Першу свою каву я пив в дитинстві, розчинну. В Мінську. У рідні. Там цукру було більше ніж кави, та все ж.Потім - заварна. Але я пару разів пив її як розчинну, бо не шарив, що то молоті зерна всього лиш.Потім «по польськи». Це типу молоті зерна, ну ви в курсі.Потім почали зʼявляться кавомашини і друзі, які вміли варити каву і турках.І я перейшов на еспресо, точніше став все міряти експресами. Це ж так легко. Просто додай води, чи молока, чи молока з піною, чи два еспресо.А якщо хочеш спати і кави, і спати таки треба - рісиретто. Це типу коли сам вариш на кавоварці, то просто виймаєш чашку через 9 секунд. Поки кофеїн не почав туди попадати.Там якраз ковток, проти трьох в класичному еспресо.І тут - Канада. І кава відрами.Тому для себе і Ілька правил:1. У українців пити можна. Вони шарять.2. У інших нацменшинств пити можна, але шарять не завжди. Тому треба попередньо оглянути кухню, де, чим, як варять.3. Італійці, турки, французи - питань нема, але і їх насправді дуже мало.4. Якщо хтось пропонує еспресо, при чому так і каже, то пити можна.5. Це все неподобство треба вживати до третьої години дня, бо потім ще колись спати треба.6. Якщо каву пропонує жінка, ну маю на увазі, своя, то пʼяте правило можна ігнорувати, бо це означає, що буде з ким до півночі дивитись фільми.7. Якщо пропонують то уплену каву, і таке буває, то тут чисто лотерея, тому завжди прошу з молоком. Бо випити це відро з Тім Хортонс без цукру і молока є чи не найважчою частиною установки оптичного інтернету з телевізором, телефоном і системою камер по периметру і датчиками руху. Реально важко.Так і живу.З чаєм все ще гірше у клієнтів, але оскільки молоко є у всіх, то чорний з молоком - універсально і смачно.Британка мене поїла чаєм так: чайник щ чаєм, чашка, глечик з молоком, блюдце і ложка.І чай не щ пакетику (хоча я різниці і не відчуваю, якщо чесно. І до того ж люблю фруктові чаї, але це вже правило номер 1: наші люди часто мають багаті набори чаїв).До речі, ніколи не задумувався, що в сучасному світі пити не з запакованої тари у невідомих людей - небезпечно. Але чув, що в деяких службах, тип соц працівників і інших наглядачів, вживати щось у клієнтів - заборонено.Какао - майже ніхто не пропонував, але не відмовлявся я від нього ні разу ще.#Canada
Я народився в Києві, в мед містечку, потім все життя якось з Києвом було повʼязане.Для орієнтиру я завжди уявляв, як берусь правою рукою за Дніпро і носом дивлюсь на північ. Потім вже шляхом повороту писка розумів де я і як я.Років в 20 уже будь де буквально міг зрозуміти, як треба стати, щоб Дніпро був праворуч.Ну ясно, що на лівому березі я бував рідко і там, якщо чесно, все якось простіше.В рідному селищі замість Дніпра була залізниця. Її шум спасав навіть в лісі, якщо прислухатись.А потім наступила Буча. І там залізниця, мій орієнтир, моє Дніпро, робить півколо. І за всі десять років я толком не міг знайти там північ. Доводилося тупо запамʼятовувати чи дивитись на сонце.Тут, де і залізниця якась ніяка, і ті річки, як у нас струмки, а струмки… я інколи бачу гори, і лише тоді розумію де тут воно і що.Але якщо я візьмусь правою рукою за Дніпро, який на сході, то писком буду дивитись на полюс, який на півночі. І так, я живу на правому березі відносно річки Боу і так само, але вже по роботі, недолюблює лівий берег. SE по нашому, по місцевому. А заодно і NE, щоб двічі не ходити.Картинка знову від Чарлі, але замовляла я. Які ідеї, стосовно промту, який я попросив?#thoughts
Загалом в горах день був цікавим. Були на озері, водоскиді, теплих ваннах і магазинах подарунків.Всюди нам натякав на закінчення процедур легкий дощ.Особливо сподобався холодний рясний дощ в гарячих ваннах: контраст, особливо на дитячі голови.Та навіть коли ми виїжджали з Банфу - щось ляпало на лобове.З цікавого: в Банфі по місту розташована купа стаціонарних плакатів з порадами не їхати в басейни і на канатну дорогу, бо там все зайнято.Ми поїхали лише тому, що хотіли зрозуміти, як стаціонарні плакати знають це! О так, ми вірили, що за умов неділі, ідеальної погоди і дня батька там все буде зайнято о другій годині дня. І що?Ми зайшли в комплекс без черг, авто запаркували в першій половині парковки, у ванні людей було настільки небагато, що всім було видно наші акробатичні трюки з малою, а у наглядачів була змога робити нам зауваження стосовно малого. Ну і люди, судячи по білій шкірі, давно там сиділи, відмились. Лише пара темних була, але то, певно, ті що недавно приїхали з Індії.А через тиждень заїзд в сам парк буде безкоштовний. Не з нашим щастям.#Banff
Як правильно використовувати чатжпт? Порада від мого підписника і товариша.Асоціативне мислення характерне для людини і є дуже зручним. Якщо у вас є костилик, то ви памʼятаєте все що треба і не треба.Головне - асоціація має бути вашою.Але ж на все не напридумуєш всього. От тут і треба прирахувати цей чат. А потім обирати результати.Та пост не про те.Є на сумському форумі адмін, а оскільки моя жінка звідти тягає клієнтів, то бути там забаганкою буде не з руки. Тому сперечатися з адміном? Та ну нафіг.І ось ця людина там поливає телус правдою. І правда полягає в тому, що доросла жінка, в силу характеру і незнання мови, не змогла вчасно відмовитись від послуг. Але її дзвінок було зафіксовано, і в подальшому, не дивлячись на прострочені дати, вона таки відмовилася, і компанія їй вернула кошти (точніше не зняла).Мораль: при правильній побудов схеми відміна будь чого - десь година часу. Але навіть якщо ти робиш некритичні помилки - зайвих грошей все рівно не візьмуть.Мораль від тієї людини: ці капіталісто-монополісти не на ту натрапили! Я їм ого-го як! Зате тепер в мене Роджерс з технологічно гіршим інтернетом, без знайомих техніків, за ту саму ціну!Такі люди є всюди.Я ще раз кажу основу спілкування з будь якою службою Канади: спочатку чітко озвучте причину дзвінка і переконайтесь, що це зафіксовано. А далі як піде. Зате у вас буде зафіксовано час і причина першого звернення. А бізнеси, які мають мільйонні оберти, тим простіше вам вернуть сотні баксів, ніж ті, у кого обороти в сотні тисяч.#Canada
Купили в Костко не ідеального сала, віддали друзям на копчення (хочу і собі коптильню організувати, на балконі. Коли застрахую всі види страховок квартири), а два дні перед тим Тоні сподобалася ця тумба. Не відразу вона розгледіла потенціал в ній, а я мовчав.Тепер в нас є ідеальне сало, столик і так і нема причин почати пити. Тому певно буде слугувати підставкою під вазони і лежанкою для кота водночас.Далі, кому цікаво, це буде текст чату жпт, який по фото ані сала не розпізнав, ані призначення полиці. Але після правок доволі непогано виконав прохання.«Інтер’єр, що говорить!»Зустрічайте новий рівень гастро-естетики: вінтажний винний столик із копченим салом як дизайнерським акцентом. Зверху — епічна миска із золотим фондом української кухні (так, це копчене сало, і воно там не просто так). Посередині — поличка для фужерів, які мали б висіти, але, здається, втікли на обід. А внизу — єдина пляшка вина, яка самотньо тримає удар, чекаючи свого моменту слави. Це не просто меблі, це — мікрокосм: святе тріо “винце, сальце і настрій”. Ідеально для інтер’єру, де кожна деталь кричить: “Життя — смачне!”#Calgary
Днями буквально писав про гніздо і от сьогодні знайшов. Бічна стіна комплексу таунхаузів, за залізними дверима гніздо. Жаркувато, але стіна північної західна ніби.Там було вже пусто, певно минулорічне. Вхід знизу, там де труба з під землі не дістає до дна цього шкафу.Мені тут підряд попалося кілька кейсів, де завдяки системній помилці Телус не міг продовжити контракт до кінця строку на тих же умовах, і були на вибір або новий, або той самий, але на два роки. Коли вони казали новий, вони теж мали на увазі той самий.Тобто кращу ціну по ринку ніхто не пропонував.Стосовно одного придумали схему, чекаємо на результат. По другому клієнт має сам подзвонити і спитати, на якому він етапі.Третій, імовірно, у індусів, куди я і не ходив, просто по системі бачу, що там не все ок, але я до нього ну геть не дотичний, а в системі бачу лише тому що копаю глибоко. То най їм їх боги, котрих в них багато, і допомагають.Жінка потихеньку пакує морозилку напівфабрикатами, бо на вірить, що я сам проживу два місяці і два тижні. А в мене просто вибору нема, адже страхова повноцінно запрацює лише через 11 місяців. Тому проживу.Поки не здавав в друк картки, хочу морально визріти на платну версію AI, купити, і ще його помучити.#work
А ми тут в піску порпаємося. Покриття - слабке, енергозалежність колосальна, якби не Телус, в Альберті б оптики і не було стільки. Бо інвестиції колосальні.Україна знову перша у світі за стабільністю фіксованого інтернетуВдруге поспіль ми посідаємо 1-ше місце за стабільністю фіксованого інтернету в глобальному рейтингу Digital Quality of Life Index 2024. Під час війни Україна зробила ставку на технологію xPON — вона працює до 72 годин без електроенергії та забезпечує звʼязок навіть під час блекаутів.Станом на початок 2025 року покриття xPON становить 48,5%. До кінця року наша мета — досягти 65% покриття серед користувачів.Ми підтримуємо розвиток технології: спільно з ЛУН Місто запустили мапу провайдерів xPON, випустили освітній серіал про її переваги, а також працюємо над системою бронювання будівельних бригад провайдерів, які будують xPON. Це дає змогу швидше відновлювати мережі та підʼєднувати нових абонентів.Паралельно вдосконалюємо мобільний інтернет, розвиваємо інші цифрові проєкти, щоб українці залишалися на зв’язку незалежно від обставин.#Ukraine
5 хвилин тиші. Це багато чи мало?Тоня ледь встигла домовитись про продаж сервісу, а мала встигла нафарбуватися і заляпати все навколо, а потім ще приповзла до мами похвалитися.Я ж тяжко працював. В якийсь момент вирішив перевірити систему безпекову наживо. Ну тобто не переходячи в режим тестування (я чесно подзвонив в супорт і попросив перевести мене в режим тесту) став працювати з сенсорами задимлення.Два коротких дзвінка (власнику і її сестрі), дві неправильні відповіді і вуалля: навпроти будинку стоїть пожежна машина.Власниця впала в паніку, типу її ж оштрафують, я ж, як людина, шо спілкувалася з пожежником і поліцейським (в мене серед клієнтів кого тільки не було), вийшов, сказав хлопцям, що вони якраз вчасно, бо ми тут систему налаштували і більше не будем. Дав свою візитівку (тут пожежники інтернет налаштувати не можуть, як правило) і відпустив їх назад на роботу.Поїм доналаштував, пояснив про схему на майбутнє (куди ж без схем) і поїхав додому втілювати в життя свої плани на останній день чудової акції по мобільних телефонах.Ледь все встиг.#Telus#kids
Береш фотографію, просиш АІ намалювати портрет, потім береш портрет і просиш намалювати посмішку. І все, і це вже не я, принаймні такої посмішки на своїй морді я не бачив.Та пост не про те. Найближчі два дні, для власників інтернету Телус, в звʼязку з тим, що я матиму бонуси, готовий оплатити перехід на тариф в 40 баксів на місяць за телефонію. Просто для не власників інтернету там ціна в 60 - дорого, як для сучасного ринку мобільного звʼязку.Тобто у вас буде тариф на 100+ гігабайт, але плату за зʼєднання (75 баксів) я верну. Але по ідеї, потім її вам верне компанія Телус ще (інфа точна, просто треба буде зачекати 75 за перший номер і по 50 інші. Я ж перекину гроші відразу).Номер не міняється.Потрібно три людини, по строках - 28-29 квітня.Штука ну дуже цікава, у нас інколи умови заохочень такі «щедрі», що можна намахати компанію (не хочеться).Ну і в кого є проблеми чи питання з інтернетами - пишіть.Бо є в мене знайомі, гарні люди, чесні, порядні. Два тижні мали проблеми з інтернетом, не хотіли мене турбувати. Та все ж довелось. Результат? Замінив вайфай бум ер, попив чаю, поговорили про ріелторів, я похвалився, що знаю одну, яка допомогла двом моїм друзям. І все, проблеми нема.Тому не соромтеся, пишіть/питайте.#Telus
Чомусь згадалося.Мені тут подобається знак, який показує, що вихід є, але лише по колу У нас же навпаки - виходу нема. Хоча все залежить від людей.Десь на дверях написано - туалет, а десь - туалету тут нема. Чомусь же повісили таку табличку?Бо не всі правила пишуться кров'ю.Цікаві дні, цікаві клієнти. Почав робити налаштування безпекових речей. Камери, дорбели (типу дзвінок в двері з камерою в середині і можливістю балакати через цей прилад).Трохи йдуть і продажі.Клієнти: 1. Симпатична молода дівчина, у якої в центрі вітальні стоїть пілон. І дуже гарна фігура. Співпадіння? Може. Але я людина правильна, а тмоу замінив один фіговий модем на такий самий, але який не барахлить, і залишив свій номер. Почне барахлити колись і якщо - я ще раз заскочу.2. Дуже приємна українка з легким інсталом, в якому телус збирався взяти з неї 175 баксів (не вийде), а також наш продаван. який продав їй ТВ+інтернет+камеру, при тмоу що вона просила лише інтернет... Не приємно таке бачити. Але я допоміг їй відмінити зайве. 3. Стара неприємна і нахабна канадка, котра замила мені, техніку, який бачив ії проблему і міг би вирішити ії одним дзвінком, але замість того - ввалив їй штраф на 175 баксів і поїхав геть. Вона написала відгук (точніше подзвонила і набрехала), що я був грубим. А я відповів листом на питання, що яким би я не був, я був там секунд сорок. І саме вона не схотіла зі мною говорити і слухати пояснення ії проблем. Сподіваюсь, штраф їй таки ввалили і, сподіваюсь, її інтернет знову колись ляже, проблема ж бо не вирішена.4. Дівчина, яка мала настільки густі ненатуральні вії, що навіть не роздивився колір очей. Ії хлопець боявся, що їх малий бейсмент я не зможу покрити вайфаєм. Ха! всюди швидкість в 102-108% від їхньої швидкості (телус дає +10% по можливості).5. Як колись в Новусі, сьогодні знімав шкіру з червоної риби. Важко працювати без сталевої рукавички. Важко працювати з не нагостреним ножем. Але руки пам'ятають. А, точно, клієнтка наша, дуже гарна і приємна українка. Легка робота була б, якби супорт робив свою справу якісно. А так витратив купу часу на балачки і очікування правильного ордеру.Тому коли в мене питають, чи подобається мені моя робота, я чесно відповідаю, що так. Але от якби вихідних так багато не було ще!Підсів на тредси, бо сумую за можливістю читати. І хоча часто там читаю фігню, але інколи проскакують нові анекдоти.Завтра спробуємо в гори. Ну як в гори... Мняса піджарити, а не калорій скинути.#work#telus<j