйоз розумних людей.У США у 2025-у році мільярдер, що зіграв не останню роль у виборах, набрав команду «Великих Яєць».В Україні розумні люди з Комітету, не дивлячись на шалений спротив верхньої та середньої бюрократичної ланки, що сиділа на своїх місцях у деяких випадках ще з Кравчука, за перші два роки каденції Яника справді змогли нанесли багато користі нашій економіці.Зокрема, вони проаналізували діяльність кількох тисяч держпідприємств і закрили більше половини з них як наглухо збиткові. Вони осучаснили деякі нормативи НБУ, що дало нашим банкам можливість пропонувати нові сервіси людям. Вони навіть змогли скасувати довіреності на керування транспортними засобами: з 11-го року щоб керувати чужим авто громадянину України треба просто мати при собі техпаспорт на це авто.Комітет де-факто зламали і викинули на помийку, коли вони замахнулись на реформу, - читай, децентралізацію, - МВС: підор Портнов переконав Яника, що, цитую, «мусорів треба жорстко контролювати». На початку 2012-го року вони за допомогою своєї фракції у Раді та соціалістів тупо згвалтували наше і без того не ідеальне законодавство і через два роки МВС вже досить жорстко контролювали … росіяни.Але до замаху на МВС, Комітет з Економічних Реформ своєю кропіткою роботою протягом кількох років потроху робив наше з вами життя краще: фахівці аналізували законодавство, структуру держпідприємств та підзаконні акти. Моделювали наслідки внесення змін і тільки після отримання позитивних результатів щось пропонували на реалізацію.Натомість DOGE силами тої самої групи Великих Яєць за перші місяці каденції Трампа вже встигло наосліп назвільняти купу людей, серед яких авіадиспетчери, співробітники військових підприємств і навіть контролери ядерної зброї.Відчуваєте різницю у підходах?На додачу, у мене є враження, що Трамп зробив висновки з минулої каденції, коли він не зміг лишитись при владі, і тепер по секторам безпеки та оборони розставляє лояльних до себе нікчем, які у майбутньому явно працюватимуть або на підтасовку результатів всіх наступних виборів, або на їх зрив.Короче, на тлі тої бомби сповільненої дії, яку Трамп та його лакеї прямо зараз на очах всього світу закладають під Сполучені Штати, Зеля з його «миром в очах Путіна» починає виглядати хлопчиком, який трохи помилився.Сильно хочу помилятись, але притомних американців шкода.
Про шантаж.Нас шантажують старлінками. Це вкрай небезпечно. Але перед тим як почати говорити про те, що зараз робити, давайте спробуємо відповісти на одне просте питання: "чому?"Популярні варіанти простих відповідей, - "тому, що підораси" або "тому, що можуть", - абсолютно правильні. Підкреслюю - абсолютно правильні. Нажаль, вони не наближають до відповіді на головне питання - "що робити?".Відповідь, яка наближає нас до відповіді на це головне питання, на мою глибоко суб'єктивну думку, звучить так: "бо мудрий український народ, за рідкісними виключеннями, ніхера не вміє керувати ризиками". І оскільки ми досить демократична країна, то і керують нами люди, які теж ніхера не вміють цього робити."Не вміємо керувати ризиками" - це коли ми від стану "та ну фігня, пронесе" одразу переходимо у режим паніки, коли подія, яка апріорі мала ненульову вірогідність настання, таки стається.Приклад рідкісного виключення: начзв'язку 59-ї бригади отримав від комбрига вводні і пішов думати наступного дня як пан Маск вскрився. Що сталось, якщо не помиляюсь, наприкінці 22-го року. Не 23-го і тим більше не 24-го. Бо Сухаревський ще тоді справедливо розсудив, що пан Маск - їбанько і справді може відключити сервіс. В результаті у бригаді старлінк, звісно, лишився, але став резервним засобом з чітко зрозумілим планом дій на випадок, якщо це їбанько справді відключить сервіс.Я не знаю, наскільки загалом у військах почули тодішній дзвіночок, це за межами моєї зарплати. Можу лише сподіватись що почули.Тепер, нарешті що робити:По-перше, само собою, як у всіх випадках коли доводиться стикатись із шантажем, - торгуватись і тягнути час, поки виконується реальна оцінка загрози, щоб торгуватись максимально ефективно. По-друге, подивитись, чи не попереджав хтось раніше про цю загрозу у доповідях на Ставці і якщо ні - видати піздюлєй СБУ, профільному органу який відповідає за безпеку держави. Правда, якщо хтось таки доповідав, то пану Президенту лишиться тільки плюнути у дзеркало, а всім нам - запам'ятати це як ще один пройоб нашого війьково-політичного керівництва. Ну і по-третє - проаналізувати причини ситуації що склалась, ЗАПАМ'ЯТАТИ їх і, як кажуть у секторах безпеки та оборони, "вжити заходів" для нейтралізації цих причин у момент коли вони виникають, а не коли вже треба бігати колами з криком "А-А-А-А-А".Наскільки я розумію, наше політичне керівництво зараз однозначно робить "по-перше". Можу тільки сподіватись, що також буде зроблено "по-друге" та "по-третє". Особливо "по-третє". Бо поки все виглядає так, що і у нашого суспільства, і у нашого управлінського апарата на диво коротка пам'ять.Dixi.
Про погане.ПОПЕРЕДЖЕННЯ: я всерйоз сподіваюсь, що викладене нижче — моя груба помилка.Президент Трамп і його зігуючий «міністр цифровізації» - одночасно буфони і лунтіки.Ні, я глибоко поважаю пана Маска, який знаходиться в межах своєї компетенції і займається економічним інжинірингом або качає криптохомʼячків на бабки. Там він - просто бубочка і взірець професіоналізму.Але за межами зони компетенції у Маска чомусь одразу - хворий нарцисизм і прірва. Що, до речі, не властиве справжнім інженерам: ті зазвичай розуміють важливість деталей предметної області. Ну або праві люди, що кажуть: «скрізь всі оті нулі життя виглядає зовсім по-іншому».Зона-ж компетенції пана Трампа - це взагалі понти, популізм і, схоже, психологія натовпу. Тобто, пан Трамп - професійний понторіз. А не економіст і не бізнесмен. Синок нью-йоркського забудовника з усіма витікаючими: від звʼязків з криміналом до золотих унітазів.Взагалі, вони з Маском мені сильно нагадують наших Президента з Міністром Цифровізації. У поганому сенсі. Але до суті.На рідкість непрофесійні чуваки приходять рулити надскладною системою в дуже непростий момент Історії. Так, навколо них є якась кількість розумних і фахових людей, але історія Джеймса Матіса в ролі Міністра Оборони не надихає: капризуля Трамп позбавився одного з найфаховіших військових планети як тільки його тепла вана стала холонути.Чим обертається викривлена картина світу і непрофесіоналізм - українці знають з перших рук. Дороги замість ракет і шашлики всі-ж памʼятають, правда?Короче, наш Президент абсолютно правий, коли закликає до стратегічної автономії Європи, бо що може відчебучити нова штатівська Адміністрація напевно не знає навіть нова штатівська Адміністрація.І це страшно.Бо, наприклад, якщо та-ж Канада у відповідь на якесь чергове хамство рубане ненадовго Штатам струм, то енергосистема у них посиплеться з аж до Техаса. І на відміну від України мародерити там побіжать відсотків 10 населення мінімум.Світ став скляним будинком. Їбанькам у ньому не місце.Dixi.