Source
Гомер-енергетик | Понеділкові підсумки енерготижня 🚧⚠️ ГАО - графіки аварійних відключен...
1 600 Views/Reach
2025-02-03 09:02
Message №219
🚧 Понеділкові підсумки енерготижня 🚧⚠️ ГАО - графіки аварійних відключень повернулися з понеділка. Причина банальна - обстріли. Цього разу під прицілом ворожих атак була енергетична і газова інфраструктура центральних та східних регіонів. ⚡️ По енергетиці експерти оцінюють наслідки як болючі для окремих компаній, але стерпні в загальному плані. До того ж маємо ситуацію коли імпортний перетин використовується менше ніж на 10%. То маємо резерви, які можна задіяти протягом тижня. Тим паче що прогноз погоди та сніг за вікном нагадує що якась зима та таки буде….❄️🛑 На заваді у збільшенні імпорту електроенергії як основного резерву енергосистеми як завжди стають прайс кепи на РДН. НКРЕКП як завжди відкриває процедуру їх перегляду, але як завжди не бачить підстав… ❓чому людям не платити за дизель генерацію в два рази більше ніж за імпортовану електроенергію. Тому прогноз такий, що прайскепи не переглянуть, будуть відключення і дизель-рай 🥰🤭Газовій інфраструктурі як говорять пощастило … ні не пощастило. Ще довго будуть згадувати Чернишова з його легким проходженням ОЗП на власному газі… схоже що спочатку з власного газу на цьому тижні деякі підприємства почнуть переходити на власний мазут🙄 А НАК напевне потужно зніметься з якоря імпортних закупівель, бо на відміну від НКРЕКП вони мають споживачів і якусь відповідальність за них. Очікувати що «і так прокатить» шансів вже 0️⃣.0️⃣🇪🇺 В кулуарах Ради йдуть обговорення європейського маркет каплінгу. Але вже якось мляво. Рішучий відступ USAID та купа українських проблем (прайскепи, заборгованість на Балансуючому ринку, численні ПСО та ПОНи…) роблять євроінтеграцію більш примарною. Та і самим європейцям схоже не до того. Я вже не кажу про те, що Оператор ринку та УЕБ не можуть розібратися хто кому кум, а хто сват в далекій європейській перспективі.Отакий зимовий початок лютого ❄️💫 ГОМЕР-енергетик 💫