Source
DD shit and other | Багато читав про те, як підняти температуру в приміщені. Із цікавого:С...
7 380 Views/Reach
2026-02-04 08:17
Message №8339
Багато читав про те, як підняти температуру в приміщені. Із цікавого:Спиртовий (треба не плутати спирт як паливо - етіловий-метіловий) камін вважається ефективний, та безпечний з точки зору СО/СО2 (але датчик все ж треба мати). Якщо батареї працюють, то простенький вентилятор, який ви направили на батарею дає +2-4 градуси в приміщені (особисто перевірив, навіть купив два вентилятора малошвидких, але від юсб, щоб працював від повербанка). Але скоріш за все за рахунок сусідів, бо в них стає тепла менше, за рахунок того, що ви відбираєте. В бідь якому випадку - між стіною та батареї краще прокласти стіродур. Якщо в вас є спільні стіни з сусідями, та ви робите теплі кімнати, то робить їх суміжними, за рахунок спільної стіни, так буде ефективніше. Розрахунків не робив, але логіка та специ впевенено кажуть, що виграш буде відчутний.Якщо опалення нема, то батареї краще обгорнути ковдрою. В мене є сумнів стосовно ефективністі, бо якщо нема опалення, то вони злиті, але нехай буде.Замість можливості зігрівати кімнату, краще грітись локально - гумова грілка з холодною водою під ковдрою значно ефективніша, ніж будь яка метода обігріва кімнати (в мене 9 штук).Раз всі поради зібрав, то додам, що штори допомагають. Особливо якщо зашторити лоджії. Якщо ви знаєте ще щось, що допоможе, додавайте в коментарі. Дайте грошей на машини для Артана!https://send.monobank.ua/jar/ALW8K6Pyh4