Source
ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство. | P.S.Коли ми ходили на побудованій власноруч реконструкції середньовічн...
190 Views/Reach
2025-08-17 11:37
Message №4041
P.S.Коли ми ходили на побудованій власноруч реконструкції середньовічного човна - у нас було пряме вітрило з натуральної тканини. Так шо ми те знаємо. Багато пальців і нігтів стерли об ту тканину, особливо коли вітрило було мокрим після дощу.Якось ми були на фестивалі в Польщі (місто Волін) і там на річці було багато красивих реконструкцій човнів часів вікінгів та слов‘ян. Найбільшим з них командував пан Марек. Ну, він взагалі був легендою в Польщі, який будував дракари з 1963 року. Ми, як і більшість реконструкторів, напросились на борт до нього, щоб пройтись 30-40 хв на веслах величезного справжнього корабля вікінгів. (Тоді свій човен ми ще не мали). Перебуваючі на човні, ми помітили, що весь корабель зроблено згідно з історичними аналогами: ковані елементи, дерево, між дошками конопляна пакля, місцями дьоготь та все у натуральній оливі. А вітрила та такелаж були синтетичні. Ми не стримались і запитали у шановного діда-капітана:- Panie Marеk, proszę mi powiedzieć, dlaczego cały pański drakar jest historyczny, a żagle nie są naturalne? (Пан Марек, скажіть, а чого у вас весь дракар історичний, а вітрила - не натуральні?)- Bo te „naturalne” ... te… To hu*vo (бо натуральне, воно... воно ху...ве)Натуральне воно круте, але потребує постійного догляду, ремонту і часто треба замінювати. Я впевнений, вікінги б теж зраділи сучасним вітрилам.