Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ДУХОВНА МАТЕРІЯ
Added 06 Dec 2025

ДУХОВНА МАТЕРІЯ

@SpMatter
Number of subscribers: 453
Photos: 1,340
Videos: 683
Links: 774
Description:
Канал про духовний синтез і дгарму
Source

ДУХОВНА МАТЕРІЯ | НІВРІТІ-МАРҐ ЧИ ПРАВРІТІ МАРҐ? Ми знаємо зі Шрімад Бгаґаватам, що вели...

Telegram community logo - ДУХОВНА МАТЕРІЯ ДУХОВНА МАТЕРІЯ @SpMatter
163 Views/Reach 2026-03-15 08:10 Message №3214
НІВРІТІ-МАРҐ ЧИ ПРАВРІТІ МАРҐ? Ми знаємо зі Шрімад Бгаґаватам, що великий Нарада Муні дав Хар'яшвам та Савалашвам духовні знання та наставив на шлях відречення. Потім отримав прокляття їх батька праджапаті Дакші... Про що тут йдеться? Про два шляхи духовного розвитку - правріті-марґ та нівріті-марґ. Про доречність одного і другого давно міркував, з'ясовував задавав питання... Хочу поділитися своїми висновками. По-перше, ці шляхи розділені ашрамами. Нівріті-марґ забороняє статеві відносини, тобто це для брагмачарі, ванапрастг та сан'ясі. Для сімейних людей тільки правріті-марґ. По-друге, я не стану розглядати життя ґріхамедгів, бо іх життя ніким не зкероване. В житті ґріхастг є приписи Вед, що регулюють їх життя. Це саме про нас. Таким чином, мова піде про виконання сва-дгарми ґріхастгами та "шафрановими". У своїх коментарях до Ш.Б.6.5.40-41 Ш.Прабгупада наполягає на спілкуванні з такими відданими, як Нарада Муні, або його слугами в парампарі. Тільки так можливо пробудити в собі дух відречення." Людині не важко зрозуміти, що матеріальні насолоди обертаються багатьма бідами, але само по собі це не зробить її зреченою. Їй необхідно отримати благословіння відданого, подібного Нараді Муні. Давайте згадаємо хто є Нарада Муні. Це чистий відданий, який подорожує світами та дає трансцендентне знання і не аби кому. Звичайно, шукати Нараду Муні - це для нас геть "не варіант". Але є послідовники Господа Чайтан'ї Магапрабгу...Сам Ш.Прабгупада такий і є. Навіть як що допустити, що серед учнів Прабгупади є така особа, то треба зрозуміти, що в сьогоденні ми не можемо мати тісне спілкування з певними відданими...бо настанови з розділу абгідея-татви треба отримувати кожен день. У грігастги немає такої можливості. Може хтось мріє, що це можна "замінити" просто читаючи книжки, але це глибока ілюзія. Тому сімейним людям немає - вибору - тільки правріті-марґ, а це обов'язки перед сім'єю, дітьми та суспільством. Я багато разів ставив питання "старшим" відданим, - " так яким же ми йдемо шляхом?" Відповіді чіткої так і не отримав. Одні кажуть - шлях змішаний. Другі фантазують про те, що можна і в сімейному статусі йти шляхом нівріті-марґ, але як казав всім знайомий відданий Господа,- "По плодах їх оціните". Наші реалії змусили зрозуміти, що сьогодні співчуття та милосердя це плоди сва-дгарми тих, хто її дотримується. Ті, хто начепив на себе маску трансцедентадіста, що йде шляхом нівріті-марґ, і досі не хоче визнавати принципи моралі та людьськості, ті хто під час жорстоких випробувань війною залишився байдужим до людей під прикриттям бгаджану, ті хто заявляє, що є щось вище за милосердя, "з тріском" завалили свій екзамен перед Кришною. Тому сказати, що всі йдуть шляхом правріті-марґа буде помилково, бо в останніх в описі немає плодів цього шляху. Насправді, навіть "шафранові" віддані не йдуть шляхом нівріті-марґу, бо корпоративне мислення та приховування правди про свої недоліки та недопрацьваності мають широке місце. По-перше, продовжуються падіння сан'ясі, по-друге, брагмачарі не контактують безпосередньо з чистими відданими і по-третє, та любов до Прабгупади, яку він очікував від своїх учнів через співпрацю, загубилася в сварках та конфліктах, які з роками не вирішуються, а загортаються "під ковдру". ІСККОН не має прозорого діалогу між відданими різнх щаблів. Більшість відданих не знають навіть основних законодавчих документів організації. Багато лідерів не відмовились від отримування матеріальних насолод на посадах. І що ж ми бачимо - знову нема плодів. Так яким же ми йдемо шляхом? Питання залишається, як голос валаючого в пустелі.Звичайно, існує вихід...шукайте тих, хто має плоди. Я вважаю, що потрібно якістно міняти систему освіти - з академічної - на духовну. Знання повинні засвоюватися, а не тільки запам'ятовиваться і передаватися суто теоритично. Розвинутість. повинна враховуватись не за строком служіння, а за якостями.