В цей День – 29 січня 1918 року українські добровольці, значну частину яких становили кияни студенти та гімназисти, за 130 кілометрів від Києва неподалік залізничної станції Крути (Чернігівщина) стали у бій із переважаючими в десять разів і набагато краще озброєними військами більшовицьких окупантів. Завдяки стійкості та героїзму українських вояків вдалося на декілька днів затримати наступ окупаційних більшовицьких військ на Київ. Наші війська організовано відступили, руйнуючи за собою колії й мости. Це дало змогу Українській Народній Республіці виграти час для підписання вкрай важливого Берестейського мирного договору, який фактично започаткував визнання УНР на міжнародній арені як самостійної держави. Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж розпочалося у Києві на заводі "Арсенал".Бій під Крутами став символом справжнього патріотизму та жертовності, це був бій за майбутнє українців та української держави. Нечисленні українські добровольці завдали значних втрат переважаючим за кількістю і добре озброєним ворожим військам.Ми маємо пам'ятати та максимально поширювати правду про бій під Крутами серед широкого загалу, маємо пишатися цією героїчною сторінкою історії української державності. Адже, через 100 років на прикладі героїчного чину крутянців на підступах до Києва був Мощун, Горенка та Ірпінь. Ну а оборона Маріуполя довела, що наші війська виховані на українських традиціях та памʼяті про жертовність наших предків. А отже, шануємо нашу історію та будьмо гідними її історичних героїчних сторінок!Героям Слава!!! Крути – ви не забуті!
Кілька днів тому ведучий "Cуспільного" запитав мене в прямому ефірі: "наскільки корумпованою є Верховна Рада й наскільки типовою є ситуація з Тимошенко".Я відповів: "абсолютно типовою", й детально розповів про підкуп так званих "народних" депутатів, який, на жаль, є систематичним явищем у Верховній Раді. Абсолютна більшість депутатів регулярно брала та беруе гроші за голосування в інтересах правлячої олігархії, просуваючи рішення в інтересах одного найбагатшого відсотка громадян ціною добробуту людей праці. Тому, з одного боку, наша партія Народовладдя вітає підозру Тимошенко, а з іншого констатує величезну запізнілість дій НАБУ та вимагає, аби такі ж підозри були вручені всім таким злодіям - більшості "народних" депутатів від всіх фракцій, зокрема й правлячої "партії" "слуг". Також наголошуємо, що НАБУ має оголосити про підозри не лише Тимошенко, але й Єрмаку, Татарову, Умєрову, Шефіру, Резнікову та всім іншим топ-корупціонерам влади "слуг" і не тільки. Зокрема тим негідникам, які збирають за гроші голоси для "слуг" - Арахамії та йому подібним. І підозр недостатньо; ці люди мають сидіти в СІЗО без можливості виходу під заставу, та оперативно отримати реальні вироки.А щоб український парламент нарешті почав очищатися від таких злодіїв, треба, щоб український народ перестав підтримувати олігархічні політпроекти. Натомість люди мають об’єднуватися, створювати та власноруч фінансувати справжні народні партії; як це відбувається у абсолютній більшості розвинених демократичних країн. І відповідно на виборах висувати гідних людей, щоб ті представляли у парламенті інтереси людей праці, а не олігархату. Адже вершиною самозадурювання є очікування від політиків, які фінансуються великим капіталом, що вони потім у Верховній Раді почнуть раптом голосувати в інтересах більшості українського народу. Але одна така народна партія вже є, це - Народовладдя, тож долучайтеся або хоча б підтримайте нас внеском, будь ласка, й давайте разом розбудовувати партію, що працює в інтересах мільйонів українців, а не мільярдерів! Разом - Сила! P. S. Закликаю всіх людей доброї волі поширювати це відео, аби більше українців дізнавалися правду й робили відповідні висновки! А якщо Ви подивитеся відео, поставите там лайк і напишете будь-який, навіть найменший коментар, то Ви допоможете його органічному поширенню на YouTube! Заздалегідь дякую!
🇺🇸 В Міннеаполісі (штат Міннесота, США) активізувалися протести проти діяльності Міграційної та митної правоохоронної служби США (ICE) та міграційної політики Трампа через чергове невиправдане вбивство цивільного та очевидне перевищення службових повноважень. Каталізатором протестів стало вчорашнє вбивство співробітниками ICE протестувальника 37-річного раніше не судимого громадянина США Алекса Претті, який працював медбратом у відділенні інтенсивної терапії лікарні для ветеранів у Міннеаполісі. До нього на вулиці підбігла група ICE, повалила на землю і вже лежачого розстріляла впритул. Федеральні органи звинуватили вбитого в тому, що він нібито тримав в руках зброю. Але з десятків відео видно, що в руках у нього був лише телефон на який він знімав відео. Менше ніж місяць тому в тому ж Міннеаполісі співробітники ICE впритул застрелили в авто 37-річну Рене Ніколь Гуд, яка також була громадянкою США і не підтримувала міграційну політику Білого дому. На тлі цього губернатор Міннесоти демократ Тім Волз, який не підтримує діяльність ICE, розгорнув додаткові сили Національної гвардії для забезпечення безпеки громадян. Цілком ймовірно, що між Національною гвардією та ICE можуть відбутися перші сутички. Своєю чергою Дональд Трамп погрожує застосувати закон 1807 року про боротьбу з повстаннями та застосувати армію для придушення протестів у Міннеаполісі. Діяльність ICE також активно підтримує міністр оборони США Геґсет та віцепрезидент Венс. Демократична партія США в Сенаті обіцяє заблокувати фінансування Міністерства внутрішньої безпеки після вбивства цивільного чоловіка агентами ICE у Міннесоті. Це може призвести до нового шатдауну.Попри те, що цими днями в Міннесоті -25 градусів Цельсія, людей на протестах доволі багато.*місто Міннеаполіс є найбільшим містом штату Міннесота, воно відомо протестами та заворушеннями в травні 2020 року «Black Lives Matter», які розпочалися саме тут і згодом охопили всю країну.
Звертаюсь до пана Кличка та його підлеглих з Київпастрансу. Перестаньте чудити, коли в місті важка ситуація! Пише мені людина з якою я служив у 2022. Учасник бойових дій, возив нас на позиції під обстрілами, привозив їжу, гарний водій, знаю про що говорю. Після декількох років служби списався з армії по стану здоров’я, пішов працювати водієм автобуса, бо кажуть же, що людей не вистачає…Йому на 47 автобусний маршрут, який курсує з Нивок через масив до станції метро Дорогожичі, тупо не дають нормальну кількість палива. До кінця зміни (06:00-22:30) бракує 15-20 л, на що керівництво АП 5 говорить – «ну тоді їдь з маршруту», це при тому, що водій часто взагалі буває один на маршруті. Якість дизеля так само жахлива, автономне опалення вже неодноразово замерзало. І така ситуація на більшості маршрутів цього автобусного парку..Людина деморалізована. Один раз нормально пишу – перестаньте чудити! Зі 100 млрд бюджету будьте такі ласкаві забезпечити автобусні маршрути нормальною кількістю та якістю палива!Якщо раптом додумаєтесь тиснути на водія, то я приїду в гості, не сумнівайтесь!
В Києві тотальний хаос через російські обстріли та погодні умови.Електротранспорт зупинив роботу на більшості маршрутів, метро працює, але значно збільшено інтервал руху на всіх трьох лініях аж до 10-12 хвилин. В результаті у вихідні дні місто не вивозить. Попереду початок робочого тижня.Це все результат 11 років правління Кличка на посаді мера столиці. Так буває, коли найбільший в Україні 100 млрд бюджет Києва освоюється на бруківку, парки та інші схематози соратників мера. Абсолютно нульова робота з підготовки міста до такої ситуації. Люди мерзнуть на зупинках громадського транспорту, автобуси працюють хаотично, є рухомий склад подарований з країн ЄС, який досі стоїть в автопарках і не виходить на лінію. Та про що власне говорити, якщо за тиждень не змогли вирішити питання зі снігом. До цих зупинок складно добиратися, біля них кілограми каші, яку в кращому випадку розкидали десь біля узбіччя.Абсолютно не так столиця з найбільшим в Україні бюджетом має реагувати на такі кризові ситуації. Київ має всі фінансові можливості значно ефективніше організовувати роботу комунальних служб та транспорту в такий час. І сьогодні ці рішення необхідно прийняти!Закликаю міську та центральну виконавчу владу негайно ухвалити рішення про повний безоплатний проїзд в місті Києві та значно збільшити рухомий склад муніципального транспорту! В таких важких умовах, місто має бути для людей, а не самоусуватися та панічно пропонувати їхати з нього! Ще раз кажу, міський бюджет Києва спокійно може собі це дозволити, щоправда Кличку доведеться один рік посидіти без дерибану бюджету на ремонті парку Наталка. Так само має бути гідно оплачена робота комунальників! І почуйте нарешті вчителів! Діти зараз на змішаному навчанні. Очевидно, що в найбільші морози треба прийняти рішення, про повну дистанційку. Так само і вчителів відпустіть на повне дистанційне навчання зі збереженням 100% заробітної плати. Всі ж розуміють, що сидіти їм в пустих школах в таких умовах - це ідіотизм.
Товариство, минулої ночі, внаслідок чергового російського ракетного обстрілу Києва, вкотре постраждав єдиний офіс нашої партії Народовладдя, який за сумісництвом є хабом нашого Волонтерського центру UA.HELP. Через наближеність до певної локації, яку ворог систематично й масово обстрілює з самого початку повномасштабної війни, наш офіс вже вчетверте зазнає ушкоджень, цього разу ще більш суттєвих.Ми не можемо знати чи ця заміна вікон після чергових обстрілів буде останньою, але точно знаємо, що ми єдина в Україні партія, яка замінює знищені ворогом вікна свого офісу використовуючи внески партійців та прихильників, які ми збираємо на офіційний партійний рахунок. Ми пишаємося тим, що партія функціонує, розвивається та ще й забезпечує роботу Волонтерського центру UA.HELP за рахунок тисяч невеликих внесків і що ви в будь-який момент можете зайти на сайт НАЗК і перевірити як саме витрачаються ці ваші внески. Як справді народна організація, ми чудово розуміємо в якому скрутному становищі зараз знаходиться абсолютна більшість українців та як важливо робити все можливе аби й далі максимально підтримувати наші Сили Оборони. Тому ми добре усвідомлюємо, що для багатьох з вас допомогти нам у відновленні нашої роботи буде вкрай складно. Але, якщо у когось з вас все ж таки знайдеться можливість пожертвувати хоч 20 гривень, то це буде чудово, адже через нашу постійну волонтерську діяльність наші поточні фінансові можливості майже "на нулі". Будь-який внесок буде дуже важливим й допоможе, зокрема, пошвидше відновити нормальну роботу UA.HELP! При цьому ви ще й долучитеся до формування абсолютно нової для України політичної культури народного фінансування справжньої партії. Тож якщо у Вас все ж таки знайдеться відповідна можливість, то зробити внесок Ви зможете за цим посиланням: narodovladdia.com/donateЗаздалегідь дякуємо вам за народні вікна! Працюємо далі і тримаємось разом, адже Разом - Сила! 🫶
😥 У Києві 16-річна дівчина на проспекті Лобановського впала в яму з окропом та отримала 73% опіків тіла через недбальство комунальників. 2 січня 2026 року працівники теплоенерго працювали на місці пошкодження тепломережі центрального опалення – проїжджу частину та тротуари почало заливати гарячою водою, внаслідок пошкодження асфальту утворилося провалля. Комунальники не забезпечили належну огорожу та встановлення попереджувальних знаків біля ями з окропом, що становила небезпеку для людей.Близько 16 години дівчина безперешкодно пройшла до місця аварії, де впала в яму з гарячою водою, отримавши 73% опіків тіла, вона у лікарні у критично важкому стані. На цей час за її життя борються лікарі.Крім того, опіки ніг отримала 53-річна жінка – вона вступила в гарячу воду, яка текла по тротуару.Досудове розслідування проводиться за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 272 КК України, а саме за фактом службової недбалості та порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки.
Другий Єрмак, або чому я негативно ставлюся до призначення Буданова керівником Офісу Президента Зеленського. Мені максимально бридка спекуляція на тему війни по цьому виключно політичному призначенню Зеленського. Тому зосереджуся саме на політичному призначенні й вважаю, що робота ГУР не може слугувати відбілюванням когось у політичних моментах. Як бачимо, Буданов будучи керівником однієї з найвпливовіших розвідок світу й маючи реальні важелі впливу в країні, вирішив проміняти це на доволі бутафорну за українським законодавством посаду керівника канцелярії Президента України. А це означає лише одне, що Володимир Зеленський буде продовжувати практику узурпації влади шляхом антиконституційного перетворення ролі голови свого офісу у «віцепрезидента» і по суті другої людини в Україні, яка має вплив на всі без виключення гілки влади. Саме такою людиною був для Зеленського Єрмак і саме через його узурпацію народ вимагав його відставки. Але Зеленський так нічого і не зрозумів… Мені бридко дивитись на цю дешеву виставу «перезавантаження внутрішньої політики», коли на посаду недовіцепрезидента призначають «нострадамуса» Буданова, який абсолютно аморально грався з народом у «літо в Криму та нескінченну купу інших прогнозів, які були завідомо брехливими й звісно не справдилися. Хочу нагадати, що саме Буданов ховав у себе в ГУР братика Єрмака, який торгував посадами через ОП. І саме з його допомогою вони намагалися втілити в життя фейк про його «героїчну службу», все щоб відбілити Єрмака старшого. І коли я розповів про те, як він служив у мене в батальйоні та як перевівся в ГУР, то я став мало не ворогом держави в розумінні цих всіх «успішних рятівників країни». З огляду на такі дії Буданова, то мені абсолютно не дивно, що він прийняв таку пропозицію. Одне шобло…
Журналіст «Української правди» Михайло Ткач знайшов учасників гучної корупційної схеми «Мідас» в Ізраїлі. Один із наближених до Президента України Зеленського кураторів корупційних схем в енергетиці та оборонній сфері Тимур Міндіч після втечі з України переховується в Ізраїлі на узбережжі Середземного моря в курортному містечку Герцлія за 14 км від Тель-Авіву. В розмові з Михайлом він намагався вдаватися спокійним, але постійні зміни помешкання та одяг, вказують на геть інше. Набагато красномовнішим був інший фігурант – Олександр Цукерман, який так само переховується від НАБУ та САП в Ізраїлі. Він підтвердив факт постійного спілкування з колишнім віцепремʼєром Олексієм Чернишовим, який за даними слідства був частиною корупційної схеми «Мідас» в енергетичному секторі. Також журналісти зафіксували як в магазині «Філософі» у Тель-Авіві Цукерман влаштував бек-офіс в якому очевидно знімаються та вивозяться тіньові готівкові кошти. В ході цього матеріалу на журналістів «Української правди» був здійснений фізичний напад особами, які розмовляли на характерному російському акценті і які вимагали від журналістів видалити кадри деяких автомобілів. Я «вітаю» Ізраїль, російські тітушки є господарями життя в Тель-Авіві, ну бо поліція в кращих традиціях українських колег бездіяла на такі ганебні дії проти журналістів. Для мене показовим в цій історії є позиція держави Ізраїль, яка спокійно переховує у себе топ-корупціонерів і разом з тим самі ж нам постійно розповідають про якісь нормальні стосунки та купу вимог щодо їх громадян на території України. Я просто думаю, що такі дії мають бути дзеркальними й ми на офіційному рівні маємо заявити, що такі дії є недружніми і тягнуть за собою наслідки.Дякую за роботу Михайлу та його групі, це важливо для суспільства та країни, і ці чорти не мають почувати себе спокійно!
🗣️Зеленський вперше озвучив журналістам оновлені пункти так званого «мирного плану».▪️підтвердження суверенітету України; міцні гарантії безпеки;▪️угода про ненапад фміж Росією та Україною, механізм моніторингу на лінії зіткнення;▪️чисельність ЗСУ залишатиметься на рівні 800 тисяч у мирний час;▪️США, НАТО та європейські держави-підписанти нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо РФ вторгнеться в Україну - буде військова відповідь і відновлення санкцій; ▪️Україна стане членом ЄС у певний конкретно визначений час і отримає привілейований доступ до ринку Європи;▪️Україна підтверджує, що вона залишатиметься без’ядерною державою;▪️Затвердження міцного пакету глобального розвитку для України;▪️після укладення угоди Україна пришвидшить процес укладення угоди про вільну торгівлю зі США;▪️проведення виборів в Україні якомога швидше після підписання угоди;▪️ЗАЕС буде експлуатуватися спільно трьома країнами – Україна, США, РФ. За словами Зеленського, цей пункт залишається одним з найбільш проблемних;▪️Росія має вивести свої війська з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей для набрання чинності угоди. Одним із варіантів є те, що в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях лінія розташування військ на дату угоди де-факто визнається лінією зіткнення. Також обговорюють створення потенційної вільної економічної зони на території Донбасу. ▪️Угода передбачає безперешкодне використання Україною Чорного моря та Дніпра для комерційної діяльності, обмін військовополонених і повернення цивільних заручників, а також створення фондів для відновлення української економіки.