Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Пастор Тарас Гладкий
Added 06 Jan 2025

Пастор Тарас Гладкий

@Christian_psychologist
Number of subscribers: 1 875
Photos: 21
Videos: 2
Links: 19
Description:
You can view and join @Christian_psychologist right away.

👥 Number of subscribers

1 875
Average/Day:: -1
Average/Week:: -5
Average/Month:: -40

👁️ Average views per message

753
Average/Day:: 682
Average/Week:: 644
ERR: 40.16%

📊 Messages per Day

0.1
Last day: 0
Week average: 0.1
Average per day: 0.1

Name change history

Пастор Тарас Гладкий 2026-06-02
Психолог, богослов Тарас Гладкий 2025-06-01
Християнський психолог 2025-01-07

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-07

Wall

Telegram statistics channel

Generation Brain Rot(Покоління гнилого мозку)Ось з таким заголовком прочитав статтю на американському сайті про науку, технології, ші, космос і вплив нових технологій на суспільство.Основні тези:1. Сучасні студенти не можуть прочитати 20 сторінок тексту так, щоб не втратити основну думку і дуже швидко втрачають концентрацію. 2. Рівень читання у школярів США на найнижчому рівні за останні десятиріччя.3. Смартфони й короткий контент зламали здатність довго тримати увагу. (До 3-го пункту я вже втратив 80% читачів 😁).4. AI підміняє читання й аналіз готовими відповідями та резюме.5. При активному використанні ChatGPT падає пам’ять, аналіз і критичне мислення.6. Викладачі змушені спрощувати: дроблять тексти і заново вчать базових речей.Останній рік я був капеланом в школі і я бачив як діти 7-го класу не вміють писати. А в інституті бачив як студенти гордяться роботами, які їм зробив ші 🤖 і 90% домашніх робіт робить саме штучний інтелект. Можна буде вийти на випускному за кафедру і сказати: «Дякую ші за диплом». Як казав один психотерапевт - навіть проста присутність телефону в полі зору робить нас тупішими (зменшує концентрацію).Бережіть себе. Читайте. Д - думайте🤝
*відповідь на анонімне запитання*Чи варто в нареченої запитати, наскільки вона хотіла б часто займатись сексом і її думки/страхи щодо сексу в шлюбі взагалі? Бо часто буває, що дівчатам секс не важливий і раз на місяць для них достатньо. Чи все таки варто про це говорити потім?Питання ду-у-уже круте! Дякую автору за нього! Я якраз останній місяць активно досліджую і тему сексуальної сумісності. Інформація буде дуже корисна всім, незалежно від сімейного статусу. А особливо тим, хто готується до весілля, і тим, хто вже в шлюбі зіткнувся з тим, що вони «несумісні» в цьому питанні. Спочатку відповім на конкретні питання вище.1️⃣ Якщо наречена незаймана, вона ніяк не може знати, скільки їй би хотілося сексу в шлюбі. 2️⃣ Про страхи та думки щодо сексу дійсно є сенс поговорити до шлюбу. Але! Не вдвох, бо ви це ніяк не вирішите, а на дошлюбній підготовці з пастором, сімейним консультантом тощо. Тема сексу обовʼязково має там піднятися.У нас з чоловіком взагалі був чудовий варіант! Конкретно на цю тему ми розділилися: він з пастором, я з його дружиною. Я заздалегідь приготувала усі питання, міфи, страхи, які мене турбували, і ми з нею кожен пункт обговорили. Це було просто ідеально, раджу і вам знайти таку сімейну пару, яка готова відкрито про це з вами поговорити. Я також можу з цим допомогти. 3️⃣ Чи варто обговорювати ці питання в шлюбі? Звичайно! І робити це треба буде усе життя :) І саме в цьому і буде ваше щастя в інтимі _____А тепер хочу розказати більше про сексуальну сумісність…Дуже важливо 👈
Рим 10:4: "Бо кінець Закону Христос на праведність кожному, хто вірує."Дякую за це питання. Часто чую невірний підхід до тлумачення цього тексту.Щоб нам правильно зрозуміти текст, треба правильно зрозуміти контекст. Частенько сучасні проповідники грішать тим, що розглядають послання до римлян в контексті полеміки спасіння ділами і по благодаті. Такий підхід подарували нам реформатори в 16 столітті, які використовували послання Павла проти католицької церкви. Але, Павло не жив в часи реформації і не говорив термінами сучасних євангельських церков. Це 1 століття. Тому, що нам треба розуміти:1. Для юдея того часу Закон не був способом заробити спасіння.Юдеї вірили, що вони вже в завіті з Богом через:- обрання Ізраїлю- завіт з Авраамом- Тору, дану через МойсеяПавло ж їм каже:Божий народ тепер визначається не етнічністю, а вірою в Ісуса Христа.2. Саме тому Павло доводить дві речі:А) Усі під гріхом- язичники - юдеї Рим 3:23: "бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави,"Це удар по ідеї, що юдейська ідентичність сама по собі гарантує праведність.Б)Авраам — батько не лише юдеївПавло радикально переосмислює Авраама. Авраам був виправданий до обрізання (Рим. 5)Отже:- він батько обрізаних- і батько необрізаних3. Павло показує справжню функцію законуРим 3:20: "…Законом бо гріх пізнається."Рим 10:4: "Бо кінець Закону Христос»Тут слово «telos» означає не “скасування”, а мету. Інше його значення «ціль».Як нам зрозуміти, що нам треба Спаситель? Спочатку нам треба зрозуміти, що ми грішні і Закон нам в цьому допомагає. Він є маркером, що є добро, а що зло. Тому, Закон вказує на гріх і спрямовує нас до Христа в Якому ми знаходимо оправдання від гріха і силу не грішити. Ось це і значить цей текст у контексті. Павло каже Юдеям: Вам для праведності недостатньо просто етнічно бути Юдеями. І те, що ви маєте Закон не робить вас праведними, бо він вказує на гріх, а його постанови про жертву вказують на Христа. Ви, як і язичники можете бути праведними лише через Ісуса.
Підʼїхав допис під 8 березня. Дівчата запитують: «Чи правда, що хлопці обирають дівчат переважно за формами, і худим важче знайти партнера?»Якщо дуже коротко, то ні, це не правда. І вона дуже легко розвінчується. Просто подивіться навколо себе і ви побачите різних форм чоловіків з різними формами жінок біля них. (Всі знайшли собі пару незалежно від форм). Правда лиш в тому, що кожна культура формує загальний образ «ідеальності». Ренесанс - це мʼякі, природні форми (Мона Ліза як приклад), це говорило про здоровʼя жінки, спокійний характер і можливість народжувати. 19 століття - корсети і вузька талія1990-ті - дуже худі моделі (приклад Кейт Мосс)2010-ті - пишні форми (символом стала Кім Кардашʼян)Сьогодні загальним трендом є спортивні форми (популяризація фітнесу та здорового способу життя). Але ми живемо в епоху постмодернізму (це панівний світоглядний напрямок сучасності) і його основні риси:- плюралізм (право на різноманіття)- релятивізм (відсутність абсолютної істини)- пастиш, або оксюморон (поєднання різного, можливо навіть несумісного)Тому, в епоху постмодернізму всім стає всеодно як хто виглядає. І всі форми стають прийнятними. В постмодернізмі не толерантно говорити і підкреслювати якусь абсолютність чи еталон краси. Краса споглядається у всьому. Тому, можна було б переживати про свою форму десь в 16 столітті, але не сьогодні. Постмодернізм впливає і на кіно, у фільмах все частіше зʼявляються різні головні герої (не такі супер красиві та ідеальні, як раніше).Тому, «худій дівчині» сьогодні не важко знайти хлопця, бо нині в моді оригінальність, автентичність.
Що я думаю стосовно цитати: «Коли жінка починає читати психологів, чекай розлучення». 1. Психологія ≠ причина розлученняЧитання психологів саме по собі нічого не руйнує. Психологія лише підсвічує тріщини, які давно були, але ігнорувались. Можливо, жінка й почала читати психологів бо шукає рішення, пояснення своїм стосункам.2. Коли жінка починає читати психологів це може бути сигнал, що- вона довго терпіла;- її потреби не чули або знецінювали;- прямий діалог не давав результату;- вона шукає мову, якою зможе пояснити, що з нею відбувається.І можливо, розлучення відбувається не тому, що жінка прочитала якогось психолога,а тому що хтось роками не читав свою дружину.Психологія допомогла їй побачити все в яскравіших красках. Є й інша причина, сподіваюся, що вона рідше відбувається. Це непрофесійні психологи, які люблять навчати: «люби себе», «обирай себе», «якщо тебе це спустошує, то йди з цих стосунків». І тоді, озброєна цими цитатами жінка може навіть не боротися за шлюб, а просто «обрати себе». Які у вас думки?
Подаруночок на Новий Рік 🥳Тренінг «Вектор життя»Для тих, хто любить починати жити по новому з Нового Року🙃І тих, хто не хоче одного дня прокинутися з думкою: «Я жив… але не туди».Він допомагає: • зібрати життя в цілісну картину • розставити пріоритети і визначити, що є головним • поглянути на свою перспективу • повернути внутрішній мир і напрямЗавдання тренінгу1. Сформулюй 3 цілі на життяЦе хороша цифра. Якщо більше, то вже розпорошення сил, уваги, а три цілком реально тримати у фокусі. 2. Сформулюй 3 цілі на найближчі 3 рокиЗменшення масштабу допомагає зосередитися на головному.3. Сформулювати 3 цілі, якщо залишилося 9 місяцівУсвідомлення кінцевості життя дозволяє зрозуміти, «а що є головним?»4. Чітко сформулювати сенс свого життяОдним реченням. Напиши: «Мій сенс життя - це…»5. Дати власне визначення щастя«Моє щастя - це…»6. Описати свою перспективуКим ти бачиш себе, які твої перспективи?7. Подивитися на життя з горизонту вічностіЯкий твій сенс вічного життя? Що ти збираєшся робити цілу вічність? (Чи Бог тобі треба тільки тут, на землі?)8. Як диявол може вкрасти в тебе сенс, щастя, перспективи?Саме в тебе. Ти ж знаєш свої слабкі сторони і де він 😈 може натискати, маніпулювати. Ось і все. Ви визначили свій сенс, щастя, перспективи. Зрозуміли, що треба робити, що є головним і чого не треба робити, щоб диявол все не вкрав.Залишилося іти і жити так, як ви написали. З Новим Роком 🎊
3 цікаві факти про Різдво, яких ви можливо не знали1️⃣ Ісус не народився 25 грудня чи 7 січня. Якщо коротко, то римляни 25 грудня святкували день народження нового сонця, тому що в ці дні був найкоротший день року і надалі день збільшуватиметься. Коли ж прийшло християнство, то церква намагалася викорінити язичництво і просто змінила язичницькі свята християнськими іменами. Тому, 25 грудня (7 січня за юліанським календарем, це те саме) стало днем народження правдивого сонця, яким є Ісус.2️⃣ Ісус народився осінню. Лк 2:7-8: "І породила вона свого Первенця Сина, і Його сповила, і до ясел поклала Його, бо в заїзді місця не стало для них... А в тій стороні були пастухи, які пильнували на полі, і нічної пори вартували отару свою."Факт, що пастухи залишалися в полі нічної пори говорить про те, що це був весняний, або осінній сезон. Взимку через постійні дощі, вологий холод і брак пасовищ отару заганяли в стайню. Постійне нічне перебування в полі характерне для сухого періоду: весни, а особливо осені. І це був найзручніший час для перепису народу, який влаштував імператор Август (Луки 2:1). Адже взимку дощі і на дорозі багато грязі, а осінню вже завершуються всі жнива і цикл єврейських свят. 3️⃣ Можливо, Ісус народився на свято кучокЦе було останнє із 7-ми великих свят, які називаються в Біблії «Святами Господніми» (Левит 23:2,34). Воно було найрадіснішим святом і завершувало сезон жнив (Повторення Закону 16:13-14)Це було нагадуванням про життя в пустині після виходу з Єгипту, в палатках (кучках), де й Сам Бог жив зі Своїм народом в палатці (скинії). Чому я кажу, що саме в це свято міг народитися Ісус? Апостол Іван пише в своєму Євангелії:Ів 1:1 "Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово."Ів 1:14 "І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця."Новий Заповіт писався давньогрецькою мовою і там, де ми читаємо «перебувало між нами» написано «ескеносен». «Логос» (слово) стало «ескеносен» від слова «скінео» (скинією, шатром, палаткою). Бог в особі Ісуса Христа розкинув Свою палатку між людьми так, як це було в давнину, коли Ізраїль був у пустині і Бог постійно був серед них у палатці (скинії). Також, Ісус каже про Себе:Ів 6:48 «Я хліб життя!»Ів 6:51 «Я хліб живий, що з неба зійшов».В контексті свята кучок, Ісус міг розкинути Свою палатку між нами, а в контексті жнив Він прийшов як істинний хліб.Тому, не потрібно сперечатися про дату. Варто зосередитися на значені народження Спасителя.Ісус прийшов до нас з подарунками не під ялинку, а під хрест. Його дари для нас обгорнуті не в червону стрічку, а в червону кров. Він народився, жив, і помер, щоб могли народжуватися ми, жити змістовним життям без гріха і помирати з надією, що ми воскреснемо так, як воскрес і Він.
Сьогодні Миколай поклав вам під подушку допис Тараса Гладкого. Вітаю🙂Це одне з небагатьох християнських свят (а з зимових можливо єдине), яке не має язичницького коріння (як це з різдвом, колядками та щедриками). В 4 столітті жив був єпископ у Малій Азії (сучасна Туреччина). Жив за часів переслідувань імператора Діоклетіана і за часів, коли християнство почало ставати державною релігією (в час правління імператора Костянтина). Дуже мало реальних історичних фактів про нього. Головне: допомагав бідним і слабким, помер 6 грудня. Пізніше, як це часто буває зі всіма святими в східній та західній церквах образ єпископа Миколи обріс міфами та легендами.- як він на морі спасає людей;- як він заступається у відповідь на молитви;- як він підкидає у «вікно», «комин» дарунки для 3-х сестер, які бідують.В середньовіччі було популярним робити релігійні театралізовані вистави. Так до Миколая приєднався добрий ангел і чорт (в когось Крампус), які допомагають роздавати добрим дітям подарунки, поганим різку. Цим переслідувалася дидактична (повчальна) ціль.В США зʼявляється Санта Клаус. Його туди привезли голландці, як Sinterklaas (святий Миколай). В 19 ст. зʼявляється поема про Санту, а пізніше художник Томас Наст надає сучасного образу Санті. Він обростає оленями, санами, і ельфами і переносить свою резиденцію на Північний полюс. 1931 компанія Coca Cola створює для Санти червоний костюм і робить його більш комерційним та світським персонажем. Санта стає глобальним символом Різдва. В деяких країнах були спроби боротися з Миколаєм. Протестанти придумували малого Ісусика, який дарить подарунки, а радянська влада придумала діда мороза. Ось так простий єпископ із Мири став Святим Миколаєм і Санта Клаусом, який кладе подарунки під подушку, чи ялинку. Чи святкувати це? Вирішувати вам. Якщо про мене, то я святкую все, що заповідає святкувати Біблія. Тому, з суботою вас😇
"…де Дух Господній, там воля." (2 Коринтян 3:17)- Можна виїхати з країни,- насолоджуватися сонцем Валенсії,- захоплюватися видами Гранд Каньйону,- їсти німецькі ковбаски десь у Франкфурті… і думати: ось вона, свобода.Та куди б ми не поїхали - ми завжди з собою берем себе: свій складний характер, своє его, свої грішки.Яка різниця, де бути рабом гріха, якщо заплата за гріх однакова (Римлянам 6:23)?І яка різниця, де бути вірним Богу, якщо дар благодаті в знак віри і вірності теж однаковий (Римлянам 6:23)?Рабом гріха можна бути скрізь: від тюрми до шезлонгу на Балі. І вільним можна бути скрізь: від пляжу на Балі до койко-мєсто у тюрмі. Якщо з тобою Дух Господній, якщо Він в тобі, якщо ти керуєшся Його принципами, волею, - то ти вільний. І ця свобода - найважливіша за всі свободи. Бо вона робить тебе громадянином Неба. Її не пристрелиш, не упакуєш в бус, не замкнеш у вʼязниці і не знищиш ракетою. Бо Дух Божий - вічний і хто впускає цей Дух в своє серце, впускає в себе вічність. «… де Дух Господній, там воля». Важливе не місце перебування, а Хто з тобою перебуває.
Потужне послання від ЕклезіастаЕклезіаст дослідив життя. Спробував добре й погане. Бувши царем в Ізраїлі він мав достатньо ресурсу, щоб спробувати все, що можна. Тому й писав: "І всього, чого очі мої пожадали, я їм не відмовлював…» (Екл. 2:10).Не відмовляючи собі ні в чому він розчарувався майже у всьому і казав:"Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!..." (Екл. 1:14)«Під сонцем» - це одна з улюблених фраз Еклезіаста. Він використовує її 30 разів. І ось, що він хоче нам сказати своєю книгою: Доки ти не зрозумієш, що над сонцем є Бог, то все під сонцем буде марнотою. Коли ти розумієш, що над сонцем є Бог, то справи під сонцем набувають сенсу. Тому, роби під сонцем, що хочеш, але памʼятай, що за справи під сонцем доведеться відповідати перед Тим, Хто над сонцем (Екл. 11:9). Тому, Еклезіаст часто вживає слово марнота (40 разів) і слово зло (близько 40 в оригіналі). І пропонує «краще» (тов на івр. - теж 40 разів) і, до речі, слово «Бог» теж 40 разів вживає Еклезіаст. (Ще той нумеролог🙃). Це якщо ми говоримо про мову оріджінал (іврит). Ось 15 кращих речей, які можуть бути під сонцем1) 2:24; 3:22 немає нічого кращого, як мати їжу та воду і бути задоволеним своєю працею2) 4:6 краще менше, але зі спокоєм, ніж багато з гонитвою і клопотами3) 4:9 двом краще4) 4:13 краще бути бідним і розумним, ніж багатим і впертим5) 4:17 уважне слухання краще, ніж формальна жертва 6) 5:4 краще не обіцяти взагалі, ніж обіцяти і не виконати7) 7:1 краще добра репутація8) 7:1 день смерті кращий за народження9) 7:2 краще там, де плачуть, а не сміються10) 7:3 смуток кращий від сміху11) 7:5 краще докір мудрого, ніж бравади нерозумних12) 7:8 кінець справи кращий за початок13) 8:15 немає нічого кращого, як їсти, пити, веселитись14) 9:4 живим краще ніж померлим, бо вони мають надію15) 9:16, 18 мудрість краща за силу і військову зброюНам не треба йти шляхом гріха, ним вже пройшов Еклезіаст і все дослідив. І він написав, що кращого може робити людина на землі «під сонцем». "Підсумок усього почутого: Бога бійся, й чини Його заповіді, бо належить це кожній людині!" (Екл. 12:13).