Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Закарпаттяобленерго. Офіційно.
Додано 14 лип 2024

Закарпаттяобленерго. Офіційно.

@zakarpatenergyofficial
Кількість підписників: 92 409
Фото: 6,070
Відео: 404
Посилання: 3,890
Опис:
Офіційний канал ПрАТ "Закарпаттяобленерго» Новини. Оголошення. Актуальна інформація про перерви в електропостачанні. Кол-центр: 0800501620 Сайт: zakarpat.energy Fb: www.facebook.com/Zakoblenergo/

👥 Кількість підписників

92 409
Середній/День:: -67
Середній/Тиждень:: -434
Середній/Місяць:: -2212

👁️ Середній перегляд на повідомлення

16 007
Середній/День:: 19,700
Середній/Тиждень:: 14,143
ERR: 17.32%

📊 Кількість повідомлень на день

3.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 3
Середнє за день: 3.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️ росіяни пошкодили Зовнішній кризовий центр Запорізької АЕС10 серпня внаслідок російської атаки по Запоріжжю під удар потрапив Зовнішній кризовий центр Запорізької АЕС. На щастя, ніхто з працівників не постраждав, але будівля офісу зазнала часткових руйнувань.🏢 Зовнішній кризовий центр є невід’ємною частиною системи безпеки станції. В умовах, коли окупаційне керівництво ЗАЕС блокує автоматичну передачу даних про ядерний та радіаційний стан через систему IRMIS МАГАТЕ, саме фахівці цього центру ведуть безперервний моніторинг радіаційної обстановки в зоні спостереження на підконтрольній Україні території.Наголошуємо, що єдиним шляхом до відновлення ядерної безпеки та стабільності в регіоні є повна демілітаризація Запорізької АЕС та її повернення під повний контроль законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом».«Напад на інфраструктуру, що веде моніторинг радіаційної обстановки, є ще одним доказом безвідповідальної політики агресора, який нехтує всіма нормами міжнародного права. Росіяни вкотре доводять, що їхні дії створюють реальну загрозу ядерній безпеці не лише України, а й усього європейського континенту», – наголосила Міністр енергетики України Світлана Гринчук. Міністерство енергетики України закликає міжнародні організації та іноземних партнерів посилити санкційний тиск на агресора та вжити невідкладних заходів для припинення обстрілів об'єктів ядерної інфраструктури України.
💪💡Залиш ці гроші для себе: енергоефективність допомагає економити щодня🔎 Щодня ми витрачаємо гроші на електроенергію, навіть не замислюючись, що можемо суттєво зменшити ці витрати. Просте рішення – замінити звичайну лампу на енергоефективну – дозволяє зекономити до 1000 грн на рік. Але це лише один із багатьох способів зберегти гроші.☝️Підвищена температура бойлера? Часто це не про комфорт, а про перевитрати. Налаштування водонагрівача на комфортні 55°C замість звичних 70°C не лише зменшить споживання електрики, а й допоможе заощадити до 1000 грн щороку. 📍А якщо ви користуєтесь старою пральною машиною – час подумати про заміну: техніка класу енергоефективності «А» споживає вдвічі менше електроенергії, ніж пристрої з рейтингами D–G.🙌 Важливо не лише використовувати енергоефективні прилади, а й змінити свою поведінку – економія починається з ваших дій.🔹 Це не про складні ремонти чи дорогі інвестиції – це про маленькі зміни, що дають результати. Дізнайтесь більше про енергоефективні рішення
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло 🔹 Через негоду повністю або частково знеструмлені 29 населених пунктів у чотирьох областях🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 18 липня, станом на 9:30, воно було на 2,5% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у четвер. Причина – хмарна погода у більшості областей України і дощ у південно-західному регіоні держави. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зростання рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 17 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 6,4% нижчим, ніж попереднього дня – у середу, 16 липня. Причина таких змін – спадання спеки на всій території України.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі метеоумови (гроза,пориви вітру) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 29 населені пункти у чотирьох областях. Бригади обленерго вже виконують аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях. Заживлення знеструмлених абонентів планується до кінця поточної доби.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
😳Завтра, 29 червня, стартує 5-денний період передачі показників лічильника електроенергії. Оскільки один із найзручніших способів це зробити – через чат-бот, то знову нагадуємо: для реєстрації в чат-боті «Закарпаттяобленерго» потрібно ввести свій особовий рахунок (чи кілька особових рахунків, за якими хочете в майбутньому отримувати всі послуги). Оберіть розділ «Мої особові рахунки», далі – «Додати особовий рахунок», відтак спосіб, як хочете додати рахунок: «за номером лічильника» чи «за ЕІС-кодом». 📌Номер лічильника – на корпусі лічильника під штрих-кодом, особовий рахунок – на квитанції чи договорі. 👌Звертаємо увагу: достатньо один раз зареєструватися, і тоді щоразу, коли входитимете до чат-бота, зможете одразу користуватися його сервісами.Досить буде натиснути на обраний особовий рахунок (можете назвати їх для легшої орієнтації, наприклад, «мій дім» чи «дім мами»), і одразу зможете бачити всі сервіси: «Подати показник», «Планові вимкнення», «Повідомити про проблему», «Немає світла» тощо.
⚡️ Проєкт Світового Банку RePower зміцнює стійкість українського енергосекторуЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак відвідав один з українських енергетичних об’єктів разом з представниками Світового банку та країн-донорів Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). 📌 У межах поїздки міжнародні партнери оглянули обладнання, встановлене за рахунок грантових коштів проєкту «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів» (RePower), що здійснюється за адміністрування Світового Банку. Заступник міністра енергетики подякував партнерам з URTF, Світового Банку та всім державам-донорам Фонду за солідарність та вагомий внесок у підсилення енергетичної стійкості України. 💬 «Через постійні атаки з боку російської федерації на нашу енергетичну інфраструктуру ми щодня стикаємось з новими викликами, пов’язаними з необхідністю швидко ремонтувати або замінювати пошкоджене устаткування та підсилювати фізичний захист енергетичних об’єктів, - зазначив Роман Андарак. - За підтримки проєкту RePower ми вже досягли значних успіхів у цьому напрямку, і наразі для нас дуже важливо продовжувати співпрацю». Атаки на енергетичну інфраструктуру не припиняються, ворог не відмовляється від намірів завдати якомога більше руйнувань, тому Україна й надалі потребуватиме міжнародної солідарності і допомоги.Також сторони обговорили пріоритетні галузі для подальшого співробітництва та першочергові потреби в енергетичному обладнанні, необхідному для забезпечення надійного живлення мільйонів українських споживачів.Представники міжнародної делегації запевнили, що і надалі підтримуватимуть Україну, зокрема на енергетичному фронті.
⚛️ Україна та ЄС продовжують координувати зусилля з деокупації ЗАЕСЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у 12-му раунді консультацій між Україною та Європейським Союзом щодо наслідків тимчасової окупації окремих територій України, включно з Автономною Республікою Крим та містом Севастополем. Під час заходу заступник міністра підтвердив непохитність української позиції у питанні необхідності повернення Запорізької атомної електростанції під контроль України та наголосив, що окупація найбільшого в Європі атомного об’єкта становить загрозу ядерній та радіаційній безпеці в усьому регіоні. 💬 «Насильницьке захоплення ЗАЕС, створення загроз життю персоналу та декларації про намір перезапустити окремі блоки грубо порушують усі норми міжнародного права, у тому числі Статут ООН та міжнародні договори щодо мирного використання ядерної енергії. Також окупація ЗАЕС прямо суперечить ухваленим МАГАТЕ «семи незамінним стовпам ядерної безпеки та захищеності в умовах збройного конфлікту», - зауважив Роман Андарак. Заступник міністра вніс декілька пропозицій щодо розробки нових міжнародних інструментів щодо захисту цивільної ядерної інфраструктури під час збройних конфліктів, зокрема стосовно заборони військової присутності на ядерних об’єктах і поблизу них, зобов’язань підтримувати зовнішнє електропостачання та заборони примусової праці або тиску на персонал.❗️ Роман Андарак також закликав партнерів до створення міжнародного механізму захисту ЗАЕС під егідою ООН або МАГАТЕ, який забезпечить демілітаризацію атомної станції, наддасть доступ спеціалістам МАГАТЕ до всіх її об’єктів та сприятиме поверненню станції під суверенний контроль України.Сторона ЄС підтвердила невизнання тимчасової окупації українських територій, включно з ЗАЕС, та підтримала необхідність подальшої спільної роботи з притягнення росії до правової відповідальності за військову агресію та відшкодування завданих збитків.
❗️Будь-який перезапуск реакторів на ЗАЕС можливий лише після повернення об’єкта під легітимний контроль українського регулятора - 49 держав-членів МАГАТЕ виступили із спільною заявоюНа засіданні Ради керуючих МАГАТЕ зачитали спільну заяву 49 держав-членів. Держави-члени підтвердили повну підтримку постійним зусиллям Агентства щодо забезпечення ядерної безпеки та захищеності в Україні.💬 «Триваючий контроль Росії над ЗАЕС, включно з присутністю озброєних військ і військової техніки, як це зафіксовано Агентством, порушує «сім незамінних стовпів ядерної безпеки та захищеності в умовах збройного конфлікту», визначених Генеральним директором, і ставить під загрозу реалізацію п’яти конкретних принципів захисту ЗАЕС. Це призвело до подальшої технічної деградації станції та продовжує становити серйозні ризики ядерної безпеки та захищеності для ширшого регіону», - йдеться в заяві. 📍 Основні тези заяви: 🔹 вкрай важливо, щоб усі реактори на ЗАЕС залишалися в режимі холодної зупинки. Як зазначено у звіті Генерального директора, поточна ситуація на ЗАЕС у частині доступності охолоджувальної води, надійності зовнішнього енергопостачання, виконання відкладеного технічного обслуговування та наявності запасних частин не дозволяє повернутися до нормальної експлуатації станції; 🔸 держави-члени рішуче відкидають будь-які спроби розглядати короткостроковий перезапуск реакторів на ЗАЕС, оскільки це суперечить усталеним принципам ядерної безпеки та висловленим підходам Агентства, викладеним у звітах Генерального директора. Більше того, будь-яка спроба російської федерації перезапустити ЗАЕС суперечила б відповідним резолюціям цієї Ради, Генеральної конференції МАГАТЕ та Генеральної Асамблеї ООН — і є абсолютно неприйнятною; 🔹 будь-який перезапуск реакторів на ЗАЕС можливий лише після повернення об’єкта під легітимний контроль і нагляд компетентного українського регулятора. Такому перезапуску мають передувати детальні операції з розмінування, ретельні ремонти всіх реакторів та допоміжних систем, а також комплексні інспекції безпеки, які мають завершитися чіткою сертифікацією з боку українського ядерного регулятора. Агентство також має відіграти вирішальну роль у підтвердженні безпечності перезапуску; 🔸 російська федерація має негайно припинити будь-які дії, які заважають своєчасному проведенню ротацій ISAMZ і наражають персонал Агентства на ризик; 🔹 ISAMZ має бути забезпечений повним, необмеженим і своєчасним доступом до всіх відповідних зон і інформації для повного інформування щодо ситуації з ядерною безпекою і захищеністю на ЗАЕС, а також для здійснення необхідної гарантійної діяльності згідно з юридичними зобов’язаннями України у сфері гарантій; 🔸 у відповідності до попередніх резолюцій Ради керуючих і Генеральної конференції МАГАТЕ, ми закликаємо Росію вивести весь несанкціонований військовий та інший персонал з території ЗАЕС і повернути об’єкт під повний контроль компетентного українського регулятора.Міністр енергетики України Герман Галущенко висловив вдячність за підтримку МАГАТЕ щодо забезпечення ядерної безпеки. 💬 «Будь-які дії російських окупантів на Запорізькій АЕС є грубим порушенням міжнародного права та прямою загрозою ядерній безпеці. ЗАЕС залишається для росіян інструментом шантажу всієї цивілізованої міжнародної спільноти. Спроби запуску енергоблоків з боку російських представників можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Тому вкотре закликаємо світову спільноту не допустити реалізації окупантами катастрофічного сценарію», - зазначив Герман Галущенко.З повним текстом заяви можна ознайомитись тут⬇️Спільна заява щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні Засідання Ради керуючих МАГАТЕ (червень 2025 року)Joint Statement on Nuclear Safety, Security, and Safeguards in Ukraine IAEA Board of Governors Meeting (June 2025)
🇺🇦🇵🇱 Україна та Польща продовжують розвивати стратегічні напрямки співпраці у сфері енергетикиЗаступник міністра енергетики України Олександр Павліченко виступив з промовою на форумі «Європа-Польща-Україна: Співпрацюємо разом’25». Він поінформував учасників події про втрати, яких зазнав український енергетичний сектор під час повномасштабної агресії рф, а також окреслив пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Польщею. 💬 «Енергетика сьогодні - це не лише технічна галузь, але й справжній фронт. Від початку війни ворог окупував 18 ГВт українських енергетичних потужностей та здійснив понад 30 масштабних масованих ударів з використанням близько 2300 ракет і дронів. Росія відкрито визнає, що енергетика є ціллю навмисних атак з метою тиску на цивільне населення», - зазначив Олександр Павліченко. Заступник міністра акцентував на успішних українсько-польських проєктах, серед яких розбудова інтерконекторів між Україною та Польщею, а також наголосив на о важливості залучення польських інвестицій у відновлення української енергетики та поглибленні співпраці між українським та польським бізнесом. 📌 Серед найбільш преспективних напрямків співпраці Олександр Павліченко відзначив участь Польщі у спільних проєктах відновлюваної енергетики, а також диверсифікацію джерел газопостачання, підвищення енергоефективності, експорт польських технологій та обладнання.Заступник міністра також подякував польським колегам за те, що з самого початку війни Польща була надійним партнером України, надаючи критично важливе енергетичне обладнання, а також є донором Фонду підтримки енергетики України.
Не лише аварійні, а й планові ремонти високовольтних ліній — вкрай важливі в умовах війни. Від утримання в належному стані опор, дротів та ізоляторів магістральних мереж залежить надійність функціонування системи передачі електроенергії, і врешті — чи буде світло в оселях українців. З початку весни ремонтні бригади «Укренерго» активно виконують необхідні роботи з експлуатаційного утримання високовольтних ліній. Заміна конструкцій із явними ознаками корозії — одне із головних завдань, яке потребує зусиль значної кількості людей і техніки. Адже висота, наприклад, опори лінії 330 кВ — близько 30 метрів, вага — до 18 тонн. Регламентний термін служби залізобетонних опор високовольтної мережі — до 50 років. У разі розтріскування бетону — металеві конструкції всередині опори починають ржавіти зі швидкістю до міліметра за рік. Щоб виявити найбільш зношені конструкції, які потребують невідкладної заміни, лінійні бригади «Укренерго» щодня долають сотні кілометрів. Найчастіше, робити це доводиться пішки, адже під’їзду до більшості опор немає. Окрім заміни опор, зараз наші ремонтні бригади щодня виконують також інші важливі завдання. Зокрема, міняють ізолятори, від стану яких залежить надійність роботи лінії. А також — замінюють грозотрос, що убезпечує магістральні мережі від пошкоджень внаслідок влучання блискавки.  Дякуємо колегам за сумлінну працю! 
Після затяжного періоду дощів і навіть (в окремих регіонах) травневих снігопадів — до України повернулись тепло і ясна погода. А це означає — суттєве зниження рівня енергоспоживання в денний час, у період найбільш ефективної роботи побутових сонячних електростанцій.За понад три роки повномасштабної війни процес встановлення сонячних панелей — як побутовими споживачами, так і бізнесом — суттєво активізувався. Це означає, що у безхмарну погоду значна частина споживачів переходить на автономне живлення, не використовуючи електроенергію із загальної мережі. Більше того, ті самі побут і бізнес, які підключили свої панелі за принципом «активний споживач», ще й передають в енергосистему надлишки власної сонячної генерації.Доки ще не почався період масового використання кондиціонерів — заклик до перенесення активного енергоспоживання на денний час залишатиметься актуальним. Будь ласка, допоможіть енергетикам у балансуванні енергосистеми. У ясну погоду — користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00. Це допоможе уникнути перевантажень в мережі та запровадження вимушених обмежень в роботі електростанцій.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin