Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ДУХОВНА МАТЕРІЯ
Added 06 Dec 2025

ДУХОВНА МАТЕРІЯ

@SpMatter
Number of subscribers: 453
Photos: 1,340
Videos: 683
Links: 774
Description:
Канал про духовний синтез і дгарму

👥 Number of subscribers

453
Average/Day:: 0
Average/Week:: 0
Average/Month:: +4

👁️ Average views per message

204
Average/Day:: 203
Average/Week:: 236
ERR: 45.03%

📊 Messages per Day

1.3
Last day: 0
Week average: 1
Average per day: 1.3

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 263 26-03-07 18:35
ЩЕ ОДНА БОЛЮЧА ВТРАТА ВОЇНА-ВАЙШНАВА ІЗ ЗАПОРІЖЖЯ Расананда Тіртха Свамі повідомив нам про загибель ще одного вайшнава з українського Шрі Чайтанья Сарасват Матху - Дмитра Ковальова (Діпту Крішни даса) із Запоріжжя.Діпту Крішна (Дхармарадж) прабгу народився 19 квітня 1971 року і залишив тіло 9 грудня 2023 року.З дитинства він глибоко цікавився релігією. Уже з 15 років був прихожанином Запорізької католицької церкви і привів до Бога свою матір. Він знав напам'ять майже всю Біблію, був улюбленцем єпископа, але серцем обрав саме гаудія-вайшнавізм.У 2008 році Діпту Крішна дас отримав посвяту у Шріли Бгараті Махараджа, а у 2018 році - другу посвяту у Шріли Мадхусудана Махараджа.За свідченням тих, хто його знав, він був дуже чутливою, небайдужою людиною, болісно сприймав несправедливість і завжди заступався за молодших і слабших. Мав прекрасний голос і з радістю виконував бгаджани.У 2022 році він не зміг залишитися осторонь війни і добровольцем вступив до 93-ї бригади, де в 1-му мотопіхотному батальйоні пройшов навчання на бойового медика. Ніс службу під Дебальцевим і, як згадують побратими, був медиком від Бога.В умовах безперервного бою він допомагав бійцям ставати на ноги, робив масажі, рятував життя. Просто в траншеї зміг зробити трахеостомію пораненому воїну, зупинити кровотечу і цим урятував його.Там же він тяжко застудився і був направлений до шпиталю, де 9 грудня 2023 року о 5-й ранку помер від хвороби серця.У нього залишилася мати.Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого, особливо його матері. Нехай Господь дасть їй сили пережити цю важку втрату.Просимо всіх вайшнавів, хто читає цей допис, помолитися за Діпту Крішну прабгу і, за можливості, поспівати за нього кіртан.Для відданого така молитва, святе ім'я і пам'ять про служіння - це не формальність, а справжній акт любові, вдячності і духовної підтримки.Світла пам'ять воїну, медику і вайшнаву.Харе Крішна.
👁 234 26-03-06 18:59
АПДЕЙТ ПО НАШОМУ ЗБОРУ НА ОПЕРАЦІЮ ОЛЕНИ ПОЛІЩУКДрузі, апдейт по нашому збору для Олени Поліщук.Вчора Олені провели операцію. Слава Богу, лікарі видалили величезну міому і зберегли матку. За словами Олени, пухлина була більша, ніж показувало УЗД - міома майже заповнила собою літрове пластмасове відерце і була більше ніж 10 см у діаметрі. 😮Олена детально розписала витрати на операцію: 4500 грн - офіційно в касу лікарні 2500 грн - анестезіологу (анестезія) і гістологія 4000 грн - лікарю, який робив операцію (разом працював також судинний хірург) Разом за операцію - 11 000 грн.Далі ще потрібні ліки, уколи знеболюючі та бандажний пояс на живіт.Після оголошення збору на картку Олени надійшло 14 000 грн.З них 10 000 грн ми перерахували з волонтерської картки нашого проєкту.Але ми все ще не закрили ту суму, яку планували зібрати одразу - 20 000 грн (з запасом на медикаменти, відновлення і можливі ускладнення). Тому, якщо хтось має можливість підтримати дружину загиблого воїна-вайшнава - будь ласка, долучайтеся.Реквізити для допомоги: 5168745143011531Поліщук Олена МихайлівнаІ дуже прошу: помоліться за Олену. Щоб післяопераційний період пройшов рівно, без ускладнень, щоб організм відновився якнайшвидше, і щоб Господь дав їй сил.Дякую кожному, хто вже допоміг і хто ще підтримає. 🙏
👁 228 26-03-06 12:18
Так, служити людям складно. Так, людська незрілість вражає. Так, суспільство втомлене і часто сліпе. Але саме тут і перевіряється, чи ми вийшли з дитячого "мені має бути комфортно" у дорослу дгарму, де служіння є відповіддю на реальність.І ось тут повертається парадокс бгакті: індивідуальний духовний прогрес є похідною від нашої етичної взаємодії з Пракріті, а не навпаки. Етика не прикрашає садхану. Етика відкриває садхані сенс.Висновок: не "врятувати світ", а не зрадити реальністьМені не потрібна утопія і не потрібна масова "єдність думок". Я не вірю в суспільство без конфліктів і без сліпоти. Але я також не приймаю капітуляцію, замасковану під "духовну зрілість".Ми не зобов'язані "переробити всіх". Але ми зобов'язані не зрадити базову логіку бгакті: бачити Господа не тільки на вівтарі, а й у серцях живих істот. Ми зобов'язані не плутати духовність із втечею. Ми зобов'язані не відривати Пракріті від Джерела і не знецінювати соціальне, бо це поле дгарми, а не "додаток".І якщо ми хочемо говорити про справжню відданість, то почати доведеться не з красивих слів про "індивідуальне спасіння", а з простого питання: чи робить моя практика мене більш здатним любити, служити і захищати живих істот, чи вона просто допомагає мені відгородитись від реальності.Це і є момент істини. Не у храмі. Не у цитатах. А в тому, чи одухотворюю я Пракріті своєю відповідальністю, чи ховаюсь від неї під релігійним куполом.Садхана або робить нас людьми, або стає алібі.Михайло Ташков (Мукунда Харі дас)
👁 215 26-03-03 18:09
ГІРІДГАРІ ПРАБГУ: ДУХОВНИЙ ВИБІР УКРАЇНСЬКОГО ВАЙШНАВА КРІЗЬ 4 РОКИ ВІЙНИ Фрагмент етеру ДМ від 02.03.2026 Гірідгарі прабгу: Харі Крішна. Любі українці. Дорогі вайшнави. Прийміть мої поклони, співчуття, співстраждання. Дуже важко казати щось чутливе на фоні тисяч і мільйонів страждаючих душ в нашій країні. Дуже важко вигадати якісь важливі слова, щоби якось полегшити цю багатомільйонну біль дітей, жінок, старих, чоловіків. Весь світ на протязі вже чотирьох років каже про це, намагається припинити це. Але повернути назад життя, відновити руйнації України так швидко неможливо. Весь цей час активні учасники «Духовної матерії» намагалися дізнатися, що ж воно відбувається від своїх наставників, учителів. І мати можливість передати це послання, це знання багатьом іншим людям в Україні і в цілому світі. Але ми не дочекалися, хоча задавали багато питань і персонально, і публічно. Але не дочекалися ми відповідей. Мовчанка, яка виявляється схваленням того, що відбувається. Чому вони мовчать? Мабуть, вони знають якусь таємницю. Мабуть, ця таємниця вищого гатунку. Але в «Багавад-ґіті» Крішна відкриває сокровенне знання. Мабуть, мабуть наші лідери духовні, учителі, мабуть знають щось іще вище, ніж Крішна відкрив. Усе людство вже знає, що таке закон віддачі, що таке причинно-наслідковий ланцюг, що таке доля, що таке відповідальність за содіянне. Люди вже знають, що таке карма. Але мало хто знає, що таке дгарма. Вищий закон, вищий закон Бога, вищий закон справедливості. Вищий закон відповідальності за думки, слова, діяння. Колись нас, лідерів українського товариства свідомості Крішни, запрошували на державні зустрічі, на державні конференції. І там ми могли ділитися знаннями про те, що таке карма і що таке дгарма. І як встановити порядок в суспільстві, яким кращим чином це зробити. Але пройшли роки, і нас перестали запрошувати на ці зустрічі, на ці конференції. Тому що ми втратили оту силу відповідальності, силу відповідності нашим знанням, нашим уставам, нашим внутрішнім етичним нормам, які ми проповідували багато років. А тепер ми втратили, тому до нас не прислухаються. І тому канал «Духовна матерія» взяв на себе обов'язок відновити цю повагу до ведичних знань. Цю повагу до понять карми і дгарми. І відновити свідомість людей вищого гатунку, щоби суспільство України, а навіть і далі за межами України, щоби люди могли зрозуміти, як треба жити людиною. І як це дозволить жити душею. Не тільки плоттю, не тільки кров'ю, але і духом, і душею. По всьому всесвіту царює Калі-юґа. Загострюється нижча ґуна, збільшується демонізм. І це стосується і нашої країни. Ми бачимо, що відбувається. Ми бачимо, що суспільство подрібнюється, розколюється. І треба з цим щось робити. І відновлювати знання, відновлювати моральність, відновлювати духовність. І тільки в цьому випадку можна сподіватись, що все зміниться на краще. В мене є декілька відданих, які є військовими — рядовими чи офіцерами. І вони вважають мене своїм наставником, своїм духовником. Але мені соромно перед ними. Я вчуся у них, бо вони реально виконують дгарму. Хто би що не казав — за що вони воюють. Що би хто не казав — що вони воюють на якусь систему, і що це безглуздо. Але я в них вчуся, бо вони воюють, бо вони жертвують собою. Бо вони отримують контузії, поранення. Вони гинуть. Тому мені соромно, що я є їхній наставник. Що я їхній надихатель до героїзму. Звісно, що хтось буде застосовувати філософську еквілібристику, словотворчество. І якось виправдовувати рашизм, якось виправдовувати путінізм. Але я в свої 76 плюс кажу, що якщо черга дійде до мене, то я буду стріляти, взривати, кусати і душити ворогів. І ніхто мені не може дорікати, що це не по-вайшнавськи, що це не агімса і що це не є дійсна дгарма. Ні. Оце для мене дійсна дгарма. Хто би що не казав.Тому разом до перемоги. Слава Україні! Героям слава! І велика пошана тим, хто загинув, боронячи Україну.Повне відео дивиться на ютуб-каналі Духовна Матерія:https://youtu.be/osidEfOMMNU
👁 301 26-02-23 13:30
СТЕНД ПРИБРАЛИ, АЛЕ ОСАДОЧОК ЛИШИВСЯ як у Вріндавані тихо зникла ганьба з Путіним і Гітою Але це, звісно, взагалі ніяк не пов'язано з нашими публікаціями.Просто так співпало.Просто після розголосу раптом зник саме той стенд, де в святому місці, в головному храмі ІСККОН у Вріндавані, красувався кадр, як Моді вручає Путіну Гіту.І це, звичайно, не реакція на сором. Це, напевно, просто "тимчасове оформлення на марафон". Або "дизайн не сподобався". Так, буває. Особливо коли дизайн починає пахнути репутаційною катастрофою.Але сам факт важливий. Стенд прибрали.На фото з храму від 23.02.2026 ви можете своїми очами побачити, що поставили замість ганебного стенду з врученням Гіти путлеру.І це вже не чутки, не пояснення, не виправдання, не легенди для внутрішнього користування. Це результат, який видно очима.Бо є речі, які не можна "естетично нейтралізувати" красивим шрифтом і зеленим фоном. Не можна вивісити в святій дхамі символічну легітимацію кривавого диктатора, а потім зробити вигляд, що проблема тільки в дизайні. Проблема не в дизайні. Проблема в моральній сліпоті.Коли фото Путіна поруч з Гітою стає частиною "натхненної" агітації - це не просто несмак. Це ганьба. І добре, що хоча б стенд довелося прибрати.Тепер залишилося ще прибрати головне:• звичку прикривати моральну безхребетність духовною риторикою• спроби видавати політичну сервільність за "поза політикою"• і брехливе здивування в стилі "а що такого?"Ми не знаємо, що саме вони говорять між собою. Ми чуємо різні версії. Але коли після публічного розголосу предмет скандалу зникає, це дуже промовистий "збіг".Тому так, зафіксуємо: стенд з Путіним і Гітою у Крішна-Баларам Мандірі прибрано!І якщо хтось хоче називати це випадковістю - нехай. Ми ж назвемо це простіше: сором таки іноді працює. #ISKCON #Vrindavan #КрішнаБаларамМандір #ДуховнаМатерія #НеПрикривайтеЗлоСвятинею
👁 252 26-02-19 21:20
МАХАПРАСАДНІ САМПАПРІ ДЛЯ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ Дорогі друзі!Публікую коротке відео-об’яву і невеличке прохання.Спілкуючись з нашими воїнами-вайшнавами, я вже не раз чув одне й те саме: найбільше вони мріють отримати в посилці разом з нашими пайками махапрасад з Дгами. І ще точніше - махапрасадні сампапрі. Майже через одного, коли питаю: “Що вам реально потрібно?”, звучить відповідь: “Було б дуже круто отримати сампапрі з Дгами”.Раніше цю турботу організовувала матаджі Крішнамбарі: збирала пожертви, купувала махапрасадні сампапрі і відправляла їх нам в Україну поштою з Індії. Але матаджі переїхала в Україну, і зараз нам потрібні волонтери в Дгамі, що могли би підхопити це питання.Тому звертаємося до небайдужих відданих, які зараз перебувають в Індії і хочуть проявити турботу про наших воїнів-вайшнавів у Силах оборони України. Нам потрібна допомога в організації збору коштів і закупівлі махапрасаду та вайшнавскої атрибутики в Дгамі, щоб потім передавати це в Україну разом з нашими посилками.Якщо ти в Індії і можеш долучитися - напиши, будь ласка, в особисті мені або Ачінтья Сварупі прабгу.Дякуємо кожному, хто тримає з нами фронт турботи.Разом до перемоги та миру!Харе Крішна 🙏 ЧАТ-БОТ ДУХОВНОЇ МАТЕРІЇдля надання інформації щодо захисту Дгарми в Україні та щодо потреб захисників:https://t.me/VaishnavaDharmaBot PATREON ДЛЯ FOOD FOR DHARMAПідтримай приготування та відправку прасада нашим воїнам-вайшнавам:https://patreon.com/FoodforDharmaСкинути донат на виготовлення пайків, турботу про наших захисників та їхні сім’ї можна на карту Нілачандри прабгу: Карта ПриватБанку:Микола БАБЕНКО (Нілачандра дас): 5168 7520 8570 5989 Карта ПриватБанку для бажаючих підтримати технічний розвиток проєкту «Духовна Матерія»:Михайло ТАШКОВ (Мукунда Харі дас): 4731 1856 3519 7483 ФІНАНСОВИЙ ЗВІТпро використання коштів на підтримку наших воїнів і допомогу родинам загиблих:https://docs.google.com/spreadsheets/d/12mgC_qqt3s4nPECXrpw3YDekXjNU-pR8iyErPrERYjI/edit#gid=1057958022
👁 263 26-02-16 18:24
ПРАБГУПАДА ПРО "НЕНАСИЛЬСТВО": КОЛИ Є ПОТРЕБА В БОЮ - МИ БУДЕМО БИТИСЯ На жаль, такі слова майже неможливо почути публічно від більшості "впливових" спадкоємців Шріли Прабгупади - особливо коли зло приходить у реальний світ, а не в абстрактні лекційні приклади.А Прабгупада говорить просто і чесно: свідомість Крішни не означає відмову від справедливої відсічі. Повний текст цитати«Так само, як Господь Рамачандра бився з демонами, так само і людина, свідома Крішни, буде битися з демонами. Це вже є в реальності. Демони і напівбоги завжди воюють. Девасура-юддха, знаєш? Це історія. Ми не кажемо, що бій повинен бути припинений. Ми цього не кажемо. Ми не кажемо, що стати свідомим Крішни означає ненасильство. Це - нісенітниця.У Делі, коли ще не було... оголошення війни між Пакистаном та Індією, прийшов представник преси: "Сваміджі, яка ваша думка про цю війну?" Я сказав: "Ви повинні битися". І це надрукували в газеті. Це викликало певний ажіотаж. Вони були раді. Я сказав: "Ви повинні битися". І це надрукували великими літерами в... Тож ми не з тих садгу і вайшнавів, які не беруть до уваги практичні речі. Коли є потреба в бою, ми будемо битися». Шріла Прабгупада - “Lecture at Indians Home”, San Diego, 30 June 1972. Англійський оригінал (Vanipedia/Vanisource)Ось сторінка з англомовним транскриптом, де цей фрагмент іде дослівно: https://vanisource.org/wiki/720630_-_Lecture_at_Indians_Home_-_San_DiegoІ в кінці - просто хочу прославити Шрілу Прабгупаду за його непідкупну правдивість. За ясність, яка не ховається за "нейтралітетом". За здатність називати речі своїми іменами - і захищати істину, навіть коли це незручно.
👁 266 26-02-10 17:02
НОВИЙ ЗБІР НА ЛІКУВАННЯ МАДГУ МАНГАЛА ПРАБГУ Друзі, змушені знову звернутися до вас із проханням про підтримку нашого воїна-вайшнава Мадгу Мангала прабгу (Олега Солодовника).📌 Нагадаю: попередній збір ми робили нещодавно – на підтримку Мадгу Мангала прабгу після важкої контузії, яку він отримав, служачи артилеристом у 53-й бригаді.Тоді разом ми зібрали 57 800 гривень, і ці кошти пішли на ліки, обстеження та базову підтримку, поки оформлювались документи.🙏 Щиро дякуємо кожному, хто долучився. Саме завдяки вам він мав можливість лікуватися.Але зараз ситуація знову ускладнилася.🏥 НОВИЙ ЕТАП ЛІКУВАННЯКурс ліків, який був прописаний раніше, перестав допомагати.У Мадгу Мангала прабгу погіршився стан, зокрема він перестав спати, що при його діагнозі є дуже серйозним сигналом.Лікар поклав його в лікарню, де зараз тривають: • обстеження • підбір нового лікуванняНайближчі витрати: • МРТ голови – 1 700 грнМРТ хребтанові препарати та прокапування – близько 5 000 грнУ середньому на лікування йде близько 10 000 грн на місяць.Щоб хоч трохи підтримати його в цей момент, ми вже перерахували 5 000 грн з нашої волонтерської карти. Але цього, на жаль, недостатньо.🤍 ПРОСИМО ПІДТРИМКИЗараз дуже важливо зібрати для нашого воїна запас коштів, щоб лікування не переривалося й лікарі могли спокійно працювати з його станом.Якщо у вас є можливість – будь ласка, долучіться.Картка Мадгу Мангала прабгу:💳 4149 4975 2597 4715Солодовник Олег ВасильовичТакож щиро просимо всіх відданих: • помолитися за його одужання, • поспівати кіртан за здоров’я нашого захисника.Навіть якщо не маєте змоги допомогти фінансово – ваша молитва і щира увага теж мають силу.🙏 На завершенняДякуємо кожному, хто бере участь у турботі про наших воїнів-вайшнавів та сім’ї загиблих.Саме з таких простих, але щирих кроків і складається жива громада та справжня дгарма в дії.Харе Крішна 🙏Разом тримаємо фронт турботи.
👁 229 26-02-06 21:38
НА ФРОНТІ ЗАГИНУВ СЕРГІЙ ВОЙНАРОВСЬКИЙ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ 15 листопада 2025 року, під час виконання бойового завдання поблизу н.п. Сергіївка, Покровський район, Донецька область, загинув 42-річний Сергій Войнаровський. Сергій воював за Україна з 2014 року. А з початком повномасштабного вторгнення, будучи військовим, знову став до строю і продовжив служити. У відкритих повідомленнях зазначено, що він був солдатом (в/ч А0281) і служив водієм-електриком-мотористом у підрозділі безпілотних систем. 22 листопада 2025 року Сергія поховали у рідному селі Великий Глибочок Білецької громади на Тернопільщині. Для нашої вайшнавської спільноти це ще й дуже особиста втрата. Сергій був залучений до вайшнавізму з дитинства, він син відданого з Тернополя, Джанардани прабгу.Друзі, дуже прошу:• помоліться за Сергія, за його щасливий подальший шлях;• згадайте його у джапі;• заспівайте кіртан, хоча б один коло маха-мантри з наміром підтримати душу воїна і втішити серця рідних.І ще одне. Підтримаймо сім’ю Сергія словом, присутністю, турботою. Якщо ти знаєш, як саме зараз можна допомогти рідним, або маєш контакт, який можна передати безпечно і коректно, напиши в приват або в коментарі.Вічна слава Герою.Харе Крішна. Слава Україні.
👁 219 26-02-04 20:15
Шріла Прабгупада чітко вчив: Агімса (ненасильство) не означає дурість.. Якщо ви бачите, як невинна людина страждає, а ви кажете «я практикую агімсу, я не втручатимусь» — це не духовність. Це боягузтво і адгарма.5. Коли мовчання стає гріхомНаш брат у вірі, якого видалили з групи за незручні питання, написав золоті слова: «Якщо хтось тоне у воді, а ви не допомагаєте йому, вважаючи це заслуженою кармою, то це жорстоке серце». Шріла Прабгупада плакав, коли бачив страждання навіть тварин. Як же можна імітувати рівень «уттама-адгікарі» (святого, що бачить усіх рівними), щоб виправдати свою байдужість до вбивства своїх же одновірців?.Спроба Кельнської адміністрації заборонити обговорення війни — це спроба заборонити співчуття. Це спроба зробити вайшнавізм «зручним», «безпечним» та абсолютно марним для світу, що стікає кров'ю. Брагман, який не здатен засудити зло — це просто інтелектуальний паразит на тілі Дгарми. Вайшнав, який мовчить, коли вбивають його братів — це зрадник Гуру та Парампари.6. Маніфест «Духовної Матерії»Проект «Духовна Матерія» створений для того, щоб повернути поняття Дгарми в наше повсякденне життя, особливо в умовах війни. Ми не дозволимо ховати Бога за ширмою «нейтралітету».Ми заявляємо:1. Правда понад протокол. Назвати рашизм злом — це обов’язок кожного вайшнава, незалежно від його варни.2. Геть імперсоналізм. Ми вимагаємо особистої відповідальності від лідерів громад. Жодних анонімних «команд», коли йдеться про затикання рота тим, хто страждає.3. Співчуття як мірило святості. Якщо ваше духовне життя не породжує болю за невинних жертв — це не духовне життя, а егоїстична медитація на власний комфорт.Ми закликаємо західних вайшнавів прокинутися від своєї «космічної нірвани». Ваша «нейтральність» — це паливо для ракет, що летять на наші храми. Ваша анонімність — це страх перед світлом правди. Крішна на полі Курукшетра не закликав Арджуну бути нейтральним. Він закликав його стати інструментом у Його руках для знищення адгарми.Правда переможе. Крішна на боці тих, хто має мужність бути людиною.Михайло Ташков (Мукунда Харі дас)