Ми маємо бути сильнішими. І не повинні йти на жодні компроміси щодо здатності ЗСУ захищати нашу державу. Нарощувати інвестиції в оборонну промисловість, переводити економіку на військові рейки не тільки в Україні, а й в Європі. Мої переконання непохитні, навіть в умовах, коли влада намагається перекрити можливість допомагати Армії. Силами нашої команди продовжуємо розвивати приватну оборонну промисловість, виготовляти та передавати техніку у військо. Сьогодні це вантаж на 10 мільйонів гривень для десяти бригад територіальної оборони. Це і пересувні авторемонтні майстерні, і прально-душові комплекси, і комплекси управління системою безпілотних літальних апаратів «Посейдон». І дуже багато шин, які у війську є витратним матеріалом. Під час минулої передачі військові зі 106 бригади ТрО привезли нам уламок від «Шахеда» для вивчення. Ми ж за нього пообіцяли переобладнану вантажівку, яка буде використовуватися під зенітну установку. От хлопці за нею й приїхали. Так вони зможуть ще якісніше знищувати ворожі БПЛА, які летять на мирні українські міста. Велике щастя бачити наших воїнів бодай під час таких коротких зустрічей в Києві. Уже сьогодні вони повернуться з технікою на фронт, де точаться дуже тяжкі бої. Ми маємо пам’ятати, якою ціною вони виборюють для нас Перемогу і довгоочікуваний мир.📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
В детективів нічого не йокнуло, коли вони їхали за бусом через всю Україну і вели його на моніторах? Чи сказали в цей день відпочивати? Хто сказав?Про кримінальні провадження щодо Великого будівництва, оборонних закупівель, зокрема форми і яєць по 17, енергетики, митниці навіть згадувати незручно. Бо це по мені, коли є вказівка Банкової, можна зліпити справу на коліні за 2 місяці, ганяти по судах Andrei Pivovarsky чи Andriy Kobolyev. А тут все складно, довго і дуже непросто. «Чомусь» 🤷♂️І, наостанок, обмінялися думками щодо провалу мобілізації. На мою думку, підготовка до війни, операція Бахмут і Курськ, мобілізація, скандали з партнерами, відсутність державного ВПК - це все фрагменти єдиної політичної історії, не на користь України. Що мала зробити влада?Пояснити кожному громадянину: Ти зобовʼязаний захищати власну Державу! Держава тебе навчить, забезпечить найкращим західним і українським озброєнням, ти будеш під командою найуспішніших командирів, які особисто відповідатимуть за твоє життя. Відвоював два роки - повернувся в цивільне життя, як гідний громадянин.Застосувавши такий підхід, ми би за чотири роки вже мали мільйонну армію і мін мільйонний резер з бойовим досвідом. І це були б вмотивовані бійці, дезертирів чи ухилянтів серед них було б у рази менше. Що було зроблено натомість - ми всі бачимо. Зумисно зліплено з ТЦК ворога, служба в ЗСУ - це «дорога в один кінець», більшість чекає, як за них повоюють інші.До речі, це стосується і моїх колег з кабмінівського цеху. Жодного з тих, які прийшли на Грушевського керівниками ЦОВВ з вересня 2019, я так в окопі і не побачив.Ми на власному досвіді навчилися, як не треба робити. Бо мало читаємо книги. Наступний президент має бути сильний, з чітким баченням, ефективною досвідченою командою, кожен член якої з першого дня знає, що треба робити, і вміє це робити. Україна може і має бути успішною. Це можливо досягнути!І, якщо Ви думаєте, що всі наші друзі, я вже не кажу про ворогів, підтримуватимуть нас у формуванні зрілої політичної нації - змушений Вас розчарувати.Більшість з них хоче, щоб був популіст, зламаний і слабкий, який би навіть не кричав, коли нас будуть різати.Оберемо популіста - це буде останній президент України.Як вирішимо, так і буде!https://www.youtube.com/live/AvQ2ehY3YqU?si=f5WRAxQYhTX0Pd5D
⛔️Російська промисловість зіткнулася з різким уповільненням зростання, яке в лютому 2025 року майже зійшло нанівець. За даними Росстату, зростання промислового виробництва становило лише 0,2% у річному вираженні. Це значне падіння порівняно з січнем (2,2%) та особливо з четвертим кварталом 2024 року (5,9%). Основну підтримку промисловості надають підприємства ВПК, які продовжують виробничий бум. Випуск «готових металевих виробів» (у тому числі боєприпасів) зріс на 22,5% за рік, а «транспортних засобів» (танків і військової техніки) — на 33,6%. Водночас цивільні галузі переживають спад. Виробництво одягу та взуття скоротилося на 0,5% у лютому та на 1,8% за два місяці. Харчова промисловість впала на 3%, а виробництво напоїв — на 11,3%. Видобуток корисних копалин також знижується на тлі обмежень ОПЕК+ і санкцій — на 4,9% у річному вираженні. Зазначається, що економіка рф «підходить до точки перелому». Після двох років рекордного зростання ВВП (4,1% у 2023–2024 роках) у промисловості фактично почалася стагнація. Зростання виробництва військової техніки більше не компенсує спад у цивільних галузях. Можна припустити, що російська економіка могла вже увійти в рецесію — ймовірно, ВВП у лютому був нижчим, ніж роком раніше.
⛔️Європейський Союз остаточно закрив свої порти для перевалки російського зрідженого природного газу (ЗПГ), завдаючи чергового удару по енергетичному сектору росії. З 26 березня 2025 року танкери з російським ЗПГ більше не зможуть користуватися європейською інфраструктурою для перевалки палива, що значно ускладнить доставку газу до африканських та азійських країн. Ці санкції були ухвалені ЄС ще у червні 2024 року, проте надавалася відстрочка для виконання раніше укладених контрактів. Тепер, крім перевалки, європейським портам заборонено надавати технічну, фінансову та брокерську підтримку російським ЗПГ-танкерам. росія значною мірою залежала від європейських портів для перевалки газу з проєкту «Ямал ЗПГ», що належить компанії «Новатек». Льодокольні танкери доставляли ЗПГ до європейських портів, де паливо перевантажувалося на звичайні судна для подальшого транспортування. Закриття європейських портів є ще одним кроком у посиленні санкцій проти росії, обмежуючи її доступ до глобальних енергетичних ринків. Це може призвести до значних втрат у доходах від експорту та ще більше ускладнити фінансовий стан країни.
⚡️Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові індивідуалізовані тарифні ставки щодо імпорту з 15 країн, включаючи росію, - The Wall Street JournalЗапровадження цих заходів заплановано на 2 квітня, яке президент оголосив "Днем звільнення" США, символізуючи спробу зрівняти американські тарифи з митами, що стягуються з американських товарів іншими країнами. росія опинилася серед країн з "постійним торговим дисбалансом" зі США, що робить її однією з головних цілей нової тарифної політики. Спочатку планувалося запровадити секторальні мита на автомобілі, фармацевтичні препарати та напівпровідники, проте ці заходи можуть бути скасовані. Натомість Білий дім вирішив зосередитися на індивідуальних тарифах для кожної країни зі списку. Незважаючи на це, росія ризикує втратити значну частину своїх експортних доходів, оскільки товарообіг між США і росією вже впав до $3,5 млрд у 2024 році — це найнижчий показник з 1992 року. Такі заходи ще більше ускладнять економічне становище росії, яка вже стикається з фінансовими проблемами через західні санкції та економічну ізоляцію. Під загрозою опиняються ключові галузі, залежні від експорту до США, а введення нових мит може ще більше підірвати стабільність російської економіки.
📉У росії фіксують рекордний спад імпорту через санкції та обмеження Китаю Російська економіка на початку 2025 року зіткнулася з різким скороченням імпорту, що стало прямим наслідком посилення санкцій США та жорсткого експортного контролю Китаю. За даними Центробанку рф, у лютому ввезення товарів скоротилося до $19,9 млрд, що на 13% менше, ніж роком раніше. У порівнянні з січнем падіння склало 10%, а якщо зіставити з показниками четвертого кварталу 2024 року — більше ніж на третину. Фінансові обмеження, зокрема відключення від доларових розрахунків низки російських банків, ускладнили процес оплати поставок, що призвело до накопичення $2,8 млрд прострочених зовнішніх зобов’язань. Це означає, що навіть за наявності контрактів та домовленостей товари фізично не можуть бути оплачені і доставлені. Додатковим ударом стала політика Пекіна, який запровадив контроль за експортом широкого спектра продукції – від металу та станків до електроніки. Китайські залізничні перевізники відмовляються приймати замовлення на постачання в росію, що призвело до дефіциту запчастин для вантажівок, будівельних матеріалів, промислових компонентів та інших критично важливих товарів. Паралельно триває криза у транспортній сфері рф – Російські залізниці (РЖД) не справляються з обсягами перевезень, що призвело до найгірших показників вантажообігу за останні 16 років. У результаті росія ризикує втратити до 30% імпорту електроніки та побутової техніки, а логістична криза може лише погіршитися. На тлі цього роль Китаю як головного постачальника товарів у рф під загрозою – у 2024 році Пекін експортував у росію продукції на $115 млрд, що становило 40% усього імпорту країни. Якщо тенденція збережеться, російський ринок може повернутися до рівня 2022 року, коли через санкції та розрив торгових зв’язків більшість компаній опинилися перед фактичним дефіцитом імпортних товарів.
❗️Ну, що ж тепер Трамп може особисто перевірити наскільки Путін хоче миру. А заодно можна перевірити і всі конспірологічні теорії про те, що США та Росії вже «все давно вирішили». Україна прийняла пропозицію США про запровадження режиму припинення вогню, поки на 30 днів. Відповідно, поновилася і військова підтримка США.Зараз найважливіше – це реакція Росії. Думаю, зараз вона буде малозрозумілою, але значно яснішою - після ймовірної зустрічі спецпредставника Віткоффа з Путіним. Лише під час цієї зустрічі будуть, як сказав би Трамп, засвічені всі карти. Думаю, Путіну запропонують інвестиційні проекти, повернення у клуб поважних країн, поступове зняття санкцій та неофіційне визнання окупованих територій. Але якщо 30 -денне перемир’я таки спрацює, у Трампа з’явиться реалізувати шанс повністю свій мирний план. А, нагадаю, для України це – перемир’я, вибори та «мирна угода».Ще лишається дуже багато питань, як наприклад, щодо контролю над припиненням вогню та безпековими параметрами можливого перемир’я/миру, але то все матиме сенс говорити після відповіді Росії.
Православна Церква України росте та міцнішає. З кожним днем та чи інша громада, та чи інша парафія приєднуються до української церкви. Досі Буковина залишалася оплотом РПЦ. Тепер, коли на законодавчому рівні діяльність московського патріархату заборонена, це має бути в минулому. Вітаю Парафію Свято-Духівського кафедрального собору УПЦ — головного собору УПЦ на Буковині — з рішенням про перехід до ПЦУ! Вітаю вірян у їхньому новому домі — нашій українській церкві! Перехід саме кафедрального собору свідчить про важливу зміну у свідомості православних українців. Коли є розуміння, що необхідно об’єднуватися у своїй, українській канонічній Церкві, визнаній Світовим Православ’ям. Через 3 роки після повномасштабного вторгнення, через 11 років після початку війни, через 6 років після отримання Томосу українці нарешті мають відкинути облудну брехню московських попів, які оголосили нам «священну», а насправді диявольську війну. Ми маємо остаточно відмовитися від будь-якого російського впливу, надто коли це стосується нашого духовного життя. Бо росія не несе на нашу землю нічого, крім зла, обману та смерті. Двері Православної Церкви України відкриті. Доєднуйтеся, щоб разом духовно зміцнювати Україну.📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Сьогодні ТГ помийки з мільйонними аудиторіями вкотре ісполнялі чергове замовлення проти Порошенка - цього разу проти його сина, який ще в 2019 році був знятий з військового обліку через переїзд на постійне місце проживання в іншу країну. Ще раз - в 2019 році.Але тепер Печерський ТЦК вирішив виписати йому повістки, яких ніхто не бачив і які невідомо куди приходили, а потім штраф. Але не заради лише цього все робилося. Насправді мета - арешт всього майна. От виконавча служба так і написала - Арешт всіх! активів по причині несплати штрафу, який теж нікуди не надходив.Історія з активами не нова. Перед тим була серія публікацій в тих же офісних помийках на тему «на Порошенка треба накласти санкції» і забрати всі активи.Байдуже, що немає жодних підстав, бо назвати Президента, який збудував армію, здобув томос, отримав безвіз з ЄС - терористом можуть тільки в рашистській федерації. Але логіки тут нема. Тут суцільні емоції, коли шостий не любить пʼятого. Або боїться. Не знаю. Бо навряд чи з іншої причини щодня б займалися саме Порошенком - від організації публікації щоденних фейків, то нагинання голів ТЦК та інших структур, які мають знайти «зраду Порошенка».Якщо чесно, це все ненормально. Це настільки далеко від європейських стандартів, як до неба рачки. Бо мета зрозуміла - арештувати активи, видати підозри, не пустити на вибори.До речі, справа генералів з тієї ж опери. Арештувати під захмарні застави. Потім переносити апеляції, закрити надовго. Щоб безпосередньо їхньому попередньому головкому Залужному показати, що буде у разі його незгоди грати за владними правилами… І це так показово, коли за все, що стосується війни, призначити винними хочуть саме військових.Це все виглядає геть погано.Вікторія Сюмар
⚡️Росія може зіткнутися з хвилею корпоративних банкрутств у 2025 році через високі процентні ставки, які досягли 21%, та інфляцію на рівні 9,5% у 2024 році, - ReutersЧастка компаній із ризикованим рівнем боргового навантаження подвоїлася, досягнувши 20% від загального доходу корпоративного сектору. Відзначається різке збільшення неплатежів від контрагентів, що зросли до 37% від загального доходу компаній, порівняно з 20% у попередні роки. Найбільший мобільний оператор МТС показав падіння чистого прибутку на 88,8% у третьому кварталі через зростання процентних витрат. «Російські залізниці» зазнали збільшення витрат на обслуговування боргів на 4 мільярди доларів. Частка компаній із рентабельністю оборотного капіталу нижче безризикової ставки зросла до 66%, що стало причиною скорочення інвестицій у виробничі потужності. Прогнозується, що інвестиції впадуть до 1,7-2,0% у 2025 році у порівнянні з 7% у 2024 році, що посилює економічний тиск і знижує потенціал зростання економіки країни.💙💛 Omelyan News