«Це не нормально». Німецька паралижниця відмовилася від спільного фото з росіянкою на церемонії нагородження Ігор-2026В одному з паралижних стартів «золото» здобула російська лижниця Анастасія Багіян, яка стала однією з тих, кого Міжнародний паралімпійський комітет допустив до змагань під національним прапором. Тож під час церемонії нагородження на Іграх у Мілані пролунав російський гімн, який з протестом зустріла срібна призерка Лінн Казмаєр, що виступає за Німеччину.У момент, коли лунав російський гімн, Казмаєр, а також її гайд Флоріан Бауманн демонстративно повернулися у бік та не зняли шапки попри те, що це є традиційним жестом з боку інших призерів під час церемонії нагородження.Також німецький дует проігнорував спільне фото медалістів після нагородження, а під час спільного фото на п'єдесталі Казмаєр та Бауманн відійшли в бік від російського дуету.«Для нас було важливо зробити заяву, що для нас це не нормально — війна і те, що відбувається [в Україні]. Ми також знаємо багатьох українських спортсменів і мали хороші розмови з деякими з них. Вони розповіли нам, що відбувається з їхніми родинами та близькими. Це була єдина правильна річ. Вони змагаються із прапором та гімном, представляють свою країну», – сказала Казмаєр.
Коментар Аліни Хміль про сьогоднішню естафету для телеграм каналу "Біатлон Україна"- Які враження від сьогоднішньої гонки?🗣 Гонка була фантастична, як і емоції. Я до останнього не могла повірити в те, що у нас боротьба за медалі, все було як у сні. Також і на своєму етапі було неочікувано виходити лідером. У цей момент я відчула всю відповідальність за команду, і моє бажання працювати до кінця і так було велике, але стало ще більшим, тому емоції сьогодні зашкалюють.- Як можеш оцінити стан траси, чи змінилась вона відносно передніх днів?🗣 На моєму етапі траса була в хорошому стані, адже старт зранку, і вона (*траса) ще не встигла розбитися, тому можу сказати, що відносно минулих гонок сьогодні траса була ідеальна.- По 10-бальній шкалі, як можеш оцінити для себе цей ЮЧС? І чому саме така оцінка?🗣 Важке питання: для мене цей чемпіонат світу видався не таким, як хотілось. Були проблеми зі стрільбою, також під кінець вже і хід почав підводити, дуже сильна втома, але всім важко. Тому я б оцінила його на 5/10, але з сьогоднішньою естафетою можна ще підтягнути один бал.- Можливо хочеш сказати щось від себе вболівальникам біатлону?🗣 Хочу всім подякувати. Максимально приємно читати коментарі підтримки, і, виходячи на кожен старт, розуміти, що за тебе хвилюються та вболівають. Також, дякую вашому каналу за таку велику працю.
На першій стрільбі француз вніс інтригу у гонку, використавши всі додаткові патрони, Кантен підпустив впритул до себе норвежця. Прекрасну стрільбу провів Кемпбел Райт та став третім, а от італієць поховав мрії команди на подіум, Пірхер зайшов на три кола штрафу. Дмитро Підручний закрив мішені використавши один додатковий патрон і підтягнув команду до 8-го місця. На останній стрільбі француз та норвежець працювали одночасно, тільки от Фійон-Майє використав два запасних патрони, а Крістіансен відстрілявся з п’яти. Тож на останньому колі їх розділяли 11-ть секунд. Цікавою була й боротьба за долю третього місця, адже один за одним на фінішне коло побігли Оллі Хіденсало та Себастьян Самуельссон. Дмитро працював на стрільбі стоячи чисто, та на дистанцію побіг сьомим.У боротьбі за перемогу виграв все ж таки Ветле-С’ястад Крістіансен, тож французи сьогодні другі, а от третім став швед, Самуельссон, він без особливих проблем випередив фіна. Дмитро Підручний закінчив гонку сьомим, випередивши представника команди Словенії, яка й є нашим головним конкурентом у боротьбі за 10-те місце в Кубку націй. Тож хлопці скоротили своє відставання до 56-и очок.Завтра в Контіолахті жінки вийдуть на старт класичної естафети, а чоловіки боротимуться за перемогу у мас-старті, в якому візьме участь і наш Дмитро Підручний.Естафета. Чоловіки1. 🇳🇴 Норвегія (0+7) 1:13:30,72. 🇫🇷 Франція (0+6) +19,13. 🇸🇪 Швеція (1+10) +48,14. 🇸🇪 Фінляндія (0+6) +53,25. 🇺🇸 США (1+7) +1:23,16. 🇩🇪 Німеччина (2+11) +1:43,07. 🇺🇦 Україна (0+8) +1:51,0
День спринтерських гонок продовжується, естафету у Арбера перехоплює американський 🇺🇸 Лейк Плесід. Першими на старт спринту восьмого кубку IBU вийшли жінки.Досить непогано тут виглядають норвежки, шведки, німкені, італійки, а от француженки трохи, мабуть, втомилися наприкінці сезону, адже у трьох особистих гонках за океаном не піднімались на подіум.У сьогоднішньому спринті представниці Франції немов згадали, що сезон вже завершується і виглядали дуже достойно, а перемогла Амандін Менжен, яка в першому спринті етапу стала з одним промахом четвертою.Самуела Комола на другому місці, італійка хибила один раз на стрільбі, та показала третю швидкість на трасі, поступившись у цьому компоненті тільки Вольдії Ґальмас Полен та Ґро Рандбю, яка і зайняла третю ступінь подіуму, і це вже четверта нагорода норвежки в чотирьох особистих гонках.Кращий результат серед українок сьогодні у Лілії Стеблини, вона першою в команді пішла на дистанцію, нагадаємо, що кілька днів тому спортсменка видала гарну гонку переслідування, піднявшись в ній одразу на 22-і позиції. Сьогодні Лілія не закрила одну мішень на другому вогневому рубежі, біатлоністка повністю викладалась на трасі і у фінішному протоколі зайняла 19-те місце.Для Любові Кип’яченкової старти останнього етапу кубку IBU вийшли першими у поточному сезоні на міжнародному рівні. На першій стрільбі сьогодні українка не помилялась, а от на стійці двічі промахнулась, фінішувавши у підсумку 42-ою.Анна Кривонос пішла на дистанцію під пізнім 52-им номером, нагадаємо, що кращим результатом спортсменки в сезоні стало 18-те місце мас-старту-60 в Ленцерхайде. В Лейк Плесіді вона була в двох особистих гонках 41-ою та 45-ою. На вогневих Анна не закрила всього одну мішень та за показником швидкості була у шостому десятку, тож показала гірший серед наших дівчат результат - 53-ій.Закінчиться сьогоднішній змагальний біатлонний день чоловічим спринтом кубку IBU, який розпочнеться о 21.15 за київським часом.Спринт. Жінки1. 🇫🇷 Амандін Менжен (0+0) 21:50,02. 🇮🇹 Самуела Комола (0+1) +3,23. 🇳🇴 Ґро Рандбю (0+2) +13,4...19. 🇺🇦 Лілія Стеблина (0+1) +1:04,342. 🇺🇦 Любов Кип'яченкова (0+2) +2:26,653. 🇺🇦 Анна Кривонос (1+0) +3:31,8
Насичений біатлонними змаганнями день розпочався зі спринтерської гонки у дівчат на Юніорському чемпіонаті світу, який проходить в німецькому 🇩🇪 Арбері. Команда України в цій гонці була представлена не повним складом. На жаль, на старт не вийшла одна з лідерок команди – Вікторія Хвостенко, яка найвище з українок у загальному заліку Юніорського кубка IBU, якщо брати до уваги саме вікову категорію дівчат.Тож, нашу країну у цій гонці представляли Аліна Хміль, Христина Руда та Софія Свистун. І потрібно сказати, що дівчата непогано впоралися зі своєю задачею, хоча, звичайно, завжди хочеться кращого. Найкращий результат продемонструвала Аліна Хміль – 16-те місце. Проте він міг би бути набагато вищим, якби не прикрість на першій стрільбі, де Аліна тричі промахнулася та була змушена бігти чималу дистанцію додатково. До цього першого рубежу у проміжному протоколі Хміль ішла восьмою, усього в п'яти секундах від лідерки. На стрільбі стоячи додалася ще одна хиба – тобто чотири промахи сумарно. Потрібно відмітити, що Хміль сьогодні стріляла найшвидше з усіх спортсменок, які взяли участь у гонці. Та от з влучністю не склалося. А ось швидкість у Хміль була чудовою, краще за неї пробігли лише троє призерок спринту та ще дві юних біатлоністки. Для Христини Рудої та Софії Свистун сьогоднішній старт став лише другим на міжнародному рівні. Тому гонку в їх виконанні можна вважати успішною. Христина помилилася по разу на обох рубежах та закінчила гонку 24-ю. Повільніше за партнерок по команді стріляла та бігла Софія. Проте відстрілялася вона найкраще, припустившись лише однієї хиби на стрільбі лежачи та чисто відстрілявшись на стійці. Її результат у фінішному протоколі – 34-й. Призерками сьогоднішньої гонки стали біатлоністки, які вже на цьому Юніорському чемпіонаті світу підіймалися на п'єдестал. Золото взяла Міхаела Стракова зі Словаччини. Спортсменка виграла в Арбері індивідуальну гонку, і у сьогоднішньому спринті продемонструвала абсолютну точність та найкращий лижний хід. Тож вітаємо з черговою золотою нагородою! Срібло, втретє на цьому чемпіонаті, завоювала Ханна Вольстад з Норвегії. У міжнародній кар'єрі цієї спортсменки усього три проведених гонки – якраз саме на цьому ЮЧС. І в усіх трьох змаганнях вона стала володаркою срібла. Золота нагорода сьогодні також була недалеко від норвежки, адже вона пройшла чисто стрільбу лежачи і очолила проміжний протокол. Проте на стійці все ж одного разу не влучила, через що її обійшла словачка, яка не дозволила собі помилок. Відставання Вольстад від Стракової на фініші склало усього 12 секунд. Третє місце посіла Селіна Ганнер з Австрії, яка у змішаній естафеті вже підіймалася на верхній щабель разом з командою. Як і норвежка, Ганнер чисто пройшла стрільбу лежачи та помилилася одного разу на стійці. Проте ходом програла кілька секунд суперниці з Норвегії. Більше підібратися поближче до результатів призерок ніхто не зміг.О 15:30 сьогодні на старт спринтерської гонки вийдуть юніорки.Спринт. Дівчата1. 🇸🇰 Міхаела Стракова (0+0) 17:02,52. 🇳🇴 Ханна Вольстад (0+1) +12,33. 🇦🇹 Селіна Ганнер (0+1) +18,3...16. 🇺🇦 Аліна Хміль (3+1) +1:39,524. 🇺🇦 Христина Руда (1+1) +2:16,134. 🇺🇦 Софія Свистун (1+0) +2:32,8DNS 🇺🇦 Вікторія Хвостенко
На Юніорському чемпіонаті світу, який проходить в німецькому 🇩🇪 Арбері, у боротьбу вступили дівчата та юніорки. Сьогодні вони визначали, кого назвуть чемпіонкою світу в індивідуальній гонці, першими на старт вийшли дівчата. В протоколі було заявлено 117-ть учасниць, серед яких і чотири українки. Спортсменок сьогодні очікували справжні іспити на гідне подолання погодних труднощів, в Арбері трохи похолодало, але перед гонкою пішов дощ. Тож про гарний стан траси можна було тільки мріяти та поспівчувати тим дівчатам, які стартували у пізніх номерах.Чемпіонкою світу у індивідуальній гонці серед дівчат стала Міхаела Стракова зі Словаччини. Нагадаємо, що спортсменка була третьою в цій дисципліні в Іматрі на чемпіонаті Європи, тож сьогодні вона продемонструвала свій кращий результат в сезоні.До четвертої стрільби претендувала на перемогу Ханна Вольстад, але на останній стійці представниця Норвегії двічі промахнулась, додавши до одного штрафу на лежці ще півтори хвилини, перекресливши тим самим свої «золоті» мрії. Але і срібло з трьома помилками також непогано. Сьогодні Ханна показала ще й кращий загальний час роботи в гонці.А от бронза їде до України, його виборола Вікторія Хвостенко! Спортсменка гарно, у своєму темпі, відпрацювала на вогневих рубежах, схибивши тільки один раз на першій стійці. Українка значно поліпшила свій результат в цій дисципліні в сезоні, нагадаємо, що на минулому чемпіонаті Європи, вона стала 15-ою, правда, тоді вона виступала у категорії юніорок. Біатлоністка сьогодні показала п’ятий час роботи на дистанції та дев’ятий за швидкістю роботи на стрільбищі, тож бронза цілком заслужена. Вітаємо Вікторію Хвостенко з першою нагородою ЮЧС!Аліна Хміль в останній індивідуальній гонці на ЧЄ була 17-ою з чотирма промахами. І сьогодні вона знов хибила чотири рази, зібравши «парканчик» з хиб: по одній на кожному вогневому рубежу. Продемонструвавши гарну роботу по трасі біатлоністка на фініші була 10-ою. За часом роботи на вогневих рубежах Аліна була кращою серед усіх учасниць гонки та показала 8-ий час за швидкістю на дистанції.Христина Руда поки не мала досвіду змагань на міжнародному рівні, і звісно ж, це перший її виступ на Чемпіонаті світу, але дебют вона не провалила: з однією помилкою на другій стрільбі закінчила гонку на 30-ій позиції, гарно попрацювавши на фінішному колі.Софія Свистун, наймолодша з українок, які сьогодні вийшли на старт, також не мала до ЮЧС досвіду міжнародних змагань, тож сьогодні у 17-річної біатлоністки відбувся дебют. Але не можна сказати, що все вдалося юній спортсменці, адже тільки на останній стрільбі Софія закрила всі мішені, на інших вогневих вона хибила, зібравши п’ять штрафів, ці помилки й не дали можливості Христині піднятися вище 67-ого місця.В цілому гонку для наших дівчат можна з впевненістю назвати вдалою: одна бронза, одне місце у топ-10 та дебютантка у топ-30.О 15.10 за київським часом на старт індивідуальної гонки вийдуть юніорки.Індивідуальна гонка. Дівчата1. 🇸🇰 Міхаела Стракова (1+0+0+0) 33:15,42. 🇳🇴 Ханна Вольстад (1+0+0+2) +1:05,63. 🇺🇦 Вікторія Хвостенко (0+1+0+0) +1:19,7...10. 🇺🇦 Аліна Хміль (1+1+1+1) +3:30,930. 🇺🇦 Христина Руда (0+1+0+0) +5:58,567. 🇺🇦 Софія Свистун (1+1+3+0) +9:55,5
Костянтин Марценюк вже має досвід змагань міжнародного рівня, у цьому сезоні хлопець брав участь у стартах етапу Юніорського кубку IBU, але високі результати поки не показував, кращим стало 47-е місце в спринті в швейцарському Гомсі. Виступив українець і в індивідуальній гонці в Мартелі, де допустив на стрільбі сім промахів і зайняв лише 81-у позицію. У сьогоднішній гонці біатлоніст знов помилявся, на цей раз п’ять разів, а якщо додати до цього самий пізній серед товаришів по команді стартовий номер та стан траси, то й вийшов 70-ий результат.Підводячи статистичні підсумки гонки бачимо, що скласти конкуренцію ходом на трасі сьогоднішньому чемпіону не зміг ніхто, втім, це було очікувано, адже латвієць за швидкістю вже може складати конкуренцію топовим біатлоністам Кубку світу. За швидкістю роботи на вогневих рубежах кращий час у казаха Зотова, а от третя та четверта позиція у наших хлопців Тарасюка та Савоніка. Гарну швидкострільність демонстрував Костянтин Марценюк.Змагальний біатлонний день тільки но розпочався і о 15.20 за київським часом нас чекає ще одна індивідуальна гонка в Німеччині, у боротьбу за нагороди та звання чемпіону світу вступлять юніори. А ввечері розпочнеться другий день стартів на сьомому етапі кубку IBU, який проходить в американському Лейк Плесіді.Індивідуальна гонка. Юнаки1. 🇱🇻 Ріхардс Лозберс (2+0+1+0) 38:21,22. 🇺🇦 Тарас Тарасюк (0+2+0+0) +54,53. 🇧🇬 Георгій Джоргов (1+1+1+0) +3:23,9...26. 🇺🇦 Назарій Савонік (0+2+1+2) +7:15,959. 🇺🇦 Ярослав Гаркуша (2+0+1+1) +10:44,370. 🇺🇦 Костянтин Марценюк (1+1+1+2) +12:49,5
«Стійка дійсно була лотерейною», – 🇺🇦 Дмитро Підручний про фінальну гонку ОлімпіадиЛідер чоловічої збірної України з біатлону Дмитро Підручний завершив виступи на ХХV зимових Олімпійських іграх гонкою з масовим стартом. У заключній для команди гонці українець фінішував 17-м, допустивши п’ять промахів на чотирьох вогневих рубежах і поступившись переможцю більше 3 хвилин.Після фінішу Дмитро поділився із пресслужбою Національного олімпійського комітету України враженнями від гонки, підсумував виступи на Олімпіаді та розповів про подальші плани.Про перебіг масстарту та стрільбу в складних погодних умовах«Уже на першому рубежі припустився двох промахів — вони одразу відкинули мене дуже далеко. Я намагався зібратися і далі боротися, по трасі намагався бігти своїм темпом. Але вже десь почало трохи не вистачати, а “стійка” була дійсно лотерейною. На третьому рубежі перші три постріли ще були більш-менш контрольовані — з вітром можна було боротися. А два наступні… я намагався відкласти постріл і поборотися за кожну мішень, але вітер був настільки сильний, що було дуже важко навіть знайти установку. Ці промахи завадили поборотися за значно вищу позицію».Про фізичну форму та підсумки Олімпіади«Зважаючи на важкий сезон і хворобу в грудні, мені все-таки вдалося вийти на свій оптимальний рівень. Стрільба, на жаль, не була такою, як хотілося б. Проблеми з нею тягнуться протягом усього сезону. «За всі шість стартів на Олімпіаді мені вдалося тримати достойний рівень, особливо в естафетних гонках. Саме це мене найбільше тішить — у командних стартах я відпрацьовував на максимум», – підсумував біатлоніст.Про відпочинок та плани на завершення сезону«Зараз матиму кілька днів відпочинку і, нарешті, зможу поїхати додому — я не був там ще з початку листопада. І далі потрібно якісно відпрацювати останні три етапи Кубка світу. Боротьба продовжується, як у Кубку націй, так і в особистому заліку, тому важливо добре завершити сезон». Про майбутню карʼєру«Що стосується майбутнього — жодних рішень поки не приймаю. Фізичний стан, як бачимо, у мене хороший. Але, звичайно, потрібен певний перепочинок — і моральний, і фізичний. Чотирнадцять років на найвищому рівні Кубків світу, дійсно важко, особливо коли вдома чекає сім’я. Зараз головне завдання — якісно добігати цей сезон, а вже після нього можна буде спокійно думати про майбутнє».НОК України щиро дякує Дмитру за гідні виступи на цьогорічних Іграх та бажає відновлення після напруженого олімпійського циклу та впевнених гонок на завершальних етапах сезонуДжерело https://noc-ukr.org/news/stijka-dijsno-bula-loterejnoyu-dmitro-pidruchnij-pro-finalnu-gonku-olimpiadi
«Сьогодні було значно легше психологічно», — біатлоністка Дарина Чалик про естафету та досвід Олімпійських ігорДебютантка Олімпійських ігор-2026 Дарина Чалик виступила на заключному четвертому етапі жіночої естафетної гонки з біатлону. Стартувавши на 10-й позиції, українка зуміла підняти збірну на одне місце, перетнувши фінішну лінію на 9-му місці.У коментарі для пресслужби Національного олімпійського комітету України біатлоністка оцінила свій виступ на вирішальному етапі, а також розповіла про психологічну готовність до гонки та досвід дебютної Олімпіади.Про психологічну готовність до четвертого етапу«Я на юніорському чемпіонаті Європи бігла теж заключний етап, тож вже маю досвід. Звичайно, було хвилювання. Але сьогодні спеціально старалася не перевантажувати себе думками про гонку — після індивідуального старту зрозуміла, що трішки забагато думала. Тому цього разу намагалася бути спокійнішою психологічно».Про самопочуття перед естафетою«Сьогодні почувала себе добре. Я не скажу, що тоді [прим. в індивідуальній гонці] в мене був поганий стан. Мабуть, більше тоді психологічно не справилася, і тому такий невдалий вийшов старт. Якщо порівнювати мій перший вихід і сьогоднішню гонку, то сьогодні було значно легше психологічно. Думаю, цей перший старт був дуже важливим — через нього просто потрібно було пройти».Про подальші плани «Я вже дуже скучила за сім'єю. Хочеться додому, але ми додому не їдемо. В нас буде збір, і потім три заключних етапи Кубка світу у цьому змагальному сезоні. І лише тоді вже можна додому, побачитись з рідними».
Богдан Борковський: «Я поставив собі ціль — потрапити на Олімпіаду. Так і склалося»Другим з українців на дистанцію чоловічої естафетної гонки з біатлону вийшов 21-річний дебютант Олімпійських ігор 2026 Богдан Борковський. Якщо на стрільбі лежачи спортсмену довелося використати усі три додаткові патрони, то стійку біатлоніст відпрацював бездоганно, закривши усі п'ять мішеней. Свій етап Богдан завершив на 14-ій позиції.Після фінішу спортсмен поспілкувався з пресслужбою Національного олімпійського комітету України і розповів про те, як для нього склалася гонка та поділився емоціями від участі у дебютній Олімпіаді.Про боротьбу з хвилюванням на стрільбі лежачи«Я розумів, що не можна йти на штрафне коло, але хвилювання почало позначатися. Я намагався бути спокійним, робив повільний видих, намагався втримати мішень і мушку, але, думаю, перетримав постріли, бо боявся саме штрафного кола. Але я радий, що не пішов на нього, тому що це зовсім зіпсувало б усю гонку», — зазначив біатлоніст.Про складність траси та розподіл сил по дистанції«Сьогодні намагався починати гонку з більшим запасом. Перше коло тримався в групі, намагався більше розслабляти м’язи, десь «посидіти» за суперниками, щоб залишити сили на фініш. І, в принципі, на сьогодні я зробив усе можливе. Навіть на фінішному колі не пішов одразу на максимум, щоб мене не накрило і щоб не програти ще більше».Про емоції від участі у дебютній Олімпіаді«Емоції залишаться однозначно. І, думаю, що позитивні. Ще з початку сезону, коли потрапив до збірної, я поставив собі ціль — потрапити на Олімпіаду. Скажу чесно, я дуже цього хотів і просто вирішив робити все можливе на тренуваннях і про це зайвий раз не думати. Якщо буду готовий і буду гідний представляти Україну — значить, я тут буду. Так і склалося. Я дуже радий цьому. Дякую своїм тренерам і своїй сім’ї, які сьогодні сто відсотків дивилися гонку. Я дуже радий, що зараз перебуваю тут».Національний олімпійський комітет України вітає Богдана Борковського з дебютом на Олімпійських іграх та дякує спортсмену і тренерському штабу за гідне представлення України на головному старті чотириріччя. Джерело https://noc-ukr.org/news/bogdan-borkovskij-ya-postaviv-sobi-czil-potrapiti-na-olimpiadu-tak-i-sklalosya