Важлива інформація! Продовження застосування БпЛА "Шахед-136". Зараз точно можемо констатувати факт застосування ЗС РФ Шахедів з подвійною БЧ, одна з якої з касетними осколковими бойовими елементами (ОБЕ). Шахед проходя над ціллю на висоті 200-250 метрів викидує до 20 шт ОБЕ. Потім повертається і наносить удар другою БЧ як звичайний Шахед. ОБЕ починають вибухати за 2-6 години після викидання і вибухають один за одним. Крайній вибухає після 20 годин. Встановлені розміри які становлять 50 мм в діаметрі та 370 мм в довжину. Пофарбовані в чорний колір, зовнішня осколкова рубашка сформована готовими вражаючими елементами розміром 3 на 5 мм у кількості 1464 шт (61 стрічка в 24 ряда). Виявив подібні елементи негайно залишити місце подій на відстань більше 150 м (встановлено пробиття автомобіля на відстані до 110 м). Можливо вилучати або знищувати після 24 години після падіння БпЛА. При штатному розкиданні ОБЕ з висоти 200-250 м накриває певну площину яка становить 40 м завширшки та 75 м повздовж.
⚠️ ⚠️ ⚠️ ⚠️ ⚠️Важлива інформація щодо БПЛА «Молнія» та роботи ДВС «Чуйка». Маємо аналіз відносно свіжого збитого борта «Молнія». На ньому встановлена антена з діапазоном передачі відео 4,1–4,5 ГГц.Найбільш розповсюджені у нас детектори ворожих сигналів (ДВС) «Чуйка» у поточній версії працюють у таких діапазонах частот із паралельним швидкісним автоскануванням: 0,9–1,8 ГГц, 2,87–4,08 ГГц, 4,86–6,06 ГГц. Хоча «Чуйка» забезпечує швидке сканування своїх базових діапазонів (1.3 ГГц, 3.3 ГГц, 5.8 ГГц) за 4–8 секунд, діапазон 4,1–4,5 ГГц вона не ловить! Тобто для «Чуйки» Молнії з таким керуванням наразі є «невидимим».При переміщенні на транспорті покладаємося виключно на власні очі та вуха. Постійно крутимо головою на 360° та розподіляємо сектори спостереження між пасажирами.Враховуємо швидкість «Молнії» при виборі власного темпу руху та плануванні маневрів ухилення: крейсерська швидкість: 72–90 км/год, максимальна швидкість: 120–150 км/год.Будьте уважні та попереджайте суміжників.⚠️ ⚠️ ⚠️ ⚠️ ⚠️
Ворог завершив підготовку до МРУ до якого планується застосування 4 бортів Ту-95 з аер. «ОЛЕНЕГОРСЬК/ЕНГЕЛЬС» та щонайменше 1 борта Ту-160 з аер. «УКРАЇНКА» (11.05.2026 відмічено рейс за планом: аер. «УКРАЇНКА» - «ЕНГЕЛЬС» - «УКРАЇНКА» з ціллю спорядження КРВБ). Цілями атаки визначено м.Київ (та область), м.Бурштин, м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Одеса (локальне ураження БпЛА), м.Львів та м.Коломия. Серед ракет/БпЛА ворог планує залучення щонайменше трьох ракет Х-47М2 «Кинджал» (три борти МіГ-31 з аер. «САВАСЛЕЙКА»), 16 (чотири борти Ту-95мс з аер. «ОЛЕНЕГОРСЬК/ЕНГЕЛЬС») та 12 крилатих ракет Х-101 (один борт Ту-160 з аер. «Українка»), щонайменше 1 крилату ракету Х-22 (один борт Ту-22м3 з аеродрому «ШАЙКОВКА»). Також планується задіяння близько 545 убпла типу «SHAHED» та щонайменше чотирьох комплексів «ІСКАНДЕР-К» (до 7 крилатих ракет), а також до 9 комплексів «ІСКАНДЕР-М» (до 18 балістичних ракет). Додатково у порту Новоросійську було відмічено спорядження двох надводних кораблів типу «АДМІРАЛ МАКАРОВ та ЕССЕН» (за наявними даними було спорядження близько 13 крилатих ракет «КАЛІБР»).Ворог, ймовірно, запланував нанесення МРУ вже 13.05 або ж 14.05 Майте на увазі та бережіть себе 🤝
І так, якщо коротко - кацапи знову задонатили на дрони для ЗСУ, а конкретно для бійців батальйону безпілотних систем "Роланд" 29 окремої важкої механізованої бригади ЗС України. Якщо цікаво як? Дивіться в відосі)))Наші хлопці з Служби Божої взяли аккаунт такого собі першого заступника голови адміністрації м.Котовська Тамбовської області Плаксіна Алєксандра Вікторовіча (це до речі там де Тамбовський пороховий завод, який періодично підсмажується від БПЛА ЗСУ) і з його аккаунту розіслали в закриті волонтерські групи вказівку задонатити на потреби нібито підарського БАРС-27 "факел". Нюанс - в реквізитах карток, вони наші)) Результат - т.зв. "волонтери" Котовська і йоб...ті зетніки почали скидуватись. Бо і вказівка ж і типу на "благє дєло") Тепер наші хлопці з "Роланда" мають дрони, профінансовані орками (дрони як ви бачите вже закуплені). Ну а бійці "Роланда" оформлять їм "кешбек". Плаксіну А.В. окрема подяка, так тримати))Окремо йому ще дяка за Тамбовський пороховий завод (дякую що поділились координатами де ваші МВГ стоять😁)Ну а нашим біцям з Роланда - тільки успіху і підвтерджених уражень)) Тримаймо стрій!
❗️❗️❗️ ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ЦЕНТРУ КІБЕРЗАХИСТУ ❗️❗️❗️Увага!Фіксуються випадки цільових телефонних звернень до військовослужбовців від осіб, які представляються «благодійниками», представниками «обласних» або «міських» органів самоврядування, а також різних громадських організацій.Під час розмови зловмисники пропонують надати матеріальну допомогу підрозділам (техніка, обладнання, БПЛА тощо) та, увійшовши в довіру, надсилають файл нібито для заповнення кількості потреб підрозділу.‼️ Вкладений файл містить шкідливе програмне забезпечення, запуск якого може призвести до зараження пристрою та отримання противником доступу до службової інформації.❗️ не відкривайте файли, отримані від невідомих осіб після телефонних розмов;❗️ не завантажуйте та не запускайте вкладення з електронної пошти або месенджерів від неперевірених контактів;❗️ усі пропозиції допомоги перевіряйте через командування або офіційні канали підрозділу;❗️Довести зазначену інформацію до всього особового складу підрозділів.❗️❗️❗️ БУДЬТЕ УВАЖНІ ДО «ПРОПОЗИЦІЙ ДОПОМОГИ» ВІД НЕВІДОМИХ ОСІБ ❗️
⚡ Командир Трійки Андрій Білецький звернувся до українців у новорічну ніч: «Маємо бути єдині, як ніколи в історії».⭕️Війна за незалежність триває з 2014 року — це довше, ніж перші визвольні змагання 1917-1921 років та Друга світова війна. Ці роки довели головне: українці значно сильніші, ніж здавалося ворогу, світу і нам самим. Андрій Білецький наголосив: спроби путіна виманити Донбас обманом означають лише одне — вони не здатні забрати його силою. І хоча нам непросто, ми продовжуємо жити і працювати, вчимося, розвиваємося, створюємо власну зброю і технології, якими захоплюється весь світ. «Щодня ми стаємо сильнішими. Бо військо і народ стоять разом. Саме цього не вистачило нашій державі у війнах 20 сторіччя. Ми знаємо ціну зрадам і несправедливості. Так, ми втомлені, але наш дух незламний. Сьогодні ми маємо бути єдині, як ніколи в історії. У цей новорічний вечір хочу звернутись до кожного з вас, де б ви не були: в окопі, на позиції, за столом з родиною, на чергуванні в лікарні чи на роботі. Ми віримо, ми тримаємося, ми разом — за нашу віру, за нашу силу, за нашу єдність, за український народ і за військо, яке його боронить».
Підписатися на Times of Ukraine
Російські заяви про «атаку на резиденцію путіна» з’явилися без незалежних доказів, у традиційній для кремля манері — одразу з політичними звинуваченнями та гучними цифрами. Перш ніж ретранслювати ці звинувачення, важливо вимагати доказів і пам’ятати, хто саме вже понад три роки веде повномасштабну війну. Спроби росії представити себе нібито жертвою атак не витримують жодної критики. Подібні заяви слід розглядати в контексті інформаційної операції, спрямованої на: дискредитацію України в очах західних партнерів; тиск на міжнародну аудиторію напередодні політичних або дипломатичних подій; внутрішню мобілізацію російського суспільства через образ нібито «обложеної фортеці».Лише на наступний день після так званої атаки першим повідомленням про неї зʼявилися в МЗС росії, а не в Міноборони. І цифри не співпали, і доказів росія не дає. Усе це вказує, що це вигадка.У момент, коли мир уже почав наближатися і США, Україна та європейські партнери близькі до формування проєкту мирної угоди, росія — демонструючи повну відсутність наміру завершувати війну — вдається до вигаданої провокації. Її мета - зірвати мирний процес і водночас подати себе в образі «жертви». Це виглядає особливо цинічно з огляду на те, що напередодні росія здійснила масований удар по енергетичних об’єктах Києва та прилеглих районів. Унаслідок цієї атаки загинули троє людей, понад п’ятдесят зазнали поранень.Артем Ігнатенко Підписатись
Білецький закликав до негайних реформ: БЗВП, сержанти, «паперові генерали»У статті для The Economist (ексклюзивно публікує NV) командир третього армійського корпусу закликав до термінових реформ ЗСУ незалежно від того, триватиме війна чи настане перемирʼя. Переказуємо головне:• Навчання ОС: півроку на підготовку висококласних інструкторів із бойовим досвідом для щонайменше 40 тисяч добре навчених новобранців кожні півтора місяці.• Сержанти — без них навіть найкращі командири не рятують ситуацію: “старики” гинуть швидше, ніж встигають передати досвід, а недосвідчені поповнення не здатні тримати позиції під тиском.• «Паперові генерали»: повна переатестація офіцерського складу і зняття барʼєрів для росту здібної молоді.• Воювати на ентузіазмі добровольців більше не можна. Швидкі і популярні кроки у відповідь на системні проблеми призводять до хаосу і турбулентності.• Без стратегії зброя і технології не змінюють хід війни. Без людей техніка залишається металом, а «лінії дронів» і «кілл-зони» — мегапрожектами.«Так, «поліпшення якості людей» — звучить не для заголовків. Очевидно простіше закликати до виробництва «100 мільйонів дронів». Лише якісні зміни в армії визначають результат на полі бою, ставлення суспільства і готовність партнерів продовжувати підтримку. 2026-й має стати роком тверезості — бо іншого вибору в Україні більше немає».