Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Artefact Review
Added 14 Jul 2024

Artefact Review

@Artefact_Review
Number of subscribers: 312
Photos: 733
Videos: 42
Links: 308
Description:
Artefact Review — медіа конструктивної журналістики. Пишемо не новини, а огляди подій, аби ви мали більше контекстів та корисну інформацію. Показуємо, як вирішувати ті, чи інші питанння на основі аналітики та достовірних даних.

👥 Number of subscribers

312
Average/Day:: -2
Average/Week:: +1
Average/Month:: +3

👁️ Average views per message

173
Average/Day:: 44
Average/Week:: 228
ERR: 55.45%

📊 Messages per Day

0.5
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.5

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 54 26-06-20 16:09
Друга Світова Війна, а особливо - радянсько-німецька битва, це точно най-най-най популярніша історична тема в медіа. Художні фільми, конспірологічні журнали за 6 гривень, компʼютерні ігри штибу «Call Of Duty», або попаяний вурдалацький Wolfenstein - ну просто мільйони творів на тему Другої Світової оповідають нам про сталінів, гітлерів, вольфів месінгів. Усім цікаві великі, таємничі та відомі…Та ми хочемо поговорити про маловідомих, маленьких та простих. Художник Микола Глущенко. Селянин Семен Срібний. Маловідома українська націонал-комуністка Надія Гринь. Що їх обʼєднує? Хто вони такі? Як вони допомогли виграти Другу Світову? Як вони зберегли українську націю…Про це і не тільки - у новій антивиставі «О 4.20, віроломно, без оголошення…». На сцені: Роман Коржик, Влад Данкевич, Борис Чекмарьов. Що буде відбуватися: Лекція-дискусія про історію Другої Світової війни. Літературна вечеря «Що їли німці, коли нападали на СРСР». Ланч «Що їв СРСР, коли нападав на Німеччину». Поетичний перформанс «Петро, Артеменко і лубенське вино» від театру «ГАК». Музичні виступи ді-джеїв та нойз-артистів. Понеділок. 22 червня. 16:20. Вхід - вільний донат. 16.20 - це відкриття дверей. Мистецькі дійства почнуться о 20:00. Локація: Artefact Gallery, вулиця Кирила і Мефодія 10, кВ. 1.
👁 371 26-06-16 09:40
мистецтво завжди зазнає криз наша відповідь - панк-футуризм капіталісти не мають карт бо вічний тільки Бог і Аванґард Божественний дух авангардизму зійшов на наші стомлені серця і волею Михайля Семенка сказав нам творити нову культуру! Ну й ми вирішили зафігачити велику виставку, до дня народження літературної квартири - Artefact Gallery! Нам один рік - і ми запрошуємо всіх-всіх-всіх на наше святкування! Що на вас чекає: 🟥Відкриття виставки «ПАНК-ФУТУРИЗМ». Ми шукали на звалищах старі артефакти, картини і книги, аби обʼєднати їх і дати нове життя. Панк у середньовічній Англії - це сміття, футуризм - шлях у майбутнє. Ми дали нове життя старим речам, які міські обивателі вважали сміттям. 🟥Вас чекає запальний літературний балаган, читання віршів, постановка уривків із пʼєс + вінтажний пʼєц. 🟥Буде бар, прохолодні напої. 🟥Музика. 🟥Конкурси, розіграші, загадки, ребуси, шаради та веселий тамада. 21 червня. 18:00. Львів. Вулиця Кирила і Мефодія, квартира 1. Вхід - вільний донат як подарунок для Artefact Gallery. Якщо не маєте змоги прийти, але хочете привітати - ось банка.4441 1111 2172 6172Нам дуже потрібні ресурси для видання нових журналів, їх реалізації та щоби виручені кошти передати нашим друзям та подругам, які воюють у ЗСУ. https://send.monobank.ua/jar/38PshpUM5d
👁 110 26-06-12 21:00
АНАРХІСТСЬКА КНИЖКОВА ЯРМАРКА: фестиваль самвидавної літератури та незалежного мистецтва. Автономне Середовища - єдиний у Львові культурний простір, який одночасно є і місцем проведення подій, і художньою майстернею, де можна робити все - друкувати мерч, малювати картини, робити декорації, скульптури та багато іншого. Тож час обʼєднуватися і творити мистецтво спільно! Бо література, музика, сучасний арт, дизайн та відеографія- тільки підсилюють одне одного! Саме тому ми вирішили організувати «Анархістську книжкову ярмарку», аби автори незалежних журналів та зінів зустрілися на одній сцені з митцями та музикантами, й налагодили культурні мости. 13 червня, о 15:00 чекаємо всіх про активних, соціальних, творчих та низовоініціативних людей на заводі РЕМА, у Червоному Корпусі, на третьому поверсі в «Автономному Середовищі».У програмі: 🟥 Ярмарка крафтових виробів, книг та мерчу. 🟥Лекторій про самвидавну літературу та анархізм.🟥Воркшоп з шовкотфаретного друку. 🟥Літературна сцена - читання, перформенси, батли та вільний мікрофон.
👁 358 26-06-09 18:28
Двіж! Здвиг! Здвиж! Запрошуємо всіх на Літературний Здвиж, у Центрі культури «Артефакт». Найважливіше - це класні люди, круті автори, авторки, їх друзі та чудові глядачі, котрі й підтримають і правду про вірші скажуть! Тому 12 червня на сцену вийдуть такі літератори та літераторки: Псевдо: FaceПідпис: Тексти з присмаком бетону, руїн і надії. Місто руйнується, люди змінюються, слова лишаються назавжди. Олена Маєвська — співзасновниця «ЄЩоСь» і людина, яка вірить, що хороший вірш не потребує словесних понтів. Має стільки недописаних текстів, що ними вже можна окрему збірку видати.Остап Кудлатий - Поет, слемер, переможець поетичних батлів, фіналіст національного відбору World Poetry Slam, лауреат низки всеукраїнських конкурсів, зокрема IV ступеня премії «Смолоскип-2025» у номінації «поезія», лауреат міжнародної премії О. Гончара 2026 року у номінації «Велика проза». Твори публікувалися у виданнях "Пнябзик", "Легіт", "Так ніхто не писав". Учасник фестивалю "Літерія-2025" та поетичного марафону 25 молодих поетів на "BookForum XXXII". Лікар-травматолог, лаборант-імунолог, мамина квіточка. Юро Кам - поет, художник, ілюстратор, декоратор. Працює в театрі. Більше інформації про поетів та поеток - у каруселі допису. 12 червня. 18:30. Free Donation. Літературна квартира «Артефакт». Вулиця Кирила і Мефодія, 10, квартира 1. Львів. 0 99 76 46 506 - телефонуйте для уточнення інформації.
👁 292 26-05-28 16:32
ФРАНКО І ПИВКО живий подкаст “Історія під пиво” у форматі антивистави Чи може поет, класик української літератури, пророк і каменяр пити пиво? Відповідь на це питання ви не отримаєте ні в школи, ні в церкві, ні в університетській аудиторії. Бо Іван Франко точно любив бахнути пивця чи смачної вишнівки, снідав двометровою кавою з молоком, а його дружина випікала йому крафтовий маковий рулет до сніданку!Про це і не тільки, поговоримо під час запису подкасту “Історія Пиво”. Ведучі програми - Роман, Софія та Олексій розкажуть Вам про те, що пив, що їв, що курив Іван Франко, як він одягався, що читав, що писав і чому його вигнали з газети “Курʼєр Львівський”, в якій він був найпопулярнішим журналістом і працював аж 10 років! Присутність глядачів - обовʼязкова, адже кожен може долучитися до розмови про легендарного українського поета і філософа! Субота, 30 травня.18:00. Центр культури “Артефакт”, Літературна Квартира. Вулиця Кирила і Мефодія 10, квартира 1. Якщо ви вперше йдете до нас - дзвоніть +38 099 76 46 506Зустрінемо Вас! Ну й звісно - буде пивко, цікаві і теплі розмови у закуліссях події! Чекаємо Вас на Літературній квартирі! 
👁 78 26-05-26 08:48
Журнал «Артіль» розпочинає серію матеріалів під назвою «Мапа українського анархізму». Ми розповідатимемо про анархістські ініціативи, які існували та існують в різних містах нашої країни. Раніше наша команда вже писала про львівський журнал «Wolny Swiat», а також про житомирських. Сьогодні ми розкажемо про автономних лівих Полтави та полтавського краю. На початку ХХ століття Полтавщина була одним із регіонів, де анархістський рух поширився після революції 1905 року. Йдеться не лише про саму Полтаву, а й про Миргород, Хорол, Лубни та інші села губернії. Анархістські осередки там були доволі невеликими, конспіративними, але доволі радикальними та дієвими. У джерелах згадуються кілька типів організацій. Серед них виділяють анархо-комуністів. У Полтаві діяв гурток «Хлібовольці». Це були послідовники філософії Петра Кропоткіна. Паралельно в місті існувало товариство «Безначальці» - радикальна група,котра організовувала бойові теракти. Згодом у місті виникли осередки анархістської конфедерації «Набат».Вони розповсюджували нелегальну літературу, листівки, проводили таємні зібрання. Особливо активно працювали після революції 1905 року, коли імперія переживала хвилю страйків і селянських рухів.Історик Віктор Савченко пише, що анархісти на Полтавщині намагалися опиратися на образ «козацької волі» та традиції Запорозької Січі. Часто осередки створювали вчителі або студенти. Це свідчить про виразне інтелектуальне коріння полтавського анархізму. На Полтавщині анархізм мав не лише міський, а й сільський характер. У селах виникали мобільні бойові групи та неформальні селянські союзи. Це стало підґрунтям для розширення махновського руху 1918–1921 років. Значна частина селянських низових активістів влилася у РПАУ - Революційну повстанську армію України. Як ми вже згадували, після революції 1917 року в Україні виникла Конфедерація анархістських організацій України «Набат» — найбільша анархістська мережа того часу у світі. Її осередки існували також у Полтаві, Миргороді та Хоролі. «Набат» відкривав чайні клуби, бо анархісти хоч і любили хильнути гіркого пива на свята, та все ж у будні вели тверезий спосіб життя. У Полтаві та Миргороді існували підпільні набатівсткі читальні, де анархісти могли займатися самоосвітою і читати актуальну ліву літературу. На млинзаводі та на залізничних майстернях Полтави діяли робітничі гуртки, а в підвальних редакціях - друкувалися газети та прокламації.У Лубнах промишляли автономні анархістські гуртки, які контактували з ширшими мережами Півдня України. За даними досліджень, у повітових містах Полтавщини формувалися філії «Південного союзу крайніх терористів».Лубни взагалі були більш потужними в політичному плані, ніж Полтава та могли стати центром. В Лубнах діяли українські соціалісти, есери й анархісти. Автономні анархістські бригади Лубенщини створювали свої кооперативи та частіше заробляти кошти в мирний спосіб - торгували зерном, ремонтували техніку, шили взуття та одяг. Як ми вже згадували - анархістський рух був інтелектуальним, гуртки часто засновували вчителі та студенти. В Лубнах було чимало освітніх закладів, тож інтелектуальний анархізм тут мав сильні позиції. А ще у місті Лубни було простіше перевозити нелегальну літературу через залізницю. Тож цілком логічно, що 1905 року створення лубенської республіки розпочали саме анархісти-залізничники. Вони повели мітинг на заводі та сформували загін самооборони вокзалу та прилеглих кварталів, аби російські шовіністи не могли чинити єврейських погромів та мародерства на фоні того, що православна церква агітувала прихожан саботувати революцію і звинувачувала в революції євреїв, а не царя Миколу ІІ, який розпочав тупу війну з Японією. Більш детально та повно про анархістів Полтавщини ви зможете почати у друкованому журналі «Артіль», який вийде у світ вже за пару тижнів! Підписуйся на @artillinfo - журнал українських анархістів! Допоможи нам фінансово - ми готуємо друкований журнал і це потребує значних витрат. Ось банка моно - https://send.monobank.ua/jar/8GcvpPqfvwОсь карта приват - 5168745611633030
👁 259 26-05-23 13:56
НЕОЇДА: МАТРИЦЯ ШАРОВАРЩИНА. Бесіда-дискусія з дослідниками історії шароварщинина памʼятник свині я одягаю шаровари бачив дивний сон - чорт малював кошмари чекіст доїв корову в період НЕПу там діма карамазов стріляє у вальдшнепів обернеться трагічно це ваше хуторянство пліснява на зернах у хаті наддніпрянській виростає гриб на яблуні бабусиній компартія звітує що охуєнно тусимо Шароварщина - це матриця. Тож час знайти з неї вихід. Свого часу неволя, скасування автономії Гетьманщини та ліквідація Запорізької Січі були для українців матрицею. Матрицею, в якій українці одягали на себе костюми малоросів, їли сало, пили горілку, кланялися російському графу та молилися в московській церкві. Саме такою була наша матриця 19 століття. Однак вихід з цієї матриці знайшов один українець. Його звали Тарас Шевченко, і цим виходом була книга “КОБЗАР”. А перед тим Іван Котляревський так само намагався вийти з матриці імперського малоросійства та написав “Енеїду”. Сьогодні, українці знову в матриці - в матриці шароварщини, кітчу та крінжу. І нам потрібна нова книга, яка осмислює шароварщину і дає дорожню карту, керуючись якою ми знайдемо вихід із цієї матриці. Знайдемо вихід і тоді вже самі вирішимо: виходити чи не виходити з неї…А завтра - виходьте з дому і гайда до нас, у літературну квартиру. о 18:00 Денис Чернявський та Роман Коржик проведуть бесіду про шароварщину. Приходьте слухати цю бесіду, висловлювати свою думку про шароварщину. Зараз Денис Чернявський та Роман Коржик досліджують історію шароварщини та пишуть про це книгу. І нам потрібна ваша підтримка та ваша думка. 24 травня.18:00.Вулиця Кирила і Мефодія 10, квартира 1. Вхід - вільний донат на розвиток “Літературної квартири”.
👁 130 26-05-17 09:50
остап кудлатий - зірка слему поет Галичини - він емо народ смакує його словом на слемі від агентів ОВО кудлаті сенси в тан пустились диван шувар і Чорновіл лягають на папір акрилом як рідні на різдвяний стіл фінал вже близько - і контора приймає ставки на цей слем поезія знов у фаворі Остап кудлатий - Емінем Вітаємо Остапа Кудлатого з перемогою у львівському півфіналі світового слему. Зичимо перемоги у київському фіналі та 66 гривень на пиво! Остап Кудлатий - поет, який показує постійне зростання. Постійні перемоги на літературних батлах та слемі. Якщо літературний слем - це Ліга Чемпіонів, то Кудлатий в ньому - «Реал» Мадрид. Хтось казав, що перемога на поетичних батлах - це чисто удача, бо ж оцінки ставлять глядачі й хто зна які там глядачі прийдуть на новий слем. Але Остап перемагає вже пʼятий раз. Можливо, шостий. Чи четвертий? Вже збилися з рахунку. Тож тут мова не про удачу або випадковість - тут мова про стабільно якісний рівень поезії Остапа. Ну і звісно ж, це є хороший урок для багатьох поетів та поеток - аудиторії не цікаві ваші душевні страждання за втраченим коханням, кров-любов, квіточки та філіжанка львівської кави на дощовому підвіконні - аудиторії цікаві розбиті дороги, старі дивани, культурна боротьба з російським колоніалізмом та одвічні архетипи героїв, що віддали все заради великих ідей. Вірші про каву теж можуть бути прекрасними та якісними, однак не всяка поезія пасує до літературного батлу. Ось до прикладу герметичні вірші про світло, темряву, смерть, скорботу та філософію Гайдеггера - це взагалі найвищий рівень, однак автори таких віршів у разі своєї участі в слемі-батлі просто не мають шансів на перемогу. Бо поезія - це метафізика буття, рефлексія «я» та «іншого», дух змагань, агон. Літературний слем - це той момент, коли на події домінує першочергово агональний дух змагань, тож інші сутності поезії - метафізика, рефлексія відходять в бік. От якщо це концептуальний перформенс - то тут балом правлять інші сутності поезії, метафізика і рефлексія. Дух змагань на таких подіях спить. Знаємо, деякі поетки та поети принципово не беруть участь в слемах. Це не робить їх гіршими чи кращими. Вони просто інші. Бо поет - як самурай, його Бог - це шлях, котрий не кожен «інший» зможе побачити, бо це шлях видимий лиш тоді, коли вода падає з трояндової пелюстки: Sub rosaвідкриється нам таїна таїннезнана істина істинщо світ - це колаж космічних руїна справжня вода - завжди пріснаа море - лишень солі букета небо - із хмар покриваловогонь що тріщить - то жару бенкетліси - то дерев є вокзали і справжні тварини - це ті, що не піймані а справжні комахи - літають, не жалятьа істинні ранки - оспівані півнями бо справжнє мистецтво - засічки кинжалом засічки кинжалом на скелях - поезіяі роздум про них - філософія бо справжні коханці не бувають тверезими а Божа любов - то істин є оргія а вітер подмухає між пелюсток і крапля впаде - sub rosa у кожного свій на потяг квитокі в кожного свій план барбаросса
👁 256 26-05-08 11:35
Що спільного між американським репером Каньє Вестом, галицьким панк-рокером Колею Капішоном та африканським слоном? Усі вони - герої першого випуску журналу ARTEFACT NEWS! Ми вже давно випускаємо друкований журнал «Артефакт», газету «РЕП», робимо онлайн-контент для журналу «Артіль», не забуваємо про «The Daily History». Та нам завжди хотілося регулярно й систематично пильнувати за новинами культури, роблячи для Вас класну стрічку новин. І от ми придумали авангардний формат! Три-чотири рази на місяць готуватимемо для Вас добірку цікавих, актуальних та конструктивних новин культури. Частина матеріалу виходитиме у нас на сайті, а найбільш ексклюзивний контент - можна буде прочитати у друкованому журналі. Цей журнал можна буде знайти у наших партнерських кавʼярнях та пабах в місті Львів, а також - у Центрі Культури «Артефакт», на нашій андеграундній літературній квартирі. І деякі найбільш цікаві випуски - будемо презентувати у форматі квартирників! 10 травня о 18:00 на Кирила і Мефодія, 10, у квартирі 1 - перший такий квартирник, який ми назвали «КУЛЬТУРНИЙ НОВИННИК»! Ніяких Олегів Винників - тільки справжня поезія, справжнє мистецтво, справжній панк-рок! Ну і Реп, звісно. Чекаємо Вас на пілотному «Культурному Новиннику» вже цієї неділі о 18:00. Приходьте - бо саме Ви можете стати героями наших наступних випусків нового журналу «Artefact News»! На події буде презентація новин, літературні читання, бар і багато чого цікавого!
👁 262 26-04-16 09:44
🏴Американський репер Каньє Вест відчув, що таке кенсель-культура та справжній британський антифашизм. Через расистські та нацитські висловлювання, влада Великої Британії заборонила йому вʼїзд до країни. А це означає лиш одне - ніяких сольних концертів та ніякого читання репу на території обʼєднаного королівства. 🟥Іронія долі полягає в тому, що містер Вест ці звинувачення відкриває, клянеться, шо він любить євреїв, а свої висловлювання про нацизм пояснює тим, що у нього була…біполярочка. 👉🏾Однак ці випадання не цікавлять британських політиків й ситуація тільки погіршується: слідом за офіційним Лондоном, офіційний Париж теж планує заборонити Каньє Весту вʼїзд до країни гальських півнів. ⚙️Французькі ЗМІ повідомили, що міністр внутрішніх справ Лоран Нуньєс прагне заборонити концерт 11 червня. Неназване джерело, яке, як кажуть, близьке до Нуньєса, повідомило агентству AFP, що міністр «рішуче налаштований» заборонити захід.У відповідь на цю новину репер сказав: «Я не нацист і не антисеміт. Я люблю євреїв».▶️Однак, як бачимо, британські та французькі чиновники не вірять у цю любов. 📣Яка користь із цієї новини для всіх нас, друзі? Просто не треба нічого нести всякої маячні. Ну всім же очевидно, що нацизм, расизм та антисемітизм - це та, що не приймають у західному світі. Тож не треба пороти шлак у соціальних мережах, бо вам прото заборонять вʼїзд до цивілізованих країн - навіть якщо ви не ж зіркою шоу-бізнесу. 🟥Друзі! Нашій команді дуже потрібна ваша підтримка. Ми хочемо регулярно випускати цікавий контент, а для цього потрібні донати! Банка ось: https://send.monobank.ua/jar/7sygPaNAoG Підписуйся на @Artefact_Review аби читати конструктивну журналістику про культуру, історію та політику!