Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство.
Added 14 Jul 2024

ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство.

@khers_on_ua
Number of subscribers: 444
Photos: 3,480
Videos: 322
Links: 622
Description:
Канал про нашу команду, про розвиток півдня України, історію, туризм, яхтинг, навчання та наші проєкти Ми в Інстаграм - @khers_on Ютуб: https://www.youtube.com/@KhersONtourism/videos та https://www.youtube.com/@OleshyeClub/videos

👥 Number of subscribers

444
Average/Day:: -1
Average/Week:: -2
Average/Month:: -4

👁️ Average views per message

143
Average/Day:: 196
Average/Week:: 132
ERR: 32.21%

📊 Messages per Day

0.1
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.1

Name change history

ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство. 2025-10-22
🇺🇦 ХерсON 🇺🇦 Херсон Південь України. Туризм, Історія та волонтерство. 2024-11-24
🇺🇦 ХерсON 🇺🇦 Херсон. Історія. Південь України. Краєзнавство та волонтерство. 2024-09-04
🇺🇦 ХерсON 🇺🇦 Херсон 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Дуже важлива і мила, і чуттєва, і крута історія про неймовірних людейВ німецьких ЗМІ вийшла стаття „Wärme im Schuhkarton“ für ukrainische Soldaten(«Тепло в коробці — для захисників України»)Стаття починається з фрази: "Зима наближається — а разом із нею й нові виклики для захисників".У 2023 році наша подруга німкеня Кетрін (та сама, яка шукала свої українські коріння, та сама яка передавала коштовну медицину, форму, інструменти... та сама, яка організувала декілька найкрутіших авто Швидкої допомоги, та сама... божевільна). Так от, Кетрін у січні 2023 року написала мені, що вона зі своїми друзями німецькими морпіхами (з якими ми все ніяк особисто не познайомимося і не обіймімся, але вже передавали подарунки один одному) провела маленьку закриту акцію і зібрали "коробки тепла" для наших морпіхів. Ми писали про це, і знімали відео, і розповідали. Це стара європейська традиція на Різдво збирати Shoes-box з подарунками для дітей (або для дорогих серцю людей). Німецькі морпіхи тоді зібрали близька 60 різних коробок для українських морпіхів з різними крутими речами (солодощі, тактичні рукавички, медицина, ліхтарики, шапки, термобілизна, карабіни та інше + особисті листівки з побажаннями). Більшість тих коробок у 2023 дісталася 503 ОБМП "Борсуки". Це була маленька акція "між собою". Це не була офіційна акція-підтримка. Просто діючи німецькі військові та ветерани від себе хотіли трохи підтримати українських військових. Я пам‘ятаю, один з них мені тоді писав: "Ми знаємо, вам потрібні "Таурси" (великі далекобійні б0мб") та літаки. Але у мене нема їх вдома і я не можу їх купити. Але ми можемо зібрати Різдвяні коробки та підтримати вас."У 2024 році вони теж почали цю акцію. Знов не офіційно, лише між собою і знайомими знайомих військових. Бо узгодження, армія, ВМС... це все складно і здавалося б нереально. Німецькі військові зібрали та передали через Кетрін 253 коробки. Частина пішла до морпіхів українських, а частина до інших родів військ і підрозділів. Але у 2025 році Кетрін і її друзі сказали: "Поки ми маємо змогу сидіти в теплі, українські військові продовжують боронити свою землю навіть під крижаним вітром і при температурі до –20°C."Саме тому наші друзі з Німеччини запустили нову хвилю чудової ініціативи «Тепло у коробці» (Wärme im Schuhkarton) — акцію, що покликана подарувати українським солдатам трохи тепла, підтримки й людяності.Ідейний натхненник, як завжди, оберстаршина Йенс Хагебьокер (Jens Hageböcker) з 1-ї флотилії ВМС Німеччини та його побратими (чинні й колишні військовослужбовці) заручилися підтримкою командування ВМС! Тепер це не маленька, а велика акція Він каже: "Минулого року було зібрано майже 300 посилок, які були доставлені на передову за допомогою українських контактів. Особиста підтримка на людському рівні навіть важливіша за матеріальну допомогу, що відповідає девізу «Солдати допомагають солдатам». Це достатня причина, щоб повторити кампанію цього року. Кампанію організовую та проводжу я, а також цивільні особи, чинні та відставні солдати. Цього року нас підтримує інспектор ВМС, який санкціонував загальнофлотський заклик». Ми щиро вдячні Кетрін, Йенсу, його друзям та партнерам та гуманітарній організації з Нижньої Саксонії, які допомагають це зробити реальним, можливим і доставити в Україну. Акція триває, як і підтримка Німеччини, як і великі серця і міцні руки німців. 📦 В коробки збирають:теплі шкарпетки, шапки, рукавиці, шарфигрілки для рук і ніг (одноразові або USB)горіхи, шоколад, енергетичні батончики, розчинні напої (без скла!)вітаміни, какао, кавакарабіни, скотч, мультитуливологі серветки, спрей для взуттяаптечні засоби, термоковдри, ліхтарикиособисту листівку німецькою або англійською 💌Усі зібрані пакунки доставляються безпосередньо на передову, завдяки приватним волонтерам і благодійній організації з Нижньої Саксонії.🇩🇪🖤❤️💛🇺🇦💛💙(Фото №1 - стаття німецька. Всі інші фото - з минулих років цієї акції)
Так багато свят в один день ... На тему (на честь) УПА, козацтва та захисників співав сьогодні колискові донці. Вона мирно засинала, посміхалась і їй подобалось. Їй взагалі подобається, коли батько шось мурличить чи співає. А значення та сенс пісень розкажу їй потім. З подякою / Завдячуючи / ЗавдякиЗахисникам, УПА, Козакам та Богородиці Крім лайків, вподобаєк, красивих постів, плакатів та відосиків - зробіть донат на користь (на комфорт, безпеку, приємність) захисникам та захисницям. Я впевнений, у вас є знайомі волонтери, фонди або самі військові відкрили банки...А ми тут продовжуємо збирати:- черговий "засіб" проти дронів- манекени для навчання - ремонт авто на Сході- зарядна станція під Херсон- генератор на Східвсе це більше ніж на 200 Кhttps://send.monobank.ua/jar/29Qd8jDwE3P.S. На фото - трошки більш щасливі захисники, бо у них тепер є спеціальні "штуки" проти літаючої фігні. Завдяки вам, хто долучається! Особливо пані Ірина з міста Рим, її колеги гіди, пан Денис, пан Сергій, Вячеслав та інші
В наш час важко уявити людину, яка б не куштувала каву або чай. Ці напої можуть подобатись, або ні. Але вони давно увійшли в наше життя, моду і проведення часу. Про те, якими незвичними для смакового сприйняття, вихованого на повсюдності пив, мали видаватися гарячі напої, можна читати з книги Вольфґанґа Шивельбуша "Смаки раю". Добре й виразно свідчить фрагмент із листування герцогині Єлизавети-Шарлоти Орлеанської (1652–1722). Ця герцогиня німецького походження, відоміша під іменем Лізолета фон Пфальц, нарікає на смак трьох новомодних напоїв при Версальському дворі: "Чай видається мені гнилим сіном, кава - кіптявою або насінням люпину, а шоколад мені засолодкий, тож я їх не витримую, від шоколаду в мене болить шлунок. Чого мені кортить - то це доброго кухля холодного пива або доброго пивного супу, від яких у мене немає болів у шлунку".Нагадаю, що у 16-17 ст в Британії (наприклад) на одну людину в родині випадала доля випивати мінімум 3 літри пива в день. А ви кажете кава, флет-вайт, фільтр, третя хвиля ))
Рецепт маринованих яєць під пиво (простий, як рейд на якірній стоянці)Популярна історична закуска моряків по всьому світу 6–8 варених курячих яєць (круто). Або 12-15 яєць перепілки300 мл оцту.200 мл води.1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі.Часник, лавровий лист, перець горошком, чилі (за смаком). Цибуля, імбир тертий або тоненько нарізаний, мускатний горіх, гвоздика.Ще можна капнути Табаско червоного або зеленого.Для кольору можна додати буряк👉 Скласти варені яйця в банку. 👉 зварити маринад з усіма тими спеціями (щось можна додати, щось прибрати, на свій смак)👉 залити гарячим маринадом яйця та дати охолонути👉 настояти 5 днів у холодильнику. (якщо яйця перепілки, то можна вживати через 3 дні)Зберігай, щоб не забути.Під яке пиво?Під світлий лагер — класика (кислинка + легкість).Під вайсбір — якщо маринуєте з куркумою чи гірчицею.Під IPA — гострі, з чилі.Під стаут — щільність та смак⚓️ Тож наступного разу, коли вийдете в море або зберете друзів на палубі, приготуйте мариновані яйця — і ви відчуєте себе справжнім моряком XVII століття, який закушує пінту пива в портовій таверні.Ви можете взяти готові яйця з собою, або приготувати їх в перший день чартера, і вже за 3-5 днів зможете насолоджуватись закускою. Надсилай другу або збережи собі 🥚+🍺+⚓️= ❤️
ВІЛЬНА КАЮТА НА ЯХТІ для тебе в Греції, поки ми проводимо навчанняКОЛИ: 4-11 жовтняДЕ: Греція. Іонічні острови (Лефкада, Ітака…) ХТО: Павло та Олексій будуть разом, а це значить будуть смачні історії, корисні лайфхакі, ароматна кава і жменя іншого Ми проводимо з курсантами практичну частину навчання Inshore (управління під вітрилами, на двигуні, швартовки, постановка на якір та інше). І у нас є одна вільна каюта на яхті. (1 або 2 людини)Поки ми з курсантами будемо навчатись, ви можете:- кайфувати від яхти, моря та вітрил- купатися- засмагати- гуляти грецькими містами та містечками - зробити селфач з Одіссеєм (його статуя)- ловити рибу (якщо вмієте)- читати книги, малювати, писати- працювати он-лайн (з борта яхти це робиться приємніше, ніж з офісу)- заварювати чай, каву, коктейліЦіна: 1400 євро ЗА КАЮТУДодаткові витрати:- дорога (дістатися до Греції)- судова каса на їжуХочеш? Пиши нам. Розкажемо подробиці P.S.Заспівай мені, Музо, про мужа багатого мислю,Що довго блукав, священний здолавши град Іліона.Багатьох він людей надивився, звичаїв різних навчився,В морі ж терпів він чимало страждань на душу і тіло…Так починається «Одіссея» ;) Так, в тих водах він плавав
P.S.Коли ми ходили на побудованій власноруч реконструкції середньовічного човна - у нас було пряме вітрило з натуральної тканини. Так шо ми те знаємо. Багато пальців і нігтів стерли об ту тканину, особливо коли вітрило було мокрим після дощу.Якось ми були на фестивалі в Польщі (місто Волін) і там на річці було багато красивих реконструкцій човнів часів вікінгів та слов‘ян. Найбільшим з них командував пан Марек. Ну, він взагалі був легендою в Польщі, який будував дракари з 1963 року. Ми, як і більшість реконструкторів, напросились на борт до нього, щоб пройтись 30-40 хв на веслах величезного справжнього корабля вікінгів. (Тоді свій човен ми ще не мали). Перебуваючі на човні, ми помітили, що весь корабель зроблено згідно з історичними аналогами: ковані елементи, дерево, між дошками конопляна пакля, місцями дьоготь та все у натуральній оливі. А вітрила та такелаж були синтетичні. Ми не стримались і запитали у шановного діда-капітана:- Panie Marеk, proszę mi powiedzieć, dlaczego cały pański drakar jest historyczny, a żagle nie są naturalne? (Пан Марек, скажіть, а чого у вас весь дракар історичний, а вітрила - не натуральні?)- Bo te „naturalne” ... te… To hu*vo (бо натуральне, воно... воно ху...ве)Натуральне воно круте, але потребує постійного догляду, ремонту і часто треба замінювати. Я впевнений, вікінги б теж зраділи сучасним вітрилам.
Словник морських термінів вживаних на купецьких судахАзовського та Чорного морів.(Публікація здійснена популярним методом, зі збереженням мовних і стилістичних особливостей.Морські команди.Ала – Весла на воду.Баса – Откачивай воду помпой.Баста – Заканчивай.Боца – Стопарь.Вира – Пошел.Гвардион – таможенный досмотрщик (скорпион) Гожа – Держать полнее.Горць – Держать круче.Держать на карту – править по румбу. Занимать гвардию – Стать на вахту (часы). Иоса – Навались.Кухарь – Кок.Майна, Мола – Трави.Майна паруса – Паруса долой.Надтачить – Надвязать.Орса – Придержись.Оца – Еще.Паруса бонять – Паруса полощать.Паруса поднять в гору – поставить марсель. Полоскать паруса – Обрасолить круче.Сопра паруса – Лечь в дрейф.Спустить паруса – Поставить фок или грот. Тимон и тимоня – Румпель и рулевой.Тира – Малый вперед.Тира мала – Грот-марса-булень отдайФунда сидоро – Отдать якорь.———Частина статті «Задніпровські італійці»: вербалізація прибережного моряка півдня України середини XIX ст.»автор: Олександр ШУМЕЙ(Херсон, Україна)За шо йому величезна подяка!!!—————Хочеш знати більше про морське, моряцьке та яхти - підписуйся на канал нашого проєкту Let‘s Boаt - @letsboat
Рим, волонтерство, донати, фонтани, дрони, гіди, автівки, ЗСУ...І всі сім цих слів пов‘язані між собою неймовірно!!!1) Чергові станції для чергових (або постійних) хлопців та дівчат - на позиціях працюють. Подяка нашим партнерам та друзям з міста Рим. Гіди працюють, станції заряджають, хлопці дякують!!!2) Мали нещодавно можливість відвідати Рим та особисто познайомитись з деякими з тих, хто допомагає, донатить, підтримає. Окрема подяка пані Ірині за координацію і наполегливість! З нею ми давно знайомі, та ця неймовірна гідеса - робить дива. Окрема подяка пану Андрію, хто поєднує різні ролі, але народжує крутий результат. 3) Ці зарядні станції ще давно передались, але от лише зараз зібрали фото та відео разом. Після станцій вже були ремонти авто, частина нового авто, засоби проти дронів та інше...4) Якщо ви плануєте мандрівку, може у воїнів відпустка запланована, або ви давно живете в Європі і хочете в Рим .... Ірина - це той гід, який вам потрібен. Рим - це як великий багатий фуршет на красивому святі життя: всього багато, все красиве, але нічого не зрозуміло (без правильного гіда поруч). Саме Ірина підкаже де ходити, а де краще почекати; куди дивитись і з якого ракурсу; в яку чергу стати, а в якій буде довго до вечора; де фотографувати, а де відео робити; де оригінали, а де копії; де смачно, а де приємно. Я ніколи не хотів в Рим. Ну так сталося... Не було у мене такої мрії. Але коли потрапив - я влюбився в місто. І тепер для мене Рим - це Ірина. Та сама Ірина, якій так багато, регулярно дякують хлопці та дівчата на наших відео та звітах, коли ми разом передаємо медицину, техніку, апаратуру, засоби та інше. Туризм та любов до України рятує життя
Ви любите каву зранку? Я дуже люблю флетвайт. Це подвійна порція еспресо і взбите (не перевзбите) молоко. Виходить міцний смачний напій, який підіймає настрій. В аеропортах, до речі, майже ніколи не роблять флетвайт. Ну або те що вони так називають - то не то. Хороший флетвайт треба пошукати. Вважається, що батьківщина флетвайта - Австралія. Напій не такий вже й складний, щоб мати свою батьківщину, але так вважається. Ну, це якби казали, що чай з цукром всі знають, а от чай з 2 ложками цукру - народився в Шотландії. Ну таке…АлеЯкось до нас в Херсон на екскурсії приїжджав турист з Австралііі. Памʼятаю його Lada Danik влюбляла в нашу історію в природу. Це саме він сказав: «українці, ви живете в раю. Ви коли виходите на вулицю або ідете на річку з дітьми - вас ніхто не хоче вбити. Змії, павуки, крокодили, оси-мутанти, кінгуру… вони всі тебе не люблять з дитинства. А у вас добре!». Ми тоді з Ладою ще сумно посміхнулись, мов ні… «є у нас одні потвори такі, які гірші». І то ще був 2018 рік десьТак от у цього австралійця ми запитали: - Скажи, а що, справді в Австралії всі пʼють флетвайт?- ні, ти можеш пити капучино, латте, будь-що, якщо ти гламурна чіка. А якщо ти нормальна людина - ти пʼєш флетвайт. Так от! Якщо ви нормальна людина - закиньте на банку вартість флетвайту. Зазвичай це 60-120 грн. Мій друг збирає на автівку 600 000 грн. І вони вже багато зібрали. Але не вистачає. І ми з вами хочемо їм допомогти. Правда? https://send.monobank.ua/jar/29Qd8jDwE3
🗣 24 червня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Нововоронцовською селищною радою та Агенцією розвитку сільських регіонів Істрійського регіону, Хорватія. Угода стала вже третім міжнародним меморандумом для нашої громади — і ми сприймаємо це як важливий крок на шляху до зміцнення та інтеграції у європейський простір. Це подія, що відкриває нові горизонти для міжнародної співпраці, сприятиме розвитку, зокрема, сільського господарства, агропереробки, агротуризму, а також впровадженню європейських практик на місцевому рівні.ℹ️ Істрійський регіон має потужні приклади розвитку підприємництва, кооперативного руху, технологій переробки. Через наше партнерство ми зможемо перейняти досвід, адаптувати дієві підходи для місцевих умов та впроваджувати їх у Нововоронцовській громаді. Обмін досвідом на рівні аграрних муніципалітетів допоможе налагодити ефективні підходи до управління, залучення інвестицій, розвитку місцевої економіки.🤝 За попередньою домовленістю, вже найближчими місяцями планується стажування представників Нововоронцовської громади в Істрії — це можливість здобути практичні знання, побачити європейські моделі в дії, щоб потім втілити їх у нас.ℹ️ На сьогодні підписаний меморандум охоплює сфери сільського господарства, туризму та сталого розвитку. Водночас ми вже працюємо над розширенням напрямів співпраці, зокрема, у сфері ветеранської політики. Це важлива галузь для нашої країни, регіону та громади, і ми прагнемо впроваджувати ефективні моделі підтримки та інтеграції ветеранів, вивчаючи європейський досвід.🙌🏻 Окремо дякуємо Істрійському регіону за відкритість до співпраці та щирий інтерес до нашої громади.📑 Підписання меморандуму — це не одномоментна подія, а результат більш ніж піврічної комунікації, узгоджень і підготовки. Це стало можливим завдяки постійній підтримці наших давніх друзів— Олексія та Павла Білецьких, котрі третій рік допомагають нашій громаді: від передачі гуманітарної допомоги — до сприяння у встановленні міжнародних зв’язків. Їхня участь у цьому процесі була ключовою.🙌🏻 Завдяки стратегічному баченню Херсонської обласної військової адміністрації ролі міжмуніципального партнерства, громади Херсонщини отримують можливості для розвитку та інтеграції в міжнародні процеси. Щиро вдячні за організаційну підтримку процесу.🙌🏻 Висловлюємо також окрему подяку Міністерству розвитку громад та територій України і Міністерству закордонних справ України. Завдяки їх оперативності та відкритості до співпраці, погодження меморандуму було здійснено значно швидше, ніж це визначено чинною процедурою. Це дозволило своєчасно оформити всі необхідні документи та офіційно закріпити партнерство.🤝 Впевнені, що співпраця принесе українській та хорватській сторонам значні результати: від професійного зростання місцевих фахівців до зміцнення економічного потенціалу. Продовжуємо рух уперед — у діалозі та взаємній підтримці.