Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Форпост Янченко
Added 14 Jul 2024

Форпост Янченко

@HYanchenko
Number of subscribers: 1 184
Photos: 1,960
Videos: 448
Links: 1,530
Description:
🔥Безкомпромісна правда про бізнес, владу і захист інвестицій. Цифри, факти, інсайди. Посилання на соцмережі: https://linktr.ee/halynayanchenko

👥 Number of subscribers

1 184
Average/Day:: -3
Average/Week:: -5
Average/Month:: -13

👁️ Average views per message

1 173
Average/Day:: 377
Average/Week:: 280
ERR: 99.07%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 498 25-01-23 20:09
Іноді під час дискусій у Давосі вирують справжні пристрасті. Однією з найбільш обговорюваних стала перепалка між новим радником президента #США з питань зовнішньої політики Річардом Гренеллом і генсеком НАТО Марком Рютте під час Українського сніданку. Річард #Гренелл був максимально жорсткий в своєму виступі. Він заявив, що Європа недостатньо витрачає на свою безпеку, тож не може вказувати іншим, що вони повинні робити і витрачати. Він навіть «вставив шпильку» генсеку #НАТО Марку Рютте, навівши як приклад його рідні Нідерланди, де Рютте був прем’єром 14 років.Цікаво, що сам #Рютте підтримав цю тезу. Він наголосив, що Європа дійсно має витрачати більше, навіть не 2% ВВП. Окремо, що імпонувало особисто мені – він зробив наголос на потребі інвестувати в оборонну промисловість та активніше її масштабувати. Зокрема, він зазначив, що росія зараз за 3 місяці виробляє таку ж кількість снарядів, як всі країни НАТО разом взяті за рік. Я рада, що питання, яке «мусолилось» кілька років, нарешті стало очевидним і важливим для політиків по обидва боки Атлантики. Ми, у свою чергу, маємо так само робити все, щоб допомогти нашому ОПК масштабуватись – зменшення бюрократії, зменшення фінансового тягаря (в т.ч. відміна дублюючих штрафів за однакове порушення), надання пільгових кредитів, а також доступ до іноземних ринків, де наші можуть заробляти, щоб інвестувати в інновації і масштабування виробництва.👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 383 25-01-22 14:16
Давос – це унікальне місце, де від сильних світу цього можна почути дуже відверті інсайди і гострі оцінки того, що відбувається в Європі і світі. Вчора мала унікальну можливість взяти участь на одному з таких закритих обідів організованого EuroNews за участі Шарля Мішеля, Курта Волкера, діючих міністрів країн ЄС, а також бізнес-лідерів Європи. Обговорювали, що необхідно зробити для зміцнення Європи з огляду на нещодавній звіт Маріо Драгі, який розкритикував зарегульованість Євпропи, яка зменшує її конкуреентні переваги в світі. Як сказав один з учасників дискусії “while US innovates, China replicates – EU regulates”. Тож вже сьогодні на думку європейських лідерів потрібно суттєво змінювати правила гри. Більше динаміки, інновацій, менше регуляцій. З цікавого, якраз з цією динамікою, інноваційністю і «помірною» зарегульованістю Європі може допомогти приклад України і пришвидшення євроінтеграції нашої країни. Окремо багато уваги було приділено безпеці країн ЄС. Зважаючи на останні політичні зміни у світі, ЄС важливо мати власну сильну безпекову політику. І в даному випадку Україні є що запропонувати європейській родині. Ну і на самкінець ще одна цитата з цього заходу, яка мені дуже зайшла і має стати новим слоганом для України: «Якщо під час обіду ти не за столом – значить ти в меню».👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 346 25-01-20 15:02
🌍 Давос цього року буде форумом воєнного часу. Державні збройні конфлікти визначені як основний ризик для світової економіки у 2025 році, такий висновок зробили експерти Давосу у своєму щорічному звіті, який готується напередодні форуму найкращими аналітиками світу.Згідно з опитуванням понад 900 експертів, найбільш нагальними глобальними ризиками є:🪖Державні збройні конфлікти: Майже чверть респондентів вважають їх найсерйознішою загрозою на 2025 рік. Якщо минулого року державні збройні конфлікти посідали 8 місце серед основних ризиків, то цього року вони піднялися на 1-ше.🌪️Екстремальні погодні явища: Зростання частоти та інтенсивності повеней, лісових пожеж та штормів, спричинених зміною клімату, становить серйозну загрозу для навколишнього середовища та суспільства.🌐Трійку загроз, на думку експертів, замикають геоекономічні конфронтації: Цього року країни частіше застосовуватимуть захисні торговельні політики (санкції, тарифи, інвестиційний контроль), що може підвищити економічну напруженість.📰 Четвертим та пятим ризиком визначені дезінформація та фейкові новини та поляризація суспільства. Наслідки виборчих кампаній по всьому світу будемо відчувати ще довго. Цього року форум #WEF2025 майже політико-економічний, беруть участь багато політиків з усього світу. Тож найближчий тиждень працюю тут, буду говорити про інвестиції в український ОПК та Україну.
👁 2,000 25-01-19 07:36
#Ірпінь став першим містом в регіональному турі презентацій моєї книги «Прихисток: стартап на мільйон життів» 📚 З цим містом у мене пов'язана особиста історія, бо тут на початку повномасштабного вторгнення жили мої племінники. Мій батько встиг вивезти їх з міста за кілька годин до вторгнення російських окупантів. На щастя, йому це вдалося попри шалений ризик. Всі вижили, всі здорові. Кожен з мешканців міста відчув на собі жахи війни, і лень не кожен знає, що таке шукати #прихисток. Історії людей з Ірпеня, які рятувалися від російської агресії, також є в моїй книзі. Кілька історій, від яких мурашки по шкірі, прозвучали і під час презентації. Екс-поліцейський Антон Грицюк, який брав участь в евакуації цивільних і потрапив на знімки Reuters розповів, що найскладніше було заходити туди, де були мертві дітки: «Особливо в мікрорайоні Стоянка 2. Там були розстріляні автівки і звідти ми евакуйовували тіла загиблих батьків і їхніх дітей». Для нас важливо, щоб ці історії чули і пам’ятали всі в Україні та за її межею. Дякую всім, хто розділив цей день зі мною, а також Петро Щербина, Андрій Кравчук та Анжела Макеєва за організацію заходу 🙏
👁 567 25-01-09 09:27
❗️Увага! Інформація, яку розганяє Віталій Шабунін – чиста маніпуляція. Йдеться про усунення ПОТРІЙНОГО штрафу за одне порушення і заміна його на єдиний, найбільш ефективний штраф, а конкретно прогресивну пеню, яка складає 3% за кожен місяць прострочки. Трохи деталей. На сьогодні за порушення строків поставки існує одночасно ТРИ штрафи: 1) 7% - разовий штраф за місяць просрочки 2) 3% - щомісяця плата за користування грошима 3) 3% - щомічна пеня, а саме 0,1% за кожен день прострочки. Державні замовники обмежили прибуток виробників української зброї - в середньому в 5-7%. А сума штрафів за перший же місяць затримки разом становить 13% і вдвічі перевищує дозволений державою прибуток. За таких умов виробники української зброї не просто мають безкоштовно поставити товар, а ще й дістати власні гроші з кишені і доплатити державі. Чи це можливо? Чи захоче хтось за таких умов виробляти зброю для наших захисників? Навряд! Тому штраф має бути! Але він має бути ефективний і має стимулювати виконання контракту. P.S.: за неякісні товари (типу недавніх мін) є окремий штафу, а за непоставку – взагалі кримінал.
👁 546 24-12-27 07:06
Трохи про те, що днями сталось з державними реєстрами, станом на зараз: Як відновити державні реєстри, які днями хакнули мсклі як недопустити катастрофи у випадку повторних кібератак на державні реєстри що треба оперативно змінити в законодавстві, щоб не допустити колапсу державного управління З цими питаннями сьогодні розбирались на спеціально створеній робочій групі в рамках нашої Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів. Робочу групу очолив найбільш досвідчений в сфері нотаріату, реєстраційних дій і роботі з реєстрвами депутат цього скликання - Ігор Фріс.Розбирались в ситуації разом з представниками Мінюсту, СБУ, Офісу Президента, ДП «НАІС», Нотаріальної палати України, ДСЗІ, експертного середовища та інших зацікавлених сторін. З позитивного:Процес відновлення роботи державних реєстрів триваєІнформація про майнові та інші права не зазнала змін.❗️ Внаслідок кібератаки було зруйновано архітектуру взаємодії між реєстрами. Саме через це поки призупинено доступ до окремих реєстрів. Окремо хочу подякувати всім українцям за розуміння та відсутність паніки. В країні війна. Кібервійна - на жаль, одна з її вимірів. Маємо детально розібратися в причинах того, що сталося, та зробити все, щоб подібне в майбутньому не могло повторитися.
👁 422 24-11-13 16:04
«Поки я воюю - мій бізнес ледь не вмер» - ця фраза, на щастя, не стала реальністю для захисника, який звернувся до Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів. Розповім детальніше: до нас звернувся військовослужбовець ЗСУ Дмитро Целуйко з батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади. До повномасштабної війни, а якщо точно, то з 2012 року він є власником кав'ярні «Франсуа», яка 12 років успішно працювала на території Центрального залізничного вокзалу «Київ-Пасажирський» у залі очікування №3.У 2023 році термін договору оренди кав’ярні Дмитра завершився, і філія УЗ повідомила, що не буде його продовжувати. Восени 2024 року Дмитру стало відомо, що згідно з новим проєктом на місці його кав’ярні має бути книгарня, а орендар визначатиметься через аукціон.Весь цей час Дмитро, військовослужбовець ЗСУ, сплачував подвійну оренду, щоб його підприємство лишалось на місці та продовжувало працювати. Однак умови аукціону обмежили участь лише компаніями, які мають спеціалізований сайт для продажу книг і щонайменше одну книгарню в Києві. Це виключало можливість участі бізнесу Дмитра, навіть попри його готовність адаптувати кав’ярню під формат кав’ярні-книгарні.Ця історія могла б закінчитися знищенням бізнесу нашого захисника, але ми змогли допомогти та ініціювали розгляд питання керівництвом Укрзалізниці та вокзалу. Завдяки участі Голови правління Укрзалізниці Олександра Перцовського та начальника вокзалу Петра Стецюка вдалося знайти конструктивне рішення. Керівництво Укрзалізниці проявило відповідальність та готовність підтримати ветерана. І кав’ярня Дмитра продовжить роботу на столичному вокзалі з незначною зміною розташування.Наразі триває вирішення юридичних питань. Парламентська спецкомісія триматиме ситуацію на контролі до завершення усіх формальних процедур.Думаю, що подібних історій по Україні є чимало. Ми маємо турбуватися про те, щоб ветерани мали куди повернутися і чим займатися після перемоги. Саме тому маємо комплексно підійти до захисту їх маленьких і великих бізнесів, зокрема, і в питанні оренди приміщень для їх підприємств. Ми підготували правки до законопроєкту, яким передбачено можливість продовження договорів оренди комунального та державного майна з ветеранами без проведення аукціонів до завершення воєнного стану. Що скажете? Також рада буду почути інші проблеми ветеранських бізнесів та бачення їх вирішення.👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 482 24-11-05 06:08
Про Молдову, вибори і російський слід Ми, звичайно, радіємо за Майю Санду і вітаємо її з перемогою. Але ці вибори мають стати тривожним дзвіночком для нас, в Україні. Те, що відбулось на виборах в Молдові - це перемога «на межі». Коли проєвропейський кандидат не набагато відірвалася від проросійського, а Москва відверто втручалася у вибори, організувавши централізований підвіз людей з Придністровʼя і навіть авіарейси для проросійських громадян Молдови за кордоном – це сигнал нам, маємо зробити висновки, щоб це не повторилося в Україні. Адже у нас теж будуть вибори, коли це дозволить безпекова ситуація. Навіть в Європі на дільницях для голосування громадян Молдови були повідомлення про замінування. Тож що у нас? Поки війна в гарячій фазі проросійські сили сховалися в кущах, але, впевнена, як тільки постане питання виборів - вони повилазять, мов гриби після дощу. Пропаганда та гроші можуть багато, тож маємо убезпечити себе від цих «сплячих агентів кремля». Один з варіантів - заборонити колишнім представникам ОПЗЖ та інших заборонених нашим РНБО партій балотуватися на виборах принаймні якийсь час. Мій Законопроект 9081, який позбавляє їх такої можливості на 10 років, був зареєстрований у Верховній Раді майже 2 роки назад, але поки залишається практично без руху. Сподіваюсь, принаймні на завершення каденції, Парламент зможе ухвалити державницьке рішення і підтримати мій законопроект. Маємо вже зараз створити запобіжники, щоб російські агенти не могли підривати нашу країну зсередини, зайшовши знову у Верховну та місцеві ради. А як з російським впливом боролись би ви?👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 575 24-11-01 06:50
Містратегпром, Міноборони та Мінекономіки підтримують зміни до правил закупівель озброєння, розроблені ТСК по захисту інвесторів та найбільшими оборонними асоціаціями. Депутати і більше 40 присутніх представників сфери ОПК схвально сприйняли це під час публічного обговорення пропозиції до Постанови уряду 1275. А саме: запровадження поетапної виплати винагороди для компаній-постачальників за державними контрактами уточнення формулювання форс-мажорних обставин при виконанні контрактів врахуванню курсової різниці та її впливу на ціну контрактів зміни підходів до нарахування штрафних санкційЦе чотири найбільш болючі питання для реальних виробників зброї та амуніції. Маємо змінювати правила гри вже зараз, бо в умоваз забороненого експорту, далі «закручуючи гайки» можна залишитися без виробників, які або збанкрутують і закриються, або виїдуть за кордон. Працюємо над застереженнями, які сьогодні були озвучені урядовцями, і спільно з Мінстратегпромом готуємось до подачі змін на засідання Уряду.
👁 400 24-10-23 16:47
Відкрили друге виробництво українських дронів в ЄС, але не робили б цього, якби була можливість експорту.Сьогодні спілкувалася з виробниками розвідувального (і не тільки) дрону, який безперервно може літати 20+ годин і залітати в тил ворога на понад 100 кілометрів. 🚀 Комплекс купують для потреб наших військових, але виробництво завантажене менше, ніж на 70% від спроможності. Потужність заводу за кордоном якраз покриває ту кількість, яку в Україні не замовили. ❗️Можна було б дрони, які робить ця компанія за кордоном, зробити в Україні - платити гідну зарплатню українцям, а не іноземним працівникам.❗️🇪🇺Європейський завод має достатньо замовлень від наших західних партнерів, серед яких Велика Британія🇬🇧. Його відкриття та отримання всіх дозвільних документів - зайняло дуже багато часу, а коштувало стільки, що за ці гроші виробництво в Україні можна було б масштабувати в рази. (Тільки б були замовлення чи можливість експорту). ❗️ В значній мірі, саме продаж цих безпілотників західним партнерам покривають видатки на нові розробки компанії.🇺🇦 Україна могла б мати валютні надходження, високооплачувані робочі місця, податки в бюджет, якщо б дозволила таким компаніям розширити ринок збуту, в т.ч. експортуючи те, що не купило міністерство оборони.👉 Підписатися на Форпост Янченко