Source
✨❤️Дотик до серця❤️ ✨ | Все починається з «привіт»...Так почалася і моя історія з Юрком Кости...
164 Views/Reach
2026-04-13 16:43
Message №315
Все починається з «привіт»...Так почалася і моя історія з Юрком Костишином Кіт Характерник — художником, фотографом, письменником...Це розпочалося 11 травня 2024 року. Я, 15-річна дівчина, прочитавши у письменницьких колах про Кота Характерника, охоче натискаю кнопку «додати до друзів». Не очікуючи взаємності, продовжую слідкувати за сторінкою воїна, який і на фронті встигає творити. Згодом Юрко приймає мій запит, читає мої вірші, підтримує, навіть не знаючи, хто я така.Щось мене наче притягує, і я пишу Котові в особисті. Спілкуємось про вірші, про життя. Прошу допомоги у написанні вірша про війну, та Юрко відповідає: «Кіт, Сонечко, привіт. Чомусь не можу нічого з себе добути, вичавлюю тільки сльози, рима зовсім ніяка не йде. Ти на мене такі надії покладала, а я тебе так підводжу. Вибач, сонце. Справді. Щось всередині все перевертається. Я тебе хочу обійняти. Ти дуже добра, справді».Серце стискається, коли читаю ці слова... Сумую за вами, Коте...Наше листування недовге, але таке щире, справжнє, тепле. Тільки Юрко вмів казати «сонце» так, щоб ти повірила в те, що справді ним є. А ще він дякував за те, що я є, і сумував з приводу смерті моєї бабусі. А ще казав: «Ти просто будь і живи». Розповідав, що з нового року вийде книжка, бажав добраніч, записував мені фронтових пташок... Він просто був, і цього було більш ніж достатньо...Юрку, я вас люблю... Я дякую вам за всю ту турботу і любов, які ви дарували. За ваші «сонце» і «обіймаю»... Я вкотре дякую, що тоді, 11 травня, все ж написала і мала змогу знати вас, любий Коте...Я не хочу згадувати про війну, бо саме та клята забрала Юрка у нас 15 грудня 2025 року. Але він був і мужнім воїном — завдячуючи йому, ми маємо можливість ходити по своїй землі, сіяти квіти, просто бути...Я все-таки дописала вірш, який почала писати тоді. Та біль у тому, що, ще не знаючи, що Юрко вже не з нами, я так радо писала, аби потім показати рядки йому... Не змогла, не показала...Але я знаю: якби він побачив цей вірш, одним із його слів було б — «сонце»...ПолонВ ту ніч летіли зорі, як снаряди,Над нами працював ворожий дрон…Лежу, мовчу, чекаю тампонади,Натомість чую зброї баритон...Гуділи каби, кричали мирні душі,І рвалось тіло з болем на шматки...А я згадав в садку ошатну грушу,Що посадив, як не було війни...Побачив спалах — знову — ні... не треба! —Лежу в багнюці тихо, ледь живий...Суцільний порох, темне-темне небоТа смак війни — залізний і гіркий...Почулись кроки... Думав, порятунок,Проте це був нещадний окупант.Тоді згадав свій перший поцілунок...Жорстокий голос, поштовх: — Ей, сержант! —Цинічний сміх... Забув тоді про волю:Полон, катівні, меркантильний біль.Я у цивільному обід не солю,А там на рани щедро сиплють сіль...Полон лишився шрамами на тілі,Та я вернувся, витримати зміг.Тут дерево моє, тут груші стиглі,Тут найсвітліші зорі, щирий сміх...Там досі є і ті, хто не вернулись,Їм солять не обід, а днища ран...Суди небесні спрагло розімкнулись:Чортів у пекло, світлим — шквал пошан…©️ Аґнєшка Мокшицька