🕊️Сьогодні, 26 червня, минає рік, як відійшов у засвіти Стефан Романів — перший віцепрезидент Світового Конґресу Українців, співголова Союзу Українських Організацій Австралії, педагог, людина, яка зробила внесок в українські діаспори на всіх континентах. Стефан народився в Австралії в родині переселенців. Його батьки передали головне: «українське життя з гаслом “Бог і Україна”», як згадував він. Змалку був у середовищі українських шкіл, церкви, молодіжних організацій, як-от СУМ і “Пласт”. А згодом сам став одним із головних організаторів і лідерів українського життя в Австралії.Як перший віцепрезидент Світового Конґресу Українців, він об’єднував громади у понад 65 країнах. 🌏Допомагав створювати нові осередки в Азії, координував дії діаспори, представляв українців у світі, відстоював інтереси України на всіх можливих міжнародних майданчиках. ▪️Він був серед тих, хто виходив на вулиці в часи Помаранчевої революції, під час Євромайдану, і з перших днів повномасштабної війни московії в Україні. ▪️В Австралії особисто брав участь в акціях протесту, виступав за розрив офіційних зв’язків між Мельбурном і санкт-петербургом, закликав австралійський уряд надати більше допомоги Україні, і був з тими, хто щодня стояв біля посольства московії у Канберрі.▪️Стефан був також директором Української братської школи в Північному Мельбурні протягом 17 років. ▪️Його досвід і стратегічне бачення зробили його радником урядів штату Вікторія у справах багатокультурності, освіти, мистецтва, молоді, міжетнічної політики.Найбільше визнання — це шана людей, які знали його особисто: «Його величезний вплив – як невтомного лідера громади, патріота, воїна, наставника і друга – не мав собі рівних. Для багатьох з нас він був українсько-австралійським героєм, справжньою легендою».🕯️Вічна пам’ять і велика вдячність Стефану Романіву!
Сьогодні ранок почався із дискусії, в рамках Європейського тижня публічної дипломатії🇪🇺«Публічна і парламентська дипломатія в дії як Команда Європи (тобто європейські інституції, європейські парламентарі) підтримують Україну і які їхні дії в цьому»В дискусії брали участь: Міхаель Ґалер Michael Gahler - європарламентар, доповідач по Україні в комітеті міжнародних відносин, Даніель Фройнд - репортер по Україні щодо бюджетного контролю, Люсія Яр - європарламентарка, віцепрезидентка комітету з бюджету, амбасадорка Катаріна Матернова - голова делегації ЄС в Україні, Міхал Мазур - керівник групи щодо реконструкції підтримки України в раді ЄС і амбасадор Спірос Лампірідіс - спеціальний посланник Греції в Україні. З одного боку, дійсно ми маємо дякувати їм за підтримку, ці конкретні люди, їх команди, їх партії систематично підтримують Україну як в контексті безпосередньої допомоги, військової допомоги, роботи з замороженими московськими активами, так і в контексті утримання українського питання в форумі ЄС. ❗️Але.. Що мене зачепило, це те що дуже багато говорять про відбудову України, про реформування України, боротьбу з корупцією, трансформацію Українських інституцій, що безумовно є потрібним. Але в той же час стоїть питання виживання України як такої, виживання українців як нації, зрештою виживання і захист Європи, тому що, якщо України не буде, то європейці будуть наступними. На жаль, цей контекст абсолютно не проговорюється. Єдине, що пані амбасадор Катаріна Матернова наголосила, що українська армія є сьогодні гарантом безпеки європейських держав і вона би хотіла, щоб ця армія забезпечувала її тил, а не в якийсь момент могла стати загрозою. Звичайно двояке трактування…Але правда в тому, що саме українська армія є сьогодні гарантом європейської безпеки. І саме на цьому потрібно концентруватися - як допомогти Україні, як допомогти українській армії стримати московську агресію і врятувати європейську безпеку. Зрештою, це би було поясненням для громадян європейських країн, чому вони мають підтримувати Україну. 🤔З іншого боку, я задала питання, про покарання агресора, тому що ЄС мав би зараз про це активно говорити. Ця дискусія, на жаль, не отримала продовження... в мене таке враження, що вони просто бояться говорити, про те що путіна треба карати. А без покарання він вважатиме, що можна наступати активніше.Мені дуже сподобались слова Люсії Яр ( євродепутатка зі Словаччини) , яка наголосила на трьох пунктах, що: 1. Ми маємо пильнувати ситуацію в Україні і допомагати, тому що вона є основним місцем, де ми всі боремося за демократію. 2. Ми маємо пояснювати нашим людям, які дивіденди вони отримають від допомоги Україні, а це і економічні, і культурні, і моральні. Я би ще додала і безпекові! 3. Інвестиції в безпеку і в нашу промисловість, яка допоможе наростити оборону і безпеку як України, так і ЄС. 🤗Наголошу, що Люсія є зі Словаччини і так виглядає, що вона є з теренів Пряшівщини, які належать до українських етнічних земель.Також дуже позитивні враження справив пан посол Лампірідіс з Греції, який наголосив на тому, що спочатку треба припинити страждання України, допомогти їй відбитися від московської агресії, а тоді говорити про відбудову. І він наголосив, що дуже важливим активом України є молоді люди, які вірять в Україну, в свободу і в життя!
Зʼявився час написати про виставу у Верховному суді і як представники Зеленського "спалились" на гарячому.Що було у четвер? 1. Вони проговорились, що документи, які мали бути підставою для санкцій, датовані пізніше, ніж самі санкції були підписані. 👉 Тобто спершу ввели санкції — а лише потім "намалювали" документи, щоби їх прикрити.2. Мінекономіки не надало документів, бо... «не мало дозволу їх копіювати у звʼязку з таємницею»👉 Виявилося, що фінмоніторинг заборонив копіювання, хоча саме він передав ці документи Мінекономіки! 3. Міністерство юстиції виправдовується, що Мінекономіки — "не їх структура", хоча це частина Кабміну.4. Фінмоніторинг передав документи Мінекономіки, що є грубим порушенням закону та міжнародних зобов'язань України. 👉 Фінмоніторинг не має права передавати такі дані нікому, крім правоохоронних органів. Через це нас навіть можуть виключити з міжнародної системи фінмоніторингу.Тобто вони самі себе загнали у пастку:🟥Бо якщо фінмоніторинг НЕ НАДАВ документи Міністерству економіки, то немає фізично документу - підстав для санкцій. 🟥 А якщо надав — то це порушення міжнародних зобовʼязань України (таке можна надавати тільки правоохоронцям, а я нагадаю що подання на санкції правоохоронні структури НЕ робили), і нам може може загрожувати навіть виключення з міжнародної системи фінмоніторингу.Саме тому вони хочуть закрити засідання, бо те, що зараз відбувається — це тотальний дурдом і тотальна вистава. Але якщо вони думають, що нас там не буде, то вони дуже сильно помиляються.Ще детальніше розповіла в етері Прямого👇👇👇https://youtu.be/txKI2jzX4qc
«Меморіал українських січових стрільців та вояків Української Галицької армії» – ймовірно, НАЙСТАРІШИЙ український військовий меморіал в нашій державі. Тут поховано понад тисячу вояків, які загинули в боях за Львів у листопаді 1918 року.Але він не завжди був у такому вигляді, як зараз. У 20-х роках українські військові поховання в Галичині були в жалюгідному стані. Тому я хочу розповісти фантастичну історію (наперед дякую каналу Стилет і Стилос за нагадування важливих деталей)– як українці Львова в бездержавних умовах, в умовах фінансової кризи, в умовах неприхильного ставлення чужої адміністрації ставили собі завдання, вибудовували алгоритм і реалізовували проєкти. Отож, у 1927 році було створено ТОВ «Воєнних могил», який очолив Бронислав Янів – громадський діяч, офіцер Української Галицької армії, секретар парламенту ЗУНР, начальник канцелярії Державного секретаріату внутрішніх справ, Міністерства внутрішніх справ УНР.Польська адміністрація не могла оперувати прямими заборонами, оскільки була зобов'язана низкою міжнародних угод, але користувалося правом сильнішого ускладнювати бюрократичні процедури, звітність, оформлення документації. Збірки фінансів у Львові взагалі, як правило, не дозволялися. Тому у 1928 році керівництво товариства придумало акцію «Опікуни». Кожен, хто присилав на рахунок товариства 15 злотих, отримував статус опікуна. І передбачалося, що отримає також грамоту документ з номером могили, за якою він буде закріплений. Опікунами Янівського цвинтаря (який тоді ще не мав такої назви) стали найпотужніші громадські організації, просвіта, «Пласт», школи, навчальні заклади, спортивні клуби, окремі магазини, фінансові структури. Серед відомих осіб серед «опікунів» були патріарх Української Греко-католицької церкви Йосиф Сліпий, Степан Федак, Модест Менцинський, Мирон Тарнавський, Мирон Нижанківський. При чому список опікунів — це не просто перелік прізвищ, а ідентифікація свій-чужий. Участь в подібних акціях виховувала причетність і відповідальність, бо якщо ти збираєш кошти на будівництво памʼятника, то зрештою ти розумієш, що це твоє місто і твоя памʼять.На могилах Українських Січових Стрільців, полеглих у листопадових боях 1918 року, у 1934 році за проектом Петра Холодного встановили надгробки з бетону з військовим хрестом. Між двома світовими війнами на Янівському кладовищіі відбувалися щорічні поминки і походи українців. Але у 1971 року радянська влада бульдозерами зрівняла з землею стрілецькі могили, понищила хрести та викопала людські останки. Надгробки були використані при асфальтуванні доріг та тротуарів міста Львова.Відновити меморіал вдалось тільки у 1998 році. А завдяки ініціативі Ігоря Калинця та інших небайдужих людей було створено громадський комітет, який щороку закликав львівʼян приходити на вшанування військовим поховань.Ми підтримуємо цю традицію, оскільки — знати своїх героїв означає знати своє коріння. А знати своє коріння - це мати силу перемагати. Тому нагадую, що сьогодні о 15:00 ми збираємось у Львові на Меморіалі Січових Стрільців на Янівському цвинтарі. Детальніше про історію цвинтаря і Меморіала – у відео на каналі «Стилет і Стилос». Дякую авторам.
Хто памʼятає ницу дискредитаційну кампанію «ЖМУ РУКУ» проти Порошенка – фейкову, брудну, яку досі тягають боти, зрадники й корисні ідіоти? А хто памʼятає, звідки вона пішла?Тоді нагадаю ім'я: державний зрадник Деркач. Зараз маємо чергове підтвердження: держаний зрадник Андрій Деркач отримував гроші від ГРУ рф на інформаційні атаки проти України. Його колишній помічник Колєсніков, який сам працював на московську розвідку, під час допиту у суді засвідчив, що гроші Деркачу передавалися через «посилки» у твердій валюті. Усе — під контролем московських спецслужб. І серед головних завдань Деркача було — дискредитувати Порошенка та Байдена напередодні виборів у США.Саме він "злив" так звані «плівки Деркача» — монтажні фейки, які стали підставою для відкриття кримінальних справ проти пʼятого президента України й тодішнього віцепрезидента США. І тут найважливіше: Генеральна прокуратура України під керівництвом Венедіктової (поставленої Зеленським) відкрила справи одразу після «зливу». Ці провадження тягнули понад рік і були закриті лише після інавгурації Байдена. Тобто українська держава у 2020 році допомагала кремлівському агенту.Хтось вибачився? Ні. Ніхто не вибачився, що кидався на Порошенка разом із шавками Кремля. Більше того — ця атака триває далі...
Називається, пороблено. Мінкульт вляпався в одразу два скандали: судиться з парафією Костелу Святого Миколая та міністр Точицький звільнив очільника Лаври, який займався очищенням заповідника від імперських наративів.🔹Про суд із Костелом святого Миколая.Костел Святого Миколая – одна з найвідоміших архітектурних та духовних пам’яток Києва, відібрана у католиків радянською владою. Ще у 2005 році Президент Ющенко видав доручення про її передачу релігійній громаді.У 2021-му у Костелі сталася пожежа, після якої Мінкульт пообіцяв релігійній громаді доробити ремонт, але не зробив. Був підписаний Меморандум, за яким Мінкульт сприятиме передачі у постійне користування Релігійної громади приміщення після завершення протиаварійних робіт, але не пізніше 1 червня 2022 року. Але не передав.25 тисяч громадян ще у 2021 році підписали петицію на підтримку передачі костелу громаді. Уряд плюнув і на них. У грудні 2024 року внаслідок московського обстрілу Костел св. Миколая постраждав ще більше. Навколо храму у вежах повилітали шибки, посипалися деякі вітражі… У березні цього року зʼявилась надія на справедливість: Дніпропетровський окружний адміністративний суд зобов’язав Мінкульт повернути костел релігійній громаді Києва. Однак Мінкульт замість того, шоб нарешті вчинити по праву і закону... подали апеляцію на рішення суду! Засідання відбулось вчора, сторони висловили свої позиції і суд оголосив перерву до 5 червня. Відсутність повноцінного права у релігійної громади створює навіть елементарно господарські труднощі, як от оплата електроенергії, яка для релігійної організації мала б коштувати, до прикладу, на 105 тисяч гривень менше за рік. Це створює непереборні перешкоди у ремонті: Мінкульт навіть не перекрив вікна після московської атаки, а релігійна громада не має права на проведення реставраційних робіт. Настоятель каже, що навіть виділяються кошти на утримання Костелу державою, але вони невідомо де осідають. 🔹Вимога відставки міністра Точицького Близько 90 представників культурної спільноти публічно звернулися до прем’єр-міністра з вимогою звільнити міністра Миколу Точицького.Через:- управлінську некомпетентність;- ігнорування проблем культурної спадщини;- призначення непрофесіоналів;- тиск на керівників закладів культури;- неефективне використання бюджету та грантів.Точкою кипіння стало звільнення Максима Остапенка — очільника заповідника “Києво-Печерська лавра”. Остапенко вважає, що його звільнення вигідне промосковським силам, оскільки Лавра є символічно важливою для української ідентичності та ключовою точкою в боротьбі з імперськими наративами. На його думку, відсторонення стало наслідком тиску з боку тих, кому заважала його принципова позиція щодо очищення Лаври від впливу московського патріархату. Він розцінює дії Мінкульту як свідому атаку на українську культурну спадщину.Я одразу казала, що призначення дипломата на посаду Міністра культури ні до чого хорошого не приведе... Якби хтось слухав.
Юрій Бутусов оголосив створення Списку соратників портнова. І поки якась падлюка не підімʼяла портновщину під себе — у нас є маленьке вікно правди. Що треба зробити прямо зараз:🔹 Назвати імена. Конкретні. Хто був частиною цієї системи? Хто виконував злочинні накази? Хто прикривав?🔹 Позбавити впливу. Жодних посад у державних органах. Жодної легалізації через «нові обличчя».Портнов складав розстрільні списки і погрожував розправою патріотам, а тепер ми маємо скласти поіменний список соратників — тих, хто живив портновщину в Україні. Щоб його справа померла разом із ним.Звʼязки портнова включали в себе і суди, і правоохоронні органи, і топ-чиновників, і народних депутатів, і служак середньої ланки, і серед ешалону нечистих на руку науковців. Дуже багато людей почали свідчити, коли ця нечисть ґиґнула, як портнов їм ламав життя. Нехай ця дамба мовчання проривається і далі. Бо якби раніше більше людей лупало цю скалу, можливо, у нього було б менше впливу. Якщо у вас є інформація про осіб, пов’язаних з портновим, — пишіть Юрій Бутусову, хто і як працював на цю систему. Активні громадяни мають перетворити цю тему на національний процес очищення українського правосуддя та правоохоронної системи, якщо це не робить Зеленський.
🌐Головні міжнародні новини за останній тиждень: ▪️Британія розширює санкції проти московії, які мають допомогти блокувати спроби путіна відновити зв'язки з міжнародною економікою.▪️Новим президентом Румунії став Нікушор Дан - проєвропейський кандидат, який підтримує Україну. Він випередив промосковського ультраправого популіста Джордже Сіміона.https://surl.lu/lbsjxe▪️У другий тур виборів президента Польщі, який відбудеться 1 червня, пройшли: - Рафал Тшасковський - мер Варшави (набрав 31,36%), який підтримує Україну, переконаний у важливості максимально послаблювати московію- Кароль Навроцький - директор Інституту пам’яті Польщі (набрав 29,54%), який не бачить Україну ні в ЄС, ні в НАТО, поки не буде розв'язане питання щодо Волинської трагедії…▪️Президент Румунії підписав закон, що дозволяє військовим збивати "заблукалі" на їх території дрони московитів.▪️21 травня застрелили радника януковича, портнова, у Мадриді. Саме за "списками портнова" розшукували і вбивали людей московські окупанти на початку повномасштабного вторгнення.https://surl.li/ucataf▪️26 депутатів Європарламенту закликали Єврокомісію повністю припинити фінансування Угорщини, через її відхід від європейських цінностей, підрив незалежності судів та утиски громадянського суспільства.▪️Парламент Угорщини, 20 травня, проголосував за вихід країни з Міжнародного кримінального суду.▪️Країни G7 схвалили спільну заяву, в якій наголошено, що заморожені московські активи залишаться нерухомими, поки московія не припинить свою агресію та не заплатить за завдані Україні збитки.▪️Трамп планує запровадити 50% мита проти ЄС з червня.
У День Героїв вшановували пам’ять ходою разом з військовими, прикордонниками, ветеранами, родинами полонених і зниклих безвісти, родинами полеглих Героїв, національно-патріотичними організаціями, молоддю і всіма тими, кому не всеодно…Розпочали марш з покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері. Шлях проходив через пам’ятники та меморіальні таблиці Євгену Коновальцю, Михайлу Вербицькому, Роману Шухевичу, Жертвам Політичних Репресій, Маркіяну Шашкевичу, Йосипу Сліпому, Олексі Гасину, Роману Дашкевичу, Тарасу Шевченку, В‘ячеславу Чорноволу.Проходили вулиці новітніх Героїв Тараса Бобанича «Хаммера» та Юрія Руфа. Відвідали поля почесних поховань №67 та №76, на яких спочивають бійці УГА, дивізійники, ОУНівці, добровольці, що першими стали на захист в 2014 році, а також діячі ОУН, дисиденти, Герої Небесної Сотні. Завершили ходу на Марсовому полі, де спочивають воїни новітньої війни московитів в Україні. Сьогоднішній марш - це шлях нашої пам’яті: від давніх Героїв до новітніх борців за свободу!
Виставляю на розіграш унікальний лот : памʼятну монету «Орьнек»... з
підписами лідера кримськотатарського народу Мустафи
Джемілєва та заступника голови Меджлісу Ахтема
Чийгоза 🥹➡️ЛИШЕ ТРИ ДНІ
⬅️Орьнек (örnek) — це традиційний орнамент кримських татар. Особливістю функціонування «Орьнек» є розуміння значення символів як майстрами, які компонують з них змістовні орнаментальні композиції, так і тими, для кого той чи інший витвір зроблено. На аверсі зображено постать кримськотатарської вишивальниці наґишчи, яка схилилася над вишивальним верстатом кергеф (kergef). Її руки, віртуозно орудуючи голкою, вдихають життя в полотно, створюючи на ньому вишукані візерунки орьнека. На реверсі відтворено орнамент, у центрі якого розташовані взаємопов’язані елементи, які відображають глибокий символізм родинних зв’язків.
🎯 Умови участі дуже прості:
💳 Переказуєте 100 грн за 1 лотерейний номер
📸 Обов’язково залишаєте квитанцію у коментарях
🛻 Усі зібрані кошти підуть на закупівлю пікапа для 421 окремого батальйону БПЛА. 93 тисячі маємо, потреба - 350 000.
💸 Реквізити для участі:
💌 Конверт Приват:https://www.privat24.ua/send/gnt0nНомер картки конверта:
💳5168 7521 3354 7946
🫙Банка моноhttps://send.monobank.ua/jar/5VW5VCH2hs
💳 Номер картки банки:4441 1111 2478 1109
🌍 PayPal:
[email protected]🔔 ВАЖЛИВО: до розіграшу потраплять ті, хто залишив квитанцію про оплату у коментарях. Не забудьте!