Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Форпост Янченко
Added 14 Jul 2024

Форпост Янченко

@HYanchenko
Number of subscribers: 1 184
Photos: 1,960
Videos: 448
Links: 1,530
Description:
🔥Безкомпромісна правда про бізнес, владу і захист інвестицій. Цифри, факти, інсайди. Посилання на соцмережі: https://linktr.ee/halynayanchenko

👥 Number of subscribers

1 184
Average/Day:: -3
Average/Week:: -5
Average/Month:: -13

👁️ Average views per message

1 173
Average/Day:: 377
Average/Week:: 280
ERR: 99.07%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 212 26-06-15 11:56
🔥Чудові новини для виробників зброї. Особливо тих, хто виконує контракти для ЗСУ на кошти іноземних держав.Відтепер Митниця та Податкова не стягуватимуть ПДВ при імпорті закордонних комплектуючих при виконання таких контрактів. Буквально щойно вийшла узагальнююча податкова консультація Мінфіну, над якою ми працювали кілька місяців.Нагадаю, що певний час назагд податкова та митниця змінили своє трактування законодавства та почали стягувати ПДВ та мито на імпортні комплектуючі для зброї за контрактами, які фінансуються іноземними державами. Чим, будемо відвертими, поставили і державу, і виробників у незручне становище перед партнерами, які купують зброю українського виробництва для наших же Сил оборони.Ми в Парламентській спецкомісії обговорили це питання з Податковим комітетом і Мінфіном та розробили спільне рішення - роз’яснення у форматі узагальнюючої податкової консультації. Наказ з її затвердженням вийшов сьогодні на сайті Мінфіну (посилання в коментарях).У наказі чітко зазначено, що додаткове стягнення ПДВ на імпортні комплектуючі за такими контрактами не потрібне.На це рішення чекали багато зброярів, і я ми вітаємо оперативну реакцію з боку МінФіна на запит сектору.Дякую всім, хто допоміг зрушити це питання з місця. Окремо - Данилу Гетманцеву, Сергію Марченку та Світлані Воробей за готовність швидко знайти рішення. Тому що мета у нас одна - більше зброї для потреб Сил оборони України.Ну а ми в ТСК продовжимо спілкуватися з представниками ринку та будемо відслідковувати виконання наказу на практиці 🤝
👁 234 26-06-10 09:25
За останні дні відвідали три найбільші оборонні підприємства, які працюють в Італії: Leonardo, MBDA та ELT.На цих трьох підприємствах працюють майже 100 000 працівників. Виручка лише Leonardo у 2025 році - 19,5 млрд євро.Сума ніби велика, але в мене двоякі враження.1️⃣ Європа розкочегарює свій ОПК, але у порівнянні з Україною - це не стрибок. Зростання виручки Leonardo у порівнянні з 2022 роком - це +5 млрд євро, або трохи більше 30%, тоді як наш ОПК зріс у 50 разів. Для об’єктивності - виробництво ключових ракет вони подвоїли.2️⃣ Вражаюча технологічна база. Найсучасніші ракети, чіпи, системи РЕБ та зв’язку для авіації.До речі, саме MBDA виробляє крилаті ракети Storm Shadow, які вже показали себе в Україні, та Meteor - одну з найсучасніших далекобійних ракет у світі класу «повітря - повітря». Останні ми чекаємо разом зі шведськими літаками Gripen.3️⃣ Попри технологічність і можливості, європейські оборонні гіганти не поспішають робити дрони. Так, їхня зброя класна й ефективна, але водночас дуууже дорога.Мені здається, що в Європі досі не всі зрозуміли, що війна змінилася, економіка війни змінилася і що дорогих ракет та громіздких систем недостатньо.Ситуація в Перській затоці, де є купа найсучаснішого озброєння, показала, що боротьба з дроновими атаками класичними типами ППО - не найефективніше і до того ж дуже дороге рішення.Саме останній пункт є тією можливістю для українського ОПК, якою потрібно скористатися. Так, у Європі з’являються виробники дронів, але поки що не йдеться ні про досвід масштабування та масового виробництва, ні про вміння швидко адаптувати системи до ситуації на фронті.Наш досвід і вміння в поєднанні з технологічними можливостями партнерів - це перспектива вражаючого технологічного прориву. Сподіваюся, меморандуми, які були підписані раніше, і потенційна кооперація, про яку зараз ідеться, будуть реалізовані в максимально короткі терміни. Бо саме швидкість ухвалення рішень і адаптивність до ситуації на фронті - це те, завдяки чому ми нищимо ворога як на фронті, так і в його тилу.
👁 254 26-06-05 09:38
Безпекової системи, якою ми її знали раніше, більше не існує. Зараз триває війна нового типу – це війна дронів, РЕБ, швидких рішень і дешевих технологій, і вона повністю змінила правила гри.На цьому наголосила під час виступу на українсько-італійському безпековому форумі в Римі.Як показали останні навчання НАТО в Естонії, Латвії, а нещодавно – у Швеції, де брали участь українські інструктори, дрони повністю змінили картинку поля бою. Кілька десятків українців з дронами за кілька годин «знищували» цілі підрозділи НАТО, оснащені найкращою і дуже дорогою технікою. Це не просто цікавий кейс для військових. Це безпекове питання, на яке Європі треба дати відповідь уже зараз.Для цього ЄС потрібно швидко посилювати власну оборонну спроможність і вчитися працювати з новими технологіями так само швидко, як це сьогодні робить Україна. Саме тут є величезне поле для партнерства з Італією.Сучасні дрони, системи ППО, РЕБ, антидронові рішення, роботизовані платформи – це те, що українські та італійські компанії можуть виробляти разом. Україна за останні 4 роки дуже сильно просунулася вперед у defense-tech, і сьогодні ми готові ділитися цим досвідом.Тому закликала італійських партнерів не чекати, а шукати спільні проєкти вже зараз. Тим більше, що для цього з’являються нові європейські інструменти фінансування, зокрема програма SAFE. Час діяти!
👁 251 26-06-04 06:24
Є у Верховній Раді орган, через який ніхто ніколи не свариться 🙂 (ну, принаймні, депутати ніколи не сваряться). Це наша ТСК з питань захисту прав інвесторів.Парламент підтримав звіт нашої Спецкомісії та продовжив її роботу ще на рік. І я дуже вдячна колегам за цю довіру 🤝Стисло про наші результати. Лише за останній рік ми розглянули 17 звернень бізнесу, а загальний обсяг інвестиційних кейсів, щодо яких вдалося домогтися рішень, склав понад 3 млрд грн.Загалом за час роботи нашої Комісії з 2020 року ми допомогли врегулювати та розблокувати інвестиційні проєкти на понад 25 млрд грн.Один із найпоказовіших кейсів цього року – боротьба із “сірим” імпортом троянд 🌹. Після нашої роботи разом із митницею імпорт квітів, які декларуються і з яких сплачуються всі мита, зріс в 10 разів. А бюджет почав отримувати додатково близько 15 млн грн щомісяця. Це все – такі необхідні кошти для країни і для фронту 🇺🇦Також цього року ми продовжили багато уваги приділяти потребам нашої оборонки. Зокрема, разом з оборонними асоціаціями, виробниками та колегами в ТСК ми розробили закон про бронювання працівників ОПК на 45 днів. Він вже ухвалений і допомагає оборонним підприємствам залучати нові кадри. Днями також ухвалений законопроєкт про скасування ПДВ для наземних роботизованих комплексів. За роки роботи наша ТСК підтвердила, що є одним з органів парламенту, якому справді довіряє бізнес. До нас звертаються і великі виробники, і малий бізнес, і ветерани, і іноземні інвестори. Бо знають – тут їхню проблему реально почують і будуть нею займатися. З такими підходами ми продовжимо працювати й надалі 🤝
👁 230 26-05-27 10:46
Не передати вам наскільки я щаслива! Цьогоріч держава профінансує протезування наших захисників на 200 мільйонів гривень - методом остеоінтеграції це понад 150 операцій. З самого ранку отримала відео, яке мотивує робити більше. Вʼячеслав Запорожець зняв реакцію хлопців з «Tytanovi rehab» на те, що постанова, яка дасть можливість протезувати наших захисників новітнім методом остеоінтеграції за кошти бюджету, вже готовий і оприлюднений на сайті Міністерство охорони здоров'я України .Пошук волонтерів, благодійників, збір коштів, продаж майна, щоб зібрати на імплантат та операцію і повернутись до повноцінного життя. Це те, через що довелося пройти хлопцям зі складними ампутаціями, коли звичайний протез - не варіант.Дякую Віктору Ляшко та всій команді МОЗ за те, що вже найближчим часом ми зможемо сказати, що перша операція з остеоінтеграції, профінансована державою, успішно завершена, а кількість захисників, які отримають шанс на повноцінне життя, зросте з десятків до сотень чи тисяч.Далі - рішення Кабінет Міністрів України. Я переконана, що і Юлія Свириденко , і вся команда КМУ підтримають цю ініціативу вже найближчим часом.Дякую всім долученим. Це реальний крок вдячності тим захисникам, які віддали за нашу країну своє здоровʼя 🙏
👁 523 26-05-25 17:19
Російський уряд фактично анонсує чергову терористичну атаку на Київ. МЗС рф офіційно «порадило» іноземцям залишити місто, а киянам - не наближатися до об’єктів військової та адміністративної інфраструктури.І це заявляє той самий російський уряд, який вже більше року розповідає адміністрації Білого дому про «мир» і «переговори». Хоча весь сенс цих переговорів зводиться до одного: Україна має поступатися територіями, а росія продовжить щодня вбивати людей і висувати нові ультиматуми.Лише день тому Київ пережив один із наймасованіших обстрілів за весь час війни. росія застосувала проти нас всі види існуючої зброї, включно з ракетою «Орєшнік», яка може нести ядерний боєзаряд.У будь-якій іншій ситуації застосування ракети такого типу викликало б жорстку міжнародну реакцію. Але зараз - тиша з боку Білого дому.І це, чесно кажучи, дивує. Бо путін реагує саме на силу - санкції, боротьбу США з тіньовим флотом, затримання російських суден. Відсутність реакції та безкарність лише стимулюють росію продовжувати агресію.Саме зараз настав момент, коли Дональд Трамп міг би зробити заяву, яка зупинила б це божевілля.
👁 267 26-05-19 13:11
Це було вау! 🔥🔥🔥Особисто познайомитись з геніальним шведським хірургом, який безкоштовно протезує наших захисників найновішим методом - остеоінтеграцією (це унікальне протезування при високих та множинних ампутаціях - коли титановий імплант вставляється в кістку і прям на нього кріпиться протез)Рікард Бронемарк днями восьмий раз був в Україні. Знову безкоштовно робив операції, а також навчав наших хірургів своєму запатентованому методу протезування. Мені ж пощастило з ним познайомитись і взяти участь у спільній прес-конференції разом з друзями з Tytanovi rehab.Разом кожен з нас працює над тим, щоб якомого більше наших захисників та захисниць повернулись до повноцінного життя після бойових травм. А операції з остеоінтеграції стали повноцінною державною програмою (велика подяка за співпрацю в цьому МОЗ, міністру Віктору Ляшку, Мінсоцполітики та міністру Денису Улютіну). 🤓 P.S.: До речі, цікавий факт про лікаря Бронемарка: саме його батько 60 років назад заснував протезування титановими зубними імплантами і сьогодні це поширена практика по всьому світу. P.P.S.: Хтозна, можливо через якийсь час остеоінтеграція рук і ніг при складних травмах буде такою ж звичною справою, як зубні імпланти, а Україна буде в авангарді розвитку цих технологій.
👁 199 26-05-07 15:13
Приватні військові компанії можуть легалізувати в Україні вже цього року. Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні повідомив, що команда Уряду та Офісу Президента починає роботу над законодавчою рамкою, аби унікальний бойовий досвід став можливістю для наших захисників. І тут хочу звернути увагу, що ПВК - це далеко не лише про бойові дії. Це про навчання, логістику, підтримку, охорону, розвідку та багато іншого. Безпосередня участь у бойових діях для #ПВК - скоріше виняток, ніж правило. Тож це дійсно чудова можливість дати нашим ветеранам гідне місце роботи. Ми з командою вже близько року вивчаємо найкращі світові практики, законопроєкти, які не знайшли підтримки в парламенті, та збираємо позиції ветеранів і бізнесу, яким ця сфера цікава. Готові з радістю поділитися напрацюваннями з командами Кабінету міністрів, МВС чи Офісу Президента. Переконана, що тісна співпраця всіх гілок влади - це запорука того, що ми отримаємо якісну законодавчу основу, яка перетворить Україну на провідного експортера безпекових рішень та досвіду у світі 💪👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 225 26-05-05 11:53
Заяви про «вікно можливостей» для Путіна щодо перевірки статті 5 НАТО - це можливість для України стати гарантом безпеки в світі. І в першу чергу - для країн Балтії.Я розумію, що ми не можемо відволікати своїх людей, та й на легалізацію приватних військових компаній, над якими ми працюємо - піде мінімум рік.Сьогодні колега Мар'ян Заблоцький виклав відео, де розповідає, як завдяки рішенням компанії Дикі Шершні дронами-перехоплювачами можна керувати фактично з будь-якої точки світу.Сам Марʼян протестував можливість роботи на відстані 2000 кілометрів. І це неймовірно! Фраза «Закрийте небо над (підставте що хочете)» - звернення, яке буде звучати до України все частіше. Тому вже зараз маємо масштабувати цю та аналогічні технології в Україні, а далі - стати повітряним щитом для друзів та партнерів України.В цьому контексті питання легалізації ПВК стає ще гостріше, бо аналогічним чином наших фахівців, що демобілізувалися, почнуть залучати по всьому світу. Але залучатимуть їх не ми. Ми ж втратимо момент і можливість отримати ще більше, в першу чергу політичної та геополітичних козирів, а також можливої оборонної підтримки, що потрібні нам для нищення ворога на фронті.👉 Підписатися на Форпост Янченко
👁 267 26-05-01 07:12
Останніми тижнями Сили оборони України щоночі балують нас результатами роботи по російських нафтобазах і портах. По-перше, це красиво. А по-друге, це ще й дуже боляче для нафтових доходів росії.Далі про «українські нафтові санкції» у цифрах.Лише у 2025 році Сили оборони України здійснили понад 140 ударів по НПЗ, портах і логістичних хабах агресора, і ще близько 40 deep-страйків – у 2026 році. За останні 2 місяці вони стали особливо вибуховими.Результат: понад $13 млрд збитків для нафтової галузі рф До 40% російських переробних потужностей у різні періоди або зупинені, або працювали з обмеженнями Половина нафтогазових підприємств рф стала збитковою – сумарно збиток на початок 2026 у 575 млрд рублів ($6–6,5 млрд).По портах:✔️Усть-Луга і Приморськ – це понад 120–140 млн тонн на рік і близько 35–40% морського експорту рф. Після ударів перевалка просідала до 50%.✔️Туапсе – ще 15–20 млн тонн на рік (5–7% експорту). Удар по ньому – це мінус по всьому ланцюгу: від виробництва до контрактів.На цьому фоні росія знову ввела заборону на експорт бензину (квітень–липень 2026), а ціни на пальне всередині країни-агресора зросли на 6–8%.Важливо, що росія не може швидко відновлювати уражені об’єкти. НПЗ в останні роки були модернізовані під західні технології, доступ до яких зараз обмежений через санкції. Тому кожен новий deep-strike лише підсилює попередній ефект.А це вже прямий удар по здатності агресора фінансувати війну, яка тримається на російських нафтових грошах.І головне: українські «нафтові санкції» наносяться зброєю українського виробництва. За 4 роки Україна створила спроможності, які дістають туди, де росія ще недавно почувалася в безпеці.Бумеранг – існує. І зараз росія відчуває дзеркальні наслідки власних дій.