Друзі, ми не часто згадуємо, що потребуємо вашої підтримки, хоча, мабуть, потрібно робити це частіше. Бо якщо не говорити про це, то звідки ви дізнаєтесь, що ми її потребуємо? Насправді сьогодні ваша підтримка для нас особливо важлива. Ми не отримуємо жодних грантів чи фінансування від будь-яких урядових чи неурядових організацій. Тому ваші внески - це єдине джерело ресурсів для планування операцій та покриття витрат для ефективної діяльності міжнародної розвідувальної спільноти, яка за 12 років демонструє унікальні результати, про які добре знають наші постійні читачі, волонтери й прихильники.Наразі на регулярній основі нас підтримують 92 читачі з різних країн світу. Переважна більшість із них оформили невеликий щомісячний донат від 5$, а дехто обрав більші опції для внесків, деякі з них водночас допомагають нам як волонтери. І ми дуже вдячні кожному, хто підтримує наше полум’я, додаючи своє "пальне" та свої сили!Було б чудово, якби сьогодні таких читачів, що доливають "пальне", стало більше. Кожний може обрати для себе один із варіантів щомісячної підтримки відповідно до ваших можливостей та бажання нас підтримувати.Або ви можете зробити разовий внесок на будь-яку комфортну суму, яку самі встановите у формі. Дякуємо всім, хто з нами!Ваша підтримка - це пальне для полум’я, яке ефективно долає темряву.
РФ запустила "Шахеди" у 5-кілометровій смузі біля Білорусі та тестує нову тактику - повідомляє видання Фокус з посиланням на деталі цієї атаки, про яку розповідає радник міністра оборони України - Сергій "Флеш" Бескрестнов.Як зазначає військовий експерт, безпілотників багато і вони рухаються один за одним, не перетинаючи білорусько-українського кордону:"Цього разу Шахеди рухаються уздовж кордону РБ на відстані 5–10 км, буквально один за одним, і відразу у великій кількості. Противник розраховує перевантажити наше ППО, щоб якомога більше цілей прорвалося вглиб країни на Захід"
В контексті цієї новини, яка створює враження ніби Білорусь наразі не бере участі у атаках, ми нагадаємо про нещодавнє CYBINT-дослідження InformNapalm "Українські хакери виявили як оператори російських дронів використовують Білорусь".Рух дронів, що "огинають кордон Білорусі" не оминає тих фактів, що Росія за сприяння Лукашенка активно використовує вишки зв'язку на території Білорусі для керування своїми дронами. Вони можуть тестувати різні тактики, але не варто забувати, що Білорусь продовжує активно сприяти країні-агресорці РФ, навіть якщо в моменті створюється враження про "локалізацію руху дронів за межами кордону Білорусі".
Блін, ми не встигаємо за вашими гугл трендами 😁Ще не склали власного бачення про інтерв'ю Мендель, бо нема часу її слухати.Але пам'ятаємо, що ставлення до Мендель у нас (як учасників громадських акцій «Ні капітуляції» на Банковій в 2019-2021 роках проти підписання «формули Штайнмаєра» по Донбасу), було негативне, ще коли вона була речницею Зеленського.Роки розставили все на свої місця, учасники маршів проти капітуляції з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист держави зі зброєю - захистили Київ і Банкову від ворожих диверсантів. А ті, хто прийшов як "перша команда президента" у владу з часом показали свої справжні обличчя, переметнулись на бік ворога або почали відпрацьовувати російські наративи на міжнародній арені. Не всі, але багато з тих, хто на слуху.В цьому і полягає різниця між людьми з державницькою позицією і пристосуванцями, які можуть шептати на вушко своїм керівникам солодкі компліменти, плести інтриги, а в час небезпеки і критичних ситуацій завжди зраджують. Зраджують не своїм керівникам. А своїй державі. Бо підігравання ворожій пропаганді на міжнародній арені - це пряма зрада державі, бо б'є саме по міжнародній підтримці країни. На високі посади завжди варто висувати людей з високими моральними принципами, експертизою, знаннями та навичками, які вони можуть застосувати на користь і розвиток держави. Тоді буде будуватись система, що працює не на інтереси персоналій, а на інтереси країни та народу. Можливо, це звучить утопічно, враховуючи людську природу, і що чим більше людина знає та чим кращі має моральні якості, тим зазвичай вона більше сумнівається в тому, що її знань достатньо для високої посади. І навпаки - чим людина амбітніша, поверхнева і готова йти по головах в боротьбі за владу і ресурси - тим більше вона прагне високих посад. Звісно, бувають виключення з цього правила, але в цілому все приблизно так і відбувається. Можливо, колись це правило стане застарілим, надія є. А поки робимо те, що маємо робити там, де ми є, і буде що буде.
Google Trends станом на зараз демонструє, що в Україні за останні 4 години набирають популярність три запити: "Венгрия", "Герхард Шредер" та "Лукашенко"Тож враховуючи суспільний інтерес робимо добірку тематичних новин:Угорщина- 11 травня міністерка закордонних справ Угорщини Аніта Орбан заявила, що Угорщина більше не застосовуватиме вето для шантажу ЄС. - Новий уряд Угорщини розпочинає перевірку проєкту розширення атомної електростанції "Пакс", який тривалий час вважався символом тісних відносин Будапешта та Москви. Кандидати на міністерські посади заявили, що стратегія реалізації та фінансування енергоблоків, які будує російський "Росатом", потребує ретельного аналізу.Герхард Шредер- Європейські лідери, Україна і Німеччина критично відреагували на пропозицію Путіна призначити переговірником щодо миру в Україні ексканцлера Герхарда Шредера.Лукашенко- У мережі сьогодні почали транслюватись повідомлення, що Лукашенко нібито "закликав готуватися до наземної операції". Проте аналіз офіційних заяв показує, що це чергова інформаційна маніпуляція. Деталі про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО України.
🇪🇺 9 травня — День Європи Разом з усією європейською спільнотою Україна сьогодні, 9 травня, відзначає День Європи. Українська нація, яка обрала шлях європейської інтеграції, бо поділяє фундаментальні для вільного світу цінності свободи, нині продовжує збройну боротьбу з російським агресором — її результат визначить майбутнє всієї Європи. У кожній із європейських столиць, де вивчили й засвоїли уроки Другої світової, усвідомлюють рівень гостроти безпекових викликів для нашого континенту. Україна вдячна за єдність і підтримку у війні з очолюваною воєнними злочинцями, ядерними шантажистами, кровожерливими вождями росією. Воєнна розвідка України працює у щільній взаємодії з багатьма європейськими колегами. І ця частина масштабної співпраці України з державами Європейського Союзу — одна з найпереконливіших ознак нашої згуртованості на тлі спільної загрози. У новій архітектурі глобальної безпеки, яка формується прямо зараз, Європа мусить стати провідною силою, лідером, гарантом захисту демократії ― готовою і спроможною діяти. Загартована в бою Україна впевнено рухається до повноправного членства в ЄС, і наш унікальний досвід ведення сучасної війни, а також найвища відданість ідеалам волі та гідності ― головні фактори, які вже зараз зміцнюють нашу спільну силу заради безпеки і розвитку європейських націй, заради майбутнього. Збройна боротьба за нашу свободу триває!Слава вільній Європі!Слава Україні!
Поки український парламент вкотре відкладає розгляд законопроєкту про кібервійська, ворог уже системно готує нове покоління офіцерів – фахівців, які поєднують агресивні кібероперації з психологічними та інформаційними атаками.Рекомендуємо звернути увагу на розслідування The Insider про російську “Бауманку”, де під кураторством ГРУ студентів навчають хакерським атакам, дезінформації та веденню інформаційної війни. Якщо ще не читали – саме час ознайомитися https://theins.ru/inv/292287. Бо в розслідуванні фігурує наш "добрий знайомий” Вітя Нетикшо. Вже цілий генерал-майор.Колись давно, коли 256 Кіберштурмова була маленьким Кіберспротивом, ми отримали доступ до даних родини цього російського “главхакіра”. Він саме той, хто був в розшуку ФБР за втручання в вибори в Штатах. Ми були першими, хто оприлюднив його фото на InformNapalm. Давні читачі памʼятають, а новенькі можуть почитати про це тут: https://informnapalm.org/ua/ukrainski-khakery-zdobuly-unikalne/Рекомендуємо аналітикам і журналістам подавати запити на доступ до бази даних команди Dallas Analytics – там доступні матеріали щодо “Бауманки” та дампи Нетикшо.https://dallas-analytics.com/get-access/
🔤 Вітаємо Центр протидії дезінформації при РНБО України з 5-ю річницею створення! 🫶За ці роки Центр став одним із ключових елементів інформаційної стійкості України у війні проти російської агресії. У час, коли ворог вкладає величезні ресурси в пропаганду, інформаційні операції та маніпуляції, ваша робота щодня допомагає захищати українське суспільство від дезінформаційних атак в інформаційно-когнітивному домені та вимірі цієї війни.Особливо важливо, що Центр не лише оперативно спростовує фейки, а й системно зміцнює культуру інформаційної безпеки, посилюючи довіру до перевірених джерел та правди як стратегічної переваги України.Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm щиро вітає з річницею та дякує фахівцям Центру за професіоналізм, фахову діяльність і внесок у боротьбу проти російської пропаганди та ворожих інформаційних наративів.Бажаємо вам подальших успіхів, стійкості та невичерпної енергії на шляху до наближення спільної перемоги України!І хай полум’я правди долає темряву російської брехні!Слава Україні!
СБС уразили РЛС «Каста», пункти дислокації особового складу, польовий артилерійський склад, а також склади та елементи залізничної логістикиУ координації з Центром глибинних уражень 3–5 травня підрозділи СБС уразили низку важливих об’єктів противника.1-й окремий центр уразив радіолокаційну станцію «Каста» (орієнтовна вартість — близько $60 млн) у Запорізькій області, а також пункт тимчасової дислокації особового складу і локомотив у Луганській області, а також склад матеріально-технічного забезпечення противника у Донецьку.Бійці 414-ї бригади «Птахи Мадяра» уразили польовий артилерійський склад, склади матеріально-технічного забезпечення та пункт тимчасової дислокації особового складу у Луганській області. Окремо уражено склад боєприпасів у Донецькій області.Кожен ключовий елемент військової інфраструктури противника знаходиться під прицілом СБС. День за днем знижуємо його бойові спроможності на визначених напрямках. Далі - більше.☠️ СБС: На крок попереду!Підписатись на офіційний телеграм-канал Сил безпілотних систем🔗 Заповнити анкету😎FB |🕊IG |📹 YT |🥳TT |👥X |🧵 Threads | 🏢WhatsApp |📞Viber
На каналі наших друзів - Ukrainian Militant - побачили чудове відео, яке варто поширювати в російських групах, чатах і пабліках. На відео росіянка зрозумілою для росіян матерною мовою пояснює базові речі.Цитати:"...Це зараз, поки вам там путін заливає це лайно у вуха, ви вважаєте, що ви маєте рацію, що Росія молодець. Але історія все розставить на свої місця, і через десять, двадцять, тридцять років цей похід в Україну буде ганьбою. Так, нехай росіяни не відразу отямляться і зрозуміють, що це таке було, що ми були окупантами. Але це буде, і на вашій родині буде ганьба, і кожне прізвище буде враховано. І через цю ганьбу вашим дітям буде дуже важко жити"
Нам особливо сподобалась ось ця фраза "кожне прізвище буде враховано" (с) Прикметно, що коли РФ напала на Україну в 2014, окупувала Крим і частину Донбасу, то таких відео було значно менше ніж зараз, коли минуло 12 років від початку російської агресії, але Україна вистояла, тримається та завдає відчутні удари у відповідь, коли повітряна тривога лунає вже у глибоких тилових містах тимчасово існуючої Росії. Тобто росіяни розуміють виключно мову сили. Коли дрони та ракети летять у відповідь, горять російські НПЗ та інші об'єкти. І так, ми з 2014 року працюємо також над тим, щоб кожне прізвище російських військових, які брали участь у агресивній війні проти України, було враховане.
🎥«13-й ЮМ» — документальна стрічка про захист міста Ізюм на Харківщині та про роль у цьому операторів 3 полку Сил спеціальних операцій, десантників 81 десантно-штурмової бригади та місцевої Тероборони. У п’ятисерійному історичному фільмі мова йде про п’ять днів – з 6 по 9 березня 2022 року. Саме тоді зовсім невелике угрупування українських захисників завдало дошкульних ударів величезній колоні російської армії, у складі якої рухався і танковий батальйон. Також у стрічці розповідається про події 10 вересня 2022 року, коли місто звільнили від окупації. В основі фільму — кадри, зняті у березні 2022 року безпосередньо учасниками тих подій і розповіді очевидців, записані у березні 2025-го. Ідея створення фільму належить журналістці інтернет-видання Цензор.НЕТ Віолетті Кіртоці, яку вона втілила у співпраці з відділенням комунікацій 3 полку ССО. Тут багато гумору, щемкості та щирості, яка відчувається навіть через екран. Фільм ще раз демонструє, які неймовірні Люди боронять Україну. Це сучасна історія, яку ми маємо знати — це історії Людей, пам’ять про яких ми маємо шанувати і берегти. Це пʼять серій живої історії, які ми покажемо протягом наступних пʼяти тижнів. ‼️Тож щосуботи дивіться чергову серію стрічки «13-й ЮМ» на сторінці 3 полку ССО у Faсebook.