Трохи стратегічного оптимізму і тактичної напруженості вам, друзі. Європа опинилася на роздоріжжі: Сполучені Штати більше не гарантують безпеку континенту, а адміністрація Дональда Трампа демонструє відкритий скептицизм щодо подальшої підтримки України.Це ставить перед європейськими лідерами складне питання: чи готові вони взяти на себе відповідальність за власну безпеку? Під час зустрічі із Зеленським стало зрозуміло, що Вашингтон передає відповідальність за війну Європі. У відповідь Макрон пропонує зміцнити європейську оборону, включаючи ядерне стримування, а Німеччина переглядає свою військову політику. А Єврокомісія висуває грандіозні плани по переозброєнню Європи. В цьому відео, разом з Джеймсом Шерром* спробуємо розібратись, що означає стратегія нової адміністрації США, чи справді США відмовляються від підтримки України і головне, чи готова Європа взяти на себе відповідальність за безпеку континенту?Посилання на відео: https://youtu.be/W7mNq639OOg*Почесний науковий співробітник Міжнародного центру оборони та безпеки, Таллінн і асоційований науковий співробітник програми «Росія та Євразія» Chatham House, Лондон. **Джеймса було дубльовано за допомогою ШІ, що тягне за собою проблеми з інтонаціям, але не з перекладом. Моя порада, трошки прискорити прослуховування.
Адміністрації Трампа варто було б звернути увагу на те, чому Китай так сильно посилив свій вплив в Латинській Америці, Африці, Азії. Бо Китай інвестував великі кошти в інфраструктуру країн, що розвиваються.І це нас підводить до того, що Трамп правий в критиці програм типу USAid. В той час як американці спонсували Ебаути, ґендерні штудії та дітей лейтенанта Шмідта від антикорупції, Китай будував залізниці, порти, дамби і т.п., хоч і не завжди успішні були ці проекти.Але якщо дозволити Китаю і далі це робити, в той час як Америка або продовжить фінансувати Ебаути і Шабуніних, або просто за словами генерала офісу простих рішень лаовая Маска просто скасує, Китай просто контролюватиме більшість критичних ресурсів, торгівельних маршрутів і ланцюгів постачань.Якщо МАГА треба подумати, то хай подумають про наступне: чому Китай витрачає мільярди на проекти в країнах Третього світу? Бо вони дурні? Альтруїсти? Чи в цьому є сенс для національних інтересів?Програми треба переглянути. Треба припинити витрачати гроші платників на усіляку маячню, яка допомагає лише місцевих шахраям купувати нову нерухомість. І треба вкладатись в інфраструктурні проекти та інститути (одне без одного не працює, бо Китай думає працює одне, а колишня Америка, що інше). Трамп може зрозуміти, що на цьому можна заробити, наприклад будівництвом можуть займатись американські фірми і заробляти гроші. Великі гроші. І це добре.Якщо Трамп хоче серйозно виграти війну у Китаю, до питання треба підійти стратегічно і розумно, а не так як раніше, проте і не так, як цього бажає МАГА-натовп і шарлатани з іншого боку столу типу Ілона Маска.
Трамп підписав ряд указів:- про вихід з ВОЗ, Парижської кліматичної угоди та податкової угоди;- помилував заворушників 6 січня;- повернув смертну кару на федеральному рівні; - скасував усі DEI програми у федеральних органах влади; - оголосив надзвичайну ситуацію на кордоні;- скасував віддалений режим роботи у федеральних органах;- позбавив доступу до державної таємниці усіх колишніх працівників розвідувальних служб, які в свій час писали листа про те, що лептоп Хантера Байдена це «російське ІПСО»;- зобовʼязав Держдеп розглянути питання визнання наркокартелів терористичними організаціями;- Кубу знову визнав спонсором тероризму;- пролонгував строк до бану ТікТока на 75 днів; - перейменував Мекиканську затоку в Американську;- скасував укази Байдена щодо обмежень та регуляцій в сфері штучного інтелекту;- звільнив усіх федеральних службовців, які займались програмами різноманітності і усілякою такою лабудою;- скасував указ Байдена, який трактува т.зв. Title IX в світлі «прав трансгендерів», історія з мужиками в жіночому спорті;- заборонив розміщення біженців в США і відновив свою прикордонну політику «Remain in Mexico”
Друзі, радо рекомендую вам добірку новино-аналітичних каналів, яку ми створили разом з іншими авторами українських телеграм-каналів та яка допоможе вам краще розбиратися у політичних та економічних питаннях як в Україні, так і в світі.POLITpedia - політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами.Гамбіт Саллівана - переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії.The Voicer - середовище аналітики та здорового глузду. Авторські аналітичні статті з різних тем від геополітики до економіки.Новосилецький на дивані - зрада, від якої ви станете залежні.Міжнародне Аняме (国際アニャメ) - відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні. Пхеньянська Правда🇺🇦 - канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу.Політичний Фронт США - аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє.UnRealpolitik - коли реальність не вписується в політичну теорію.PolitКраїна - канал, який пише про те, чого не помічає більшість! Сігай - автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму).Щоб вам було зручніше, ми зібрали їх у одну папку, і тепер ви можете підписуватись на найкращі ресурси одним кліком: https://t.me/addlist/kpNfjdfc7ihjNGRiПідписуйтесь, діліться з друзями та підтримуйте український контент! Разом формуємо національну інтелектуальну спільноту!
Радники Дональда Трампа розробляють масштабну санкційну стратегію для одночасного впливу на Росію, Іран та Венесуелу. Це може сприяти дипломатичному врегулюванню війни в Україні.Один варіант передбачає послаблення санкцій для стимулювання мирної угоди. Інший — посилення санкцій для збільшення тиску на Кремль.Вибір санкційної стратегії може мати суттєвий вплив на світовий ринок нафти. Ціни на нафту вже виросли через нещодавні заходи адміністрації Байдена.Демократи намагаються ускладнити Трампу можливість зняття санкцій через нові законодавчі обмеження, які передбачають необхідність інформування Конгресу.У санкційній політиці Трампа можуть бути залучені європейські та азійські учасники торгівлі російською нафтою, а також посилений контроль на ключових транспортних шляхах.Планується повернення до стратегії "максимального тиску" проти Ірану, включаючи жорсткі санкції на нафтовий сектор.У Венесуелі Трамп, ймовірно, відновить агресивну політику проти Мадуро, але через присутність американських нафтових компаній, таких як Chevron, стратегія потребує обережного підходу.У новій адміністрації Трампа важливу роль можуть відігравати такі радники, як Марко Рубіо та Маурісіо Клавер-Карон, які підтримують агресивні підходи в міжнародній політиці.Основна мета санкційної політики — зберегти економічний тиск, водночас уникнувши значних збоїв на світових ринках енергоносіїв.
Війни, що виникають то тут, то там, нездатність когось одного заволодіти авторитетом і усе приборкати, криза пояснювальних моделей і постійні чорні лебеді - основна ознака того, що добігла кінця наша з вами доба, де Білл і Моніка радісно бігали по галявині в пошуках рожевої утопії. Бо спершу ламається саме епістема - моделі пізнання світу, які все більше нас оточують уже не здатні пообіцяти нам спокою, бо самі постійно дають збій. Трамп - лише ознака цього кінця доби. Ніяка не прикра випадковість, а радше радикальна закономірність американської історії, політики і культури, яка пройшла дивовижним шляхом і намагалася поборотися з СРСР за унікальне право - бути піковою державою Модерну. Тепер ми усі бачимо, як світоглядні засади модерну руйнуються разом з фіналом цього змагання. Можна безумовно не любити Дональда Трампа. Усі гріхи які ми бачимо в Трампові - суть, гріхи американського політикуму і американської політики. Можна довго розглядати аморальне чудовисько на тлі більш емоційно цілісного і нібито порядного Байдена, однак і сам Байден не дарма усе життя обирався сенатором від штату-офшору Делавер. Власне, використання медіа в політичних цілях, корупція, втручання бізнесу у політику і політики у справи бізнесу - це все притаманні американській політичній культурі явища. Заперечення Трампа це розумний хід лише якщо ви при цьому не любите і Америку як таку. Якщо ж вам подобається Америка, але якась інша - яка стоїть мовчки на полці, не бряцає зброєю, а живе від кредиту до кредиту - ви просто хочете цій державі повільної смерті. Аби вона завмерла як статуетка під шаром пилюки, лишившись назавжди святою з наших дитячих мрій про держави, де людей не бʼють кийком по голові і немає корупції. Трамп - звір, який зриває з Західного світу уявну пелену непорочності, яку так довго натягували на нього журналісти, антикорупціонери, та лідери думок і публічні інтелектуали.