Source
карайло | Dark (2017–2020)Пару тижнів тому мій друг, який є т. зв. «сінефілом», ...
290 Views/Reach
2026-02-22 21:44
Message №15859
Dark (2017–2020)Пару тижнів тому мій друг, який є т. зв. «сінефілом», сказав, що це його улюблений серіал. Я щось десь чув, але толком нічого й не знав про Дарк. Так як, крім перегляду однієї серії на тиждень про Дункана, особливо планів щось дивитись не було, то вирішив зацінити, бо лише три сезони, можна осилити.Початок. Він відлякує, особливо після Стренджер Сінгс, бо це теж Нетфлікс, знову пропав пиздюк, знову магія, знову бабайка. На другій-третій серії було бажання дропнути, але згодом серіал набирає обертів за рахунок досить унікального підходу до, здавалося б, максимально ізбитої теми подорожей у часі.Вочевидь, обидва серіали вторинні до Твін Піксу, але якщо Стренджер Сінгс — це купа фансервісу і загальний вайб там казково-коміксний, то Дарк похмурий і має набагато глибших персонажів і набагато менш фемілі-френдлі драму. До цього ще можна додати, що, крім християнських відсилок, які є скрізь, вочевидь, тут ще багато німецької філософії, яка ненав’язливо загорнута в різних персонажів і їх мотивації. Ну і загалом: костюми, декорації, акторська гра, кастинг — все це добре підкріплює візуально саспешн оф дізбіліф, що дуже важливо для сайфаю. Повертаючись до Стренджер Сінгс, камерність, штучність мізансцен і відверто поганий грим там, особисто для мене, дуже часто тупо ruin my vibe. Якщо ви розумієте, про що я, то в Дарк цього буквально нема, там все консистентно і гарно.Концепт подорожей у часі тут реалізований саме через часові парадокси, тому персонажі постійно пригають по різних кутах екрану в різному одязі і то старіють, то молодшають, помирають і знову народжуються. Суто сценарно це все ніби складно, але фактично дуже рідко губишся, бо завжди на екрані є якорі, візуальні маркери, грамотно написані діалоги, що допомагає не просто бути кошенятком сліпим, а грати в 5D шахи в уяві, що і естетично прикольно, і сприйняття сюжету робить достатньо захоплюючим.Перші два сезони — топ, вони про концепцію і логіку. Третій сезон, як на мене, трохи слабенький, бо сам порушує свої ж правила і переходить в площину символізму, Цього, мабуть, не уникнути взагалі, щоб не розтягувати серіал на 10 сезонів, але навіть невеликі вади дуже вагомо сприймаються в такому якісному продукті, як Дарк.8/10#О_огляд