Правоохоронний комітет Ради допоміг Татарову лишити прокуратуру лай#ом, яке плодить безкінечну чергу псевдоінвалідів та корупціонерів.І заодно “Слуги” віддали старий боржок Татарова перед головою конкурсної комісії на керівника САП (антикорупційна прокуратура). Боржок “Слуги” віддали жирною посадою. Памʼятаєте Катерину Коваль (див.фото), яка за вказівкою ОП перетворили той конкурс в клятий цирк – майже рік блокуючи призначення переможця (Клименка)? Ганьба дійшла межі, що Єврокомісія визначила закінчення цього конкурсу як одну з вимог для вступ України в ЄС. Так от днями правоохоронний комітет Ради призначив Коваль членкинею Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).Це орган, без рішення якого неможливо звільняти зашкварених прокурорів, наприклад, за оформлення фейкової інвалідності або після підозри в хабарі. З ким на гроші посперечатися, що ані хмельницьких, ані інших прокурорів–псевдоінвалідів не звільнять? Дякувати за це треба буде депутатам Зеленського, що віддали борг Таторова, який руками Коваль зривав конкурс на керівника САП.
Законопроект про легалізацію вкраденої землі #12089 – НЕ можна приймати. Легалізація кожного вкраденого шмату землі відбуватиметься в публічній привʼязці до депутатів, які за нього проголосують. Нижче кілька аргументів, перелік яких з кричущими прикладами значно ширший. 1) Часто в незаконний спосіб у приватну власність через схеми переходили активи, які взагалі за законом не можуть бути приватними: прибережна смуга, що перекриває доступ людям до водойм, територія лісу, є випадки і спроби привласнення акваторії. Фактично цей закон каже, що якщо пройшло 10 років, то це все законно. Навіщо тоді все законодавство земельне, лісовий та водний кодекси, якщо ми просто узаконюємо схему виведення цих речей в приватну власність?! Більше того, набувач таких активів (навіть якщо він третій перекупщик) точно розуміє, що ну не могла прибережна смуга стати приватною власністю законно. Наскільки цей набувач добросовісний - відповідь очевидна. 2) Схеми виведення землі найчастіше саме так організовуються, щоб земля пройшла кілька власників і опинилася в кінцевого набувача, який вже типу добросовісний. Ті ж схеми з оформленням землі на АТОшників з подальшим продажем - яскраве тому свідчення. Останній приклад - справа Сольського.3) Якщо прокурори зловживають повноваженнями і вимагають хабарі за щось від добросовісних набувачів, то хіба виходом є узаконення схеми? Це як лікування не тої проблеми трохи. Врешті якщо прокурори хоче хабар, то чому добросовісний набувач не викриває такого прокурора?5) справа Мазепи кримінальна - це окрема історія. ДБР і прокуратура не показали досі доказів причетності Мазепи саме до схем заводіння землею. Може вони і будуть в суді. Якщо таких доказів немає - то єдиний вихід це виправдання. За будь-які порушення правоохоронці мають нести покарання і для цього має існувати наприклад справедлива система притягнення до відповідальності прокурорів. Натомість сьогодні правоохоронний комітет та Уповноважений з прав людини запихають в КДКП прокурорське зашкварену Коваль, яка опозорила нашу країну перед усіма міжнародними партнерами.
Донька та племінник “слуги” з оборонного комітету Ради (Касая) – під час повномасштабної війни придбали елітну нерухомість у Дубаї на 37 млн грн – «Схеми». Нерухомість Касаї придбали у 2022-2023 роках, у той період, коли родина нардепа потрапила у скандал із поставками з Туреччини курток для Міноборони Резнікова невідповідної якості та за завищеними цінами. Памʼятаю, як багато людей тоді парило нам з Ткачем і Ніколовим, а також нардепам Радіній і Железняку, що з тими куртами від Касая все прекрасно… Поліна Касай, на той момент 22-річна донька нардепа «Слуги народу», купила двокімнатну квартиру у елітному житловому комплексі Dubai Gate 2 за 310 тис. доларів.Того ж місяця 25-річний племінник депутата, Олександр Касай, придбав апартаменти у іншому елітному житловому комплексі – Studio One – за 202,5 тис. доларів32-поверховий хмарочос розташований у престижному районі Dubai Marina. Його мешканці мають доступ до басейну, фітнес-центру з тренажерами, паровою лазнею та сауною.Наступну квартиру – в елітному комплексі Palm Views West вартістю майже у 330 тис. доларів – Олександр Касай придбав у серпні 2022 року. У лютому 2023 року племінник нардепа придбав ще один об’єкт нерухомості у Дубаї за майже 240 тис. дол.Уся ця нерухомість вартувала Олександру Касаю 770 тис. доларів, а його двоюрідній сестрі Поліні – у 310 тис. доларів.Зараз доньці нардепа від “слуг” 25 років, працює – копірайтеркою. У 2019 році вона заробляла від 150 до 900 грн за проєкт.Племінник нардепа Касая до 2023 року – гандболіст.Геннадій Касай і далі є нардепом від “Слуг” та діючим членом оборонного комітетут Ради. В тому числі від Касая залежать наша обороноздатність та виживання у війні. Зважаючи, що нерухомість ці тварини скуповують в Дубаї, в перемогу вони вірять не дуже. До речі, саме по уродських куртках від Касая Резніков пропонував Михайлу Ткачу і Анастасії Радіній парі: мовляв, якщо куртки нормальні, то Ткач має піти з УП, а Радіна з ВРУ. В підсумку всі разом змусили Резнікова піти нах - так буде з усіма, хто крастиме в армії. Сподіваюся, що Резніков ще й сяде. Принагідно нагадую, що фракція “Слуг” стоячи “бурнимі і неутєхающємі авациямі” проводжала у відставку Резнікова. Припускаю, що найгучніше аплодував “Слуга” Геннадій Касай.
Про вплив ФСБшно-портновської групи на Офіс президента.Отже, вчора, “Схеми” написали, що Татаров щонайменше 9 разів літав у Москву після 2014 р. У тому числі – наступного дня після перемоги Зеленського на виборах. У вересні Михайло Ткач зафіксував одного з головних чортів Портнова – Писаренка – на авто з ТРЬОМА наборами номерів прикриття, які видають або ТОП-посадовцями, або силовикам для спецоперацій. Такі номерні знаки можливо отримати тільки від силовиків (або за вказівкою ОП). Паралельно київські суди штампують рішення в інтересах Портнова. Наприклад, проти медіа та громадських організацій (NV, УП, ЦПК, Чесно і т.д.). Рішення, які на голову не налазять (і які ми, які і попереднє, скасуємо у ВС).Той самий Портнов, якому (разом з сином призовного віку) татарівські силовики дали втекти з України вже під час повномасштабного вторгнення (у червні 2022 р.). Якщо щось крякає, як качка, ходить як качка, і плаває, як качка, – то це, трясця, качка. Суперефективна ФБШшно-портновська качка прямо в Офісі президента.
Одіозний суддя Сергій Вовк з Печерського суду задовольнив позов Углави до ЦПК. Вимагає у мене спростувати інформацію про “витоки” інформації. Про це ми у ЦПК вимушені дізнатися зі ЗМІ — нам копії рішення досі не надходило. Ба більше — справу Вовк розглядав без жодного засідання (у письмовому провадженні). Окільки, на думку судді, ця справа є “малозначною”. ЦПК буде подавати апеляцію у цій справі. Звісно, на інше рішення від судді Вовка ми і не очікували. Хоча б тому що:🔹 саме Вовк зобов'язав генпрокурорку Венедіктову передати справу Татарова з НАБУ в контрольоване ДБР;🔹 саме суддя Вовк ухвалював рішення в інтересах Портнова. Зокрема у кейсі, де ЗМІ та ми у ЦПК назвали його “проросійським діячем”;🔹 він же — ухвалив рішення закрити справу про частину записів з кабінету голови ОАСКу Павла Вовка;🔹 він же — зняв арешт з усього майна холдингу росіянина Ігоря Наумця «Юнігран». Через що бюджет недоотримав майна та активів на понад 1 млрд грн.І це далеко не всі кейси, через які Вовк ставав фігурантом численних журналістських розслідувань. А 6 листопада палата ВРП розглядатиме скаргу щодо Сергія Вовка. P.S.: У позові Углава скаржився на відео на YouTube-каналі ЦПК. А це – зайвий гарний привід на нього підписатися.
Україна ризикує не отримати 4 млрд євро від ЄС через затягування влади із законопроєктом про угоди зі слідством. Цей законопроєкт Рада мала проголосувати ще в третьому кварталі (до кінця вересня). Але спочатку в нього спробували запхати можливість ТОП-корупціонерам відкупитися. Потім, коли нарешті з'явилася цілком прийнятна і погоджена усіма версія, парламент з подачі окремих фракцій відмовився приймати законопроєкт в цілому. З великою вірогідністю зробили це для того, щоб знову спробувати знищити інструмент взагалі або запхати в нього чергові дірки. Шановні депутати, не треба так, будь ласка. Послухайте наше МЗС 👇🏻 “Для отримання фінансування цього року українській стороні необхідно терміново схвалити відповідний законопроєкт у другому читанні та вжити всіх необхідних заходів для того, щоб він набрав чинності до кінця жовтня 2024 року.” Наголошу, що законопроєкт має бути прийнятий в редакції, яку раніше було погоджено з партнерами у ЄС та САП/НАБУ. І зробити це треба вже наступного тижня.
В кризі з МСЕК і прокурорами Зеленський, як на мене, діяв ефективно (як мінімум, в комунікаціях). Хоча Ніколов вважає інакше.Отже, перед президентом стояло два важливі завдання:1) Погасити гостру кризу, негайно (!) задовольнивши запит суспільства на справедливість. 2) Зафіксувати рамку ефективних (і бажано швидких) змін в цій сфері. З пунктом №1 Зеленський справився на відмінно. Генпрокурора – у відставку. Тисячі скасованих “інвалідностей”. 64 підозри посадовцям МСЕК від СБУ. Меседж про ліквідацію МСЕК до кінця року.Все це - якісна і вчасна комунікація, яка мала заспокійливий вплив на суспільство. Припускаю, що потім частина справ розвалиться. МСЕК президент взагалі-то не ліквідовує (лише зобовʼязує внести в Раду відповідний законопроект). А наступник Костіна може нас шокувати. Але все це зʼясується потім.Тут же і зараз запит на справедливість задоволено. В умовах війни – зробити це було критично важливим завданням. З пунктом №2 – про системні зміни – важче. З цим у команди президента, на жаль, значно гірше, ніж з комунікаціями. І я дуже щирий в своєму “на жаль”. Тепер по-суті п.2. У вечірньому звернені Зеленський бере на себе важливе зобовʼязання:“Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності. Урядовцям – у Мінцифри, у цифровій команді Міністерства оборони – є кому забезпечити відповідні зміни.” Саме цифровізація є ключовим інструментом подолання корупції в МСЕК. І якраз згадані президентом команди спроможні її провести.Зобовʼязання про цифровізацію відображено й у рішенні РНБО: МОЗ і Мінцифри мають у двотижневий термін подати в КМУ план цих змін (див. пункт “г”). Загалом в Указі багато хороших і правильних пунктів. Наприклад, в одному з перших – Зеленський вимагає покарати посадовців, які провалили минулорічне рішення РНБО щодо корупції у ВЛК. Без покарання відповідальних за провал рішення минулорічного, рішення свіже так само зільють в унітаз. Щиро сподіваюся, що цього разу Зеленський буде успішніший. За місяць ми в ЦПК офіційно запитаємо в ОП про стан виконання цього Указу.P.S. При цьому цапом відбувайлом зробили Костіна, в той час як «правоохоронний менеджер» Зеленського - Татаров - керує усім й далі.
Багатьох обурила інформація Юрій Бутусов про пів сотні хмельницьких прокурорів, які оформили інвалідність. І "дивом" не помічали у себе під носом бурхливої діяльності керівниці МСЕК Крупи. Є підстави вважати, що Хмельницька область така не одна. Денис Селін з Громадського Контролю пішов далі і виявив, що 14 (!) чинних керівників обласних прокуратур отримують пенсії. На фото - лише деякі з них. Ми копнули ще глибше і проаналізували заступників керівників обласних прокуратур. В підсумку знайшли ще 25 прокурорів, які отримують пенсії. Зокрема, у Харківській та Сумській областях вся прокурорська верхівка отримує пенсії. Так як середній вік цих діячів складає 45 років, то скоріш за все це виплати саме за (фейкову?) інвалідність, а не вислугу років. Лише ці чотири десятки керівників прокуратур за минулий рік отримали понад 11 млн грн пенсій. А уявіть скільки таких колишніх?Чомусь здається, що всі вони отримали ці гроші без жодної затримки. Порівняйте це з тим, як військові з пораненнями місяцями не можуть отримати свої виплати. Часто - значно менші за прокурорські пенсії. І це тільки верхівка айсбергу. Бо є ціла купа керівників різноманітних департаментів та відділів. А ще є судді, поліція, ДБР, серед яких теж поширене це явище. Тому недивно, що керівники МСЕКів стали доларовими мільйонерами. Бо багато з тих, хто мав би контролювати їхню діяльність, самі скористались послугами МСЕК. До речі, у нашому свіжому відео підняли цю тему і запропонували механізм, як можна звузити поле для корупції у цій сфері. Але, схоже, нагорі вигідно залишити все, як є.
За заявою ЦПК антикорупційні органи повідомили депутатці від Слуги Народу підозру у незаконному збагаченніНАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні народному депутату від Слуги Народу Ірині Кормишкіній (на фото). За даними САП, у 2021-2022 роках Кормишкіна, яка тоді мала прізвище Аллахвердієва, набула у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них згодом через юридичну особу купила будинок поблизу Одеси, в якому наразі проживає. «Її офіційний дохід за цей період та заощадження становили не більше 2,7 млн грн, які підозрювана використала на інші цілі», - повідомили у НАБУ. Таким чином, йдеться про ймовірне незаконне збагачення на суму понад 20 млн грн.Санкція інкримінованої нардепці статті передбачає від 5 до 10 років ув'язнення.Два роки тому ЦПК звернувся із заявою до генпрокурора Андрія Костіна і повідомив, що Аллахвердієва отримала в подарунок майже 20 млн грн та швейцарський годинник за 310 тисяч грн, інкрустований 11 білими діамантами.Дарувальником був її батько, але з відкритих даних випливало, що його офіційні доходи не довзоляли робити такі подарунки.Втім, генпрокурор тоді відмовився розпочати провадження щодо депутатки від Слуги Народу. Ми оскаржили це рішення до ВАКС, який визнав незаконною відмову Костіна відкрити справу стосовно Кормишкіної і зобов'язав генпрокурора внести відомості до реєстру.Після відкриття провадження справу передали в НАБУ та САП для проведення розслідування і перевірки фактів, викладених у нашій заяві. І ось маємо результат.Ця справа також демонструє, що генпрокурор не повинен мати виключного право на відкриття справ щодо нардепів. Натомість повноваження на реєстрацію проваджень щодо нардепів в корупційних злочинах мають також бути у керівника САП.Якщо вам подобаються такі новини, ви можете підтримати нас на Патреоні. Підписатись
“Я, б#ядь, говорю! Ти за#б@л мєня! … Ти думаєш, я не умєю ламать..!? … б#ять, боєвой наказ, на#уй!”, – це ЦИВІЛЬНИЙ радник комадувача Сухопутних військ – Олександр Дмитрієв (Тихоход) – роздає накази бойовим офіцерам. Обовʼязково подивіться це відео. І хоч зараз Дмитрієв на іншій – так само цивільній – посаді, але радником він був не лише у Павлюка (командувача Сухопутки). І, власне, не лише від імені Павлюка він зараз роздає “баєвиє, на#уй, накази”. І проблема там далеко не лише у незаконних наказах і манері спілкування (хоча і цього достатньо). Наприклад, іменем тих же ТОП-генералів Дмитрієв:1) добивається заборони використання кращої ДЕРЖАВНОЇ ІТ-системи VEZHA 2) зобовʼязує воювати на гіршій – але ПРИВАТНІЙ – системі “Очі”, вкачуючи в останню ресурс не лише наш, а й міжнародних партнерів. А якщо військові відмовляються, то їх цей радник і ко пробують “ламать чєрєз колєна, на#уй”. І подекуди їм виходить. У мене пропозиція до ТОП-генералів, іменами яких Олександр Дмитрієв (Тихоход) робить все те пекло. Давайте зробимо так 👇🏻Ми в ЦПК не розкажемо деталі (і не покажемо документи) усього, що начудив Дмитрієв (а начудив він багато). Натомість ви змусите його вибачитися перед бійцями Асгарду, звільните з цивільної посади, а його “Очі” випиляєте з бойових розпоряджень (принаймні, як єдину дозволену для використання систему). Ну і, звичайно, забороните Дмитрієву (Тихоходу) вхід на військові та цивільні обʼєкти Сил Оборони, в першу чергу в Генштаб та Міноборони. А ми попросимо народних депутатів це перевірити. Ані військовому керівництву, ані країні не потрібен цей скандал. От правда, зараз геть не до цього.