Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Vpravni
Додано 14 лип 2024

Vpravni

@vpravni
Кількість підписників: 1 429
Фото: 121
Відео: 10
Посилання: 787
Опис:
Субʼєктивно про стартапи, Big Tech та венчур від CEO, Co-founder Spirio by SKELAR @sergiikapranov - огляд міжнародних тех медіа - тижневі дайджести новин, щоб бути у тренді - навчальні лонгріди Будую тусовочку топових спеціалістів. Долучайся

👥 Кількість підписників

1 429
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

444
Середній/День:: 412
Середній/Тиждень:: 398
ERR: 31.07%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 453 26-04-01 07:57
Люди знову летять на Місяць! Чи причетна до цього якось Україна? Отже, вперше за понад 50 років людство знову вирішило наблизитись до Місяця. Пуск ракети NASA запланований 1 квітня, о 18:24, за часом Східного узбережжя США (тобто по Київському часу це вже буде 01:24 другого квітня). Останній політ на Місяць відбувся у 1972 році в рамках місії «Аполлон 17». І ось тепер NASA розробило місію Artemis. Тут варто зазначити, що під час цього польоту нога людини не ступить знову на Місяць. Цей політ можна назвати розвідувальним. І астронавти тільки наблизяться до орбіти супутника Землі. Висадка людей запланована тільки в рамках місії Artemis IV після 2027 року. А кінцева мета програми Artemis ще більш глобальна: побудувати дослідну станцію на Місяці. І після цього почати вже освоювати Марс для життя. Тут виникає логічне питання: чого ж ми 50 років не літали на Місяць? І, що змінилось зараз? Тут давайте я обійдуся без конспірології про Темну сторону Місяця. По-перше, всі попередні польоти здійснювалися під час Холодної війни. Потім протистояння СРСР та США закінчилося. І NASA вже не готово було так ризиквати життям астронавтів (ймовірність успішної висадки кожного разу складала тільки 50%). А ще для цього потрібна сильна політична воля. Над програмою польотів на Місяць американці почали працювати знову ще у 90-х роках. За часів Буша-старшого. Але з кожною зміною адміністрацій фокус також зміщувався. І тільки Байден не змінив курс, який задав Трамп під час першого терміну. Ну і, звісно ж, на це потрібна купа грошей. На Artemis витрачено вже понад $50 млрд.Основні складові самої ракети та космічного корабля, де знаходитимуться астронавти, побудовані гігантами індустрії: Lockheed Martin, Northrop Grumman, Boeing. SpaceX Ілона Маска бере участь також у програмі Artemis. Вони розробляють посадковий модуль для доставки астронавтів з місячної орбіти на поверхню Місяця. Ця система буде використана в місіях Artemis ІІІ та IV у 2027 році. Тут знайшлося місце й компанії Firefly, яка колись належала українцю Максу Полякову. Вони розробляють модуль Blue Ghost, який доставитиме наукове обладнання на Місяць в рамках місій Artemis. Кілька місяців тому мені пощастило побувати у Kennedy Space Center, де багато розповідали про цю місію. Закинув фотки у коментарі. P.S. якась бага, не можу додати комент ніякий 🙈Ставте ♥️, якщо будете сьогодні слідкувати за польотом у прямому ефірі. Ставте 😎, якщо Спілберг вже зняв всю висадку на Місяць. І немає ніякої інтриги. І ставте 🦄, якщо сподіваєтесь в прямому ефірі побачити нарешті трьох слонів, на яких стоїть наша Земля, а не Місяць.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 468 26-03-29 10:05
🦄🚗💰 OpenAI, Ілон Маск та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹 OpenAI закриває свій продукт Sora через пів року після запуску. На піку було 3,3 млн завантажень за місяць. Але інтерес швидко згас. Додаток приніс близько $2,1 млн за весь час. Але на його підтримку й коректну роботу OpenAI витрачала близько $15 млн на день. Через закриття скасувалася й угода з Disney на $1 млрд, яка мала принести ліцензування контенту Disney, Marvel, Pixar і Star Wars. Що ж, прощавайте, танцюючі коти та інший АІ-слоп. 🔹Німецька Quantum Systems інвестує в українську WIY Drones, однак суму угоди не розкривають. Кошти підуть на масштабування виробництва дрона-перехоплювача STRILA. Вже є перша угода на постачання дронів для Нацгвардії. Також нагадаю, що Quantum Systems має спільне виробництво дронів з іншою українською компанією Frontline Robotics. 🔹Ілон Маск запускає новий проєкт — Terafab. Це фабрика, яка вироблятиме чіпи для ШІ, роботів і космічних дата-центрів. Проєкт фінансуватиметься через SpaceX. Але обсяг інвестицій не розкривається. Terafab перегукується із числом 1 терават (це 1000 гігават). Саме стільки, на думку Маска, потрібно буде енергії компаніям для АІ та робототехніки в майбутньому.🔹Американсько-український фонд відбудови уклав першу угоду (це той самий фонд, який було створено після підписання угоди про надра). Він інвестує у львівський стартап Sine Engineering. Ця компанія розробляє ПЗ для навігації дронів без GPS, що дозволяє їм працювати в умовах РЕБ. Сума угоди не розкривається. Але залучені кошти підуть на розвиток технології та власного RnD і подальше масштабування команди в Україні.Рекордні інвестиції: 🔹На першому місці за інвестиціями нетиповий випадок. Бо це продовження раунду, який відбувся ще в лютому. Мова йде про OpenAI. У лютому компанія оголосила раунд на $110 млрд. Зараз інвестори надали ще додаткові $10 млрд. Тобто, і без того рекордна інвестиція зросла до $120 млрд. Все це піде на масштабування інфраструктури та залучення нових бізнес-клієнтів. Також, напевно, ці кошти підуть на підготовку до виходу на ІРО, про яке активно говорять в OpenAI. 🔹Оборонний стартап Shield AI залучив $1,5 млрд у раунді Series G. Тепер його оцінка зросла до $12,7 млрд (оцінка зросла майже в три рази, порівняно з минулим роком). Також продано привілейовані акції на $500 млн фондам, керованими Blackstone. І отримано кредитну лінію на $250 млн. Все це заради того, щоб придбати Aechelon Technology, розробника ПЗ для тренування пілотів, яким користується американське ВПС. Нагадаю, що Shield AI має офіс також в Україні.Всім гарної неділеньки 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 426 26-03-27 09:35
💰🎺 Як заробляти мільйони доларів на АІ музиці, а потім сісти в тюрму — історія одного шахрайстваНе секрет, що всі найбільші музичні стрімінгові сервіси (Spotify, YouTube music та інші) заповнені АІ музикою. Насправді самі стрімінги створили умови для поширення такої штучної музики. Але от на днях стався незвичний кейс, який може сильно змінити правила гри в цій сфері. Зараз розкажу.Отже, мова піде про 52-річного Майкла Сміта з Північної Кароліни. Днями він визнав себе винним у шахрайстві на стрімінгових платформах. Це перша успішна судова справа за шахрайство, пов'язане з АІ. Тепер йому загрожує до 5-ти років тюрми. Тож, що сталось? Повернімося у 2017 рік. Тоді Майкл Сміт, власник мережі медичних клінік, разом із своїм товаришем Джонатаном Хейем, музичним продюсером, записали альбом — Jazz. На жаль, він не вистрілив. Через рік вони перевипустили альбом із доданими піснями. Тепер він злетів у чарті Billboard і навіть потрапив на перше місце. А потім знову раптово прослуховування впали. І ніхто в інтернеті не говорив про альбом. Хей відкрив аналітику на Spotify і побачив, що їх переважно слухали у віддалених районах Азії. Вже 2024 році ФБР заарештувало Майкла Сміта. Виявилось, що він роками створював музику, за допомогою АІ (через який сервіс точно невідомо, але він багато спілкувався із CEO стартапу Boomy). Потім, за допомогою ботів, накручував прослуховування і заробив завдяки роялті, із 2017 по 2024 рр., $10 млн. До речі, гроші на покупку ботів він брав із доходів своїх клінік, про що була окрема судова справа. Тут цікаво те, що Сміт випередив час. І створював музику через АІ, коли ще майже ніхто про нього не знав. А ще його товариш, Джонатан Хей, знав про шахрайства Сміта. І писав у Billboard та навіть ФБР. Перші проігнорували ці звернення. А другі зреагували тільки через кілька років.Тут варто зазначити, що Сміта судять не за використання АІ в музиці. А за те, що той через ботів накручував собі роялті. Тож творіть свою музику без переживань! Ставте 🤩, якщо ви не вважаєте АІ-музику проблемою та слухаєте. Ставте 🙉, якщо ви вже не відрізняєте, де справжня музика, а де синтетична. І ставте 😎, якщо слухаєте тепер тільки олдскул, щоб точно не натрапити на АІ музику.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 533 26-03-25 07:40
😢🍓 Неочікувана смерть СЕО OnlyFans Леоніда РадвінськогоПозавчора мене, як, мабуть, і багатьох з вас, застала зненацька новина про смерть Леоніда Радвінського. Я про нього неодноразово писав у себе на каналі. І сьогодні хотів би згадати все, що відомо про цю людину та про його діяльність. Радвінський помер у віці 43 років після довготривалої боротьби з раком. Наразі це все, що відомо про його смерть. До речі, дружина Радвінського, Кеті Чудновська, входить до ради директорів Фонду, що вивчає рак шлунково-кишкового тракту. І він неодноразово донатив у цей фонд. Тож, може, якраз цим раком хворів підприємець… Радвінський був непублічною особою. І кожен факт із його біографії треба було буквально добувати по клаптикам. Він народився в Одесі. Але в юному віці переїхав із батьками до США та виріс у Чикаго. Попри те, про Україну не забув. І після 2022 року донатив на допомогу. Вивчав економіку в Північно-Західному університеті. Спочатку заснував веб-сайт MyFreeCams. Де моделі створювали відвертий контент у прямому ефірі. А у 2018 році придбав Fenix International, яка володіла та керувала занепадаючою платформою OnlyFans.Вперше про Радвінського я згадав у себе на каналі ще у 2024 році. Коли писав про рекордні дивіденти, які він отримав від доходу OnlyFans. На той момент він вже став мільярдером. Взагалі, платформа OnlyFans, після того, як нею зайнявся Радвінський, стала рекордною у багатьох сенсах. Наприклад, вона займала перше місце за показником доходу на одного співробітника (Revenue Per Employee). Один співробітник приносив $37.6 млн. Це більше, ніж у Apple, Google та Netflix. Тільки на початку цього року я писав про те, що Радвінський планував продати OnlyFans. За останніми даними, платформа оцінюється у $8 млрд. Перемовини велися із фінансовою компанією Architect Capital. Яка мала викупити 60% акцій OnlyFans. З 2024 року частка самого Радвінського зберігається в трасті. Чи продовжаться перемовини про продаж OnlyFans — наразі невідомо. Яке б у вас ставлення до платформи не було, думаю, важко посперечатися про її цінність для креаторів. Тому ставимо ❤️ за вклад Леоніда у Tech та підприємництво з українським корінням.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 495 26-03-22 14:00
🥳🦄 Перший 🇺🇦 оборонний стартап на IPO, гроші для 🇺🇦 стартапів та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹 Перший український deftech-стартап Swarmer вийшов на IPO на Nasdaq. Акції на старті продавалися по $5. Зараз торгуються по $30. А оцінка перевищує $380 млн. Кошти підуть на розвиток R&D, масштабування технології «рою дронів», погашення боргів, найм AI-інженерів і вихід на ринки США та Європи. Також до команди бізнесу приєднався Михайло Нестор, Ex-CPO Київстар. Приємно, що я пишу про Swarmer з 2023 року. І от тепер він на IPO.🔹 Американський венчурний фонд Green Flag Ventures інвестував в український defence-tech стартап BaBayte. Він розробляє AI-модуль BabAI, який дозволяє дронам автономно виявляти загрози, прогнозувати перехоплення та виконувати маневри ухилення в реальному часі без хмарних сервісів. Сума угоди не розголошується. Але зазвичай чек від Green Flag складає від $100 тис. до $1 млн. 🔹 Ще один український defence-tech стартап Buntar Aerospace залучив $10,4 млн. Раунд очолив американський Axon Enterprise. Тут варто згадати, що буквально місяць тому інший український def-tech стартап The Fourth Law Ярослава Ажнюка також залучив гроші від Axon. Кошти спрямують на масштабування виробництва розвідувальних дронів Buntar-3 і розробку ПЗ Buntar Copilot.🔹 Чесько-український стартап Choice залучив $7,1 млн. Вони розробляють all-in-one платформи для ресторанів (QR-коди в ресторанах). І є конкурентами Expirenza від monobank. Кошти спрямують на експансію в Європі, зокрема, вихід на ринки Португалії, Іспанії та Італії, а також на впровадження AI-інструментів для автоматизації маркетингу й управління клієнтською взаємодією.🔹 Український стартап Deus Robotics залучив інвестиції від катарського фонду X2 Ventures. Я про цей стартап вже писав раніше. Компанія розробляє роботів й ПЗ під них для промислових підприємств. Deus Robotics вже створює роботів для «Нової пошти» та присутня на ринку США. Суму угоди сторони не розкривають. Але кошти підуть на масштабування в країнах Перської затоки (зокрема в Катарі). Найбільші інвестиції: 🔹 Стартап Cloaked заулчив $375 млн у раунді Series B. Компанія розвиває платформу для збереження приватності з функціями створення цифрових ідентичностей, VPN, моніторингу даркнету та AI-фільтрації дзвінків. Гроші підуть на розвиток AI-захисту для повідомлень, email і браузингу, запуск AI-агентів, а також масштабування команди й міжнародну експансію. Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 466 26-03-20 06:42
🤖🤖🤖 Чому у нас вдома досі немає роботів? Нормальних гуманоїдних роботів! Таких, які можуть прибрати, приготувати, попрати. І є чимось так само звичним, як айфон або та ТВ у квартирі? Сьогодні про це і поговоримо. Наприкінці минулого року компанія 1X представила першого масового гуманоїдного робота для дому — NEO. Його ціна — $20 тис. Що ви отримаєте за ці гроші? Машину, яка буде дуже довго відкривати вам двері. А на те, щоб покласти одну тарілку в посудомийку, в нього піде понад хвилина. А ще іноді до цього робота можуть підключатись живі оператори, щоб допомагати ним управляти і через камери бачити вашу оселю. Ось тут у відео WSJце все дуже гарно показано. І це передова технологія, яку на сьогодні має людство.Тож чому все так повільно відбувається, якщо ми побачили справних, веселих, танцюючих роботів від Boston Dynamics понад 10 років? Тоді здавалося, що справа зараз піде дуже швидко. Насправді ж за цей час (хай от ці 10 років будуть точкою відліку) сталися три революційні події в робототехніці. По-перше, зʼявилися нейронні мережі, які покращили зір роботів й навчили їх взаємодіяти із навколишнім середовищем. По-друге, сталися зміни в актуації («рух деталей»). Тобто роботи отримали легкі електродвигуни, які зробили їхні рухи більш плавними. І, по-третє, зʼявилися великі мовні моделі (LLM). Це дозволить нарешті роботам виконувати складні багатоетапні завдання (наприклад, почистити яблуко або завантажити посудомийку). Чого ж ще не вистачає роботу, щоб поводити себе, як звичайна людина? На думку Пулкіта Агравала, дослідника в MIT, наступним етапом має стати… фізика. Мова йде про контроль сили. Щоб робот не розбив тарілку, не пошкодив покриття і не завдав фізичного (а може й душевного) болю людині, він має навчитися контролювати свою силу. І це те, над чим зараз працюють розробники по всьому світу. Тож нас ще чекає умовна четверта революція, яка має вирішити цю проблему фізики. А це значить, що до часів, коли робот-прислуга буде майже в кожному будинку, як інтернет, ще доволі далеко. Ставте 😈, якщо вже складений план робіт по дому для робота. Ставте 🙈, якщо ви знаєте, що було у Термінатор і готові самі робити хатню роботу. І ставте 👾, якщо ваш пет френд все ще батлиться з роботом-пилососом, тому з роботом-гуманоїдом поки треба почекати.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 441 26-03-18 11:10
🎰🥷 Ставки на життя та погрози смертю — чим небезпечні ринки прогнозівВи, напевно, чули про Polymarket та Kalshi. Це сервіси, де ви можете зробити ставку на будь-що у світі й, якщо це відбудеться, отримаєте гроші. Такий собі бетінг на життя. На цих сервісах крутяться мільярди доларів. В Україні, до речі, Polymarket заборонили цього року. І зараз я розкажу, як далеко можуть зайти люди, занадто одержимі цими ставками. Отже, це історія про 28-річного кореспондента видання Times of Israel, Фабіана. Кілька днів тому він опублікував новину про те, що іранська ракета влучила у відкриту територію за межами передмістя Єрусалима, нікому не завдавши шкоди. Здавалося б, новина, як новина. Аж поки журналіст не почав отримувати повідомлення у соцмережах. Спочатку його ввічливо просили змінити зміст статті. Мовляв, упала не ракета, а уламки. Потім почали приходити погрози. Йому писали, що знають, де живуть він та його родичі. Були також погрози вбивством.Зʼясувалося, що на Polymarket була ставка, чи вдарить в цей день Іран ракетою по Ізраїлю. Загальна сума — $14 млн. І новина Фабіана напряму вплинула на статки багатьох людей. Йому навіть обіцяли процент від виплат, якщо той змінить новину. Як каже сам журналіст, в якийсь момент він навіть хотів змінити заголовок та просто забути про це все. Однак зрештою пішов до поліції. І залишив все без змін. Це показує, як ставки можуть впливати на реальність. І, якщо Фабіан не погодився, то це просто одна з історій.Це не перший скандал із такими платформами. Інша платформа Kalshi заморозила всі транзакції, повʼязані із смертю іранського лідера Алі Хаменеї. Загальна сума ставок на те, що він піде із посади Верховного лідера до 1 квітня, склала $54 млн. Однак коли того все ж вбили, Kalshi заблокувала будь-які операції, тому що сайт не дозволяє здійснювати транзакції, «прямо пов’язані зі смертю». Ті, хто вгадали про смерть, залишилися без виплат. Ці платформи вже привернули увагу американських законодавців. І ті готують різноманітні закони про обмеження діяльності. Але, схоже, люди занадто азартні, щоб відмовитись вже від цих ставок. Отака історія. Ставте 🤩, якщо чули про такі сервіси або навіть пробували ставити. Ставте 👻, якщо вважаєте, що самі платформи ні до чого, а це люди такі хворі. Не треба регулювати бізнес. Ну або 🌚, якщо вже втомилися від гейміфікації всього навколо, починаючи від лимонів в банку, закінчуючи ставками на смерть аятол.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 445 26-03-11 09:38
✈️🇺🇸 Американський аналог Shahed — нова зброя, що змінює війну чи невдала копія?На жаль, які часи, такі й теми. Неможливо ігнорувати світовий контекст. Тим паче, що так чи інакше, нас це також стосуєтьcя. Тому сьогодні поговоримо про американський Шахеди, про які написало видання The New York Times.Отже, тепер не тільки українці, але й весь побачив, які руйнування можуть нести іранські Шахеди. Ясно, що аналог такого дрона має зʼявитись з часом в кожній армії світу. Американські військові ще у 2024 році почали працювати над своє альтернативою. Так народилась система LUCAS. І лише минулого тижня її використали у бойових умовах, в Ірані. Дивно, чого чекали аж до 2024 року, якщо ми знайомі із ними ще з 2022 року й вже тоді було видно, яку шкоду вони можуть нанести.LUCAS розробляє невеликий стартап SpektreWorks із Аризони. Я про цей стартап вже згадував раніше. Вартість виробництва — близько $35 тис. Американський дрон має довжину приблизно 3 метри та розмах крил 2,4 метра. В носовій частині він несе вибухове навантаження, яке детонує при ударі. Після введення координат цілі дрон може автономно долати сотні кілометрів. Для навігації дрон використовує Starshield, військову версію супутникового інтернету Starlink. Військові експерти кажуть, що це перший раз з часів Холодної війни, коли США мусить копіювати рішення противника, а не навпаки.LUCAS має також свої недоліки. Наприклад, вони повільні та несуть меньше вибухівки (18 кг проти іранських 50 кг, або навіть 100 кг, що вже підтверджено в Україні). Ну і ще, як виявилось, світ зовсім немає пропрацьованої системи ППО проти тих дронів, тому збиває дешеві іранські Шахеди дорогими ракетами Patriot (нам це особливо боляче читати). Тож, чекаємо, коли українські експерти поїдуть на Близький Схід та покажуть, як треба захищатись від цього зла. А ще мені сподобалось, як NYT із захопленням пише, що у нас в Україні є спеціальні ТГ-канали, де сповіщається про рух дронів й ми навіть маємо спеціальне емодзі(!!!) для них.Я щиро, без іронії, не бажаю, щоб такі канали зʼявились ще десь, в інших країнах світу. Ставте 👀, якщо теж здивовані повільними розробками США. Ставте 🧑‍💻, якщо вважаєте, що США не зможе перемогти Іран в цьому протистоянні. І ставте ❤️, якщо тільки українці зможуть врятувати цей світ.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 437 26-03-09 08:53
🦄🇺🇦💰 Перший український deftech-єдинорог, новинки Apple та рекордні інвестиції — тижневий дайджестПопри те, що у світі несеться, не забуваю про традиційні новини. А тут минулого тижня було багато цікавого з українськими стартапами.🔹Оборонний стартап Uforce залучив $50 млн у seed-раунді та досяг оцінки понад $1 млрд, ставши першим офіційним українським deftech-єдинорогом! Стартап базується в Лондоні. Співзасновником є Олег Рогинський, екс-СЕО People.ai. Також до ради входить колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. Компанія виробляє БЕК MAGURA, ударні дрони Nemesis та перехоплювачі Shahed. Кошти підуть на розвиток технологій та розширення виробництва. Кажуть, що в Україні є ще кілька deftech-компаній з оцінкою понад $1 млрд. Але заради безпеки офіційні дані не розголошуються.🔹🇺🇦 AI-стартап Superapp залучив $1,6 млн у pre-seed раунді. Компанія розробляє платформу, що дозволяє створювати застосунки для iOS і macOS без програмування — за допомогою АІ. Продукт позиціонують як «AI-кофаундера» для екосистеми Apple, який спрощує весь процес розробки — від ідеї до публікації в App Store. Залучені кошти підуть на подальший розвиток технології та масштабування платформи.🔹Венчурний фонд Angel One запускає новий фонд обсягом близько $3 млн і планує інвестувати у 12 стартапів. Капітал розподілять порівну між цивільними та defence-tech проєктами. Фінансування отримуватимуть команди з першими продажами або користувачами. Інвестиції планують спрямувати на підтримку та масштабування українських технологічних стартапів на ранніх етапах розвитку.🔹🇺🇦 інвестиційний синдикат Toloka.vc вклав $745 тис. у американський стартап Lucid Bots, який розробляє автономних роботів і дрони для небезпечних робіт на висоті. Компанія створює роботизовану платформу для промислових задач — зокрема миття фасадів і автоматизації сервісних робіт. Залучені кошти спрямують на масштабування виробництва, розширення продажів, розвиток автономних технологій і запуск моделі Robotics-as-a-Service за підпискою. 🔹Apple масштабно оновила свою продуктову лінійку. Компанія представила iPhone 17e та iPad Air на базі чіпів A19 та M4, а також професійні MacBook Pro з архітектурою Fusion (M5 Pro/Max).Також випущено найбюджетніший ноут в історії компанії — MacBook Neo, за $599. Ще зʼявились оновлені монітори Studio Display. Старт продажів починається 11 березня. Основні риси нових продуктів — потіжніші чіпи та розширення базової пам’яті до 256 ГБ-1 ТБ. Найбільші інвестиції:🔹Космічна defence-tech компанія Sierra Space залучила $550 млн у раунді Series C при оцінці $8 млрд. Стартап розробляє супутники, космічні апарати, гіперзвукові технології та системи руху для державних і комерційних місій. Залучені кошти спрямують на розширення виробничих потужностей, розвиток рішень для космічної нацбезпеки та масштабування технологій.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 487 26-03-07 13:12
🕶🕵️‍♂️ Секс, туалет та дані кредитних карток: які дані зливаються з окулярів Meta?Я вже багато разів писав у себе на каналі про улюбленця Марка Цукерберга — окуляри від Meta. І навіть колись сам міряв Meta Orion під час відрядження в США. Продажі гаджетів різко зростають. А сама Meta націлена й далі вкладати мільярди в розвиток цього напрямку. От тільки шведські журналісти Svenska Dagbladet та Göteborgs-Posten провели розслідування й розкрили неприємну правду про обробку даних з цих окулярів. Зараз розкажу про все найважлиівше. Отже, для того, щоб АІ був розумний, потрібні людий. Багато людей. Зазвичай це дешева робоча сила із країн Африки та Азії. Їх називають анотаторами даних. Вони віддивляються тисячі відео. Маркують, що на них зображено і «згодовують» ці дані АІ, щоб той не тупив і правильно розпізнавав предмети. Meta в цій історії — не виключення. Розслідування журналістів розповідає конкретно про працівників із Найробі, Кенія. Тут знаходиться один із підрядників Meta — компанія Sama, яка опрацьовує мета-дані з окулярів. В центрі Найробі стоїть великий бізнес-центр, в якому працюють тисячі людей. Всі вони віддивляються відео користувачів, записані на Meta Ray-Ban. Іноді це просто запис із вітальні. Іноді сцени сексу. Походи в туалет. «Я бачив відео, де чоловік ставить окуляри на тумбочку біля ліжка та виходить з кімнати. Невдовзі після цього заходить його дружина і переодягається», — анонімно розповідає один з працівників. В бізнес-центрі всюди стоять камери, аби ніхто не проніс флешку і не викрав всі ці дані. Сама Meta у своїй рекламі робить акцент на конфіденційності окулярів. І запевняє, що ваші дані лишаються тільки з вами. Журналісти-розслідувачі купили одну пару окулярів і намагались зʼясувати, чи повідомляється десь в інструкціїї, що ваші відео передаються третім особам. Однак, ніде чіткої інформації про це немає. Тож, якщо наступного разу будете записувати відео у своїх Ray-Ban, памʼятайте про тисячі кенійців. Ставте ❤️, якщо тестували та вірите, що всі ми будемо в окулярах скоро. Ставте 👀, якщо у вас зʼявилась нова фобія. І ставте 🦄, якщо вже змирились з тим, що в епоху АІ ваші дані вам не належать.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі