Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Ходорівська Січ. Вільні люди.
Added 06 Dec 2025

Ходорівська Січ. Вільні люди.

@Khodorivska_Sich
Number of subscribers: 7 019
Photos: 8,189
Videos: 2,150
Links: 1,090
Description:
Новини, фото, відео та іншу інформацію для публікації - надсилайте за допомогою нашого чат-бота https://t.me/H_Sich_bot Рекламу розміщуємо безкоштовно! Наш Ютуб-канал https://youtube.com/@Sich_Khodoriv

👥 Number of subscribers

7 019
Average/Day:: +12
Average/Week:: +16
Average/Month:: +184

👁️ Average views per message

2 394
Average/Day:: 2,470
Average/Week:: 2,201
ERR: 34.11%

📊 Messages per Day

3.1
Last day: 17
Week average: 4.3
Average per day: 3.1

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

❗️СБУ та Нацполіція затримали ексдепутата Стрийщини, який організував схему ухилення від мобілізаціїСлужба безпеки та Нацполіція ліквідували ще одну схему уникнення призову військовозобовʼязаним. Організатором виявився колишній депутат - екскерівник комунального підприємства Стрийського району.За матеріали справи, фігурант запевняв, що повпливає на посадовців РТЦК та СП для зняття з розшуку та оновлення військово-облікових документів для призовника. Окрім цього, експосадовець обіцяв вирішити «питання» з членами ВЛК для безперешкодного проходження військово-лікарської комісії без подальшої мобілізації військовозобов’язаного.Таким чином, призовник міг офіційно працевлаштуватися, отримати бронювання та підстави для уникнення мобілізації до Сил оборони.Вартість таких «послуг» становила 5500 доларів США.Правоохоронці затримали фігуранта після отримання частини неправомірної вигоди в сумі 153 тисячі гривень.Йому вже повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). Ділку обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Триває слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб причетних до вказаної протиправної діяльності.Комплексні заходи проводили оперативники УСБУ у Львівській області спільно з слідчими Поліція Львівської області за процесуального керівництва Стрийської окружної прокуратури.
❗️Ми писали про ймовірну зміну Уповноваженого з питань корупції в нашій громаді (покликання в коментарях). Та відсутність про це офіційної інформації.Щоб довідатися довелося зобов'язати депутата написати звернення.Прийшла відповідь (скрін в коментарях) 👇🔸 Уповноважена особа тепер Андрій Процак.🔸Призначений розпорядженням Коцовського. Дивно коли Уповноважену особу призначає мер, який є потенційним джерелом корупції. Але це, нажаль, норма закону. Хоч голова громади це може зробити красиво і призначити відкритий конкурс, але то не про нас.🔸Цікавий пункт відповіді, де написано, що інформація про Уповноваженого є абсолютно відкритою і доступною на офіційному веб-сайті.🔸Трохи довелося пройти квест, скласти всі пазли докупи, враховуючи відповідь на звернення і систематизувати інформацію, щоб все зрозуміти. Ось так працює в нас "доступний і відкритий" відділ комунікації з громадою. Керівник відділу - Тетяна Садоха.🔸На фото-скріні до допису подаємо інформацію, як  звертатися в випадку виявлення корупції, щоб вам не тратити час на пошуки по сайту, бо там вже аж занадто "доступно" все заховано.🔸Звертаємо увагу, що пан Уповноважений з питань запобігання корупції мав би бути зацікавленим в відкритості і доступності інформації, тому частково робимо це за людей, які отримують за це гроші з бюджету.Андрій Процак , не дякуйте, ми від щирого серця , бо в вас багато роботи 🤝Ходорівська Січ 💙 💛
Чому відключення світла -це не про «дефіцит», а спосіб виживання енергосистеми 🔌⚡️ Багато хто говорить про «дефіцит», але важливо розуміти справжню причину критичної ситуації. Проблема не в тому, що ми не виробляємо енергію взагалі, а в тому, що ворог цілеспрямовано нищить розподільчі станції , ТЕС/ТЕЦ та ГЕС. Ось як це працює на пальцях:Атомні станції (АЕС) — це наш фундамент. Вони дають багато енергії, але вони «неповороткі». Щоб змінити потужність реактора, потрібні дні або навіть тижні. АЕС не можуть підлаштовуватися під те, що всі одночасно ввімкнули чайники о 8 ранку. З допомогою ТЕС та ГЕС раніше рятували нас у пікові години. Вони могли за лічені хвилини «підкинути» потужності, коли країна прокидається або повертається з роботи.У чому проблема? Зараз ТЕС/ ТЕЦ та ГЕС вибиті обстрілами. Якщо АЕС працюватимуть на максимумі, щоб покрити вечірній чи ранковий пік споживання, то вночі (коли споживання падає) виникне величезний надлишок енергії, який просто спалить мережу. Оскільки немає ТЕС/ ТЕЦ та ГЕС у достатній кількості, які б регулювали ці коливання за хвилини, роль «регулятора» тепер виконують відключення споживачів. Це єдиний спосіб збалансувати систему і не допустити масштабної аварії в енергосистемі.
❗️Сьогодні відбулося пленарне засідання Верховної Ради України. Ми розуміємо- субота, третій день Різдва. Але робота є робота. До того ж робота за досить пристойну оплату.Звертаємо увагу на факти 👇 🔸абсолютна більшість депутатів в залі засідання фізично відсутня.🔸в деяких голосуваннях брало фактично участь біля 30 чоловік, в інших в графі "не голосував", або "відсутній". 🔸трьом народним НАБУ сьогодні висунуло підозру за "правильні" голосування, список згодом буде більшим.Трохи пояснимо голосування "не голосував" , оскільки це вже стало трендом для депутата від нашого округу , Андрія Кота, саме так він сьогодні "не голосував" і не лише сьогодні, цей запис в поіменному голосуванні нардепа просто зашкалює 👇🔸такий варіант голосування означає, що народний депутат зареєстрований на засіданні, але не натиснув жодної кнопки🔸вийшов пісяти/какати, в парламентську кнайпу, в астрал , заснув, провтикав, знаходиться в стані медитації чи іншому вимірі🔸принципово не погоджується з голосуванням і не бере в ньому участі, в даному випадку пасує заява перед голосуванням 🔸боїться або політично не зручно показати свою позицію і перед натисканням на кнопку випадає в осад, ловить блідого, включає "сніжинку", заходить в ступор🔸таким методом часто малюють кворум - депутат зареєструвався і випарувався по своїх важливіших справах, ніби є, але фізично немає. Схоже, що так було сьогодні.Тепер уявіть, якщо б до виконання своїх обов'язків, як сьогодні віддано працювали нардепи, так само відносилися військові, медики, надзвичайні служби, педагоги...В декого не стоїть питання -хочу/ не хочу,  тому що є треба і обов'язки. Але ж тут каста, панство депутатів.Зрештою ми самі собі їх обрали, бо панство купляє на виборах нарід і цілі округи дрібними подачками за гроші того ж народу, народ приймає подачки, обирає, а потім нарікає на депутатів і знову обирає за  тим самим принципом.Риторичне питання - коли ми врешті вийдемо з цього замкнутого кола? Ходорівська Січ 💙💛
‼️Зеленський перше назвав всі 20 пунктів мирного плану:1. Підтвердження суверенітету України.2. Угода про ненапад між росією та Україною, моніторинг на лінії зіткнення.3. Гарантії безпеки. 4. Чисельність ЗСУ - 800 тисяч у мирний час. 5. США, НАТО та Європа нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо РФ вторгнеться в Україну - буде військова відповідь і відновлення санкцій. 6. Росія закріпить політику ненападу щодо Європи та України у всіх необхідних законах.7. Україна стане членом ЄС у певний час (ми хочемо закріпити дату вступу).  8. Пакет глобального розвитку, який буде визначено в окремій угоді про інвестиції.9. Буде створено кілька фондів для вирішення питань відновлення. Мета - залучення 800 млрд доларів. 10. Україна пришвидшить процес укладення угоди про вільну торгівлю зі США. 11. Без’ядерний статус України. 12. ЗАЕС. Компромісу немає. США пропонують управління втрьох і американці - головний менеджер. Компромісна пропозиція України: США і Україна - 50 на 50. 13. Освітні програми в школах, що сприяють розумінню та толерантності до різних культур, усувають расизм і упередження. 14. Території. Найскладніший пункт. Один з варіантів - РФ виходить з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей. В Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях - "стоїмо, де стоїмо". РФ хоче, щоб Україна вийшла з Донецької області, США пропонують компроміс - вільну економічну зону. Якщо не буде згоди на "стоїмо, де стоїмо", то вільна економічна зона може бути прийнята лише шляхом референдуму і тоді треба виновисити на референдум весь документ.15. рф та Україна зобов'язуються не змінювати домовленості силою.16. росія не перешкоджатиме Україні використовувати річку Дніпро та Чорне море для цілей комерційної діяльності. Кінбурнська коса буде демілітаризована.17. Обмін полоненими всіх на всіх, повернення цивільних, дітей та політв'язнів.18. Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди.19. Ця угода буде юридично обов'язковою. Її виконання буде контролювати Рада миру на чолі з Трампом. 20. Після того, як усі сторони погодяться з цією угодою, негайно набуде чинності повне припинення вогню.
👁️👁️ Сесія Ходорівського парламенту 16 грудня (завтра об 11:00)Сьогодні мали засідати дві депутатські комісії 👇🔷 Земельна комісія відбулася.Деякі моменти :🔹комісія підтримала розроблення проєкту землеустрою для формування земельної ділянки з метою відчуження громадської  будівлі (міська лазня). По- простому -лазню будуть продавати, це перший крок в процедурі🔹комісія не підтримала затвердження експертної грошової оцінки землі для продажу "Роздільському пивоварному заводу", питання буде вирішуватися на сесії завтра.Пояснюємо. Зовсім недавно аж бігом приймалося рішення про продаж 27,7 гектарів Цукровні "роздільським пивоварам". Так бігом, що аж гай шумів. Рішення прийняли.Є проблема, що спочатку приймають рішення про продаж, а потім експертна оцінка встановлює ціну. Коли озвучили ціну в 31 лям, то зрозуміли, що приїхали, бо очікували отримати поза 90 млн грн. Минулої сесії депутати не погодили такий гешефт, а пан Коцовський казали жи сам спробує щось з тим зробити, правда нарікав на "земельну мафію". Питання перенеслося на майбутнє. Майбутнє прийшло і завтра депутатам прийдеться знову голосувати за ті самі 31 мільйон грн., певно голова не подолав "земельну мафію". Більше того підприємці, яким де-факто належить земля, тепер ще ставлять умову про розтермінування платежу на 5 років. Приїхали, тайнатому. А з яким ентузіазмом і швидкістю починали...🔹погодили затвердження Програми розвитку мінерально - сировинної бази громади. Програму будуть приймати, бо ж така вимога, але яка насправді мінерально-сировинна база громади насправді ніхто не відає. 🔹погодили затвердження екологічно Програми. Пан Гапонюк звернув увагу, що декларативне  прийняття програми нічого доброго не дасть. Скажімо, так як ведеться в громаді меліорація, то з часом в деяких селах в криницях води не буде взагалі. А те що відбувається із сміттям, то взагалі страшно говорити. Пан Ревер на зауваження Гапонюка зауважив - питання засухи, то питання до Бога.Програма потрібна, але потрібна з реально передбаченими коштами на реальні кроки.Що в нас в Програмі?  Заходи на покращення всієї екології, забезпечити населення якісною питною водою, реконструкція і будівництво каналізації, придбати 3 одиниці спецтехніки для вивозу сміття, 280 площадок для контейнерів роздільного збору сміття, каналізація Зарудки, водогін Садки-Ходорів, капремонт водопроводу Ходорова та багато іншого. Мабуть, хто писав Програму явно увійшов в стан ейфорії...Ну , ви зрозуміли. А потім опонентів називають популістами.🔷 Господарська комісія не відбулася. Причина- відсутність депутатів.✔️Тим часом на завтра , окрім сесії, призначено на 15:00 позачергове засідання виконкому. Питання лиш одне- затвердження ПКД (документації) реставрації корпусу лікарні, вже не варто називати його Палацом де Во, нажальХодорівська Січ 💙💛
🫡 Сьогодні багато пишуть про Купʼянськ,, хочемо  згадати і Михайла Драпатого, який і відповідає за цю ділянку фронту.Михайло Драпатий — не просто командир, якого люблять і поважають прості солдати. Він — людина непересічної вдачі та сміливості, людина, яка вже не раз завдяки нестандартному мисленню доводила свій військовий талант:Це Михайло Драпатий у 2014 році проривався на БМП через сепаратистський блокпост у Маріуполі під час звільнення міста.Це Михайло Драпатий у червні 2014 року вивів батальйон із «Ізваринського котла» на Луганщині.Це Михайло Драпатий керував українськими військами, які зупинили наступ російських окупантів на Кривий Ріг.Це Михайло Драпатий у 2022 році керував звільненням правобережжя Херсонщини.Це Михайло Драпатий, який курує Харківський напрямок та групу військ, що зараз творять чудеса під Купʼянськом  без додаткових резервів, з наявними силами та засобами. Проти противника, який переважає майже в усіх компонентах. Дякуємо, генерале! Україна пишається й памʼятає!🇺🇦
👁️👁️ Сесія Ходорівського парламенту 16 грудня.Сьогодні мало відбутися засідання двох депутатських комісій 👇✔️ Бюджетна комісія тривала майже 4 години.🔸були трохи дебати про прийняття рішення по оплаті праці (премії, надбавки) пану голові. Чиновники говорили, що мер працює нон-стоп, все в громаді добре завдяки йому.Але хотілося б почути про матеріальну допомогу з бюджету для покращення соціально-побутових умов для мера. Це не озвучили. Чекаємо, що скаже пан Коцовський на сесії.🔸явний фід- бек нашого допису обговорювався на питанні про святкування 100-річного ювілею Першої школи. Вирішили 109800 грн, які планували витратити на фуршет перескерувати, можливо на видання про школу. Хто там каже, що ми тіко пишемо і ніц не робимо? А якби не було цього допису? Тому продовжуємо бути корисними , не встаючи з дивану.🔸на комісії йшла мова про звернення радіо "Розділля" про співпрацю і створення "Ходорівської хвилі". Але мабуть на це гроші не виділять, мотивують, що покриття не має, хоч це питання цілком вирішується. Тепер не зрозуміло, чи це питання взагалі винесуть на сесію.Взагалі питання цікаве, яке потребує багато уточнень. Тому дивно, що на комісію не закликали ініціаторів звернення, щоб поспілкуватися.✔️Комісія з питань роботи ради не відбулася. Не виявив бажання прийти жоден депутат.🔸одне з питань, яке мало бути на розгляді- звернення, щоб надати оцінку некоректній манері спілкування міського голови з військовими. Можливо саме тому депутати отримали сигнал ігнорувати комісію і пропустити це питання за замовчуванням.В понеділок засідання земельної комісії, в вівторок - сесія.Ходорівська Січ 💙💛
👁️👁️ Сесія Ходорівського парламенту 16 грудня.На сесію виноситься нова Програма для відзначення сторічного ювілею 1-ї школи Ходорова в 2026 році.Це славна школа з своїми традиціями і історією.Звісно, що потрібно відзначити ювілей. Але ювілей навчального закладу це  не про витрати на застілля.На "фуршетні столи на 3-х поверхах школи" пораховано витрати- 109 800 грн.Для порівняння для оновлення елементів матеріально-технічної бази витрати прогнозують у 2500 грн, на відновлення музею- 50 000 грн. Пріоритети відчуваєте?Все це вписується в погану українську  традицію підмінити суть події і перенести фокус урочистостей і енергію на організацію прийнять, фуршетів і столів з численними тостами-промовами. Тоді, як всі сенси дати відходять на задній план. Сьогодні відбулася профільна депутатська комісія, де це питання було в порядку денному. Але питання не прозвучало під час трансляції. На декілька хвилин почалися технічні проблеми з мікрофоном, мабуть якраз під час озвучення питання доповідачем, пані Наталією Калинець...Доречі, на сесії будуть голосувати за присвоєння школі імені Ігоря Калинця.Розуміємо, що цей допис зараз набуде розголосу, щось буде протрактовано, що не так зрозуміли, хтось скаже, що ми заважаємо жити і творити громаді, когось викличуть на килим, в когось настрій буде зіпсований, а хтось буде думати про фуршет.Але, пані і панове, в нас кінець кінців війна. І закривати очі на такі події не будемо. Робіть висновки, почуйте думку збоку, міняйтеся. Сподіваємося на порозуміння. Допис не для того, щоб нашкодити комусь персонально.Ходорівська Січ 💙 💛
👁️👁️ в проєкт бюджету громади внесено поправки, оскільки з прийняттям державного бюджету (сьогодні Зеленський підписав) , громада отримала на 6 646 000 грн більше.Повідомляємо куди планують спрямувати ці кошти:✔️ 751 900 грн- поточний ремонт доріг ✔️ 100 000 грн- інші заходи в сфері ЗМІ ( що мається в даному випадку на увазі не зрозуміло)✔️ 280 000 грн - поточний ремонт вуличного освітлення вулиць с.Юшківці✔️ 75 000 грн- на Програму розвитку туризму 2026-2030 р✔️ 1 000 000 грн- капітальний ремонт штучного футбольного майданчику на ст.Будівельник✔️ 1 000 000 грн - облаштування вуличного освітлення с.Букавина✔️ 410 000 грн- вуличне освітлення вулиць с.Вибранівка✔️ 1 200 000 грн - капітальний ремонт скверу Шевченка в Ходорові✔️ 630 000 грн - капремонт хореографічної зали Центру дитячої і юнацької творчості ✔️ 1 000 000 грн - облаштування меморіальних табличок на будівлях 1-ї школи та ЦНАПу. Є пояснення, що сума з запасом, бо неможливо передбачити кількість табличок✔️200 000 грн- внески в статутні капітали Ходорівводоканалу.Завтра о 10:00 засідання виконкому.Також завтра засідання депутатської комісії з питань освіти, медицини, культури, соціального захисту, молоді та спорту об 11:30Ходорівська Січ 💙💛