Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Doc_endocrinologist
Added 14 Jul 2024

Doc_endocrinologist

@doc_endocrinolog
Number of subscribers: 6 694
Photos: 301
Videos: 233
Links: 258
Description:
БІОХАКІНГ НА МКСИМАЛКАХ 💉💊

👥 Number of subscribers

6 694
Average/Day:: -1
Average/Week:: -25
Average/Month:: -4

👁️ Average views per message

2 695
Average/Day:: 2,350
Average/Week:: 2,676
ERR: 40.26%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 1
Week average: 0.7
Average per day: 0.7

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 5,300 25-05-06 15:47
Абсолютно кумедний, абсурдний і при цьому дуже повчальний кейс репорт, який я не можу таки оминути стороною і не захайлайтити...Тут так і хочеться сказати «ну американці, ну тупі».Власне папір: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17194559/Що маємо? Жінка з анорексією, протягом 2х років щодня їла раціон з 20-и бананів і пила лише 500мл мінералки. І що сталося з нею за підсумком?За великим рахунком нічого, якщо не рахувати рівня калію в крові 6.1ммол/л. (Так, це таки вже підпадає до категорії «небезпечно», але не ті цифри, коли людину потрібно терміново госпіталізувати).Тобто за фактом людина (розмірів менше середньої) протягом 26 місяців споживала 7-8 грам калію на день, особливо не пила води і вона не просто не померла від зневоднення, там ще й гіперкаліємія була не особливо серйозна.І це вкотре доводить, що боятися гіперкаліємії, якщо ви не приймаєте калій-зберігаючі діуретики, в принципі не варто. Реально переїсти його дуже складно. І це стосується багатьох інших нутрієнтів у нашій дієті, немає у нас проблем з їх переїданням, є проблема з їх недоїданням. Менше 2.5 г калію на добу (хоча лікарські гайдлайнз це 4) їсть кожна третя людина. Пруф: https://link.springer.com/article/10.1007/s00394-023-03128-6П.С: Прикол цього паперу ще в тому, що є на просторах інтернету один відомий нейробіолог, який намагається його показати як доказ того, що все, що надміру, це небезпечно. Іноді не знаю, чи дійсно йому настільки ліньки читати абстракт, чи він тролить, але ці потуги завжди кумедні 😅
👁 4,900 25-05-02 14:01
Про холод та апетит.Є один дуже неочевидний фактор (підсвідомо ми про нього знаємо), який дуже заважає людям з поганим апетитом доїдати свою норму їжі протягом дня. Чинник цей називається «температура».Я завжди в голові закладав, що в літню і зимову пору року кількість споживаних ккал у нас можна плавати на +/- 10% туди сюди, але власне є лінк, який точно показує, як воно може бути: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/39675563/Якщо з 23.5 градусів ми спускаємося до 19 градусів, то щодобове споживання ккал може вирости на 13%. Що до речі ось взагалі не мало і для когось буде визначальним фактором, чи вдасться бути у профіциті, чи ні. І це, до речі, працює і у зворотному напрямку☝🏻Це багато в чому пояснює, чому люди, які живуть навколо Середземномор'я зазвичай стрункіші, ніж їхні побратими з півночі. Справа там аж ніяк не тільки в оливковій олії або якомусь іншому елементі дієти, як би ми його не любили.П.С: Очевидний спосіб апгрейду свого житла тут полягає в тому, щоб мати кондей і вентилятор (він може далі розносити холодне повітря по квартирі, або навпаки тепле) Stay tuned
👁 4,800 25-04-14 13:41
Про оптимальний тренувальний обʼєм і частоту тренуваньОстаннім часом я досить багато розповідаю, що параметр тренувального обʼєму в оцінці ефективності тренувальних програм є досить сильно переоцінений і ось думаю, що треба написати деяке пояснення.Відразу зазначу і уточню, що не вважаю, що загальний тоннаж/кількість підходів і повторів потрібно переставати відстежувати, оскільки це досить важливі метрики з погляду моніторингу навантаження. Я лише прийшов до того, що з точки зору ефективності тренувальної програми, кількість тренувальних сесій на тиждень, це важливіше, ніж загальна кількість підходів.Власне розмірковувати в такому ключі я став після порівняння кількох наукових статей на цю тему:https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27102172/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31797219/**Можливо багато хто з вас помічав, що перейшовши на програми які я розписую, навіть незважаючи на те, що як такого тренінгу стало менше, ККР тренувань зросло. І в цьому, власне, і вся фішка тренувань фуллбаді або тягни/штовхай.Є дослідження, які таки показують, що для підтримки м'язової маси достатньо робити 3 підходи на МГ(м'язову групу) 1 раз на тиждень, але при цьому ось зовсім свіжий огляд, що вийшов буквально недавно показує, що якщо тренувати МГ 2 рази на тиждень, то достатньо і двох (2х1) підходів. (Розминочні підходи не враховані) Власнеось ВОНО: https://www.researchgate.net/publication/386536255_Without_fail_Muscular_adaptations_in_single_set_resistance_training_performed_to_failure_or_with_repetitions-in-reserveЩо нам робити з усією цією інформацією?Переставати займатися за качковською класикою, а-ля понеділок - груди/трицепс, вівторок - біцепс/спина, середа - плечі ітд.Так, я знаю, що мільйони людей типу так спрогресували, але ми не можемо сказати, який % з них приймав стерики, а який був просто генетичним обдарованими. Так само як і не можна стверджувати, що вони не спрогресували б краще, якби навантажували м'язи дещо частіше але в меншому обʼємі. **до речі, я так багато говорю про аас у цій темі, просто тому, що вітамін Т доведено запобігає атрофії м'язів, а боротьба з атрофією це головна фішка більш частих тренувань. З практики: Субоптимальний тренувальний обʼєм, для прогресу в силових і гіпертрофії, це тренувати групу мʼязів 2 рази на тиждень у 3-6 робочих підходах (Сумарний тижневий тренувальний обʼєм)Кумедний історичний факт: перші три Містера Всесвіт тренувалися саме за Фуллбаді прогамами і тільки потім прийшов Джо Вейдер, який на прикладі Арнольда всім розповів, що головне це пумпінг та відчуття у м'язах і власне пішло поїхало.При цьому, якби вітамін Т і його похідні не побачили б світ, дуже навряд чи це б прижилося, тому що ефективність такого підходу відчутно нижчий. П.С: Пубмеда, і Євгена Богдановича ще тоді не винайшли 😅
👁 6,500 25-04-10 21:04
Трохи про цинк.Так, цинк дійсно є незамінним мінералом, який потрібен для того, щоб підтримувати фертильність на належному рівні, проте, якщо у людини немає проблем для того, щоб заробити потомство, то судячи з усього, додатковий прийом протягом тривалого часу особливих профітів не несе. Несе лише підвищену ймовірність розвитку анемії, враховуючи той факт, що цинк конкурує із залізом за засвоєння FYl, низький гематокрит та недостатня кількість/розмір еритроцитів, це не круто, якщо є бажання займатися спортом.Однак, я таки в цій рубриці в жодному разі не залишаю вас без цікавих схемок і тому розповім, як цим мінералом користуюся особисто☝🏻Цинк дуже добре зарекомендував себе під час пандемії тим, що його прийом статистично значуще впливав на тяжкість перебігу ковіда та загальну смертність,І звичайно, як ви вже могли здогадатися, він сприяє більш швидкому одужанню від будь-яких респіраторних захворювань. Більше того, дози в протоколах іноді сягають 75мг/день.**доза, яку я не особливо схвалюю, так у деяких випадках навіть ~30мг(два верхніх значення від рекомендації rda) можуть провокувати нудоту і взагалі псувати якість життя.Які ж у мене власне є міркування щодо цього? Міркування такі, зазвичай я або мої підопічні при мляво протікаючих захворюваннях/застудах застосовуємо таку схему протягом 5-7 календарних днів:- Ацетил цистеїн: 600мг 3 рази на день з їжею- Вітамін С (У формі аскорбату): 1000мг 3 рази на день з їжею- Цинка піколінат: 30мг після вечері (зі зрозумілих і вищезазначених причин п'ється він саме після фінального прийому їжі за день)Тут, звичайно, ще можна погратися з іншими вітамінами і погіпердозити той же вітамін Д або Е, або додати аспірин/ізопринозин, але сьогодні пост не про це, це я розберу якось іншим разом в закритому телеграм каналіP.S. Хвилина мовчання на честь тих людей, які довгий час пили по 50-100мг цинку на добу, побоюючись того, що занадто багато його втрачають разом з еякулятом. Адже там цілий ~1-1.5мг губиться за одну еякуляцію 😅
👁 4,700 25-03-24 20:09
Багато кокочків говорять про синергію андрогенів і гормону росту, але майже ніхто не може послатися на якусь тематичну літру. А я можу.Ось цікавий пейпер, який показує, що навіть мізерна кількість гормону росту + андрогени соло: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19293261/121 учасник, кілька груп, але я виділив би дві групи. Перша: 10г трансдермального тестостерону на добу. Друга: 5 г того ж гелю + 5мкг гормону росту на кілограм ваги.** Очевидно, що розглядаю я саме це дві групи, тому що немає нічого дивного в тому, що найкраще набрали ті, хто отримував максимум вітаміну Т і максимум гр.Але саме науковий/спортивний інтерес представляє ця пара.За підсумками обидві групи набрали по м'язовій масі однаково, але група віт Т + гр також втратила статистично значно більше жиру.Для довідки також скажу, що 5мкг/кг ваги це 0.4мг на людину вагою 80кг і відповідно 1.2од гормону росту на добу. Так, так мало. Власне тому навіть 3х10мг ібутаморену на тиждень або 1-1.5од гормону росту на добу на ГЗТ або поєднано з сармами вже дають цікавішу композицію тіла.П.С: Природно, цей пост не агітація до прийому чогось, а зайве нагадування про те, що допінг може працювати вже навіть з найменших доз. І необов'язково заряджати все і побільше, як радять на будь-яких форумних раковальнях.
👁 6,200 25-01-11 08:50
Десинхронізація мозку псилоцибіновими грибамиНещодавно команда вчених подивиласяна МРТ мозку до, під час та після лікування псилоцибіном Далі пара цитат:«Псилоцибін викликав глибокі та широко поширені — хоч і не постійні — зміни у функціональних мережах мозку. Він десинхронізував мережу режиму за замовчуванням, набір областей мозку, які зазвичай активні, коли мозок відпочиває. Мережа відновилася, коли ефекти препарату пройшли, але невеликі відмінності порівняно зі скануванням до прийому зберігалися протягом тижнів. «Функціональна мозкова мережа є унікальною як відбитки пальців.Псилоцибін настільки сильно спотворив мозкові мережі, що вже неможливо було ідентифікувати.»Мабуть, ці властивості дозволяють переналаштувати мозок при депресії.Вчені наголошують, що люди не повинні інтерпретувати їх дослідження як привід для самолікування. П.С: І це не єдине дослідження, "спотворення" це не завжди погано, саме ці ефекти якраз і будуть нові нейронні звʼязки, і розривають старі (наприклад коли людина хоче позбутися залежностей)
👁 1,800 24-11-03 16:35
Яйця – найкорисніший продукт💁🏻‍♂️Все частіше мені трапляються дані, що звичайні курячі яйця – це топ 1 продукт у перерахунку на вміст вітамінів, мікроелементів, незамінимих амінокислот та корисних жирів.Раніше була популярна думка, що від них зростає холестерин, проте зараз яйця більше не розглядаються національними органами як фактор ризику гіперхолестеринемії та серцево-судинних захворювань (ССЗ).2 курячі яйця на добу видають 20-40% добової норми по Вітамінам А, Б2, Б5, Б7, Б9, Фосфору, Йоду, Селену. 60-100% норми за вітаміном Д, Б12 та Холіну. Це 12-14 г високоякісного білка. 3 г фосфоліпідів, той самий лецитин, фосфатидилхолін, ключовий компонент мембран всіх живих клітин.https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10304460/Звичайно, за бажання можна знайти вітаміни і в хот-догах, а хтось скаже, що ось авокадо теж корисний продукт з омеги-3 і т.п. Але такий солянки по бжв, вітамінам і всяким корисним штукам як у яйцях (на 100 гр і на 5грн вартості) знайти складно. П.С: Євген Богданович пошурупав мозком і скоро таки запустить на маркетплейси лінуйку яїчних бадів хулі 😎НАШ МАРКЕТ ⬇️⬇️⬇️https://t.me/myceliumevolution
👁 3,500 24-10-23 10:13
Про гіпертрофію, силу, швидкість та витривалість.Навіяно переписками...Не всі люди із високим тестостероном добре набирають м'язи.Не всі люди з оптимальним естрадіолом добре набирають м'язи.Співвідношення швидких та повільних волокон ключевий фактор.Є дуже сильні люди, з не дуже розвиненою мускулатурою і високою витривалістю - переважно червоні м'язові волокна.Є такі ж сильні, але з великими м'язами, і меншою витривалістю (подивися на профі-регбістів) – переважно білі м'язові волокна.Насправді механізми м'язового росту до кінця не зрозумілі. Людям відомі лише умови, в яких м'язи ростуть (анаболічні гормони/вілтний креатин/амінокислотний пул/оптимальне закислення/механічний натяг), а як це відбувається, ніхто поки що не пояснив (пробува теоретично Селуянов)Тому НАСА щорічно вкладає сотні мільйонів у дослідження м'язової системи людини, нібито для полегшення процесу реабілітації астронавтів після тривалих польотів, у яких вони втрачають м'язову та кісткову масу... Тому вічні спори на тему між фітнес-тренерами мені завжди виглядали кумедними )
👁 3,300 24-10-20 08:23
Кава часто асоціюється як напій, що підвищує тривожність. Ґрунт під цим твердженням є: підвищення тиску, дія на рецептори аденозину, дофаміну та й загалом, будь-який психостим підвищує тривогу.Дослідження про взаємозв'язок споживання кави з тривожністю та депресією. Вибірка 146566 учасників. На цьому моменті фани "доказовості" трохи заспокоїлися, як і фани "змови виробників кави". Уся ця вибірка сформована з анкет, що заповнюються в UK Biobank з 2006 до 2010 року. Дослідники порівняли як взагалі перетинається кава та тривожність із депресією. Важко уявити, щоб були якісь приховані оплати від лобістів кави протягом 4-х років для 140+к чоловік в Англії. У 2016 році вже оцінили, що там і як із настроєм у людей, які заповнювали анкети 6-10 років тому Підсумок: «Ми виявили J-подібні зв'язки між споживанням кави та депресією, тривожністю, при цьому найнижчий ризик психічних розладів спостерігався при вживанні близько 2-3 чашок на день. Результати були схожими для учасників, які випивали 2-3 чашки меленої кави, кави з молоком або несолодкої кави.»2-3 чашки кави – близько 150-250 мг кофеїну. Якщо ти п'єш 5 чашок, то не матюкайся на тривожність від 400 мг кофеїну. Або як Ендрю Хуберман говорив, що відчув себе круто, відмовившись від кави, випиваючи до цього по 16 чашок на день. Звісно, ​​організм буде щасливим. Але проблема мабуть не сама кава, а в кількості. Тому 1-2-3 чашки кави – користь, більше не треба. Якщо все-таки зростає тривожність, то додати л-теанін з магнієм.П.С: Євген Богданович кожного дня грішить кофеїном, тому навіть для себе це дослідження виявив досить таки цікавим випивши перед тим допіо і це ще навіть не обід, хулі 😎
👁 3,400 24-10-15 16:45
Про Терапію антиестрогенами, Секс зв'язуючий глобулін і тестостерон.Мене чесно кажучи зає*бав вічний спір про те, що антиестрогени шкідливі, тому що від них зростає Секс зв'язуючий глобулін і краще піднімати тестостерон за допомогою ХГЛ...Так, Кломід, підвищує СЗГ відсотків на 30% десь. Що з цього випливає?Чи є пряма залежність величини вільного тестостерону в крові від СЗГ?Відповім-ні, і такі дані не існують.І так само додам, що загальне підвищення значення тестостерону з лишком компенсує підвищені значення СЗГ у ході застосування АЕ.Коротше, дискусія про те, що вже 20 років, як ніде не обговорюється. Інформація про використання АЕ для ПКТ, для лікування гіпогонадизму, є у дуже великих кількостях. Зараз скоріше дискутують на тему побочок при довготривалому їх використанні та найефективніших протоколах прийому.Додам, що антиестрогени вже дуже давно використовуються ендокринологами в США (заздалегідь скажу, що я знаю, що там одні дебіли, тому вони Олімпію і виграють, і люди там живуть років на 10-15 в середньому довше, ніж ми) як дуже непогана альтернатива гормонозамінної терапії.І взагалі, не хоче хтось їсти тореміфен з кломідом - нехай ходить з яйцями, як родзинки, по півроку, або з надутими від ХГЛ, але при цьому з тестостероном близько нуля, я тільки за.Кожному своє, як то кажуть. :)