Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Закарпаттяобленерго. Офіційно.
Додано 14 лип 2024

Закарпаттяобленерго. Офіційно.

@zakarpatenergyofficial
Кількість підписників: 92 409
Фото: 6,070
Відео: 404
Посилання: 3,890
Опис:
Офіційний канал ПрАТ "Закарпаттяобленерго» Новини. Оголошення. Актуальна інформація про перерви в електропостачанні. Кол-центр: 0800501620 Сайт: zakarpat.energy Fb: www.facebook.com/Zakoblenergo/

👥 Кількість підписників

92 409
Середній/День:: -67
Середній/Тиждень:: -434
Середній/Місяць:: -2212

👁️ Середній перегляд на повідомлення

16 007
Середній/День:: 19,700
Середній/Тиждень:: 14,143
ERR: 17.32%

📊 Кількість повідомлень на день

3.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 3
Середнє за день: 3.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 3 листопадаНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез ворожі атаки є знеструмлення у кількох областях. Найскладнішою залишається ситуація на Донеччині. Аварійно-відновлювальні роботи в усіх постраждалих від обстрілів регіонах тривають.Завдяки аварійно-відновлювальним роботам наразі графіки погодинних відключень та обмеження потужності для промислових споживачів скасовані в усіх регіонах. Повернення обмежень прогнозується на період вечірнього піку споживання – з 16:00 до 22:00.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається високим. Сьогодні на 8:30 воно було на 6,8% вищим, ніж у цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 31 жовтня. Причина – традиційне зростання споживання на початку робочого тижня, а також менший обсяг застосування заходів обмеження. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. Не вмикайте кілька таких приладів одночасно з 16:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися. FacebookYouTubeInstagram
⚡️ Світлана Гринчук: атаки росії на енергетичну інфраструктуру становлять загрозу глобальній енергетичній безпеціНа Саміті міністрів енергетики країн «Групи семи» у Торонто відбулася окрема сесія, присвячена енергетичній безпеці України. Міністр енергетики Світлана Гринчук окреслила ключові виклики, з якими стикається енергосектор внаслідок російських обстрілів.«Атаки на цивільну інфраструктуру України загрожують не лише українській, а й глобальній енергетичній безпеці. Тому важливо посилити санкції проти агресора, який нехтує міжнародним правом і, зокрема, ядерною безпекою», - наголосила Світлана Гринчук. Очільниця Міненерго окремо звернула увагу на небезпечну ситуацію на Запорізькій АЕС. Вона підкреслила, що дії окупантів створюють ризики для всієї Європи, а питання ядерної безпеки має залишатися окремим пріоритетом у міжнародному переговорному процесі.Міністр також зауважила, що обстріли енергетичних об’єктів України напередодні зими можуть спричинити гуманітарну кризу. За її словами, міжнародна спільнота має спільно реагувати на дії росії, які фактично є проявом енергетичного тероризму.«Важливо, що спільна робота з міжнародними партнерами над інноваційними рішеннями та захистом інфраструктури вже доводить свою ефективність. Досвід України підтверджує ключову тезу – енергетична стійкість у кризових умовах є прямим результатом поєднання трьох складових: потужної міжнародної підтримки, технологічних інновацій та єдиного бачення спільної мети», - зазначила Світлана Гринчук. Міністр підкреслила, що енергетична безпека не може існувати без надійної кібербезпеки та фізичного захисту критичної інфраструктури. Інвестиції в ці засоби захисту та поглиблення співпраці є запорукою створення більш безпечного та сталого енергетичного майбутнього для всіх.
‼️ Обстріли росії пошкодили критично важливі об’єкти для українських АЕС, - МАГАТЕВнаслідок обстрілів росії були пошкоджені підстанції, критично важливі для ядерної безпеки України. Південноукраїнська та Хмельницька АЕС втратили доступ до однієї зі своїх зовнішніх ліній електропередачі, а Рівненська АЕС тимчасово зменшила потужність двох блоків на прохання оператора енергосистеми.«Небезпека для ядерної безпеки залишається дуже реальною і постійно присутньою. Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районі ядерних об'єктів і повного дотримання семи незамінних принципів ядерної безпеки та захищеності», - заявив Рафаель Гроссі. На Запорізькій АЕС тривають роботи з відновлення лінії електропередачі 330 кВ «Феросплавна-1», виявлено додаткові пошкодження резервної лінії після підключення станції до енергомережі України. Відновлення цієї лінії є критично важливим для стабільного функціонування систем безпеки станції.Міністр енергетики України Світлана Гринчук під час зустрічі з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі на полях саміту G7 поінформувала про наслідки останніх атак та підкреслила важливість присутності міжнародних експертів на критично важливих об’єктах для гарантування ядерної та радіаційної безпеки.«Присутність експертів МАГАТЕ на українських енергооб’єктах має критично важливе значення саме зараз, коли ворог інтенсифікував обстріли наших енергетичних об’єктів», - зазначила Міністр. ❗️Міністерство енергетики України закликає міжнародні організації та іноземних партнерів посилити санкційний тиск на агресора та вжити невідкладних заходів для припинення обстрілів об'єктів ядерної інфраструктури України.
⚡️ Микола Колісник: енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити роботу пошкоджених об’єктів після атакиВнаслідок уже третьої з початку місяця масованої ракетно-дронової атаки на енергооб’єкти на ранок частина споживачів у кількох областях залишилася без електропостачання. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник.«Найбільше постраждали населені пункти на Вінниччині - понад 400, у Дніпропетровській області без світла залишилися 125 населених пунктів, у Запоріжжі - 148, а також зафіксовані пошкодження на Львівщині», - зазначив він. Рятувальники та енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити роботу пошкоджених об’єктів та забезпечити стабільне енергопостачання споживачів. «На сьогодні погодинні відключення побутових споживачів скасовані по всій країні. Графіки обмеження потужності для промисловості діють лише в окремих регіонах і використовуються для балансування системи», - підкреслив заступник Міністра. Через наслідки атаки зберігається необхідність ощадливого споживання електроенергії. Він закликав громадян споживати електроенергію раціонально, уникати включення енергоємних приладів у пікові години - з 7:00 до 9:00 та 17:00 до 22:00. Це дозволяє збалансувати систему та зменшити потребу у графіках обмеження потужності.Паралельно триває підготовка до осінньо-зимового періоду. «Енергетики виконали заплановані ремонти на теплових та гідроенергетичних об’єктах, відновлено близько 10 ГВт встановленої потужності. Створено резерви обладнання для аварійно-відновлювальних робіт, що дозволяє максимально швидко реагувати на пошкодження та стабілізувати роботу енергосистеми», - додав Микола Колісник. Завдяки координації дій уряду і місцевої влади та оперативній роботі енергетиків забезпечується своєчасне відновлення пошкоджених об’єктів і стабільне постачання електроенергії для споживачів.
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 29 жовтняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез російські удари по енергооб’єктах на ранок знеструмлення у Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях. Аварійно-відновлювальні роботи тривають.Через складну ситуацію після попередніх російських обстрілів – у кількох регіонах України з 08:00 до 22:00 вимушено діють графіки погодинних відключень обсягом від 0,5 до 1,5 черги.У тих же регіонах, де діють графіки погодинних відключень, із 07:00 до 22:00 застосовуються графіки обмеження потужності для промислових споживачів.СПОЖИВАННЯСпоживання високе та має тенденцію до зростання. Сьогодні на 6:30 воно було на 2,4% вищим, ніж у цей же час учора. Причина – хмарна погода у більшості областей, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових СЕС та зниження температури у частині регіонів.  Якщо у вас є світло, будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися. FacebookYouTube
📌Уже в четвер почнеться період передавання показників лічильника електроенергії за жовтень. Найзручніше це робити через чат-бот. Тому нагадуємо: для реєстрації в чат-боті потрібно ввести свій особовий рахунок (чи кілька особових рахунків, за якими хочете в майбутньому отримувати всі послуги). Оберіть розділ «Мої особові рахунки», тоді – «Додати особовий рахунок», далі оберіть спосіб, як хочете додати рахунок: або «за номером лічильника», або «за ЕІС-кодом». 📌Номер лічильника – на корпусі лічильника під штрих-кодом, особовий рахунок – на квитанції чи договорі. 👍Зареєструєтесь і щоразу, коли входитимете до чат-бота, зможете одразу користуватися його сервісами.Надалі досить буде натиснути на свій чи обраний особовий рахунок (ви навіть зможете назвати їх, наприклад, «мій дім» чи «дім мами»), і одразу зможете бачити всі сервіси, як-от «Подати показник», «Планові вимкнення», «Повідомити про проблему», «Немає світла» (сервіс, що в реальному часі за вашою адресою показує причину відсутності світла») тощо.
💬Микола Колісник: Раціональне споживання допомагає утримувати стабільність енергосистемиЗаступник Міністра енергетики України Микола Колісник взяв участь у форумі «Енергія, що тримає Україну: чи вистоїть енергосистема взимку», організованому РБК-Україна. У своєму виступі він поінформував про поточний стан енергосистеми та підготовку до проходження опалювального сезону.Микола Колісник наголосив, що енергосистема України залишається цілісною та керованою, попри спроби ворога дестабілізувати її через комбіновані атаки дронами і ракетами. Для підтримки стабільної роботи системи використовують резервні схеми живлення і передачі, які дозволяють оперативно відновлювати енергопостачання у разі пошкоджень.💬«Якщо раніше ворог намагався роз’єднати систему та розбалансувати, то сьогодні він зосереджується на атаках по регіональному принципу. Водночас цілісність системи збережена, і вона продовжує працювати стабільно», - наголосив заступник Міністра.Окрему увагу заступник Міністра приділив питанню раціонального споживання енергоресурсів. Він зазначив, що в умовах температурних коливань і підвищеного навантаження в пікові години особливо важливо дотримуватися економного використання електроенергії.💬«Раціональне, послідовне споживання - це внесок кожного в стабільність енергосистеми. Навіть прості дії, як перенесення роботи енергоємних приладів на вечірні чи нічні години, допомагають “Укренерго” балансувати генерацію та споживання», - підкреслив Микола Колісник.Водночас, заступник Міністра звернув увагу, що графіки обмеження потужності чи аварійні відключення - це вимушений крок для забезпечення безперебійної роботи та балансування енергосистеми після російських атак на енергетичну інфраструктуру.
⚡️Світлана Гринчук: Енергетики повернули світло в домівки майже 700 тис. киян. Роботи тривають без зупинок по всій країніПопри складну ситуацію в енергосистемі через новий масований і прицільний ракетний удар ворога, енергетики працюють у посиленому режимі над відновленням електропостачання. Про це повідомила Міністр енергетики України Світлана Гринчук в ефірі Національного марафону (на момент ефіру в Києві було заживлено близько 500 тис. споживачів). «Ворог з 2022 року системно атакує українську енергетику. Сьогодні росіяни знову вразили об'єкти генерації в низці областей. На превеликий жаль, внаслідок атаки довелось застосувати графіки аварійних відключень», - зазначила Міністр. За її словами, графіки діють на Київщині, у Харківській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях, а в Запорізькій та Дніпропетровській - для промислових споживачів. «Роботи з відновлення тривають без зупинок. Наприклад, в Києві від ранку вже вдалося відновити електропостачання для понад 678 тисяч споживачів. Зараз важливо зберігати терпіння та дати енергетикам можливість виконати свою роботу якісно. Найближчими годинами планується відновлення критичного обладнання для зменшення масштабів відключень», - наголосила Світлана Гринчук. Міністерство енергетики та відповідні служби працюють у постійному режимі координації, аби забезпечити стабільність роботи енергосистеми та максимально швидке відновлення електропостачання.
‼️ Заява Міністерства енергетики України щодо коментарів президента РФ з приводу Запорізької АЕСУ відповідь на заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року Міністерство енергетики України наголошує: Росія атакувала важкою військовою технікою та окупувала цивільний ядерний об’єкт України – Запорізьку атомну електростанцію, силою і терором блокуючи законний український регуляторний і операторський контроль над станцією, що є невід’ємною власністю України.Станція наразі перебуває в умовах позапроєктної загрози - тобто режиму, який не був передбачений ані конструктивно, ані процедурно. Наслідки такої експлуатації неможливо належним чином оцінити через постійне військове захоплення цього ядерного об’єкта.Від часу встановлення військового контролю над Запорізькою АЕС Російська Федерація допустила системні, критично небезпечні деформації у технічному функціонуванні цього ядерного об’єкта. Йдеться не лише про знищення основного джерела водопостачання для охолодження реакторів унаслідок підриву Каховської греблі, а й про багаторазові відключення станції від української енергосистеми, що вже дев’ять разів призводили до повного знеструмлення об’єкта - стану, який є прямою передумовою ядерної аварії.Умови, в яких ЗАЕС утримується тривалий час у режимі холодного зупину, під наглядом сторонніх невстановлених осіб і без доступу легітимного українського оператора, є принципово несумісними з базовими стандартами ядерної безпеки для об’єкта такого масштабу.У цьому контексті публічні заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року про запровадження нових, невідомих систем управління та контролю над станцією, мають розцінюватися як свідчення намагання використати ЗАЕС як військовий інструмент у подальшому веденні війни проти України.Ці дії становлять пряму загрозу ядерній безпеці станції, а відтак - Європи. Закликаємо міжнародних партнерів до негайної реакції, зокрема в рамках вересневої сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, де ці загрози повинні бути чітко оцінені і визнані на міжнародному рівні.Міністерство енергетики України розцінює будь-які спроби РФ ввести нові форми «управління» чи «контролю» на Запорізькій АЕС як цілеспрямовану ескалацію загрози ядерній безпеці.Україна закликає міжнародну спільноту дати цим заявам і діям чітку оцінку, з урахуванням їхнього потенційного впливу на безпеку всього Європейського континенту.
🌱 Міненерго спільно з профільними асоціаціями працює над розробленням практичних інструментів для розвитку ВДЕУ Міненерго під головуванням Міністра енергетики України Світлани Гринчук відбулася нарада з обговорення проблемних питань розвитку відновлюваної енергетики за участю представників Української вітроенергетичної асоціації, Європейсько-українського енергетичного агентства, Біоенергетичної асоціації України та Асоціації сонячної енергетики України. ⚡️ Світлана Гринчук зазначила, що розвиток відновлюваних джерел енергії залишається пріоритетом міністерства. Вона поінформувала учасників наради про підтримку з боку Міненерго низки законодавчих ініціатив, які матимуть позитивний вплив на вирішення проблемних питань розвитку ВДЕ. Йдеться про проєкти законів щодо вдосконалення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії та market coupling. Учасники наради обговорили можливі шляхи розв’язання проблеми заборгованості між учасниками ринку. Перший заступник Міністра енергетики України Артем Некрасов повідомив, що напередодні це питання було розглянуто в Міненерго на нараді з найбільшими енергетичними компаніями України за участю представників НКРЕКП та Мінрозвитку. Її учасники домовилися розпочати роботу над розробленням моделей роботи та інструментів, які дозволять врегулювати питання частини заборгованості перед виробниками «зеленої» електроенергії та унеможливити накопичення нових боргів на ринку. 📌 Перший заступник Міністра запропонував представникам асоціацій долучитися до цього процесу, щоб упродовж кількох тижнів розробити відповідні моделі та «дорожню карту». Після цього планується залучення міжнародних фінансових організацій для забезпечення необхідного ресурсу з метою врегулювання цих питань на балансуючому ринку. Під час дискусії представники асоціацій ВДЕ порушили низку проблемних питань. Зокрема, вони звернулися щодо підтримки збереження пільг на сплату ПДВ при ввезенні певних видів енергетичного обладнання для побудови нових генеруючих потужностей і установок зі збереження енергії. 📄 Порушено також питання страхування воєнних ризиків. Міненерго повідомило, що зараз це питання активно обговорюється на зустрічах з ЄБРР, ЄІБ, а також розробляються механізми страхування за участю Фонду підтримки енергетики України. Окремо обговорювалися аспекти роботи виробників біометану й можливі шляхи стимулювання його експорту. Одним із таких шляхів є сприяння у скасуванні мит при експорті відновлюваних газів до країн, які не є членами ЄС та Енергетичного Співтовариства. Зокрема, йдеться про Швейцарію та Велику Британію, які можуть стати великими покупцями українського біометану.