ОРГАНІЗАЦІЙНЕ + ОДНА НОВИНАПанове, сегодні дописів не буде. Завантажений вище маківки. Щоби допис не був порожнім, дам одну новину. Лідери Німеччини, Франції та Фінляндії після "інтенсивних переговорів" вирішили "Активізувати зусилля по створенню самодостатньої європейської системи безпеки". У найближчі дні до переговорів на цю тему долучаться всі бажаючі країни Європи. Президент України проінформований про це рішення та запрошений до переговорів. Про рішення проінформований Держсекретар США, який виразив жаль у зв'язку з таким рішенням, яке "може підірвати фундаментальні трансатлантичні зв'язки". Держсекретар зауважив, що Європейські країни могли б не створювати нові організації на заміну НАТО, а пліч о пліч з США протистояти спільним загрозам, які становлять Китай, рф та Іран. Докладно про це завтра, як і про рішення Китаю, яке я опосередковано анонсував вчора. Сі прийняв пропозицію Макрона, Мерца та Стармера - Китай буде приймати участь у "Ормузькій коаліції" та післявоєнній "Іранській конференції". Гарного дня та гарних новин.
5. Вчора міністр ЗС Китаю Ван І відповів на пропозиції Великобританії, Німеччини та Франції щодо створення спільної місії по "повній деблокаді" Ормузької протоки під головуванням ВБ та Франції - МЗС трьох країн отримали офіційну відповідь. Китайський міністр заявив, що його країна не проти доєднання до такої місії, проте зауважив, що участь у ній США "небажана як безумовного агресора". Китайський міністр заявив, що його країна готова стати посередником у переговорах між європейськими країнами, Україною та рф на своїй чи інший території "за участі США чи без такої участі". Китайський міністр повідомив європейських колег про те, що він буде ініціювати запрошення до Китаю представників України та рф для проведення "мирних консультацій" та готовий запропонувати обом сторонам шляхи виходу з " зі стану безвиході, у якому вони зараз прибувають". У цій новині цікаво лише те, що Китай бачить "безвихідь" та не прогнозує російський успіх ані на фронті, ані у дипломатії. Я не оптиміст і вважаю, що Китай буде тягти "переговорну резину" до провалу російської весінньо - літньої військової компанії. Проте можлива реалізація таких пропозицій ще більше знизить шанси на успішну для США зустріч у Пекіні лідерів двох країн, а з нею, можливо, знизить дипломатичний тиск на Україну з боку США. Не факт, але можливо. 6. Розвідспільнота США уточнила втрати рф у виробництві ракет різних типів від останньої серії українських далекобійних ударів. Подібні втрати оцінюються у 35 - 38 відсотків від загального середньомісячного виробництва. Американські розвідники вважають, що у найближчі як мінімум два місяці росіяне "суттєво скоротять" об'єми ракетних ударів по території України у зв'язку зі скороченням виробництва та необхідністю підтримувати мінімальний рівень запасів далекобійної зброї". 7. Президент США отримав від Розвідспільноти США "вичерпну інформацію" про обмін розвідданими між Іраном та рф, про участь останньої у координації іранських ракетних ударів та про постачання російської зброї до Ірану. Американські розвідники вважають що від такого співробітництва двох країн США втратили від трьох до чотирьох мільярдів доларів у вигляді пошкодженої чи знищеної техніки та озброєння. Оцінка консервативна і буде підвищуватися по мірі подальшого оцінювання наслідків. Ми не знаємо про реакцію Президента США на таки дані. Будемо чекати на нову інформацію. На сьогодні все. Гарного дня та гарних новин.https://t.me/Mccartneyser68
Я перерахував п'ять пунктів, які розглядає Президент США як "покарання Європи". І станом на сьогодні у арсеналі Президента США залишається один спосіб "покарання" - флірт з путіним, постійна загроза для Європи у вигляді МОЖЛИВОСТІ зближення США та рф. Дозвіл на допуск танкера з нафтою на Кубу віддав особисто Президент США на прохання Уіткоффа, який ретранслював прохання путіна передане через Дмітрієва (якийсь сюр). Це "покарання для Європи", саме так Президент США заявив Держсекретарю, який таке постачання вважав неприпустимим. І українці та європейці повинні знати, що таких "покарань" буде ще вдосталь - Трамп реально якщо не ненавидить Україну та лідерів провідних країн Європи за тверде відстоювання своїх інтересів, то зневажає їх за "слабкість та непоступливість" (хто б мені сказав - як це компонується?), вони є джерелом постійного його роздратування, він мріє одноосібно диктувати ним свою волю. А це неможливо - маятник впливу впевнено рухається у протилежному інтересам Президента США напрямку. У випадку, якщо Франція та Великобританія за участі Німеччини таки очолять "Ормузьку коаліцію" з заявлених 30ти держав готових у неї "вступити", та забезпечать, за участі Китаю, розблокування протоки, то для США це буде черговим "міжнародним ляпасом", на який відповідати по суті буде нема чим. Іран не впаде - влада залишиться у КВІР. Головний "переговорник" з США від Ірану - "Спікер" парламенту, відкрито відкинув вимоги США. Не впаде Україна - ми станом на зараз у незрівняно більш сильній позиції, ніж були минулої осені. Як військовій, так і міжнародній. І нам своє робити до моменту, коли маятник дійде до максимального відхилення у наш та Європи бік і тоді вже не США та рф будуть диктувати умови майбутнього миру. Так і буде. Про "прохання" США до української влади знизити інтенсивність ударів по російських об'єктах "Нафтогазу" розповім вранці. Як і про пропозиції рф щодо "Енергетичного" та "Великоднєго" перемир'я, яке вчора було передано американській стороні. А також про інші, приємні у більшості для України, новини. Гарного вечора та тихої, по можливості, ночі.https://t.me/Mccartneyser68
ВЕЛИКА СІМКА. МІНУС ОДИН? Допис буде коротким - у мене день відпочинку.Після серії попередніх переговорів з колегами з Європи відбулася зустріч міністрів закордонних справ "Великої сімки", України та представника ЄС. Дам ключові заяви сторін. 1. Держсекретар США заявив, що США залишаються відданими питанню подальшої підтримки України та не збираються її припиняти чи скорочувати у найближчі два місяці, проте потім можуть скоротити продаж озброєння у випадку, якщо "Безрозсудна політика керівництва Ірану примусить нас почати затяжну наземну операцію".2. Держсекретар відмовився дати чіткі гарантії підсилення санкційного тиску на рф з боку США у випадку прямого залучення країн "Сімки" у силову операцію по деблокаді Ормузької протоки. Після такої заяви міністр Вадефуль заявив, що у такому випадку будь які переговори щодо можливої участі Німеччини у такій місії не мають сенсу. Його позицію підтримали всі колеги. 3. Держсекретар США заявив, що США НА ОФІЦІЙНОМУ РІВНІ жодного разу не вимагали від України йти на територіальні поступки, проте постійно підкреслювали, що "Гарантії безпеки" від США наша країна отримає тільки та виключно після підписання "Мирної угоди", яку "майже неможливо буде укласти без вирішення територіального питання". У відповідь голова німецької дипломатії заявив, що "Держсекретар тільки що фактично відмовив Україні у "Гарантіях безпеки" з боку США, бо можливість їх надання буде визначати не Трамп, а путін". На цю тему виникла суперечка між двома дипломатами - Держсекретар стверджував, що така постановка питання невірна по суті та по формі, проте Вадефуля підтримали інші колеги. Рубіо заявив, що їх позицію він обов'язково доведе до відома Президента США. 4. Держсекретар США заявив, що США не планують наземну операцію щодо деблокади Ормузької протоки, проте "Президент США може у будь який момент відати наказ на її проведення". Ця заява викликала жваву дискусію присвячену обговоренню планів США у Ірані під час якої Рубіо заявив, що він "сказав те, що мав та міг сказати" та відмовився інформувати партнерів про наміри Президента США. Тут треба зазначити, що Держсекретар США після офіційної зустрічі провів чотири окремих коротких переговорів з колегами з Європи під час яких обговорював "можливі сценарії підтримки дій США у регіоні з боку європейських країн". Деталі нам невідомі.5. Держсекретар США заявив, що відмова "союзників по НАТО" підтримати операцію США у Ірані "сильно дратує" Президента Трампа і він "всерйоз розглядає питання зменшення витрат на НАТО з боку нашої країни та інші можливі кроки, які обмежать права країн НАТО на колективну оборону ". Подібна заява викликала дискусію під час якої міністри ЗС Франції та Німеччини заявили у різній формі, що "Часи, коли Америка могла одноосібно диктувати свою волю союзникам пішли назавжди". Під кінець дискусії Рубіо заявив, що він сприймає критику дій США та має намір під час конструктивного діалогу вирішити наявні суперечки не знижуючи потенціал НАТО. 6. Держсекретар США обговорив з колегами питання підтримки Ірану з боку рф під час якого "не відкинув, проте не приділив великої уваги" фактам такої підтримки, які надали міністри Франції, Великобританії та Німеччини та заявив -- "Ми будемо реагувати на факти такої підтримки тоді, коли вона буде впливати на проведення нашої спецоперації". 7. Всі учасники зустрічі підтримали дипломатичні зусилля США спрямовані на закінчення війни в Україні, проте заперечили можливість укладення миру за рахунок одноосібних поступок з боку нашої Держави. Після засідання Держсекретар США заявив, що він "втомлений та роздратований" та що "У НАТО можуть бути великі проблеми якщо ми не домовимося про належну співпрацю". Інші чотири пункти несуттєві, давати не буду. Єдиний цікавий - "Попередні конкретні домовленості щодо підтримки української енергетики", але це тема окремого допису.Павлюченко Бандерівець з Пущі https://t.me/Mccartneyser68
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ - 2.У зв'язку з тим, що у ФБ один з модераторів написав наскрізь брехливий допис з переліком моїх "вад", дещо прояснимо ситуацію. 1. Мені ніхто не ДАЄ інформацію для розповсюдження, окрім окремих рідких випадків - я її випрошую, і часто отримую вночі стусани за свою самодіяльність. 2. У мене ніколи не було "бзіків" чи "нервових зривів" - я послідовно та постійно інформував адмінів сторінки на ФБ про те, що я не бажаю мати з Фейсбуком нічого спільного і проти ведення цієї сторінки. 3. Я НІКОЛИ не просив адмінів створювати сторінку на ФБ та канал на Ютубі, проте дав свою згоду на їх відкриття. Сторінку на ФБ вирішив знищити два роки тому коли зрозумів, що вона перетворилася у оазу для ідіотів, відвертих російських агентів та партійних сектантів у коментарях. Це було свідоме рішення. І я ЖОДНОГО разу не просив пробачення за свій вчинок, чи казав, що я це зробив "на нервах". Тоді я не не встояв перед проханням одного з адмінів та дозволив вести сторінку і надалі, проте я більше не мав відношення до її ведення - у мене відібрали можливість модерування. 4. Я НІКОЛИ не шукав популярності та не отримував жодної копійки за ведення сторінки на ФБ та каналу на ТГ. Отримання грошей за інформацію під час війни вважаю абсолютно неприпустимим.5.. Я залишаюся ворогом ідеї ведення цієї сторінки, проте, після бурхливого обговорення ситуації з одним з адмінів та зважаючи на прохання читачів, на які він активно посилався, прийняті наступні рішення.а). Я повертаю собі право модерації та вирішального голосу при публікації матеріалів.б). Чекаю на вибачення за відверту брехню від модераторів, без них продовження роботи каналу неможливе.в). Коментарі будуть жорстко модеруватися адмінами тричі на день, або навічно закриються при невиконанні цієї умови.г). Сторінка буде працювати до кінця війни, після неї буде знищена. Чекаю на вибачення. Дякую за увагу. P.S. Про засідання міністрів закордонних справ "Великої сімки" та про розмову Сибіги з Рубіо розповім завтра вдень. Попередньо - для України все як мінімум непогано. Та й Держсекретар був відвертим та схильним до компромісів.
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ. Панове. Я постав перед дилемою. Мені конче потрібно знищити власну проксі-сторінку на Фейсбуці. Я лютий ворог цієї соцмережі, я не хочу мати з нею нічого спільного, я проти постійної навали у коментарях російських агентів, упоротих прихильників українських політичних ідолів, та відвертих ідіотів. Це не моя сторінка, я не маю права ані впливати на "редакційну політику", ані голосу при ухваленні рішень. Сьогодні за моє бажання позбутися цієї сторінки тамошній адміністратор звинуватив мене у всіх гріхах, від того, що моє его та бажання популярності важливіші за долю країни, до пасування перед прихильниками Порошенка. Сперечатися не збираюся, проте чітко заявляв та заявляю, що бажання популярності та я не компонуються у принципі - я не рекламував ніколи свій канал, не збираюся рекламувати, не заробляю на його роботі, не збираюся цього робити у майбутньому і взагалі - постійно, від чистого серця, прошу від нього відписуватися. Мені було заявлено, що не зважаючи на мою заборону публікувати мої ж дописи, адміністратори все одно будуть це робити. В силу цього я офіційно заявляю, що доти, доки я не рішу питання зі знищенням цієї сторінки, нових публікацій на основному каналі, тобто тут, не буде. Я прикладу всіх можливих та неможливих зусиль щоби вирішити це питання якомога швидше, бо ви ні в чому не винні і інформацію отримувати повинні. Як, у який спосіб - я подумаю. Буду вдячний за поради - як ефективніше боротися з інформаційним піратством. Дякую за розуміння.
АПЕРИТИВ ВІД ДЕРЖДЕПУ.Часу на нормальний допис не залишилося - нарешті виспався, але проспав час відведений на канал. Дам те, що встигну, інше ближче до вечора. 1. Держдеп США підготував, а Президент США ознайомився, з аналітичним матеріалом по перспективам України та можливим майбутнім діям нашої влади. Базові положення.а). "Влада України не збирається приставати на запропонований рф територіальний компроміс ані зараз, ані у майбутньому бо вважає що для нього немає ніяких підстав".б). "Ситуація, у який зараз опинилася Україна у зв'язку з нашою операцією у Ірані, дозволяє їй диктувати свою волю на переговорах з рф і ми не здатні ефективно впливати на рішення керівництва України без загрози дипломатичних та репутаційних втрат". в). "Нарощування Україною далекобійних ударів по об'єктах на території рф та розвиток систем ураження, у тому числі ракетних, здатен, за даними аналітиків Пентагону та ЦРУ, скоротити експорт російських енергоносіїв на 30 - 40 відсотків, а при середньозважених прогнозованих успіхах у розвитку власної "ракетної програми" до кінця року завдати істотних втрат роботі ОПК рф". Від себе. Розвідспільнота США після Воткінська та Брянська проаналізувала захищеність російських об'єктів ОПК та дійшла висновку, що українці, при наявних темпах знищення засобів російського ППО, будуть мати великий вибір цілей з відносно малою захищеністю, проте з високим рівнем важливості для роботи ключових галузей російського оборонно-промислового комплексу.г). "Влада України робить серйозну заявку щодо стійкості України та її органів влади плануванням спротиву на чотирирічну перспективу та підкреслює готовність не піддаватися на наш тиск ані зараз, ані у чотирирічній перспективі". На останніх переговорах з делегацією США Буданов передав американцям месседж від Президента - Україна готова до довготривалого протистояння з рф і тому вимагає беззаперечної поваги до своїх вимог, в першу чергу територіальних. д). "Наявний діалог між рф та Україною майже не має шансів на успіх. Ми рекомендуємо поступовий тимчасовий вихід США з переговорного процесу до кінця травня та повернення до активної його фази до кінця поточного року під загальною нашою координацією. (Держдеп). е). "Влада України має явні наміри дочекатися виборів до Конгресу США та після оголошення результатів планувати свої подальші переговорні позиції як з нами, так і з рф". є). "Ми повинні зберігати наявний санкційний тиск на рф, проте при цьому не підвищувати його до критичних позначок до кінця поточного року з тим, щоби зберегти переговорне "вікно можливостей". ж). "У випадку неуспіху у підтримці наших союзників у Європі на майбутніх виборах (Орбан) ми повинні повернутися до стратегічного діалогу з ЄС на основі не диктату, проте поваги до наших та європейських національних інтересів".з). "Україна має заявлені та підтверджені фінансові та ресурсні можливості для підтримки систем власної життєздатності та забезпечення потреб війська на найближчі два роки".і). "Ми не маємо систем примусу, які здатні забезпечити в Україні проведення виборів Президента під час проведення бойових дій в умовах наявної підтримки чинної влади з боку європейських та азійських партнерів України". к). "У випадку нашого програшу на виборах до Конгресу Україна може розраховувати, та, вочевидь, розраховує, на підсилення санкційного тиску на рф та доведення внутрішньо суспільної ситуації там до межі масового спротиву діям російської влади". Пробачте. Більше часу немає. Ввечері поговоримо про висновки з цього матеріалу та про зустріч Шмигаля з міністром енергетики США.Павлюченко Бандерівець з Пущі
ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ.Панове, просто попереджаю - може статися так, що мене таки завтра сучий вірус прихватить вже серйозно і я не буду можливість працювати - під вечір гребе "не па-деццки". Тому не дивуйтеся якщо завтра я промовчу. Ну а щоби спробувати виспатися та не прокидатися як завжди о третьої ранку відповім на два ваші питання задані різними людьми.1. "Чого це Трамп навколо Лукашенка танцює"? "На прикладі Лукашенка путін повинен бачити, як у нього все може бути блискуче прекрасно якщо він закінчить війну в Україні". Пряма мова Президента США. Але станом на зараз не так все просто і проти візиту Лукашенка до США виступають впливові сили, які очолює Держсекретар та підтримує абсолютна більшість конгресменів-республіканців. Аргументація проста - "путіна в принципі не цікавить приклад Лукашенка, його завдання глобальні та не прив'язані до вигідних пропозицій для бізнесу". Конгресмени ж проти такого візиту тому, що він може ще більше знизити їх шанси на мідтермах, зважаючи на репутацію білоруського диктатора. Будемо бачити, чим все закінчиться.2. "З ким там американці ведуть переговори у Ірані"? Якщо Держдеп та ЦРУ зараз намагаються "знайти реальні центри сили у Ірані, які реально керують державою" щоби розпочати з ними переговори, то Уіткофф такий "центр" вже "намацав" - ним став спікер іранського парламенту і обрали його як переговорника тому, що до війни він входив у групу, яка через посередників вела переговори з США. Як нам повідомили, цю персону вважають у Розвідспільноті США ще більш декоративною, ніж постать президента Ірану. Уіткофф "сватає" спікера як передбачуваного та прагматичного політика і його мало цікавить те, що він "практично не має впливу на КВІР" та духовне керівництво Ірану. Не маю жодного поняття - чи вважає Президент США тих, з ким зараз проводять переговори його підручні реальними політичними гравцями, чи виграє час, але просто нагадаю, що за декілька днів до початку проведення СВО США теж проводили "конструктивні переговори" з керівництвом Ірану і офіційно призначили дату наступного їх туру у той же час готуючи початок військових дій. Така тактика "виправдала" себе перед початком СВО, цілком можливо те, що Трамп просто повторює старий номер перед початком спецоперації на суходолі, час для початку якої вже визначено. Як нам відомо, навіть спікер іранського парламенту зараз ретранслює ті ж базові позиції, які ретранслювали вже вбиті передвоєнні учасники іранської переговорної групи. Це і відмова від видачі запасів збагаченого урану чи передача тих у треті країни на зберігання, і збереження права на розвиток власної "Ракетної програми", і збереження часткового контролю за Ормузькою протокою, і право на розвиток "Мирного атому". Уіткофф знову при справах, а тому все буде спущено в унітаз. Я у цьому впевнений, хоча, звісно, можу помилятися. Всім добра та здоров'я, особливо психічного. Бережіть себе. путін вже повідомив американців про те, що він "розчарований українськими варварськими ударами по російський цивільній інфраструктурі і вони не залишаться без відповіді". Гарного вечора та тихої, по можливості, ночі.
а). Сторони дійшли "повної згоди" у питанні розширення військово-технічного співробітництва. б). Сторони підтвердили намір створити нові безпекові міждержавні конструкції, які забезпечать оборонні потреби всіх, хто забажає долучитися до зусиль по їх створенню. в). Сторони підтвердили "рішучість на послідовність" у питанні подальшої підтримки України як у військовій, так і у бюджетній сфері та обговорили можливе залучення української сторони до обговорення участі нашої країни у можливій новоствореній глобальній системі безпеки.г). Сторони обговорили можливу участь двох країн у місії по розблокуванню Ормузької протоки або при наявності мандату ООН, або за наявності міждержавного консенсусу за участі всіх зацікавлених у розблокуванні протоки сторін включаючи Індію та Китай. Якщо дозволите, то далі мої власні висновки щодо цього пункту новин. Як я розумію, можливо я помиляюся, Німеччина та Японія бажають створити нову систему глобальної безпеки за участі всіх зацікавлених сторін в умовах дефіциту довіри до США. Тихою сапою представниками Японії та Німеччини проведені переговори з колегами з Великобританії, Франції, Австралії, Новою Зеландії. Наскільки нам відомо, плануються переговори по цій темі з представниками "Нордичних країн" та, вірогідно, нашої Держави. Я не можу прогнозувати успішність цих переговорів - доки ще дуже мало інформації про досягнуті домовленості, але вважаю що Україна повинна спрямувати максимум дипломатичних зусиль на сприяння створенню такого гіпотетичного Альянсу за нашою участю. Тим більше у наявній ситуації з війною у Перській затоці та реальній зацікавленості багатьох країн у нашій країні як донорі безпеки. Я буду ретельно відстежувати події на цьому напрямку та буду намагатися оперативно про них інформувати. 3. На останок про попередження, яке я дав вчора ввечері. Я собі іноді хочу руки обірвати та язика вирвати за обіцянку ті чортові попередження давати на загал. Проте сказане не забрати назад. Я хочу вибачитися за те, що дав попередження на 48 годин. Хоча я не був п'яним та дурним коли його читав вчора та чітко бачив цифри 4 та 8, проте станом на зараз там цифри 7 та 2. Будемо вважати що я винен у тому, що "дід недобачає". До цієї "новини" є додаток, який я вчора просто не хотів давати. "Розвідспільнота США вважає що попри об'єктивні складнощі з виробництвом далекобійної зброї у рф путін неминуче дасть наказ здійснити масований обстріл з ціллю впливу на суспільні настрої всередині рф після серії успішних та регулярних атак українськими далекобійними засобами території росії". Сказано все. Хто б мене звільнив від обов'язку давати ці попередження? Питання риторичне.Павлюченко Бандерівець з Пущі
3. Відбулася чергова розмова Держсекретаря США з своїм китайським колегою. Рубіо повідомив Ван І про "остаточне рішення про відтермінування у часі візиту Президента США до Китаю". Сторони обговорили широке коло питань як щодо подій навколо Ірану, так і навколо України. а). Рубіо та Ван І домовилися про безперешкодний прохід у Ормузький протоці суден з вантажами для Китаю.б). Ван І застеріг США про "важкі наслідки" у випадку, якщо наземна операція у Ірані все ж таки розпочнеться. в). Ван І відмовився обговорювати можливе припинення торговельних стосунків його країни з Іраном та заявив, що товари подвійного призначення, які постачаються Китаєм до Ірану, не несуть безпосередньої загрози для США. г). Сторони дійшли згоди щодо необхідності підсилення тиску на обох учасників "Російсько-українського конфлікту" з тим, щоби примусити ті до підписання мирної угоди. Ван І висловив думку, що "ми повинні побачити восени реальний стан речей з тим, щоби сформувати реальну консолідовану позицію всіх зацікавлених сторін щодо процесу мирного врегулювання наявних суперечностей". По факту - нічого для нас нового. 4. По неперевірених даних Уіткофф відмовляє Прем'єра Ізраїлю від прямих переговорів з Президентом України та від укладання угод про співробітництво у оборонній сфері. Він пропонує своє посередництво у таких можливих переговорах та наголошує на тому, що рішення Нетаньягу про прямі переговори з Зеленським не буде схвально сприйняте Президентом США. Повторюю - інформація не перевірена, цілком можливо що вона не правдива. Проте особисто для мене вона цікава та, на мою думку, може бути достовірною. На сьогодні все. Гарного дня та гарних новин. Завтра дам ще блок новин. Їх вистачає.Павлюченко бандерівець з Пущі