Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Vpravni
Додано 14 лип 2024

Vpravni

@vpravni
Кількість підписників: 1 429
Фото: 121
Відео: 10
Посилання: 787
Опис:
Субʼєктивно про стартапи, Big Tech та венчур від CEO, Co-founder Spirio by SKELAR @sergiikapranov - огляд міжнародних тех медіа - тижневі дайджести новин, щоб бути у тренді - навчальні лонгріди Будую тусовочку топових спеціалістів. Долучайся

👥 Кількість підписників

1 429
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

444
Середній/День:: 412
Середній/Тиждень:: 398
ERR: 31.07%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 544 26-05-20 08:12
💰🤖 Сем Альтман — один з найбідніших співзасновників OpenAI. Скільки грошей він має? Судове засідання між Ілоном Маском та OpenAI закінчилося. Маск програв. Але він буде подавати апеляцію. Та, здається, що поточні новини, які зʼявлялися із судової зали, цікавіші, ніж кінцевий результат цього протистояння. Нагадаю, що на початку місяця я вже писав про цікаві факти, які стали відомі звідти. Сьогодні продовжимо цю тему. Отже, цього разу, під час допиту на суді, стали відомі точні статки Сема Альтмана. СЕО OpenAI володіє частками у 9 компаніях. Це Helion Energy, Reddit, Cerebras, Stripe, Retro Biosciences, Lattice, Humane, Software Applications, Formation Bio. Найбільше Альтману належить в Helion Energy. Це стартап, який планує виробляти термоядерну енергію. Поки що доходу у них немає. Але на ринку стартап вже оцінюють у $5,4 млрд. Альтман володіє там 30%. Це $1,65 млрд. Далі йде Stripe. Це фін-тех сервіс для прийому платежів. Оцінка — $159 млрд. Частка Альтмана — $633 млн. Retro Biosciences займається розробкою фармацевтичних препаратів проти старіння. Частка Альтмана там оцінюється в $258 млн. Ще Альтман володів акціями Reddit. Коли ті виходили на ІРО у 2024 році, його частка коштувала $600 млн. Але він її продав у 2025 році. Тож, потенційно, міг заробити навіть більше. Cerebras розробляє процесори для АІ. Нещодавно вони вийшли на ІРО. Оцінка — $40 млрд. Частка Альтмана оцінюється в $3 млн. В інших бізнесах точна частка Альтмана невідома. Також він володіє опосередкованою часткою в OpenAI через Y Combinator. Але сума теж публічно не розкрита. Всього, як порахував Forbes, статки Сема Альтмана на сьогодні складають приблизно $4 млрд. Це доволі скромний результат. До прикладу, минулого разу ми зʼясували, що статки Грега Брокмана, президента OpenAI, складають $30 млрд. У Суцкевера — $7 млрд. І тільки Міра Мураті «бідніша» за Альтмана. У неї приблизно $1.4 млрд. Ставте 👍, якщо впевнені, що Альтману й цього вистачить на все життя. Ставте 👀, якщо думаєте, що у нього насправді набагато більше грошей. Й ставте 🌚, якщо чекаєте, коли вже ця санта-барбара із судами закінчиться.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 497 26-05-17 10:20
💶💰💰 Гроші для 🇺🇦 стартапів, найдорожчий defence tech Європи та рекордні інвестиції — тижневий дайджестЗалетів вчора на DOU Day! Круті спікери, масштаб прям вразив. Ще мені дуже зайшли стенди) Але, звісно, обожнюю tech івенти саме за людей. А тепер полетіли розбиратися, що сталося цього тижня!🔹 Фінтех-компанія Fintech Farm Дмитра Дубілета залучила $15 млн. Гроші взяті у вигляді боргового фінансування у компанії Flashpoint. Тобто інвестор отримає свої гроші назад з відсотками, але без частки. Зараз Fintech Farm розробляє фінансові інструменти для Індії, Вʼєтнаму, Азербайджану, Киргизстану, Узбекистану та Марокко. Гроші підуть саме на зростання на ринках Індії та у Вʼєтнаму. До речі, ЗМІ пишуть, що Flashpoint має звʼязок з росією.🔹 Український виробник дронів TAF Industries підписав угоду з нідерландською Intelic. Вона передбачає інтеграцію програмних рішень Intelic із платформами TAF Industries. А також, через платформу Intelic BASE — можливості для співпраці з європейськими партнерами. Тому що концептуально Intelic BASE нагадує український Brave1 Market. Там оборонні відомства різних країн обирають для себе найкращі рішення. 🔹 Через атаку 14 травня знищено київський офіс української defence tech-компанії Skyeton. Вони розробляють ударні та розвідувальні дрони. Стартап готувався до такого сценарію. Тож, вони завчасно релокували виробничі потужності в різні регіони України та за кордон (зокрема, у Словаччині та Великій Британії). Я про це писав тут. Попри втрату офісу, Skyeton продовжить постачання безпілотних технологій Силам оборони України🔹 Німецький оборонний стартап Helsing залучив $1,2 млрд у новому раунді. Тепер оцінка компанії складає $18 млрд. Це робить її найдорожчим Defence Tech-стартапом Європи. Гроші підуть на масштабування AI-рішень, виробництво дронів-камікадзе, автономних підводних апаратів і розвиток безпілотного літака для взаємодії з пілотованими винищувачами. Попри те, що до ЗСУ компанія постачала проблематичні БПЛА, схоже, справи у стартапу йдуть добре. 🔹 СЕО Palantir Technologies Алекс Карп відвідав Київ і зустрівся з міністром оборони Михайлом Федоровим. Вони обговорили розвиток AI-рішень для війни та співпрацю у defence tech. Україна використовує технології Palantir для аналізу повітряних атак, обробки великих масивів розвідданих і планування deep strike-операцій. Також Palantir допомогли нам розробити платформу Brave1 Dataroom. Найбільші інвестиції: 🔹 Defence tech компанія Anduril залучила $5 млрд у новому раунді. Тепер оцінка компанії складає $61 млрд. Кошти підуть на масштабування оборонних систем США, а також на інвестиції у виробництво, дослідження та інфраструктуру. Нещодавно я писав про проблеми на виробництвах Anduril. Але це не стало перепоною для нового раунду.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 485 26-05-13 08:07
🤖🇨🇳 Як Тім Кук, Ілон Маск та Трамп їдуть на work and travel у КитайЦього тижня в Китаї відбудеться довгоочікувана зустріч Дональда Трампа та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Цей саміт був відкладений через війну між США та Іраном. Але тепер, як казав Кличко: «Пора».Трамп їде не з пустими руками до Китаю. Звісно, нам хотілося б, щоб вони говорили між собою про Україну. І Трамп змусив Сі натиснути на Путіна, щоб той закінчив війну. Але, очевидно, що мова, в першу чергу, буде йти про бізнес. Трамп взяв із собою в поїздку весь 7-Б! 18 СЕО топових технологічних компаній. Серед них Тім Кук, Ілон Маск, а ще очільники BlackRock, Meta, Visa, JP Morgan, Boeing, Mastercard та інші.Цікаво, що в останній момент, буквально вже під час дозаправки на Алясці, в літак президента США сів Дженсен Хуанг, СЕО Nvidia. Спочатку в списку запрошених його не було. Експерти вважали, що це через те, що Хуанг критикував політику США стосовно продажів чіпів до Китаю. Він активно лобіював цю тему. В результаті США погодилися продати Китаю лише процесори старого покоління. Але Китай так нічого й не купив. В результаті Трамп сам подзвонив Хуангу та запросив його в подорож 😍Очевидно, що Трамп намагається повторити успіх поїздки на Близький Схід на початку 2025го. Тоді він привіз звідти цілу купу угод стосовно АІ з американськими компаніями. Тільки цього разу акцент буде на процесорах. Саме тому, серед запрошених, також цікава присутнісіть Санджай Мехротра, СЕО Micron. У 2023 році Пекін обмежив використання деяких мікросхем Micron через «ризики для національної безпеки». Ці обмеження сильно ударили по компанії. Тож, можливо, зараз ситуацію вдасться виправити. Це буде перша частина зустрічі. Якщо все буде добре, наступна зустріч пройде в США. Ставте ❤️, якщо сподіваєтесь, що 7-Б не посвариться між собою у поїздці. Ставте 🕊, якщо будете вболівати за команду Америки з капітаном Дональдом. Ставте 😈, якщо думаєте, що справжнім джокером цієї поїздки виявиться Хуанг.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 409 26-05-10 10:17
📈 🇺🇦 💰 Трильйонний Samsung, український defense-tech в Японії та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹 Samsung вперше в історії досягла капіталізації понад $1 трлн. Головна причина сумна для нас — глобальний дефіцит пам’яті. Корейська компанія є одним із трьох її найбільших виробників (інші два — Micron та SK Hynix). І має замовлення на роки вперед та не встигає покривати попит. Додатковим драйвером є те, що найближчим часом витрати техногігантів на інфраструктуру ШІ будуть тільки рости. 🔹 Українська defense-tech компанія Swarmer, виходить на японський ринок. Вони розробляють ПЗ для автономності дронів. І, нагадаю, нещодавно вийшли на IPO на Nasdaq. Їх партнером в Японії буде Rakuten Group (так, той самий розробник Viber). Співпраця має прискорити інтеграцію Swarmer в екосистему безпілотних систем Японії та допомогти розвивати дослідження, безпекові, інфраструктурні й індустріальні застосування. 🔹 Фінансові показники Palantir різко виросли. В цьому році експерти прогнозують виторг компанії на рівні $7,65 млрд, що на 71% вище показників минулого року. Причина? Війна в Ірані та внутрішня політика США (ті ж рейди ICE, про які я писав). Зараз 84% доходів Palantir припадає на державні замовлення від уряду США. Але обʼєм приватних клієнтів також зростає. Загалом у компанії 1007 комерційних клієнтів. Втім, я думаю, причиною зростання доходів може бути ще оце фенсі пальто від Palantir, яке може купити кожен охочий за $239. 🔹 Anthropic та OpenAI майже одночасно запустили нові підприємства. Anthropic обʼєдналася із Blackstone, Hellman & Friedman, Goldman Sachs та іншими партнерами. Оцінка нової структури — $1,5 млрд. Все заради того, щоб прискорити впровадження корпоративних AI-сервісів. OpenAI створила схожу ініціативу під назвою The Development Company. Оцінка їхнього нового підприємства — і $10 млрд. Найбільші інвестиції: 🔹 AI-стартап Sierra залучив $950 млн. Тепер його оцінка складає $15 млрд. Стартап розробляє платформу AI-агентів для бізнесу та розвиває сервіси автоматизації для клієнтів. Sierra стверджує, що її рішення вже використовують понад 40% компаній із Fortune 50, а AI-агенти обробляють мільярди запитів — від страхових виплат до повернення товарів. До речі, засновник Sierra Бретт Тейлор є також членом правління OpenAI. 🔹 Американська космічна компанія Astranis залучила $455 млн. Компанія розробляє найсучасніші супутники. Їх клієнтами є приватні підприємства, уряд та армія США. Залучені кошти підуть на прискорення виробництва нових супутників. Також Astranis підписала нові контракти із компаніями на Тайвані та в Омані. P.S. Не забудьте привітати сьогодні своїх мам зі святомTelegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 389 26-05-08 09:19
🧑‍⚖️🤖 Маск vs. OpenAI: цікавинки із судового засіданняЗараз триває суд між Ілоном Маском та OpenAI. Якщо дуже коротко, то Маск судиться із OpenAI та Семом Альтманом через те, що він давав перші інвестиції некомерційній організації, а Альтман перетворив її на комерційну компанію. Детальніше про всю ситуацію я вже давно писав тут. Зараз про сам суд не буду писати, бо там ще далеко до якогось рішення. Розкажу просто прикольні факти, які стали відомі звідти. Отже, на суді виступають не тільки Маск та Альтман. Для свідчень викликають також колишніх і нинішніх працівників OpenAI. Тут є вже добре відомі нам прізвища, наприклад, Грег Брокман, президент OpenAI, та Міра Мураті, колишня СТО OpenAI. Почнемо з Брокмана. На суді стало відомо, що його частка в OpenAI зараз оцінюється в $30 млрд. Раніше цієї інфи не було. А ще Брокману належить частка в сімейному фонді Альтмана. Він також володіє акціями Helion Energy, стартапу з термоядерного синтезу, який заснував Альтман. А ще вклався в стартап Cerebras, який розробляє чіпи. І у якого цього року солідно закупить продукцію OpenAI. Грег Брокман також трохи детальніше розповів, як виглядала атмосфера у далекому 2017 році, коли вирішувалося, хто очолить OpenAI: Маск чи Альтман. Вявляється, Маск тоді також підтримував перетворення OpenAI на комерційну компанію. За умови, що він контролюватиме (!!) цю компанію. Свої наміри він пояснював тим, що йому потрібні $80 млрд для побудови міста на Марсі. Напередодні голосування Маск навіть подарував по Tesla Брокману й Суцкеверу. А Ілля в знак подяки намалював картину з Tesla та дав її Маску. Однак Маску відмовили. Брокман боявся, що в цей момент Маск його ударить. Та Ілон тільки схопив картину Суцкевера й вийшов з кабінету. Цікаво, яка подальша доля цієї картини? На суді також виступила Міра Мураті. Вона розказала, що Сем Альтман збрехав їй стосовно стандартів безпеки для однієї з нових моделей OpenAI. Заявивши, що ця модель не потребує схвалення ради з безпеки. Хоча насправді це було не так. А ще вона пожалілася, що Альтман постійно налаштовував керівників один проти одного й підривав її авторитет. Про те, що Сем Альтман насправді може бути не дуже хорошою людиною, я писав тут.Суд триває. Тож, думаю, ми ще почуємо більше цікавих деталей. Ставте 👍, якщо теж слідкуєте за перебігом подій з попкорном. Ставте 🤩, якщо підтримуєте, що з цього варто зробити реаліті-шоу! І ставте ❤️, якщо вважаєте, що картину Суцкевера із Tesla треба виставити в якомусь художньому музеї.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 392 26-05-07 08:47
🤖🛰 Як LLM може допомогти уряду США більше стежити за людьми Це не теорія змови, яку я зараз розвінчаю як якийсь міф. Це стаття від MIT Technology Review, яка, на жаль, демонструє доволі болючу реальність. Зараз розкажу про все детальніше. Отже, не секрет, що по всьому інтернету розкидані якісь фрагменти вашого життя. Інфа про ваш онлайн-шопінг, дані з GPS про те, куди ви їздили, історія вашого онлайн-браузінгу (так, навіть того, що в анонімному вікні). Є такі собі брокери даних, які можуть позбирати всі ці шматочки докупи й створити профіль конкретної людини, а потім продати весь цей масив даних якомусь клієнту (в тому числі уряду США (і уряд США активно користується такими послугами, якщо що)). Проблема в тому, що збір цієї інфи зараз є дуже часо- та ресурснозатратним. Великі моделі LLM можуть значно спростити весь цей процес.ЗМІ пишуть, що саме це питання стало предметом нещодавньої суперечки між Anthropic та Міністерством оборони США. Мовляв, Пентагон хотів юзати моделі Anthropic саме для аналізу комерційно доступних даних про громадян США. Втім, Anthropic відмовилися. У своєму січневому есе (про яке я писав тут) Даріо Амодей згадував, що масове спостереження за допомогою АІ може становити злочин проти людяності. І ось він не пішов на поступки. Тому, власне, люди так обурилися, коли OpenAI погодився на умови Пентагону. І тому потім їх контракт переглянули, додавши засоби захисту від спостереження. Не варто себе обманювати. Уряд США вже використовує АІ для стеження. Рейди ICE, про які я теж писав, тому доказ. Просто зараз це робиться дуже обмежено. Й ми говоримо не тільки про США. Китай вже, наприклад, інтегрував LLM в сервери Baidu, щоб «моніторити громадську думку» в онлайн-переписках. А згодом може використати цю технологію, щоб ще пристальніше стежити за уйгурами.LLM може створити тисячі агентів-розвідників, які будуть швидше й дешевше збирати інфу про кожного з нас, ніж це роблять реальні розвідники. Поки що діють системи стримування. Але скільки часу лишилося до того, як Великий брат почне стежити за кожним з нас, поки невідомо. Ставте 😇, якщо вірите в доброчесність АІ-компаній, які цього не допустять. Ставте 🤩, якщо раді, що ми можемо поки не переживати, бо Україні ще дуже далеко до цього. Й ставте 😎, якщо будете тільки раді, якщо хтось побачить ваш список бажать на Розетці, може подарують щось!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 422 26-05-06 08:29
💰💰💰Що там у Маска: скільки грошей витрачають компанії мільярдера одна на одну? Давненько у нас не було рубрики «Що там у Маска». Не варто переживати, цього разу Ілон не зробив нічого такого, що могло б напряму вплинути на наші з вами життя. Вийшла всього лиш прикольна інфографіка про те, як різні компанії Маска витрачають гроші одна на одну. Приготуйтесь, буде багато цифр🔹 Отже, в цілому операції між різними компаніями Маска зросли приблизно вдвічі: з $240 млн у 2024 до $600 млн у 2025 році. Найбільше заплатила xAI компанії Tesla. Вони витратили $430 млн на так звані Megapacks, гігантські системи акумуляторних батарей. Тут варто зазначити, що Tesla вже у 2026 році проінвестувала $2 млрд у xAI, які після злиття стали часткою у SpaceX. Тобто в цьому році витрати вже у 3 рази більші, ніж за весь 2025. 🔹 Далі йде SpaceX. Минулого року вони витратили $143 млн на покупку автомобілів Tesla. Тут взагалі цікаво, бо майже кожен п'ятий Cybertruck, зареєстрований в США, купила якась компанія Маска. 1279 придбали SpaceX. А ще 60 – xAI, Neuralink та The Boring Company. 🔹 Далі пішли вже «дрібніші» витрати. Tesla заплатила майже $12 млн SpaceX, $7 млн xAI та ще майже $5 млн на послуги безпеки для особистої охоронної компанії Маска. Добре мати купу компаній. І, коли комусь чогось не вистачає, просто перекинути кеш з одного рахунку на інший. Ставте 😎, якщо б теж хотіли так жонглювати грошима. Ставте 👀, якщо вам здається, що це більше схоже на бульбашку. І ставте 👻, якщо, на вашу думку, навіть покупки від SpaceX не зможуть врятувати Cybertruck.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 494 26-05-03 09:55
🇺🇦🇨🇳💰 українці купують компанії, заборона від Китаю для Meta та рекордні інвестиції — тижневий дайджестПозбирав вам найцікавішого за тиждень! 🔹 🔹 IT-компанія Svitla Systems, яка заснована підприємницею українського походження Наталією Анон, придбала австралійську Kiandra IT. Svitla Systems розробляє ПЗ для цифрової трансформації. А Kiandra спеціалізується на ПЗ для фінансового сектору, держустанов і медицини. Суму угоди не розкривають. Svitla Systems присутня у Північній і Південній Америці, Європі та Індії. Тепер вони посилять свої позиції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, вийшовши на ринок Австралії. 🔹 Заснована українцями Spin.AI придбала стартап Revyz, зі штаб-квартирою у Каліфорнії. Spin.AI розробляє рішення для кібербезпеки хмарних сервісів, а Revyz створює інструменти для резервного копіювання та керування середовищами Jira і Confluence. Фінансові подробиці угоди не розкриваються. Покупка, скоріш за все, є наслідком інвестицій, які залучили Spin.AI в березні. Я про це писав тут.🔹 Японська Terra Drone здійснила інвестицію в український defence-tech стартап WinnyLab. Він розробляє дрони-перехоплювачі літакового типу. Кошти підуть на розвиток багаторівневої системи перехоплення БПЛА: рішення WinnyLab доповнять існуючі технології Terra Drone. Суму угоди не розкривають. Це вже друга інвестиція від Terra Drone за місяць. Про першу писав тут.🔹 Meta не зможе придбати китайський АІ-стартап Manus за $2 млрд. Цю угоду заборонили китайські регулятори. Іронічно, що раніше здебільшого американці забороняли угоди з китайськими компаніями. Цікаво й те, що сам Manus базується тепер в Сінгапурі. Але, через те, що був заснований в Китаї, все одно підпадає під дію національних регуляторів. Meta хотіла інтегрувати автономних AI-агентів Manus у свої продукти. Але тепер цього не станеться. Найбільші інвестиції: 🔹 Американська True Anomaly залучила $600 млн у раунді Series D. Компанія працює у сфері космічної безпеки та створює системи орбітального захисту. Фінансування має підсилити позиції стартапу в одному з найважливіших сегментів оборонних технологій, але конкретного призначення залучених коштів компанія не розкрила.🔹 АІ стартап Rogo залучив $160 млн у раунді Series D. Компанія розвиває AI-платформу для фінансового сектору. Нею користуються вже понад 250 компаній. Залучені кошти підуть на розвиток власних AI-агентів, розширення партнерств із фінансовими інституціями та глобальну експансію.Всім гарної неділеньки 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 537 26-04-30 07:34
❤️🤖 Tinder запартнерився із Альтманом, щоб боротись проти шахраїв. Але чи це допоможе?Ні, не з ChatGPT. Я про персональний стартап Сема Альтмана World, про який говорять не так часто. Вони розробили спеціальний пристрій під назвою Orb, який сканує сітківку вашого ока. І тим самим може підтвердити, що ви людина. Але до цього стартапу є багато питань. Зараз про все розкажу. Отже, минулого тижня Tinder оголосив, що буде ще активніше боротися із шахраями та ботами, які заполонили додаток. Ідея, беззаперечно, хороша. Суть полягає в тому, що користувач має надати сітківку свого ока для сканування. Після верифікації він отримає так званий «World ID». Й додаткові бонуси у вигляді підвищення видимості профілю у своєму регіоні. Що зазвичай також коштує грошей. Неясно тільки, чи це буде вбудована фіча в додаток, чи треба буде десь знайти ще цей пристрій Orb. Ситуація, ніби він-він. Tinder підвищує свою безпеку. World Альтмана, який наразі просканував сітківку у 18 млн людей, зможе розширити свою базу за рахунок 50 млн активних користувачів Tinder. Але є одне але, як говориться. Ще раніше MIT Technology Review провели розслідування стосовно діяльності World. До речі, з цієї статті я зʼясував, що раніше спікеркою стартапу була така собі Анастасія Головіна. Росіянка, ЗВІСНО Ж, яка навчалася в китайському університеті. Це я зʼясував за два кліки в Linkedin. Вже непоганий набір для стартапу, який збирає ваші найчутливіші дані. Крім того, World набирає своюклієнтську базу переважно в країнах з поганоюекономікою. Судан, Індонезія й т.д. Для заохочення вони пропонують $20–25 в крипті. Але видають її в токенах WLD. Раніше один токен коштував $7.5. Але зараз ціна впала до 25 центів. В селах, де не знають, що таке криптовалюта, представники World просто розігрували AirPods серед тих, хто надав свої дані. Експерти називають це криптоколоніалізмом. До того ж, крім сітківки ока, пристрій сканує ще серцебиття, дихання та інші життєво важливі показники, про що не згадується. Ну і до кінця так і невідомо, де зберігаються ці всі дані та як вони передаються. ЄС вже наказав видалити World всі дані, взяті у людей, які проживають на його території. Уряд Кенії призупинив діяльність стартапу у 2023 році, а британський регулятор заявив, що розслідуватиме їх практики.Тож доволі сумнівного партнера Tinder обрав для боротьби із шахраями. А ви що думаєте? Ставте 👍, якщо результат вартує ризиків і ви готові віддати свої біометричні дані Сему Альтману. Ставте ❤️, якщо ви вже завʼязали з дейтінгами. І ставте 🌚, якщо все це кріпова історія, яка показує, що «Кремнієва долина» ще був лайтовим серіалом, порівняно з реальністю.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 505 26-04-27 07:47
🇺🇦🤖💰 Гроші для українського Defence Tech, новий АІ проєкт Безоса та рекордні інвестиціїТрадиційно зібрав вам найцікавіше за минулий тиждень!🔹 Оборонний стартап Codective залучив $200 тис. інвестицій. Компанія розробляє системи автономної навігації. Кошти спрямують на масштабування платформи IVFOS, яка забезпечує позиціонування без супутникових сигналів і працює в умовах їх глушіння чи спотворення. 🔹 Фонд УКУ Angel One інвестував у три українські стартапи. У напрямку Civil Tech профінансували стартап AiSDR, який розробляє AI-платформу для автоматизації процесів продажів. У Defence Tech вклали гроші в DoD Solution. Він створює платформу автономності для безпілотних і роботизованих систем. А також виділили кошти на Deftak — стартап, який розробляє боєприпаси з системою наведення під час падіння. Точні суми невідомі. Але середній чек від Angel One — $50 тис. –$200 тис.🔹 Український defence-tech стартап G-Next Intelligence залучив інвестиції на стадії pre-seed. Суму не розголошують. Стартап розробляє рішення для обробки даних із дронів і підтримки ухвалення рішень у режимі реального часу. Залучені кошти підуть на масштабування продукту та розширення команди.🔹 Джефф Безос залучив $10 млрд для своєї нової AI-лабораторії Project Prometheus. Оцінка проєкту тепер складає $38 млрд. По суті, Prometheus розробляє АІ для промисловості та виробництв. Проєкт передбачає впровадження AI в аерокосмічній, оборонній галузях і мікрочипах, щоб підвищити ефективність і прибутковість підприємств.Найбільші інвестиції🔹 Amazon виділяє додаткові $5 млрд для Anthropic. Таким чином, загальний обсяг інвестицій від Amazon складе $13 млрд. У відповідь стартап зобов’язався витратити понад $100 млрд на хмарну інфраструктуру AWS протягом 10 років. Кошти підуть на доступ до обчислювальних потужностей (до 5 ГВт) і використання AI-чипів Trainium для навчання та роботи моделей Claude, а також на масштабування інфраструктури під майбутні покоління чипів.🔹 Reliable Robotics залучила $160 млн інвестицій. Стартап є провідним виробником автономних авіаційних систем. Гроші підуть на прискорення впровадження та масштабування виробництва системи Reliable Autonomy System (RAS) — рішення для повністю автоматизованого управління літаками. Telegram | Вакансії, статті, соц мережі