Source
Omelyan News | російський "суверенний" електромобіль провалився: АвтоВАЗ за пів року ...
2 700 Views/Reach
2025-04-19 12:20
Message №17706
🚘російський "суверенний" електромобіль провалився: АвтоВАЗ за пів року продав лише одну машинуЧерговий російський проєкт у сфері електромобілів зазнав фіаско. З моменту запуску виробництва восени 2024 року концерн АвтоВАЗ зміг продати лише один електромобіль Lada e-Largus.Вартість авто навіть зі знижкою за державною програмою сягає близько 3 млн рублів. Без держпідтримки — майже 4 млн. На тлі дефіциту технологій, низької купівельної спроможності та повної відсутності інтересу з боку ринку — результат закономірний.Раніше президент АвтоВАЗа обіцяв випустити «кілька десятків» електро-Lada до кінця 2024 року, але навіть ці скромні плани виявились нездійсненними. Платформа e-Largus базується на давно застарілій французькій розробці, а сама модель не витримує конкуренції навіть із доступними іномарками б/в.Цей провал демонструє, що в умовах санкцій, технологічної ізоляції й відтоку західних партнерів росія не здатна створити повноцінний високотехнологічний продукт, навіть маючи держфінансування. Електромобільний ринок, де критичне значення мають сучасні акумулятори, електроніка та програмне забезпечення, — повністю недосяжний для нинішньої російської промисловості.