👁 328
26-04-26 07:04
🏭🕯Чорнобильській катастрофі – 40Сьогодні роковини, які не святкують: 40 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства, відлуння якої відчуваємо й досі🙏🏼📜Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.📌У цифрах і датах🏭1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.📆2 дні світ нічого не знав про вибух.⚰️500 тисяч людей померли від радіації.🦉🌿 400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в «зоні відчуження», де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.🧱 У квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити «Укриття».💔 З 24.02 до 31.03.2022 р. Чорнобильську АЕС окупували російські війська. Відходячи з Чорнобильської зони, росіяни захопили в полон 169 нацгвардійців – їх вивезли у бік Білорусі.Пам’ятаємо 🕯