Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Андрій Закревський Channel
Added 14 Jul 2024

Андрій Закревський Channel

@ZakrevskiiAndrii
Number of subscribers: 2 004
Photos: 472
Videos: 61
Links: 1,070
Description:
Про сучасну енергетику та екологію, а також Для всіх, хто цікавиться, що у Закревського в голові

👥 Number of subscribers

2 004
Average/Day:: +2
Average/Week:: -1
Average/Month:: -13

👁️ Average views per message

1 032
Average/Day:: 855
Average/Week:: 1,080
ERR: 51.5%

📊 Messages per Day

1
Last day: 0
Week average: 1.4
Average per day: 1

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Найчастіші запитанняРеклама на RigzoneВхідЗареєструватисяВТІ 63,75 дол. США +0,36%Брент 67,84 дол. США +0,25%Газ 2,77 дол. США -2,12%Агентство з питань енергетики США прогнозує ціну на нафту WTI нижче 48 доларів за барель у 2026 роціАндреас  Екзархеас|Персонал RigzoneПонеділок, 18 серпня 2025 р. 7:44 ранку ESTУправління енергетичної інформації США (EIA) знизило прогноз середньої спотової ціни на сиру нафту марки West Texas Intermediate (WTI) у своєму останньому короткостроковому енергетичному огляді (STEO), опублікованому 12 серпня.Згідно з цим STEO, EIA прогнозує, що середня спотова ціна WTI становитиме 63,58 долара за барель у 2025 році та 47,77 долара за барель у 2026 році. У своєму попередньому STEO, опублікованому в липні, EIA прогнозувало, що середня спотова ціна WTI цього року становитиме 65,22 долара за барель, а у 2026 році — 54,82 долара за барель.Обидва STEO наголосили, що середня спотова ціна WTI у 2024 році становила 76,60 долара за барель.Квартальна розбивка, включена до серпневого звіту EIA STEO, показала, що організація очікує, що спотова ціна WTI становитиме 64,20 долара за барель у третьому кварталі 2025 року, 54,05 долара за барель у четвертому кварталі, 45,97 долара за барель у першому кварталі наступного року, 46,33 долара за барель у другому кварталі, 48,68 долара за барель у третьому кварталі та 50,00 долара за барель у четвертому кварталі.У своєму попередньому липневому STEO EIA прогнозувало, що середня спотова ціна на нафту WTI становитиме 64,69 долара за барель у третьому кварталі 2025 року, 60,02 долара за барель у четвертому кварталі, 56,00 долара за барель у першому кварталі наступного року, 55,67 долара за барель у другому кварталі, 54,68 долара за барель у третьому кварталі та 53,00 долара за барель у четвертому кварталі.
Китайський уряд має намір розпочати масштабну реформу свого нафтохімічного та нафтопереробного секторів, поступово виводячи з експлуатації менші об'єкти та зосереджуючись на модернізації застарілих операцій, одночасно перенаправляючи інвестиції на передові матеріали.За словами людей, знайомих з цим питанням, заходи щодо скорочення давніх надлишкових потужностей у менш цінних сегментах галузі, ймовірно, будуть прийняті протягом наступного місяця. Детальний план очікує остаточного затвердження Міністерством промисловості та інформаційних технологій, сказали вони, відмовившись розголошувати питання, які ще не є публічними.Згідно з запропонованими заходами, нафтохімічні підприємства, яким понад 20 років, або близько 40 відсотків від загальної кількості в країні, потребуватимуть модернізації для підвищення своєї продуктивності, за словами людей. Заводам також заохочуватимуть переходити на спеціальні високоякісні хімікати, а не на сипучі матеріали, яким вже загрожує надлишок пропозиції, сказали вони.За їхніми словами, хімічні речовини, яким буде надано перевагу в рамках нового інвестиційного режиму, включають ті, що використовуються у штучному інтелекті, робототехніці, напівпровідниках, біомедичних пристроях, батареях та відновлюваній енергії.https://www.rigzone.com/news/wire/china_petrochemical_sector_set_for_overhaul_to_tackle_overcapacity-20-aug-2025-181525-article/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=daily&utm_content=readmore_articlethree
Десять років потому доцент Фунг досяг нових висот у своїх дослідженнях дронів — цього разу, вдавшись до менших розмірів та дотримуючись зовсім іншої стратегії. Замість того, щоб намагатися створити ефективніший багатороторний дрон, що за своєю суттю неефективно за конструкцією, він звернувся за натхненням до природи та розробив легкий монокоптер, натхненний Samara, який забезпечує ефективний та повністю керований політ лише за допомогою одного приводу. У дослідженні, опублікованому в IEEE Robotics and Automation Letters під назвою « Проектування та оптимізація легкого монокоптера, натхненного Samara, для тривалої тривалості польоту », він застосував авторотацію та використав аеродинамічну ефективність замість тяги грубої сили, а також продемонстрував мінімалістичний, але дуже ефективний дизайн: легкий монокоптер вагою 32 грами, який може зависати з повністю автоматичним керуванням протягом 26 хвилин, що значно перевершує типові дрони свого класу. Це частина ширших зусиль, сказав доцент Фунг, спрямованих на те, щоб повністю перевернути конструкцію літаючих роботів, роблячи більше з меншими ресурсами. Його нова конструкція проклала нові шляхи для гвинтокрилих апаратів у цій ваговій категорії. «Зі зменшенням масштабу польоти стають дедалі неефективнішими. Невеликі дрони часто мають низьку витривалість, оскільки їхні маленькі пропелери створюють обмежену тягу, але все ж споживають значну потужність. Нашою метою було подолати це обмеження», – додав він. Виявилося, що рішенням було звернутися до природи. Самари, що обертають насіння клена, що спіраллю плавно спускається до землі, пропонують переконливий аеродинамічний режим, поєднуючи пасивну стійкість з ефективним створенням підйомної сили в чудово простій формі.Маленький, але могутній: біоміметична ідея злітає вгору | EurekAlert! https://share.google/BLg9uUq1vSBgvK2wg
За словами Ренуара, Skydweller діє як «псевдосупутник» і в поєднанні з інтелектуальним радаром Thales являє собою «нову парадигму морського спостереження». Дрон живиться від понад 17 000 сонячних елементів і може нести корисне навантаження вагою 400 кілограмів.«Skydweller може працювати «протягом днів, тижнів і місяців», – сказав Ренуар. «Ми, звичайно, могли б літати рік у певний момент, але будуть проміжні кроки, і ці кроки пов’язані з прогнозним обслуговуванням як платформи, так і корисного навантаження, оскільки у нас на борту немає нікого, хто б цим займався». Він сказав, що компанія розглядає 90 днів безперервної роботи як першу велику віху.Варіант використання дуже відрізняється від варіанту використання морського патрульного літака ATL2, що використовується ВМС Франції, «який не літає тижнями», – сказав Дюамель. «Звичайно, ATL2 має багато інших функцій, яких немає у Skydweller. Тож він дуже доповнює один одного, це постійне спостереження».Морська патрульна версія Skydweller буде оснащена Thales AirMaster S, активним радіолокаційним апаратом з електронним скануванням, що працює в X-діапазоні, який, за словами Дюамеля, був розроблений переважно для морського спостереження. Радар має дальність дії близько 200 кілометрів і здатний одночасно відстежувати тисячі слідів як на воді, так і в повітрі, сказав Дюамель.https://www.defensenews.com/global/europe/2025/06/18/thales-skydweller-to-offer-solar-powered-drone-for-month-long-patrols/
Станислав Ігнатьєв:Склав рейтинг ТОП-5 регіонів із найпбільшими енергетичними проєктами у першому півріччі 2025 року.1️⃣ Львівська область — 234,7 МВт* Когенерація: 12,4 МВт за підтримки міжнародних донорів та бізнесу* Вітрова енергетика: 36 МВт (Сколівська ВЕС)* Сонячні станції на дахах бізнесу: 129 МВт* Об’єкти соціальної сфери: 1,9 МВт* Особливість: Висока активність приватного сектору, низька — з боку ОМС2️⃣ Одеська область — 106,8 МВт* Нові вітрові проєкти: 33,2 МВт* Наземні СЕС: 12,4 МВт* Дахові СЕС (ОМС): 0,6 МВт* Когенерація (КГУ): 4,4 МВт* Особливість: Активне реагування на часті блекаути3️⃣ Київська область і м. Київ — 101,7 МВт* Рітейл: 37 МВт дахових СЕС (мережі Novus, Varus, Епіцентр)* Рекорд: Найбільша дахова СЕС України — 2,2 МВт* Приватні домогосподарства: 13,8 МВт — абсолютний рекорд серед регіонів4️⃣ Івано-Франківська область — 83,7 МВт* Промислові СЕС: 6,6 МВт* СЕС для власного споживання: 18 МВт (Буковель, Калуш, Долина тощо)* Когенерація: 48,6 МВт (мережеві) + 4,4 МВт (власне споживання)* Особливість: Активна участь нафтогазових підприємств5️⃣ Хмельницька область — 79,3 МВт* Найбільший в Україні біометановий завод: 33 МВт* Комерційні СЕС: 6,2 МВт* КГУ у комунальному секторі: 8,6 МВт* ВЕС: 3 ренововані турбіни, підключення тривало 2,5 роки
⚡️⚡️ За перше півріччя 2025 року енергосистема додала 1 ГВт розподіленої генерації🔎 Stanislav Ignatiev, доктор технічних наук, асоційований експерт Українського інституту майбутнього, професор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»Сумарно маємо встановлену потужність розподіленої генерації за перше півріччя 2025 р. – 1 021 МВт (у порівнянні за весь 2024 р. – 944,767 МВт), з них підключені до електромереж 647,6 МВт (у 2024 р. – 106,374 МВт).1️⃣ Лідером серед встановлення потужностей розподіленої генерації є Львівська область, в якій встановлено 234,7 МВт потужностей розподіленої генерації, з яких 12,4 МВт когенераційних установок за підтримки програм міжнародної технічної допомоги (МТД) та бізнесу, бізнес побудував 36 МВт потужностей ВЕС (Сколівська ВЕС) і 129 МВт СЕС на дахах великого рітейлу та виробничих підприємств, ОМС не проявляють активності через відсутність дефіциту електричної енергії – введено в експлуатацію 1,9 МВт СЕС на об’єктах соціальної сфери. Детальніше інформація наведена в таблиці 1.2️⃣ На другому місці із встановленням потужностей розподіленої електрогенерації знаходиться Одеська область – 106,8 МВт. В регіоні розвиваються нові вітрові проєкти -33,2 МВт, побудовано рекордну кількість (для військового часу) мережевих наземних СЕС, сумарною потужністю 12,4 МВт. ОМС області, стикаючись із періодичними локальними блекаутами ввели в експлутацію 0,6 МВт дахових СЕС та 4,4 МВт КГУ.3️⃣ Третю позицію рейтингу займає Київська область із містом Київ – 101,7 МВт побудованих потужностей розподіленої генерації у першому півріччі 2025 року. Зокрема, рітейл побудував 37 МВт дахових СЕС для покриття власного споживання, це – мережі супермаркетів Novus та Varus, а також рітейлер будівельних матеріалів Епіцентр, який побудував найбільшу дахову СЕС України (на суцільному даху) потужністю 2,2 МВт. Населення Київської області побудувало 13,8 МВт дахових СЕС для власного споживання, що є рекордом для країни у першому півріччі 2025 року. 4️⃣ На четвертому місці знаходиться Івано-Франківська область із встановленими 83,7 МВт потужностей розподіленої генерації у першому півріччі 2025 р. В регіоні побудовано 6,6 мережевих промислових СЕС та 18 МВт СЕС для власного споживання (як в туристичному кластері Буковель, так і на промислових та складських будівлях Івано-Франківська, Коломиї Калуша і Долини). Також, введено в експлуатацію 48,6 мережевих КГУ та 4,4 МВт КГУ для власного споживання – в першу чергу компаніями нафтогазового комплексу.5️⃣ На п’ятому місці розташована Хмельницька область – 79,3 МВт встановлених потужностей розподіленої генерації із найбільшим в Україні біометановим заводом у 33 МВт, 6,2 МВт комерційних мережевих СЕС та 8,6 МВт КГУ на комунальних підприємствах міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Старокостянтинів. Також, у першому півріччі 2025 року у регіоні була введена в експлуатацію Кам’янець-Подільська ВЕС з 3х ренавованих вітротурбін, підключення до мереж якої тривало 2,5 роки.Однак, не дивлячись на побудовані бізнесом, населенням та ОМС 1021 МВт за перше рівріччя 2025 р. та 944,76 МВт у 2024 р. об’єктів розподіленої генерації, у горизонті 2025-30 років залишається потреба 2 742,7 МВт (2,7 ГВт), разом з тим електричні мережі зможуть прийняти лише 2 323,4 МВт встановленої потужності електроустановок. Тому, враховуючи динамічне підвищення тарифу на електричну енергію, прогнозується зростання об’єктів розподіленої генерації для покриття власних потреб та мінімізації ризиків введення обмежень електропостачання (як аварійних, так і планових через дефіцит електричної енергії).📍 Детальніше за посиланням: https://enerhodzherela.com.ua/analityka/Za_pershe_pivrichchya_2025_roku_enerhosystema_dodala_1_HVt_rozpodilenoyi_heneratsiyi
Як аміак використовується в синтезі ВР: * Виробництво азотної кислоти: * Це, мабуть, найважливіша ланка між аміаком та вибуховими речовинами. Аміак є основною сировиною для виробництва азотної кислоти за процесом Оствальда. * Азотна кислота, своєю чергою, використовується для нітрування органічних сполук (тобто введення нітрогруп у молекулу). Це є ключовим етапом у синтезі: * Тротилу (TNT): Толуол нітрується азотною кислотою. * Нітрогліцерину: Гліцерин нітрується сумішшю азотної та сірчаної кислот. * Нітроцелюлози: Целюлоза нітрується азотною кислотою. * Гексогену (RDX) та Октогену (HMX): Ці циклічні нітраміни синтезуються з гексаміну (який, своєю чергою, отримують з аміаку та формальдегіду) та азотної кислоти. * Виробництво аміачної селітри: * Аміак реагує з азотною кислотою, утворюючи аміачну селітру. * Як ми вже обговорювали, аміачна селітра є основним компонентом АНФО (аміачно-селітряних вибухових речовин) та емульсійних/водогелевих ВР. Це найбільш широко використовувані промислові вибухові речовини у світі. * Виробництво інших азотовмісних сполук: * Аміак може бути використаний для отримання інших проміжних сполук, які потім йдуть на синтез ВР.
⚡️ Попри спеку та обстріли, дефіцит в енергосистемі відсутнійЕнергосистема покриває всі потреби споживачів, дефіцит електроенергії відсутній, але російські обстріли енергетичної інфраструктури залишаються потенційним фактором дестабілізації. Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник.💬 «Основна загроза енергопостачанню — нові масовані атаки з боку рф. Але завдяки оперативному ремонту пошкоджень та сформованим запасам обладнання нам вдається уникати відключень», — розповів Микола Колісник.Заступник Міністра енергетики закликав споживачів ощадливо користуватися електроприладами, особливо в години пікового навантаження. Водночас він запевнив, що обмежень у постачанні електроенергії наразі не передбачається. Він пояснив, що хоча у спеку споживання зростає, зокрема через використання кондиціонерів, втім енергосистема залишається збалансованою, адже Міністерством енергетики враховано всі фактори, які впливають на споживання, у тому числі температурні.Микола Колісник також розповів, що Міністерство вживає комплекс заходів, спрямованих на підготовку паливно-енергетичного сектору до опалювального сезону. Зокрема, посилюється фізичний захист енергооб’єктів, збільшуються резерви обладнання з метою пришвидшення ремонтів. Крім того, Міненерго шукає додаткові можливості залучення коштів до Фонду підтримки енергетики України — як для закупівлі природного газу, так і для придбання обладнання для підприємств енергетичної сфери.💬 «Ми активно накопичуємо природний газ у сховищах, темпи закачування вищі, ніж минулого року. Також за рахунок міждержавних з’єднань практично з усіма країнами-сусідами ми диверсифікуємо постачання та можемо імпортувати енергоресурси протягом опалювального сезону», — підкреслив Микола Колісник.
🛢️ Ринок СПГ стає ринком покупцяСвітовий ринок зрідженого природного газу (СПГ) входить у фазу глобальних змін — після років дефіциту та волатильності ініціативу перехоплюють покупці. До 2030 року експортні потужності СПГ зростуть більш ніж на 40 % завдяки масштабним проєктам у Канаді, США, Катарі та Африці 🌍. Серед ключових гравців — LNG Canada (Shell), Golden Pass (ExxonMobil + QatarEnergy), а також гігантські плани Катару, який збирається збільшити експорт на 85 %. США планують подвоїти обсяги експорту. Ринок стає надлишковим, а ціни — гнучкішими 📉.🇺🇦 Для України це стратегічне вікно можливостей. Країна ще довго імпортуватиме до 4–5 млрд м³ газу щорічно. Щоб забезпечити енергетичну безпеку, необхідно створити прямий доступ до СПГ без посередників. Найбільш привабливий варіант — імпорт через польські термінали. Польща невдовзі почне оцінку попиту на новий термінал у Гданську та нові транзитні потужності до України. Вкрай важливо, щоб Україна (зокрема Нафтогаз) взяла участь у цих процедурах, довгостроково забронювала щонайменше 2 млрд м³ потужностей щорічно та уклала прямі контракти з виробниками СПГ, зокрема в Катарі 🇶🇦, США 🇺🇸 та ін.
🌊 Світова хвиля СПГ змиває потребу в російському газіГлобальні потужності з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) зростуть на рекордні 300 млрд м³/рік до 2030 року — це понад половина всього поточного обсягу світової торгівлі СПГ і майже 90% річного газового попиту ЄС.🔥 У 2025 році понад 50 млрд м³/рік нових потужностей вже отримали остаточне інвестиційне рішення (FID) або перейшли до будівництва:• CP2• Louisiana LNG• Corpus Christi (лінії 8 і 9)А проєкт Mozambique LNG може стартувати вже у 2029 році.🇪🇺 Європа готується повністю відмовитися від російського газу після 2027 року — і нова хвиля СПГ цілком здатна закрити цю потребу.📉 Висновок: російський газ більше не є ані необхідністю, ані фактором енергетичної безпеки Європи. Глобальна енергетична карта стрімко змінюється — і ця хвиля СПГ стане історичною.Україні потрібно більш активно самостійно виходити на ринок СПГ та будувати прямі відносини з постачальниками газу.Потрібно бути реалістами і розуміти, що 5-10 років Україна буде продовжувати імпортувати газ (3-4 млрд м3 щорічно). І в цьому нічого страшного немає. Багато успішних країн є імпортерами газу. Наприклад, Польща імпортує до 80% газу. Тому потрібно переходити від хаотичних закупівель газу на спотовому ринку на користь довгострокових контрактів з виробниками.