СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Через складну ситуацію в енергосистемі – в кількох регіонах України вимушено запроваджені погодинні відключення🔹Негода повністю або частково знеструмила 54 населені пункти 🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок російських ударів по енергооб’єктах – на ранок є знеструмлені споживачі у кількох регіонах. Зокрема – у Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити стабільне енергопостачання для всіх споживачів. Аварійно-відновлювальні роботи тривають в усіх регіонах, де є пошкоджені мережі.Через складну ситуацію в енергосистемі, зумовлену наслідками попередніх російських обстрілів – у кількох регіонах України наразі вимушено запроваджені графіки погодинних відключень обсягом від 1 до 2,5 черги. Обмеження будуть скасовані, як тільки ситуація стабілізується.Також вимушено продовжений час застосування графіків обмеження потужності для промислових споживачів. ГОП в окремих регіонах будуть діяти з 07:00 до 19:00.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії тримається на високому рівні. Сьогодні, 27 жовтня, станом на 6:00, воно було таким же, як в цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 24 жовтня. Вчора, 26 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,6% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 19 жовтня. Враховуючи наслідки російських обстрілів та погодні умови, сьогодні зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Якщо зараз у вас є світло, будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (гроза, сильний вітер) – на ранок були знеструмлені 54 населені пункти на Дніпропетровщині. Аварійно-відновлювальні роботи у регіоні тривають. Заживити усіх знеструмлених споживачів фахівці обленерго планують до кінця поточної доби.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Пан Анатолій працює в енергетиці вже понад 25 років. Десять із них — він очолює одну з високовольтних підстанцій «Укренерго», що неодноразово ставала мішенню для ворога. Повітряні тривоги тут лунають щодня. Буває, що персонал може потрапити на територію лише на 10-15 хвилин упродовж всієї доби. Особливо важкими — видались останні кілька місяців. «Якщо порівнювати робочі будні енергетиків у мирний час і під час війни — це колосальна різниця. Раніше життя й роботу можна було спланувати. Сьогодні ж, коли енергетична інфраструктура постійно зазнає ворожих атак, часу просто не вистачає. Це постійний біг по колу: обстріляли — відновлюємо, знову обстріляли — ще не завершили попереднє, а вже мусимо усувати нові пошкодження...», — розповідає пан Анатолій. Нещодавно, під час 24-годинної тривоги і масованої дронової атаки, чергова зміна так і не змогла потрапити на територію підстанції. Наступного ранку працівники підстанції побачили, що дах головного щита керування — пошкоджений. При огляді виявили практично цілий «Шахед», що не вибухнув, а лежав просто над головами у диспетчерів. За словами пана Анатолія, останні дронові атаки стали справжнім «армагеддоном». Згоріло і постраждало багато дорогого й дефіцитного обладнання — трансформатори, релейна зала, компресорна. Внаслідок руйнувань — працювати стало не тільки технічно, а й фізично складно: «Уцілілі приміщення — без вікон і дверей, повсюди запах горілого, холод, вітер, дощ. Ми обладнали підсобні кімнати, перенесли те, що вціліло. І попри всі труднощі — працюєм із ще більшою самовіддачею», — розповідає наш колега. «Головне для мене — це безпека персоналу. Життя кожного з колег — найцінніше. Я завжди контролюю, щоб усі покинули територію під час тривог і раптових обстрілів. Обдзвонюю, попереджаю особисто кожного — це мій обов’язок як керівника», — наголошує пан Анатолій. І додає: «Ніхто, окрім нас, цю роботу не зробить. Усвідомлення важливості нашої праці — найкращий стимул, щоб вистояти. Ми тримаємось і будемо відновлювати нашу підстанцію день у день, як би важко не було». Дякуємо Вам, пане Анатолію. І кожному із Ваших колег. Ви для нас і є той взірець справжньої Незламності, що виявилась міцнішою за бетон і метал. А відбудова зруйнованого — це лише справа часу, коли до роботи беруться люди, що настільки віддані своїй справі.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії тримається на високому рівні🔹У дванадцяти регіонах вимушено застосовуються заходи обмеження споживання🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно до 23:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок чергових російських ударів по енергооб’єктах на ранок є знеструмлені споживачі у кількох регіонах. Зокрема – у Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Також складною залишається ситуація на Чернігівщині. Аварійно-відновлювальні роботи тривають в усіх регіонах, де є пошкоджені мережі. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити стабільне енергопостачання для всіх споживачів. Через наслідки попередніх російських обстрілів, зокрема – масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему 22 жовтня – сьогодні з 07:00 до 23:00 у дванадцяти регіонах застосовуються графіки погодинних відключень обсягом від 1,5 до 2,5 черг одночасно. Також у цей же період на всій території України діють графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії тримається на високому рівні. Сьогодні, 24 жовтня, станом на 6:00, воно було таким, як в цей же час попереднього дня – у четвер. Вчора, 23 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,6% вищим, ніж максимум попередньої доби – у середу, 22 жовтня. Причина – менший обсяг застосування заходів обмеження споживання у більшості регіонів України. Зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Якщо зараз у вас є електроенергія – будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами до 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії залишається високим🔹Через складну ситуацію в енергосистемі – у частині областей застосовуються графіки погодинних відключень🔹Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 23:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує завдавати ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури України. Внаслідок чергових ударів – на ранок є знеструмлені споживачі на Харківщині та Чернігівщині. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити роботу пошкодженого обладнання. Аварійно-відновлювальні роботи починаються одразу, як це дозволяє безпекова ситуація. Через наслідки попередніх російських обстрілів, зокрема – масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему 22 жовтня – сьогодні з 07:00 до 23:00 у дванадцяти регіонах застосовуються графіки погодинних відключень обсягом до трьох черг одночасно. Також у цей же час у тих же областях діють графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається високим. Сьогодні, 23 жовтня, станом на 6:00, воно було на тому ж рівні, що і в цей же час попереднього дня – у середу. Вчора, 22 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 7,1% нижчим, ніж максимум попередньої доби – у вівторок, 21 жовтня. Причина – вимушене застосування графіків погодинних відключень у більшості регіонів України. Необхідність в ощадливому споживанні електроенергії наразі зберігається. Якщо зараз у вас є електроенергія – будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами до 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії залишається високим🔹Внаслідок російських обстрілів – знеструмлена значна кількість споживачів на Чернігівщині🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез дронову атаку на енергетичну інфраструктуру – на ранок є масштабні знеструмлення споживачів на Чернігівщині. Без електропостачання залишилась значна частина регіону, включно з обласним центром. Виконанню аварійно-відновлювальних робіт заважає повітряна тривога через перебування в небі чергових російських ударних БПЛА. Як тільки дозволять безпекові умови – перезаживлення споживачів розпочнеться невідкладно.Через наслідки попередніх російських обстрілів – сьогодні в усіх регіонах України з 16:00 до 20:00 будуть діяти графіки обмеження потужності для промислових споживачів.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається високим. Сьогодні, 21 жовтня, станом на 9:30, воно було на 1,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у понеділок. Причина таких змін – встановлення сонячної погоди у західних та частині південних областей України. Це зумовлює високу ефективність побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 20 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,5% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 17 жовтня. Причина змін – традиційне зростання рівня енергоспоживання на початку робочого тижня, а також похолодання на всій території України. Упродовж доби сьогодні зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами та не вмикайте кілька таких приладів одночасно до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
«Ми працювали фактично на лінії фронту. Без світла, без прожекторів — тільки невеликі ліхтарики, темрява і звук дронів десь над головою. Але відступати не можна — треба було повернути світло людям». Так про зовсім нещодавні події в одному з прикордонних із росією регіонів розповідає Анатолій — начальник відділу експлуатації ліній електропередачі одного з територіальних управлінь НЕК «Укренерго». Попри постійні обстріли і ризик для життя, наші фахівці виконали надскладне завдання — відновили критично важливу лінію, що розташована всього за кілька кілометрів від позицій ворога. Робота була складною і дуже небезпечною. «Ми виїхали на місце пошкодження о першій ночі, подолали 80 км важкою дорогою. Після інструктажу — почали роботу о 5-й ранку. Довелося вимикнути світло — навіть фари авто — щоб уникнути виявлення нас ворогом. Працювали з періодичним використанням лише налобних ліхтариків. Військовослужбовці виставили вогневі точки для нашого захисту, моніторили небо квадрокоптерами. Часу на хвилювання не було, головне — швидко все зробити і виїхати з небезпечної зони. Втім, після заміни ізоляції в одному прогоні опор — через два дні довелося повернутись для відновлення проводу в сусідньому. Це був справжній емоційний квест. Але головне — ми виконали завдання і лінію повернули в експлуатацію», — розповідає Сергій, начальник лінійної дільниці. Особливо складним було завдання із заміни ізоляції на висоті понад 35 метрів. Для цього використали автовишку. Бригада діяла злагоджено та професійно. Попри небезпеку висотних робіт у темряві, додаткову вагу касок і бронежилетів, величезний ризик опинитись на прицілі у ворога — за годину пошкоджена підвіска на опорі була відновлена. «Було важко і морально, і фізично. Але ми знали, заради чого працюємо. Коли розумієш, що від тебе залежить світло в домівках людей — страх зникає. Ми їхали з бойовим настроєм: зробимо, впораємось, відновимо! Великою підтримкою для нас були наші військовослужбовці. Під їхнім супроводом почуваєшся впевненіше і спокійніше. У них — зброя і захист, у нас — сила і рішучість повернути світло!», — ділиться спогадами про події Олександр, електромонтер з ремонту повітряних ліній. Дякуємо, колеги! Заради світла у наших оселях – ви без довгих роздумів поїхали у небезпечну пітьму. Величезна повага до усіх членів бригади, яка виконала складну роботу. І звісно – подяка нашим захисникам і захисницям. Незламність не згасає!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії тримається на високому рівні🔹Через ворожі обстріли – є знеструмлені споживачі в кількох областях🔹Будь ласка, не вмикайте сьогодні кілька потужних електроприладів одночасно НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог вкотре завдав дронових ударів по енергооб’єктах у кількох регіонах. Внаслідок цього на ранок є знеструмлені споживачі у кількох областях. Аварійно-відновлювальні роботи вже розпочалися. Через складну ситуацію в енергосистемі – у м. Київ, Київській, Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській та частині Хмельницької і Черкаської областей наразі запроваджені аварійні відключення. Причина запровадження обмежень – наслідки попередніх російських ударів по енергетичній інфраструктурі.На Чернігівщині, за командою обленерго, запроваджені погодинні відключення електроенергії обсягом трьох черг. Це – наслідок систематичних атак ворога на енергетичну інфраструктуру регіону упродовж кількох попередніх тижнів. Аварійно-відновлювальні роботи в регіоні тривають. Також з 16:00 і до кінця доби в усіх регіонах України – ймовірне запровадження графіків обмеження потужності для промислових споживачів обсягом двох черг.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається стабільно високим. Сьогодні, 16 жовтня, станом на 7:30, воно було на тому ж рівні, що й у цей же час попереднього дня – у середу. Причина – утримання хмарної та холодної погоди у більшості регіонів України. Вчора, 15 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був таким же, як і максимум попереднього дня – у вівторок, 14 жовтня.Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається протягом всієї доби. Будь ласка, не вмикайте сьогодні кілька потужних електроприладів одночасно.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔹Через ворожі обстріли – є знеструмлені споживачі в кількох областях🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог вкотре завдав дронових ударів по енергооб’єктах у кількох регіонах. Внаслідок цього на ранок є знеструмлені споживачі у кількох областях, зокрема – на Дніпропетровщині. Аварійно-відновлювальні роботи в усіх постраждалих регіонах вже розпочались. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання. Через складну ситуацію в енергосистемі внаслідок попередніх російських ударів – вранці у Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, а також частково у Кіровоградській і Черкаській областях застосовувались аварійні відключення. На зараз – ці обмеження не застосовуються у жодному регіоні.На Чернігівщині, за командою місцевого обленерго, наразі застосовуються три черги погодинних відключень. Це – наслідок систематичних атак ворога на енергетичну інфраструктуру регіону упродовж кількох попередніх тижнів. Аварійно-відновлювальні роботи в регіоні тривають. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 15 жовтня, станом на 7:30, воно було на 4% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у вівторок. Причина таких змін – подальше похолодання на всій території України та використання споживачами електрообігрівачів перед початком опалювального сезону. Вчора, 14 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,2% вищим, ніж максимум попереднього дня – у понеділок, 13 жовтня. Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у період з 16:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії залишається високим🔹Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 22:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається високим. Сьогодні, 14 жовтня, станом на 8:30, воно було на тому ж рівні, що й у цей же час попереднього дня – в понеділок. Утримання хмарної погоди у більшості регіонів України зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій. А зниження температури повітря на всій території нашої держави обумовлює додаткове навантаження на енергосистему через використання електрообігрівачів перед початком опалювального сезону. Вчора, 13 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,1% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня, коли не застосовувались заходи обмеження – у четвер, 9 жовтня. Причина таких змін – похолодання на всій території України. Через наслідки попередніх російських ударів по енергооб’єктах регіону – на ранок «Чернігівобленерго» застосовує графіки погодинних відключень обсягом трьох черг. В інших областях заходи обмеження наразі не застосовуються. Необхідність в ощадливому енергоспоживанні поточної доби зберігається. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у період з 16:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії зросло🔹У кількох областях вимушено застосовані аварійні відключення електроенергії🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно до кінця поточної добиСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 13 жовтня, станом на 8:30, воно було на 9,5% вищим, ніж попереднього робочого дня, в який не застосовувались обмеження – у четвер, 9 жовтня. Причина таких змін – зниження температури повітря, а також утримання хмарної погоди майже на всій території України. Низька ефективність побутових сонячних електростанцій, а також використання електрообігрівачів перед початком опалювального сезону – зумовлюють додаткове навантаження на енергосистему. Вчора, 12 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,4% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 5 жовтня. Через зумовлену попередніми російськими обстрілами складну ситуацію в ОЕС України – вранці були вимушено застосовані аварійні відключення електроенергії у Харківській, Сумській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій (для промислових споживачів) та Кіровоградській (частково) областях. Також у Чернігівській області місцевим обленерго застосовано погодинні відключення обсягом двох черг.Враховуючи наслідки обстрілів та погодні умови, сьогодні зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Якщо у вас є світло, будь ласка, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно упродовж всієї поточної доби.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin