Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Armchair General UA ✙
Added 06 Jan 2025

Armchair General UA ✙

@armchairgeneralUA
Number of subscribers: 38 371
Photos: 1,210
Videos: 88
Links: 1,750
Description:
Власність Миколи Бєлєскова

👥 Number of subscribers

38 371
Average/Day:: -112
Average/Week:: -118
Average/Month:: +465

👁️ Average views per message

8 046
Average/Day:: 6,690
Average/Week:: 7,529
ERR: 20.97%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 0
Week average: 1.1
Average per day: 1.6

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 9,700 26-06-11 07:31
В 2022-24 Україна робила ставку на те, що політичний Захід використає виграний нами час для промислової і військової мобілізації по типу WWI та WWII, збільшуючи виробництво класичних категорій озброєння, військової техніки і БК. Ця ставка не зіграла. Але паралельно розвивалися різні національні роботизовані платформи для розвідки і ураження. Саме вони гарантували те, що хоча оригінальна ставка на політичний Захід не зіграла, Сили оборони України мають засоби для ведення війни.Цього року національний ОПК має створити щонайменше 7 млн різних БПЛА, з яких більше половини - це ударні БПЛА тактичної ланки. Ми ні в 2022, ні в 2023 не могли розраховувати на співмірну кількість артилерійських боєприпасів. Так само національні засоби ударів на оперативну глибину (middle strike) переважають GMRLS по дальності і точності, а крилаті (типу Storm Shadow/SCALP-EG) і балістичні (ATACMS) ракети щонайменше по кількості наявних засобів. Такий стан - це те чого не могли очікувати ні наш ворог, ні партнери, та і ми теж ні, коли почало ставати ясно, що ставка на масштабну промислову і військову мобілізацію політичного Заходу не зіграє. Безперечно без прямої і опосередкованої фінансової підтримки Європи це не відбулося б, але це точно не оригінальна ставка на яку покладали надії.
👁 8,150 26-05-26 07:55
«Бувало, що за день відстрілювали від 8 до 12 тонн боєприпасів. Ми могли не їсти по дві доби — всього було достатньо, просто про це забували на адреналіні», — пригадує Андрій Моруга. 26 травня 2014 року почалися бої за ДАП, які тривали 242 дні. Коли за цими подіями спостерігала вся Україна, наш Андрій був одним із кіборгів, хто стояв на його обороні. І вже як 10 років він старший інструктор Фонду, який допоміг навчити стрільби із закритих позицій понад 10 тисяч військових.«Коли почались бої за Донецький аеропорт, я воював ще у Луганському. В ДАП було значно складніше: у ворога вже не мавпи воювали, а кадрові військові. Ми навчили користуватись мінометом усіх, навіть водіїв і звʼязківців, тому стріляла вся батарея», — згадує Андрій. 13 січня 2015 року ворог почав прицільно бити по диспетчерській вежі: «Танк бив по вежі, я бив по танку. А потім прилетіла “отвєтка”, розірвалося за 10 метрів від нас. Рома загинув, а мене поранило».Через 3 години після його евакуації ворог почав рівняти все із землею. Прямо з центру Донецька почали стріляти по їхніх позиціях з «Градів» та САУ.На жаль, вийти вдалось небагатьом. Тож особливо сьогодні, у річницю початку оборони ДАПу, вшануймо памʼять тих, хто став символом незламності нашого війська і кого називають українськими кіборгами. І будьмо вдячні тим, завдяки кому Донецький аеропорт протримався 242 дні.
👁 8,310 26-05-20 08:23
Навесні 2022 року українські військові майже три місяці утримували оборону Маріуполя, попри постійні обстріли, авіаудари та перевагу ворога в живій силі й техніці. Через це Росія була змушена кинути на захоплення міста значні сили, які не могла перекинути для наступу на інші українські міста.Водночас українські військові здійснювали ризиковані місії, аби підтримати гарнізон Маріуполя: доставити необхідне обладнання, евакуювати поранених і посилити оборонців міста. До цих місій долучався і Фонд «Повернись живим», передаючи військовим тепловізори, прилади нічного бачення та засоби зв’язку.20 травня 2022 року оборона Маріуполя завершилася. Але боротьба за його оборонців і всіх українців, які досі залишаються в полоні, триває.Станом на 2026 рік у російському полоні залишаються приблизно 7 тисяч українських військовополонених. Серед них — і оборонці Маріуполя. Пам’ятаємо всіх, хто загинув у боротьбі за Маріуполь і за вільні українські міста. Дякуємо всім, хто продовжує захищати. І маємо робити все, аби всі наші люди повернулися додому. 
👁 6,840 26-05-05 12:02
Той факт що FP-5 експлуатується 19 ракетною бригадою це цікава віха в історії бригади. Нарощення спроможностей і якоюсь мірою поступове повернення до витоків навіть. Попередницею бригади була 19 ракетна дивізія РВСН, яка ескпуатувала шатхні МБР УР-100НУ - до моменту ядерного роззброєння України.Власне 19 ракетна бригада мала на озброєнні ОТРК Ельбрус і Точка-У. В 2007 році більш потужні по дальності ОТРК Ельбрус списали і бригада залишилася із системою Точка-У аж до 2022 року. Далі по МТД бригада отримала пускові М142, із яких в тому числі робила пуски балістичною ракетою ATACMS - поки ті передавалися Україні. Але із точки зору глибини ураження це було точно не про стратегічні ефекти - лише про вплив на поле бою через ураження обєктів тилу угруповання противника. А от отримання і використання ракетного комплексу який покриває всю Європейську частину РФ, де основна частина населення і основна економічна діяльність, це вже про дійсно стратегічний вплив. І так 19 ракетна бригада повертається якоюсь мірою до витоків - поки не в плані потужності засобів ураження але в плані можливого ефекту на війну.
👁 7,590 26-04-30 08:49
Україна отримала гарний урок на тему, що треба бути дуже обережним коли оцінюєш допомогу партнерів. В 2022 ми високо оцінювали США і підсміювалися із ФРН в плані швидкості та масштабів допомоги.А вже в 2025-26 роках відбулася така собі зміна позицій - в той час як США самоусунулися фактично від підтримки України напряму, то ФРН стала №1 в Європі в плані допомоги на підтримання обороноздатності України в абсолютних показниках. Цього року і наступного ФРН виділить на підтримку України 11,6 млрд. євро. Так звичайно основна сума піде на закупівлі продукції ОПК ФРН, яку потім передадуть Силам оборони України - таке собі воєнне кейнсіанство. Так само як і те, що в Берліні гарно розуміють, що краще стримувати РФ в Україні ніж потім постати перед ризиком прямого зіткнення із РФ в Литві, де Бундесвер розгортає бронетанкову бригаду. Тобто чіткий егоїстичний національний інтерес. Але це гарний приклад того, що треба не поспішати із публічними оцінками. Бо із Європою ми в одному човні - вони потрібні нам в плані безпеки, а ми потрібні їм.https://t.me/milinua/52307
👁 6,330 26-04-28 11:21
Ворог нарощує застосування дронів типу «Молнія» на лінії бойового зіткнення — і це стає серйозним викликом для наших військових👇🏻 «Молнія» — мультифункціональний ворожий дрон, який може виконувати роль ударного засобу, ретранслятора або навідника для інших БпЛА. Він здатен нести FPV-дрон чи бойову частину. Їх застосування стрімко зростає по всій лінії фронту, адже вони дешеві у виробництві, але водночас залишаються доволі ефективними. Ще в лютому на окремих ділянках фронту було зафіксовано близько 1 300 «Молній», тоді як уже в березні їхня кількість зросла майже до 3 000. Для ефективної протидії «навалі» російських ударних дронів нашим екіпажам потрібно дедалі більше дронів-перехоплювачів. Водночас не менш важливими залишаються транспорт, наземні станції керування та інше супутнє обладнання.Наразі лічильник «Дронопаду» нараховує 14 938 збитих «Молній», що робить його найпоширенішим типом дронів, які нині використовує ворог. Кожна збита «Молнія» — це врятовані життя військових, вцілілі будинки у прифронтових населених пунктах і збережена інфраструктура. Підтримуйте  «Дронопад», щоб забезпечити екіпажі всім необхідним для їх знищення: bit.ly/4ftdtvn
👁 8,180 26-04-21 09:21
НРК в руках Сил оборони України стали частиною поточного українського циклу адаптації і відповіддю на те, що РФ в 2024-25 націлилася на знищення логістики і медичні евакуації, котрі здійснювалися броньованими машинами і особовим складом. І те яких масштабів набирає застосування НРК для виконання відповідних завдань не може не радувати.Але в техноцентризму є один ризик - помилкове припущення, що людський фактор на війні вже не є визначальним. Людський фактор на війні був, є і буде визначальним, бо саме людина планує і проводить відповідні місії із використанням різних роботизованих платформ, а іще людина ремонтує і вдосконалює. Інтуїтивна привабливість техноцентрихму очевидна - в уяві багатьох це може знімати із порядку денного питання комплектування, навчання і управління. Але це дуже велика помилка вважати саме так. Бо фактор людини на війні залишається визначальним хоча сам характер війни дійсно переживає зміни по масштабу і глибині подібні до революції у військовій справі 1920-х і 1930-х через такий розвиток роботизованих платформ різних типів.https://www.nytimes.com/2026/04/20/world/europe/ukraine-russia-war-robots-drones.html
👁 7,300 26-04-20 11:58
- За словами Пайю, метою Франції є закупівля 26 систем з 300 боєприпасами та поступове оснащення реактивного артилерійського дивізіону до 2030 року. Франція поспішає замінити дев'ять одиниць системи залпового вогню Lance-Roquettes Unitaire, модифікованої версії реактивної системи залпового вогню M270, термін служби якої закінчується у 2027 році. «Ми зіткнемося з компромісом між суверенітетом і швидкістю, витратами, термінами тощо. Нам доведеться зробити найкращий вибір або найменш поганий вибір, враховуючи наші потреби».- Франція також працює над балістичною ракетою наземного базування з дальністю польоту 2500 кілометрів, і в бюджеті на початок робіт над системою цього року передбачено 1 мільярд євро (1,2 мільярда доларів). План полягає в тому, щоб створити балістичну ракету з маневреною гіперзвуковою плануючою частиною, і розрахунки DGA показують, що «це, ймовірно, запропонує найкраще співвідношення вартості та ТТХ», за словами Пайю.Хоча зазначена мета — створити балістичну ракету у 2035 році, і Франція «не матиме труднощів» отримати відповідну спроможність до того часу, «визнаю, що це запізно», — сказав Пайю. DGA планує прискорити роботу, щоб наблизити дату «якомога ближче до 2030 року», наприклад, маючи початкову версію без засобів боротьби РЕБ, а ці можливості будуть додані пізніше, за словами директора.- DGA має на меті замовити цього року боєприпасів на суму понад 6 мільярдів євро, плануючи придбати крилаті ракети SCALP, керовані бомби AASM, протикорабельні ракети Exocet, ракети ППО MICA та Mistral, а також ракети класу «повітря-повітря» Meteor. Бюджет також включає 320 мільйонів євро для фінансування нарощування потенціалу виробництва, де це «необхідно та корисно», за словами Пайю.- «Нам потрібно підготуватися до великого конфлікту до 2030 року, з новим розумінням того, що ми можемо опинитися перед обличчям війни на виснаження», – сказав Пайю. «Простіше кажучи, війна на виснаження – це війна, в якій зрештою перемагає сторона, у якої ще залишилися боєприпаси».https://www.defensenews.com/global/europe/2026/04/17/france-nears-rocket-artillery-decision-plans-ballistic-missile-by-2035/
👁 8,350 26-04-17 18:58
«Альфа» СБУ — топ-1 серед підрозділів Сил оборони України за кількістю уражених цілей у березні 🔥Спецпризначенці Центру спеціальних операцій «Альфа» СБУ в режимі 24/7 боронять країну на фронті та нав’язують свої правила окупантам на полі бою. Так за підсумками березня підрозділ став найкращим серед усіх складових Сил оборони України за кількістю уражених і знищених цілей за допомогою дронів.Лише за місяць, відповідно до верифікованих даних профільного підрозділу ЦСО, наші спецпризначенці «відмінусували» понад 10200 ворожих піхотинців.Також вони записали на свій рахунок 7346 інших цілей, із яких 5122 — знищено та 2224 — пошкоджено. Серед них:▪️ 2218 БпЛА▪️ 1279 засобів спостереження і зв’язку▪️ 1606 фортифікаційних та інженерних об’єктів▪️ 810 одиниць легкого автотранспорту▪️ 422 одиниці мототранспорту▪️ 187 вантажівок▪️ 90 артилерійських систем та САУ▪️ 59 одиниць броньованої техніки▪️ 10 РСЗВ«Центр спецоперацій «Альфа» СБУ стабільно демонструє високу ефективність на полі бою і постійно входить у число найрезультативніших підрозділів Сил оборони. Це не випадковий успіх, а системна робота і професійний підхід до виконання бойових завдань. Рашисти звикли тиснути масою. Ми ж воюємо розумом, точністю і технологіями. Саме в цьому і є наша перевага. СБУ і надалі докладатиме максимум зусиль, щоб здобувати нові козирі для України і змусити опонентів до миру», – зазначив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Якщо ти так само хочеш ефективно нищити ворога в команді справжніх профі — не проґав свій шанс. Ставай частиною «Альфи» вже зараз: заповнюй анкету 🔗 bit.ly/alfa_recruit або дізнавайся більше на alfa.ssu.gov.uaЗ тебе — характер. Усе інше — забезпечимо ми!
👁 7,740 26-04-16 12:30
Для країни із оборонними видатками в 2,4 млрд євро сума в 500 млн євро це дуже і дуже серйозно. І якими б не були бюджети, але їх все одно на все не вистачатиме, а тому важливо чітко розставляти пріорітети і дотримуватися їх. Загалом же видно, що Естонія щось тай вивчила із бойових дій 2022-26 років коли буде інвестувати більше в роботизовані системи і системи боротьби із ними. Власне це чітко відповідає низці тез, які були озвучені в цьогорічній доповіді розвідки Естонії. А саме:"Розвиток безпілотних можливостей Росії має велике значення для НАТО та Естонії з кількох причин:● Російська оборонна промисловість та цивільний сектор, ймовірно, здатні постачати достатню кількість безпілотних систем для оснащення нових підрозділів.● Широке впровадження безпілотних систем, ймовірно, посилить існуючі можливості Росії, такі як розвідка, морські удари, вогонь із закритих вогневих позицій та високоточні удари.● У разі конфлікту держава повинна бути готова боротися з противником, котрий буде використовувати велику кількість безпілотних систем на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях на суші, в повітрі та на морі одночасно по всій території Естонії."https://www.defensenews.com/global/europe/2026/04/15/estonia-raids-combat-vehicle-funds-to-buy-more-drones-air-defenses/