Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ (ДОБРОБУТ)
Added 14 Jul 2024

ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ (ДОБРОБУТ)

@dobrobutPoltava
Number of subscribers: 453
Photos: 735
Videos: 300
Links: 297
Description:
Спільнота для громадського батьківського контролю над роботою підприємства «Добробут» яке займається організацією дитячого харчування у нашому місті.

👥 Number of subscribers

453
Average/Day:: 0
Average/Week:: -1
Average/Month:: -14

👁️ Average views per message

211
Average/Day:: 215
Average/Week:: 241
ERR: 46.58%

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Це потребуватиме кооперацію між містами і було б добре якби ми отримали адекватне керівництво облради і склад ради та дружніх мерів міст області. У Польщі розвиток власних локальних заводів знизив середню ціну квадратного метра на 10–12%. Додатково треба просто боротися за прозорий ринок праці будівельників який у середньостроковій підвищує ефективність. У Чехії після створення відкритого реєстру продуктивність зросла на 18%, а зарплати стали стабільними. Об’єднання зусиль Полтави, Кременчука, Миргорода, Лубен, Горішніх плавнів та інших міст створить ринок житла обсягом $500 млн. Навіть у консервативній до ринкових гойдалок Німеччині Рурський регіон уніфікував стандарти, сформував інфраструктуру й знизив вартість житла на 8–10%. Інша тема, формувння яку ми прописуємо це створення регіонального муніципального Банку Полтави, Кременчука та інших міст регіону з іпотекою під 2–3% річних зробить житло доступним. Можливо трішечки вищу на першому етапі. У Фінляндії муніципальні банки дають кредити під 1,5–2%, що дозволяє 70% молодих сімей придбати житло).І звичайно земля та тіньові платежі. Біля 10-12% забудовник роздає «дорогою» Водоканалу, обленерго, Теплоенерго, міському керівництву, силовикам і тд. За це потім платить споживач. Безкоштовна земля під муніципальні проекти знижує ціну на 5–7% вже на першому етапі. У Сінгапурі це дало зниження на 20%. Виключення комісій через цифрову платформу економить ще 3–5%. У Франції після реформи ріелторські комісії впали з 5% до 2–2,5%. Як виглядатиме ситуація після цих досить простих реформ. Підсумковий розрахунок для Полтави. Середня квартира 60 м² зараз: $42 000–48 000. Зменшення ціни після реформ: цифровізація і виключення комісій: –10% (~$4 500), муніципальна компанія (контроль маржі): –10% (~$4 500), кластер будматеріалів: –10% (~$4 000), безкоштовна земля: –5% (~$2 000). Разом: –30–35% ціна падає до $28 000–32 000. Додаткові податки для всіх рівнів бюджету: офіційна реєстрація кожної угоди дає близько 1,5–2% від вартості житла у вигляді зборів і податків; при 3 500 угодах на рік і середній ціні $40 000 це $2,1–2,8 млн додаткових надходжень; плюс ПДВ на будматеріали, прибутковий податок із зарплат у легальному секторі та місцеві збори — разом $8–10 млн щорічно для міста й області. Кредитування: квартира $30 000 під 3% річних на 20 років; щомісячна виплата ~ $166; для порівняння: при теперішніх 15% річних щомісячна виплата становила б $400–420.Цифровізація, муніципальне будівництво, кластери матеріалів, прозорий ринок праці, регіональна кооперація та муніципальний (регіональний) банк можуть зробити житло в Полтаві дешевшим на 30–35%. Це означає, що сім’я отримає квартиру на $12–15 тис. дешевше, місто — додаткові $8–10 млн податків на рік, а молодь зможе купувати житло, сплачуючи не $400, а $166 на місяць.P.s. Увага, ми занизили прогнозні показники на 15-20%. Тому ситуація може бути ще кращою. І до речі, жоден працівник галузі не втратить роботу, навпаки отримає вищу і білу зарплату ну і адекватну пенсію у майбутньому. @додати у вибране
⚡️ Стало відомо, де в Полтаві найгірше здали НМТ, але центри надолуження освітніх втрат там не працюютьСайт Education.ua сформував рейтинг шкіл в Україні за середнім балом НМТ, який показували їх учні.Кілька полтавських навчальних закладів утворили антирейтинг, адже учні показали середній бал нижче 135: Комунальний заклад Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28 ПМР (133,52) Комунальний заклад Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 ПМР (132,66) Комунальний заклад Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги ПМР (132,25) Комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23» ПМР (132,02) «IT Степ Cкул», приватний заклад загальної середньої освіти (131,17) Полтавський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка ПОР (126,86) Полтавський спортивний ліцей ПОР (126,09) Ліцей №47 «Альтернатива» ПМР (123,00)Цікаво, що найгірші результати показали майбутні айтішники з приватної школи, спортсмени. До речі, ліцей №47 «Альтернатива» — найперевантаженіша школа Полтави (415 учнів при нормі 150, тобто +177%)І тут би мало прозвучати пафосно від чиновників-освітян: «не хвилюйтеся, у Полтаві працюють центри з надолуження освітніх втрат». Але є нюанс.📍 Шість таких центрів і справді відкрилися у громаді ще з 2024 року. Там безкоштовно можна підтягнути українську, англійську, математику, історію України та навіть підготуватися до НМТ. Вони діють на базі:Супрунівський НВК;Ліцей №2 «Подільський»;Ліцей №13 «Успіх»;Ліцей №17 «Інтелект»;ЗОШ №37;Ліцей №38 ім. І. Павловського.Як бачите, жоден із закладів-«антилідерів» до цього списку не потрапив. Тобто, де є реальні потреби - тим допомога не світить.Справжній треш з освітою 🤡Підписуйтесь на Полтавський треш
Фальшива гра Ямщикової та Іващенка навколо Водоканалу, яка втопить місто у лайні!Вони (Іващенко та Ямщикова) заявляють, що внесуть проєкт звернення до облради з пропозицією повернути Водоканал місту. З повагою до депутатів облради, з якими ви сюсюкалися 2 роки, – надрукуйте своє звернення на ніжному папері, бо вони його повісять у туалеті.Далі ви ще можете, аби обдурити полтавців, підписати «стратегічний меморандум» про перехід Водоканалу в місто до 2050 року :))) і навіть почати фальшивий аудит. Але все це закінчиться тим, що область розведе міськраду на 20–30 мільйонів.Уявіть, небо впало на землю і Водоканал у нас в місті. А що далі? З ним буде те саме, що з Ремліфтом, КАТП, ремонтом дороги на Червоному, із затопленими школами, амброзією чи «кокосом трави».Проблема саме у «банді Катерини», яка не має ні яєць, ні освіти, ні досвіду.Якщо ви хочете рятувати ситуацію – вводьте тимчасову адміністрацію на Водоканал, створюйте Наглядову раду за участю незалежних учасників, проводьте реальний аудит, формуйте стратегію та програму, визначайтеся з новим і прозорим керівництвом та прибирайте квоти партій. Далі – нова стратегія фінансування і робота. Важка робота.Не допускайте туди Ямщикову та Іващенка, не допускайте ні депутатів облради, ні міськради.А поки що – це просто тупа істерика, яка призведе до колапсу й приниження міста.
Іващенко винен мені каністру бензину. Я не жартую :)Учора мені повідомили про засідання комісії з питань ЖКГ і розгляд кейсу Водоканалу та Теплоенерго. Старт о 10:00. Я у відрядженні, все скасовую, їду. І вже у дорозі отримую сигнал: «через вас» засідання або скасовується, або переноситься. Питаю: на кілька годин пізніше? — ок. Відповідь: на невизначений термін.Начальники Водоканалу, Теплоенерго та сам Іващенко дізналися, що я приїду на комісію, — і пішли в «кущі». Але неможливо третій рік поспіль залишати людей у ситуації один на один з проблемами. Полтава без води і завонюється, провалля скрізь. Ніякі одноразові дотації не врятують. Є лише одна фопмула. Аудит нова стратегія розвитку (strategic roadmap) через M&A/консолідацію Водоканалу і ПТЕ → передача в містозменшення тарифів та OPEXдиверсифікація джерел енергопостачаннянова бізнес-модель залучення інвестицій (CAPEX, blended finance)створення наглядової ради антикорупційна гігієна на 100% (compliance & risk management)модернізація генерації та мереж (infrastructure upgrade, CAPEX planning)нова клієнтоорієнтована політика. Це не складно. Збирайте спільну сесію облради і міськради — і давайте робити стратегічне рішення: врятуємо людей від смороду фекалій і дефіциту води, а також від космічних тарифів, що відірвані від реальності.Робіть або — ідіть нах@й усі!
У Полтаві історія з консервацією фонтану за 104 тисячі гривень від Іващенка-Ямщикової виглядає як відвертий плювок у громаду. Бо є десятки прикладів по Україні, де такі роботи роблять у кілька разів дешевше і головне — силами комунальних підприємств, а не приватних кишенькових фірм депутатів. Візьмемо для порівняння: у Лубнах КП «Комунальник» провело консервацію фонтану у центрі міста за 19 тисяч гривень — майже в п’ять разів дешевше. У Сумах КП «Зеленбуд» закриває на зиму центральні фонтани міста у межах 20–25 тисяч гривень. У Вінниці муніципальне підприємство витратило 30 тисяч на консервацію найбільшого світломузичного фонтану — і це при тому, що він складніший за полтавський. У Черкасах КП «Дирекція парків» робить такі роботи щороку в середньому за 15–18 тисяч. У Хмельницькому КП «Парки і сквери» звітувало про витрати на рівні 22 тисяч гривень. У Тернополі «Об’єднання парків культури і відпочинку» закриває всі міські фонтани — кілька штук — за 50 тисяч сумарно. У Рівному комунальники справляються у межах 12–14 тисяч гривень за один об’єкт. У Кропивницькому КП «Благоустрій» витратило 17 тисяч. У Житомирі обслуговування і консервація фонтану на Михайлівській обійшлися у 21 тисячу гривень. У Львові ЛКП «Зелений Львів» консервує фонтан біля Оперного за 28 тисяч. У Чернігові КП «Зеленбуд» робить це у межах 20–25 тисяч. У всіх цих прикладах видно просту річ: коли це робить комунальне підприємство, витрати розумні, прозорі і відповідають ринку. Коли це віддають приватнику, ще й своєму депутату, сума виростає у п’ять разів і перетворюється на відвертий дерибан.https://poltava.to/news/82644/
Скандал із ремонтом серпантину на Монастирській горі та мутки на Іващенка-Ямщикової на тендерах. Полтавці знову залишаються заручниками бюрократичних і корупційних схем. Довгоочікуваний ремонт аварійного серпантину, що мав розпочатися в серпні, завис у повітрі. Причина — аудитори виявили серйозні порушення у багатомільйонній закупівлі.Йдеться про тендер на понад 90 мільйонів гривень, у якому переможцем визнали ТОВ «Ростдорстрой». Державна аудиторська служба в Полтавській області почала перевірку після того, як знайшла невідповідності в документах.Що знайшли аудитори фіктивна відповідність заводу, підозрілий інженер. У пропозиції компанії фігурує спеціаліст із посвідченням трирічної давності. Закон вимагає регулярної перевірки знань, тож виникає питання: чи дійсно він має право працювати. Замовник робіт — УЖКГ — кинувся захищати підрядника, але навіть після «пояснень» аудитори все одно зафіксували два очевидні порушення.Історія з серпантином — не окремий інцидент. Це системна схема Іващенка та Ямщикової, про які я попереджав. Вони знову проштовхують потрібних виконавців, а коли починається перевірка — намагаються все зам’яти. Більше того, у цій грі бере участь ціла банда з Кам’янського: і проектант, і підрядник, і так званий «гуртечок» там пов’язані одними й тими ж схемами. Їхні спільні проєкти тягнуться по різних містах, і кожен раз правоохоронці фіксують порушення та ставлять питання до якості робіт і прозорості процедур.Остаточне рішення аудиторів ще не оголосили, але вже ясно: ремонту найближчим часом не буде. Якщо тендер доведеться оголошувати повторно, це означає місяці втраченої роботи, а серпантин і далі становитиме небезпеку для водіїв.А для полтавців головний висновок простий: поки містом керують такі ділки, будь-який ремонт може перетворитися на довгу пісню про “мутки”, відкати і затягування часу.
З Днем Незалежності!11 років тому «умніки», які за тиждень до повномасштабного вторгнення втекли з країни, цькували мене за мої вимоги до уряду, парламенту та Порошенка: • навчити користуватися й дати кожному українцеві зброю, як у Швейцарії, де кожен громадянин проходить військову підготовку і зберігає зброю вдома; • навчити кожного діяти в умовах війни та партизанського спротиву, створивши школи стійкості — як у Фінляндії, де існує система «тотальної оборони» і населення готове чинити спротив; • облаштувати укриття в школах і будинках за «першим словом техніки та безпеки», подібно до Ізраїлю, де кожен новий будинок має обов’язкове бомбосховище; • повернути ядерний статус або отримати компенсацію в 25 мільярдів доларів для розбудови ЗСУ, як це зробили Південна Корея та Японія, які отримали масштабну військову підтримку США замість власної ядерної зброї; • подвоїти бюджет ЗСУ, за прикладом США та Ізраїлю, які роблять армію основою національної безпеки; • перевірити кожного від «дільничного» до міністрів на детекторі щодо належності до чужих розвідок, як це практикують Ізраїль та США у спецслужбах; • вкладати кошти в розвідку та контррозвідку, а не у наглядові ради Укрзалізниці та Нафтогазу, за прикладом Великої Британії, яка десятиліттями інвестує в MI5 та MI6; • радикально реформувати Укроборонпром і розвивати військові дрони та інші новітні технології, як зробила Туреччина, створивши світовий бренд Baykar; • максимально криміналізувати відповідальність за злочини проти безпеки, як у США, де шпигунство й державна зрада караються довічним ув’язненням або смертною карою; • готуватися до повномасштабної війни, як країни Балтії після 2014 року, які відновили військовий обов’язок і укріпили територіальну оборону.Тоді сміялися, називали популістом, не чули і не слухали.Сьогодні Незалежність знову стоїть перед таким самим системним викликом. Викликом екзистенційним. Жодна мирна угода, жодні гарантії жодних країн не зупинять ворога. Світ, і це катастрофа, прийняв нову геополітичну культуру та правила: право сильного вище цінностей і цивілізації.Як писав Бенджамін Франклін: «Сила і нахабство спорожнюються на спину розуму». Це треба донести європейцям і простим американцям, які мають прийняти нас і наш досвід у якості «кулаків і мозку нової Європи» та разом будувати новий щит цивілізації як частину Європи. І це має відбутися негайно та без дурних умов.Єдиний вихід — воєнний і світоглядний союз оновленої України та Європи у стратегічному партнерстві із США. Але й наше домашнє завдання не менш важливе. Це блискавичні реформи, формування реальних, глибоких та освічених еліт через чесні вибори, реформа управління в країні, якої ще не знав світ. Буквально — новий проєкт України, приреченої жити тепер на порозі постійної загрози війни, доки росіяни не звикнуть до думки про неприступність «фортеці України і Європи».Це все потребуватиме дуже розумних і сильних лідерів — і в Україні, і в Європі. Інакше — нова окупація Європи варварами.Ми справимося. Не відразу — доведеться пройти пекло протиріч і помилок, короткозорості. Але вистоїмо. Бо у Бога є робота для України — змінити й урятувати світ. Такі ми. І сьогодні у нас День Незалежності. 🇺🇦 @додати у вибранеhttps://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&fbclid=IwQ0xDSwMYPw1leHRuA2FlbQIxMQABHovxfrIXM6V-Z67op8yr86nYf3v6VTRw8D0XzxKCeXfCoceljzfO-JfcSQ79_aem_TZdvKNwhNw_cOH3pAQ7HuQ&si=LZ1istKkISoYBDZD&v=jg2A8IP8dq4
Катастрофу нудить від її коаліції, коаліцію нудить від Катастрофи. Єдине місце, де у них ідилія, – це полювання на бюджет під час сесій. Між сесіями – це «Кайдашева сімʼя».Так і цього разу сталося. Деталі – у їхньому таємному чаті, з якого мене видалили. А якщо коротко, то Катя приховала від депутатів план заходів на День Прапора. У результаті «пересобачилися», а Вікторія Лоза взагалі покинула групу.Але все одно будуть ігнорувати мої вимоги вигнати Ямщикову. Бо бюджет, кадри, адмінресурс на вибори і т. д., і т. п. Їм наплювати, що місто, яке може стати порятунком для бізнесу Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Сум, просто втрачає цю можливість стати «другим Закарпаттям» із феноменальною логістикою для релокації. Їм плювати, що ми маємо перший бюджет в Україні з розрахунку на душу населення, аби розвивати освіту, медицину, ЖКГ, інфраструктуру, кардинально зменшувати тарифи на тепло та воду. Їм плювати, що студентська та молода Полтава може стати місцем тисяч нових проєктів малого і середнього бізнесу. Їм плювати, що Полтава може стати місцем для освоєння інвестицій із усього світу і розширити свої кордони мінімум утричі, «перегравши і Харків, і Дніпро» за рахунок унікального інвестиційного менеджменту та нової стратегічної урбаністики.Це виглядає як казка зараз. Тільки тому, що посеред міста у кріслі мера сидить закомплексована «баба біля свого розбитого коаліційного корита» із тупою мрією стати «владичецей морской».Ви навіть не уявляєте, якою може бути Полтава, і не уявляєте, якими ми будемо ідіотами, якщо ще раз профукаємо наш останній шанс восени або навесні.
☹️Попри обіцянки влади, у Полтаві залишилась непрозора схема надання маршрутів поза конкурсамиПротягом 2 років у Полтаві не проводять прозорі конкурси на визначення перевізників на маршрути. Як і обіцяна ще у лютому 20204-го "оновлена транспортна мережа" — теж не запрацювала. Сюди слід додати, що стоїть на місці й процес відновлення роботи комунальної диспетчерської. Без зрушень й у планах виготовити картки пільговикам, хоча влада обіцяла зробити це до 2025 року. До прикладу, пільгові картки потрібні для чіткого та прозорого відшкодування коштів з бюджету перевізникам. Зараз же — відшкодування за школярів/пенсіонерів тощо відбуваються по коефіцієнтах, точність яких знає лише сам Господь. І звісно, що така схема вигідна і місту, і ПЕАТу, тому й не дивно, що у нормальній СИСТЕМІ електронного квитка не зацікавлені. Хіба що "Фарго".Глобально та комплексно переглядати стан трансопртної мережі принаймні зараз ніхто не буде, бо для цього немає політичної волі. До того ж перед виборами ніхто не буде йти на непопулярні кроки, наприклад, на підвищення тарифу під великогабаритні автобуси, хоча тариф дозволяє це робити.Журналісти вірно підмічають, що на фоні оновлення транспортної сфери інших міст України, які так само живуть в умовах війни, Полтава відверто стагнує.#новини_тп і знову #приїхало_тп
ІСТЕРИКА “ТЕПЛОЕНЕРГО”! ВОНИ ТЕРМІНОВО МІНЯЮТЬ ДОКУМЕНТИ САЙТУ!Ми з’ясували, що сайт “Теплоенерго” належав сторонній особі. Це означає, що протягом останніх 5 років ви не мали і не могли мати юридичної можливості приєднатися до Договору “Теплоенерго”.Усі їхні позови, вимоги сплачувати за новими тарифами — незаконні. Договір нікчемний. Сайт, який є ключовим механізмом приєднання до договору, — юридично недійсний. Це підтверджується практикою Верховного Суду України та ЄСПЛ.Отже: договори — незаконні, а вимоги “Теплоенерго” до вас у судах — теж. Крапка. Матеріали вже в роботі Верховного Суду та судів інших інстанцій. За підробку документів вони будуть нести відповідальність.Тепер вони змінили власника сайту — з Чернявського та Мізика. Мізик, який раніше працював касиром у лондонському кіоску, офіційно отримуючи кілька тисяч фунтів, насправді приїхав із Лондона до Полтави, маючи за плечима “спонсорство” від Фірташа у кілька мільйонів на місяць. Реальні прибутки — близько 5–6 мільйонів доларів на рік з “Теплоенерго” та ще приблизно 3,5 мільйона з “Водоканалу”.Тендери, ремонти, паливо, “мертві душі”, електроенергія, прямі закупівлі, втрати, фальшиві тарифи — і все це під час війни.Ця мафія прагне знищити мене та Партію простих людей. Вони контролюють правоохоронців, суди та кримінальні угруповання. Але ми вистоїмо, як завжди, і переможемо!Тарифи будуть скасовані. Ми сформуємо більшість в обласній раді та вперше в Україні проведемо справжню тарифну реформу.Боремося!