Source
DD shit and other | Після обговорення ейджизму, коли компанії не беруть на роботу людей до...
7 170 Views/Reach
2026-02-26 07:57
Message №8430
Після обговорення ейджизму, коли компанії не беруть на роботу людей до 30 років, поспілкувався з ейчарами портфельних компаній. Вони сказали, що працювати із зумерами легко, якщо ти мав досвід у компаніях/країнах/менталітетах, де розповсюджені італійські страйки: це коли люди ходять на роботу, виконують її, але виключно за інструкцією та в максимально допустимий час, не поспішаючи. Впізнали? ;)Тому є два підходи.Розписати детально посадову інструкцію та вимагати її виконання. Деякі кажуть, що в них є поле для підпису не на кожній сторінці, а під кожним пунктом. При цьому за виконання цього — ніяких бонусів та премій: працівник зробив літера в літеру — та отримав копійка в копійку. Це чудово працює для тих, у кого основний мотив — ворк-лайф баланс. Що цікаво, велика кількість зумерів погоджується на таке. Коли я подивився на приклади інструкцій — це просто готові промпти для LLM, можливо не поточних моделей, але деталізовану інструкцію дуже просто автоматизувати. Ну і це достатньо галерний підхід.Історія, коли ти наймаєш людину в команду та хочеш мати командного гравця з мотивацією на зростання і сподіваєшся на ініціативність. Тоді в тебе три випробувальні терміни: місяць дивишся на скіли, квартал дивишся на KPI, після кварталу — асесмент 360 градусів, де компетенції, ініціативність та командність людини оцінюють колеги. Якщо людина вписується, то йде на постійний контракт, який зазвичай вище ринку + бонуси, та будує кар'єру.Такі лайфхаки показали. Для ерлі-стейдж стартапу це, звісно, не працює — там треба херачити.