Source
Гомер-енергетик | НАК Нафтогаз почав процедуру закупівлі імпортного газу 🔥Так сказав Чум...
1 700 Views/Reach
2025-01-29 18:39
Message №218
НАК Нафтогаз почав процедуру закупівлі імпортного газу 🔥Так сказав Чумак. Чого він не сказав, це обсяги закупівлі, які поки складають 6 млн м3. Постачання відбувається на кордоні від компаній нерезидентів.🔜Відбір з ПСГ в поточну теплу погоду складає 50 млн м3. 🔼Наступного тижня після похолодання відбір збільшиться до 70-80 млн м3.Тобто всього Нафтогаз купив імпортного газу на 2 години споживання.Наразі є якийсь дуалізм сприйняття ситуації, як НАК повинен реагувати на ситуацію, бо поточний ПСГ оцінюється у 8.3 млрд м3, що на 2,5 млрд м3 нижче минулого року.1️⃣Перший - прагматичний. НАК, напевне, коли говорить про достатність ресурсу, розраховує на використання всіх своїх обсягів відповідно до потреб своїх споживачів. І розраховує цю достатність чисто математично.2️⃣Другий - державницький. При цьому підході ми говоримо НАК Нафтогаз і розуміємо газотранспортну систему та весь ринок газу. В цьому разі ми маємо ситуацію падаючого авіалайнера, в якому куча пілотів: НАК Нафтогаз, Міненерго, ОГТСУ, Укртрансгаз будуть тикати пальцями один на одного. Тому що в січні зима не закінчується , а прогноз погоди на березень суворіше січня.Дуже великий вплив на стійкість системи і достатність запасів має фізичний стан ГТС, який змінюється щодня відповідно до обстрілів. Цей параметр може оцінити тільки Міненерго. А від них поки тиша. Поки на загал виходить так, що проблемами ГТС опікується тільки Макогон у Фейсбуці.💫 ГОМЕР-енергетик 💫