Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Vpravni
Додано 14 лип 2024

Vpravni

@vpravni
Кількість підписників: 1 429
Фото: 121
Відео: 10
Посилання: 787
Опис:
Субʼєктивно про стартапи, Big Tech та венчур від CEO, Co-founder Spirio by SKELAR @sergiikapranov - огляд міжнародних тех медіа - тижневі дайджести новин, щоб бути у тренді - навчальні лонгріди Будую тусовочку топових спеціалістів. Долучайся

👥 Кількість підписників

1 429
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

444
Середній/День:: 412
Середній/Тиждень:: 398
ERR: 31.07%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 534 26-04-23 07:59
⚔️💥 Як Anduril хоче виробляти передові військові технології, але не може організувати безпечні робочі місцяЯ часто пишу у себе на каналі про Палмера Лакі та його оборонну компанію Anduril. Це молодий стартапер, який кинув виклик таким гігантам індустрії, як Lockheed Martin та Boeing. Він вважає росію та Китай головними загрозами миру. Активно підтримує Україну. І надсилає на наш фронт свої найновіші розробки. Видання FT колись назвало його Оппенгеймером 2.0. Але сьогодні про інше. Видання Wired опублікувало велике розслідування про проблеми на виробничих лініях Anduril.Візьму на себе сміливість сказати, що я одним із перших почав активно писати в нашому інформаційному сегменті про Anduril та Палмера Лакі. Ще нещодавно Палмер готувався до нового раунду за оцінкою $10 млрд. Зараз вже $30 млрд. А його останній раунд — $1.5 млрд. Але з великими грошима приходить велика відповідальність. Anduril тепер передовий miltech, який має купу контрактів із Пентагоном.Зараз Anduril має 10 заводів, майже стільки ж випробувальних майданчиків та близько 30 офісів у щонайменше 18 штатах США. І на скейлі, звісно, почалися масові проблеми. Заводи не справляються із вчасною видачею замовлень. Працівників просять овертаймити. Зʼявилися нічна робота (як в Х на початку приходу Маска). Підхід до безпеки також погіршився. На одному із заводів знайшли витік радіації з рентгенівської кімнати. Не говорячи вже про дрібні моменти, як-от травми кінцівок працівників. Або витік хімікатів. А ще один завод, через 7 місяців після відкриття, досі не випустив жодної продукції через постійні проблеми із виробничими лініями, звільненням персоналу та заміною керівництва.Все це призвело до більш серйозних наслідків. Наприклад, Anduril не встигає випустити двигуни для ракет Saab. Й вчергове перенесла дату релізу. Проблеми також зʼявилися з автономними дронами Altius. Їх передавали в Україну для використання нашою СБУ. Але вони показали низьку ефективність під дією російського РЕБ. Для покращень потрібна заміна деталей. Оскільки Anduril все ще не є топовим виробником зброї, їм доводиться чекати на поставки довше. Через це деякі деталі вони замовляли у виробників пластикових іграшок (!!!).Текст про стрімке масштабування, а тема мені неймовірна цікава. Розумію, що хто б не робив бізнес, всі стикаються з однаковими проблемами операційки на масштабі. Мені й складно уявити, який ріст зараз відбувається у defense tech бізнесах з усім пиздецем, що відбувається у світі. Ставте ❤️, якщо чули про Anduril раніше та вболіваєте за Палмера. Ставте 😎, якщо тільки українських виробників зброї вважаєте надійними. Й ставте 👾, якщо це дуже логічно, що зʼявилося купа проблем після скейлу.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 470 26-04-22 06:05
🍏🍎 Закінчилась епоха: Тім Кук пішов з Apple. Хто його замінить? Чутки про те, що Тім Кук залишить посаду CEO, ходили вже давно. Я про це писав ще влітку 2025-го. І ось нарешті це сталося. На його місце призначили Джона Тернуса. Давайте сьогодні згадаємо, чим запамʼятався на своїй посаді Тім Кук, й розберемося, що ми знаємо про Тернуса.Кук очолив Apple після смерті Стіва Джобса у 2011 році. Очевидно, що зайняти місце Джобса — це означало бути під великим тиском. Але експерти кажуть, що Кук впорався із завданням. Він не намагався копіювати Джобса. А переніс свою стриманість на сцену, під час презентацій, та в бізнес. В результаті, за 15 років керування, вартість Apple виросла з $350 млрд до $4 трлн. Також за часів Кука зʼявилися стрімінги Apple Music та Apple TV. Й загалом дохід з підписок тепер сягає $100 млрд (загальний дохід за минулий рік — $416 млрд).Чи були у Кука факапи? Так. Перше, що згадується, це гарнітура Vision Pro за $3.500, яку розробляли 10 років. Хтось щось чув про неїостанні пів року? Також 10 років та купа грошей пішли на розробку безпілотного авто, яке так і не запустили у виробництво. Але головне — це тотальне відставання в АІ. Apple досі так і не впровадила толком АІ у свої гаджети (давайте про Apple Intelligence тут не згадувати). Хоча база у вигляді Siri вже давно вміє запускати таймер.Хто замінить Кука? Джон Тернус, якому зараз також 50 років (як було Куку, коли той замінив Джобса). Він працює в Apple вже 25 років. Починав інженером. Зараз очолює відділ апаратного забезпечення. Саме під його керівництвом розроблялися AirPods, Apple Watch. Але, мабуть. Головне його досягнення — це розробка й впровадження власних чипів серії М в продукти Apple. Які замінили чіпи від Intel. Тернуса називають Куком-молодшим за своїм темпераментом. Тож, не варто очікувати, що він різко змінить стиль управління Apple. Головне завдання, яке стоїть перед Тернусом — скоротити відставання Apple в АІ. Й випустити нормальний iPhone з гнучким екраном, який чекають від Apple вже кілька років. Ставте 👍, якщо Apple точно потребують свіжих ідей, дорогу молодим 50річним! Ставте 👻, якщо ви власник Android та зараз насолоджуєтеся, як все повільно у Apple. Або 😎, якщо зрозуміли, що у вас є з десяток років мінімум, щоб очолити Apple після Тернуса!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 461 26-04-20 08:45
🇺🇦🛰️💰 Українці у Forbes 30 до 30 Europe, Amazon вступає в батл зі Starlink та рекордні інвестиції — тижневий дайджестШвиденько розберемо, що там сталося минулого тижня!🔹 В цьогорічний європейський список Forbes 30 до 30 Europe потрапили шість українців. Серед них засновники платформи психотерапії Pleso Therapy Олександр Бондарєв, Віталій Марченко та Олексій Якубенко. Цього року вони залучили $2,5 млн. Також у списку Катерина Тарасова, яка допомагала розвивати український сімейний агробізнес. А пізніше приєдналася до EBRD (Європейський банк реконструкції та розвитку). Ще одна учасниця — Марія Семененко, співзасновниця NeXtract Energy, яка розробляє ШІ-рішення для енергомереж. А також Міша Рудомінський, засновник deftech-проєкту HIMERA, про який я часто пишу на каналі. 🔹 Український авіаційний стартап InputSoft отримав €500 тис. гранту від European Innovation Council (EIC). InputSoft розробляє ПЗ для цифровізації та оптимізації роботи аеропортів і авіакомпаній. Стартап став одним із 40 українських компаній, які отримали підтримку в межах цієї ініціативи. Всі учасники отримають не тільки гроші, а й доступ до партнерської мережі й довгострокової співпраці в європейській екосистемі.🔹 Український ШІ-стартап Obriy AI залучив $500 тис. у першому зовнішньому раунді від N1 Investment Company. У межах партнерства інвестор також надаватиме Obriy AI стратегічну підтримку (допомагатиме виходити на європейські ринки та масштабувати продукти). Сам стартап розробляє інструменти автоматизації бізнес-процесів на основі AI-агентів. Гроші підуть на розширення команди та розвиток продукту.🔹 Американський венчурний синдикат Pravo Ventures інвестував в український defence-tech стартап Aerobavovna. Деталі щодо суми та умов угоди сторони не розкривають. Aerobavovna виробляє аеростати для військових задач, зокрема для спостереження, ретрансляції зв’язку та управління безпілотниками. 🔹 Amazon придбала компанію супутникового звʼязку Globalstar за $11,5 млрд. Ця угода має допомогти Amazon розвивати свій власний супутниковий інтернет LEO й конкурувати із Starlink. Угода дасть доступ до супутників та інфраструктури Globalstar. Найбільші інвестиції: 🔹 Виробник електричних авто Slate Auto залучив $650 млн у раунді Series C. Гроші підуть на запуск доступного електропікапа до кінця 2026 року. Також стартап планує модернізувати завод в штаті Індіана, щоб збирати там авто з базовою ціною від $20 тис.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 513 26-04-17 07:43
💰💰💰 Хто заробив на ранніх інвестиціях в OpenAI?Я впевнений, що всі ми часто думаємо про те, як круто було б інвестувати на самому початку створення в Google, Facebook або Apple. Сьогодні розкажу про тих, хто інвестував на самому початку в OpenAI, коли про цей стартап ще більшість не знала. І скільки вони на цьому заробили. Ще у далекому 2019 році, одним з перших, в OpenAI інвестував Вінод Хосла зі своїм Khosla Ventures. Тоді сума інвестицій склала $50 млн. Зараз він володіє часткою у 0,18% акцій, яка коштує $1,5 млрд. Ще один ранній інвестор — фонд Sound Ventures, співзасновником якого є Ештон Кутчер (не плутати з Джаредом Кушнером, зятем Трампа). Цей фонд вклав $20-30 млн. А зараз його частка коштує $1.3 млрд. Кушнер тут також є. Тільки Джошуа (брат Джареда). Його фонд Thrive Capital вклав $3,5 млрд. Та був постійним учасником раундів E, F та G. Зараз Thrive Capital володіє 1,98% акцій вартістю $16,9 млрд.З великих інвесторів виділяється, в першу чергу, Microsoft. Компанія інвестувала приблизно $13 млрд. Тепер її частка у розмірі 26,79% оцінюється у $228,3 млрд. Ще один великий гравець — SoftBank. Вони вклали $64.6 млрд. Зараз володіють часткою в 11,66%, яка оцінюється у $99,3 млрд. Інший цікавий учасник — NVIDIA. Компанія володіє часткою 3,47%. Яка оцінюється в $29,6 млрд. Але вони не вкладали гроші напряму. А давали потужності на обчислення на графічних процесорах. Тут варто зазначити, що після ІРО, яке очікується у 2026 або 2027 році, оцінка OpenAI складе $1 трлн. Тож вартість всіх часток також збільшиться. Ставте 👾, якщо у 2019 році замість інвестувати в OpenAI ви грали у FIFA або Sims і мало цікавилися інвестиціями в цілому. Ставте 👍, якщо ви й зараз максимум можете інвестувати у ранкову каву. І ставте 😎, якщо найнадійніша інвестиція — це гроші під подушкою.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 437 26-04-15 10:28
🤖🧑‍💻 Що по АІ: великий звіт від Стенфордського університетуДослідники зі Стенфорда опублікували дослідження на понад 400 сторінок, в якому розказують про сучасний стан АІ-індустрії. Інфи дійсно багато. І навіть все найцікавіше в один пост не увійде. Тож кому дійсно цікаво, ось повне дослідження.Отже, АІ дійсно може забрати вашу роботу. АІ розвивається швидше, ніж дозволяють людські ресурси, й при цьому не зчитує час на аналогових годинниках. Але про все по порядку. Про геополітику. США та Китай зараз майже пліч-о-пліч йдуть за продуктивністю АІ-моделей. США мають трохи потужніші моделі, більше центрів обробки даних (приблизно в 10 разів більше, ніж в будь-якій іншій країні) та більше капіталу. Китай натомість лідирує за кількістю публікацій у галузі досліджень й патентів та запроваджень в робототехніку. Про АІ-агентів. Ще 18 місяців тому AI-агенти не могли виконати 88% реальних завдань на компʼютері. Зараз, навпаки, у 66% випадків AI-агенти чудово з усім справляються. До речі, у людей цей показник складає 72%. Загалом, понад половина населення світі вже тестувала АІ. (я бачив іншу статистику, що навпаки ще дуже мало, але тут так пишуть) Темпи його впровадження швидші, ніж у випадку з ПК та Інтернетом. Також чотири з п’яти студентів університетів використовують АІ. При цьому всьому АІ все ще демонструє «нерівний інтелект». Моделі АІ отримують золоті медалі на міжнародних математичних олімпіадах. Їхні здібності перевищують здібності досвідчених хіміків. І, в той же час, лише у 50% випадків ті ж АІ моделі правильно читають аналоговий годинник. Вони мають труднощі з багатоетапним плануванням. А роботи з АІ успішно виконують лише 12% домашніх завдань, таких як складання одягу чи миття посуду. Про це я писав докладніше тут.Отже, підсумуємо, що всі розмови про те, кого замінить АІ, залежатиме не від наших балачок. Бо виглядає, що світ буде перебудовуватися сильно. А ви що думаєте про це? Ставте ❤️, якщо постійно використовуєте АІ та вірите в революцію. Ставте 💩, якщо це все бульбашка та не можна довіряти технології, яка не розібралася з годинником. І ставте 👾, якщо може воно і на краще, що всім почне управляти АІ, бо світ, який довірили людям, останнім часом котиться зовсім не туди.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 439 26-04-13 10:25
🚀🇺🇦💰 Повернення з Місяця, 🇺🇦 defense-tech та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹 Місія Artemis II успішно завершилася. Астронавти облетіли Місяць та приводнилася в Тихому океані біля узбережжя Сан-Дієго. Усі чотири члени екіпажу корабля Orion перебувають у стабільному стані після польоту. Нагадаю, що це перший політ до Місяця за 54 роки. А, власне, висадка людей там запланована лише в рамках місії Artemis IV після 2027 року. 🔹 Одразу кілька новин зі сфери 🇺🇦 defense-tech. По-перше, єдинорог Tekever з Португалії, який розробляє автономні дрони, що керуються АІ, відкриє R&D-центр в Україні. Також компанія планує залучити до 25 інженерів для розвитку інфраструктури. По-друге, канадська ZenaTech планує створити в Україні завод із виробництва безпілотників і спеціалізований центр тестування. І третє, один із найбільших виробників БПЛА в Україні, «Генерал Черешня», розпочав партнерство із американською корпорацією Wilcox для виробництва FPV і перехоплювачів. 🔹 Meta представила свою нову ШІ-модель Muse Spark. Це перший продукт, який випустила оновлена АІ-лабораторія Superintelligence Labs. Цукерберг в неї вливає мільярди баксів. Модель здатна працювати з текстом і зображеннями, виконувати складні задачі в науці, медицині та програмуванні, а також паралельно запускати кілька агентів для обробки запитів. Найбільші інвестиції:🔹 🇺🇸 defense-tech стартап Hermeus залучив $350 млн за оцінкою $1 млрд. Компанія розробляє безпілотні гіперзвукові літаки. Кошти підуть на масштабування виробництва, розвиток технологій і створення нових прототипів, а також розширення команди. 🔹 Американська компанія SiFive залучила $400 млн у раунді Series G. Стартап розробляє напівпровідники й підтримується NVIDIA. Тепер його оцінка складає $3,65 млрд. Гроші підуть на створення енергоефективних процесорів для AI-навантажень і масштабування інфраструктури дата-центрів нового покоління. Усіх зі святами! 🎅🐣Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 520 26-04-09 12:07
🐍🧑‍💻 Уроборос Кремнієвої долини: Як АІ впливає на технологічну індустрію Вже чотири роки минуло з моменту, коли OpenAI представила ChatGPT. Всі прогнозували, що це докорінно змінить цілі галузі. Що лікарі, юристи або банкіри залишаться без роботи. А всіх їх замінить АІ. Втім, єдині, кого дійсно, поки що, замінює АІ — це ті самі програмісти з Кремнієвої долини. Про це пише The New York Times. А я розповім найцікавіше.Згідно статистики, з початку цього року 70 технологічних компаній скоротили скоротили вже 40 тис. своїх працівників. Одна лише Block Джека Дорсі (фаундер Twitter) звільнила за раз 4 тис. співробітників, тобто 40% (я про це писав тут. І це ще у статистику не увійшло 30 тис. скорочених від Oracle недавно. Все через той самий АІ. Ну так кажуть.Є ще один аспект. Технологічні компанії звільняють своїх працівників, бо ціни на користування АІ-інструментами зростають. І щоб мати гроші, аби за це заплатити, проводять скорочення. Як приклад, NYT наводить кейс Atlassian. Вони скоротили 10% команди, щоб «фінансувати свої подальші інвестиції у АІ». Наступний приклад - Salesforce. Вони продають корпоративні підписки на свої продукти. Зазвичай ціноутворення залежало від кількості працівників. Більший штат — більша оплата. Але тепер невеликий стартап може запустити двох-трьох АІ-агентів, які виконуватимуть роботу 10-20 працівників. Відповідно, доходи з корпоративних підписок теж падають. Тому зараз тестуються нові моделі ціноутворення. Наприклад, «на основі споживання». Тобто, платити треба буде за те, як часто компанія користувалася сервісом. Або оплата «на основі результату», яка передбачає стягнення плати з клієнтів лише тоді, коли софт виконує своє завдання. Ще розглядають стягнення оплати за доступ АІ-агентів до сервісу. І це в статті не говориться про те, що Claude від Anthropic щомісяця випускає оновлення, яке вбиває тисячі стартапів. Іронічно, що перші, хто реально постраждав від АІ — це самі розробники АІ. Ставте 😢, якщо вашу роботу теж зачепив АІ. Ставте 👀, якщо у вас все без змін, але ви трохи переживаєте. Або ставте 👻, якщо вже чекаєте, коли АІ забере вашу роботу і буде сам проводити по 10 колів на день. Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 487 26-04-08 07:57
🤖🧑‍💻 Як Сем Альтман захоплює наше майбутнє? — велике розслідуванняПозавчора ввечері The New Yorker опублікував величезний текст про Сема Альтмана. Стаття побудована на десятках інтервʼю, проведених із самим Альтманом, його колегами, інвесторами та експертами галузі. Скажу чесно, текст дуже великий. І, звісно ж, вмістити весь зміст в один пост просто фізично неможливо. Тому я розкажу тільки ДЕЯКІ цікаві моменти. Але я б дуже радив прочитати текст повністю.Отже, головний посил всього цього тексту — Сем Альтман є брехуном та талановитим маніпулятором. Це проявляється, як у дрібницях, так і важливих моментах, під час роботи з ChatGPT. Наприклад, у 2023 році, коли компанія готувалася до випуску GPT-4 Turbo, Альтман сказав Мірі Мураті, що ця модель не потребує жодного схвалення, посилаючись на слова головного юрисконсульта компанії Джейсона Квона. Але Квон потім сказав, що він «не розуміє», звідки Альтман взяв ці твердження. В тексті згадуються й ранні роки роботи Альтмана. Зокрема, в його першому стартапі Loopt. Автори пишуть, що співробітники любили Альтмана. Але їх теж вражала його схильність перебільшувати, навіть дрібні речі. Наприклад, Альтман розказував, що він є чемпіоном з пінг-понгу. А потім той виявився одним із найгірших гравців в офісі. Наставник Сема Альтмана, засновник Y Combinator Пол Грем, казав ще про 23-річного стартапера таке: «Ви могли б скинути його (Альтмана) з парашутом на острів, повний канібалів, і повернутися через 5 років, і він був би їх королем». Очевидно, що з роками його скіли виживання тільки посилилися. Наприклад, на початку роботи в OpenAI деякі дослідники були незадоволені Гегом Брокманом. Альтман пообіцяв їм, що зменшить управлінські повноваження Брокмана. Натомість, в той же час, він уклав таємну угоду з Брокманом та Суцкевером: якщо Альтман стане СЕО OpenAI, їх повноваження розширяться. Так згодом і сталося. А ще за часів Байдена Альтман намагався отримати допуск до секретної інформації, щоб брати участь у державних нарадах стосовно АІ. Але так і не пройшов перевірку через «велику кількість червоних прапорців». Якщо говорити загалом, Сем Альтман розкривається як типовий технократ. Це людина, яка прагне влади. Й досягає свого шляхом маніпуляцій та обману. Але, здається, зараз тільки так можна й вижити в Кремнієвій долині. Ставте 👍, якщо не здивовані, що видатні люди мають такі схильності і це ок. Ставте 👀, якщо вас лякає, куди котиться світ та хто контролює майбутні технології. Або 👾, якщо це вже не так важливо, бо Anthropic з Claude Code скоро зжере OpenAI.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 412 26-04-06 10:36
⚔️💼💰 Гроші для українського Defence-Tech, масштабні скорочення в Oracle та рекордні інвестиції — тижневий дайджестПозбирав найважливіше за минулий тиждень! Полетіли 🚀🔹 EdTech-компанія Headway Inc продовжує збирати інвестиції, в рамках розширення раунду серії A. Про другу частину цього раунду я писав тут. Точна сума не розкривається. Але Horizon Capital Growth Fund IV зазвичай інвестує $10–40 млн. Оцінка Headway тепер може перевищувати $550 млн. Гроші підуть на міжнародне зростання та підготовку до відкриття офісу у США. Вітаю всю команду! Ви круті!🔹 Українська defense-компанія Zmiyar залучила €450 тис. у pre-seed раунді. Вона виробляє елементи управління для FPV-дронів та НРК. Оцінка компанії тепер складає €5–10 млн. Кошти спрямують на масштабування виробництва, R&D і бойові випробування систем розумного мінування, а також на кодифікацію продуктів за стандартами NATO. Наступний раунд фінансування, seed, компанія планує провести приблизно через рік.🔹 Японська Terra Drone, яка є одним із провідних світових розробників безпілотних технологій, здійснила свою першу інвестицію в український Defence-Tech. Компанія, в яку інвестували, — Amazing Drones. Вона спеціалізується на розробці та виробництві дронів-перехоплювачів. Суму угоди не розкривають. Terra Drone планує інтегрувати технології та операційну експертизу Amazing Drones для прискорення розробки та впровадження рішень у своїх системах оборони.🔹 Oracle скоротила 30 тис. працівників. Причому це зроблено одним листом до всіх одразу. Без попереджень. В той же день всім звільненим закрили доступ до робочих CRM-систем. Раніше компанія оголосила про плани залучити до $50 млрд для розвитку дата-центрів під AI-навантаження. Вивільнені кошти після звільнень якраз підуть на масштабування цієї інфраструктури. Плюс, не треба забувати, що Ларрі Еллісону, СЕО Oracle, потрібні гроші, щоб допомогти своєму сину купити Warner Bros, аби перетворити її потім на МАГА-рупор. Але це вже зовсім інша історія. Рекордні інвестиції: 🔹 Стартап Saronic залучив $1,75 млрд. Він розробляє автономні морські дрони та невеликі судна. Тепер оцінка компанії складає $9,25 млрд. Кошти спрямують на масштабування ланцюгів постачання, розширення верфей і нарощування виробництва — компанія планує випускати понад 20 невеликих суден щороку до 2027-го. До речі, Saronic минулого року вже потрапляв у список найбільших інвестицій на моєму каналі. Думаю, їм ще не завадило б звернутись за експертизою до наших ГУР та СБУ. Ті б точно їм багато розказали про морські БПЛА. 🔹 Виробник фітнес-трекерів Whoop залучив $575 млн. Оцінка стартапу тепер складає $10,1 млрд. Кошти спрямують на дослідження і розробку нових продуктів, а також на масштабування команди. Компанія планує збільшити штат на 80% (приблизно +600 співробітників) (хоч десь не скорочення). Також у Whoop хочуть розробити низку нових девайсів, наприклад, глюкометр, який постійно би моніторив рівень глюкози у крові. Далі в планах Whoop — вихід на ІРО. Вітаю всіх вуперів! Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 488 26-04-02 08:41
🍏💀 Яблучний спас: подукти від Apple, які світ так і не побачивНа цьому тижні Apple святкує 50 років свого існування. Так, я сам у шоці! За цей час компанія перетворилася зі стартапу в гаражі на одну з найдорожчих у світі (конкретно зараз вона на 2-му місці з оцінкою в $3.7 трлн). І тут можна багато говорити про злети й падіння Apple, про те, коли вони були на межі банкротства. Але я сьогодні хотів би розказати про кілька продуктів, які мали стати наступним One more thing, але так і не побачили світ. 🔹Автомобіль. Так Apple активно розробляла своє авто з 2014 по 2024 рр. Це був довгий шлях. Проєкт носив гучну назву «Титан». На розробку було витрачено близько $10 млрд (нагадаю, Xiaomi, наприклад, витратила на свій електрокар $2 млрд і випустила його у продаж). Втім, із самого початку вся розробка нагадувала хаос. Команда не могла визначитись із дизайном: то він мав нагадувати гігантську Magic Mouse, то футуристичний мінівен. Зрештою, проєкт закрили. А ми навіть не побачили прототип. Детальніше про цей проєкт я писав тут.🔹Smart кільце. Активні чутки про його розробку ширилися з 2020 року. Саме тоді Apple почала подавати низку патентів. Окрім того, що девайс, звісно, мав слідкувати за вашим здоровʼям, була також ідея, що за його допомогою можна буде… перемикати канали на Apple TV одним дотиком (оце, звісно, killer фіча). Також були патенти на гаджети, які можна носити на щиколотці або на шиї. Однак згодом всі розмови про це стихли. А Apple вирішила не розпорошуватися і сконцентруватися на Apple Watch. 🔹Телевізор від Apple (не плутати з Apple TV й стрімінгом Apple TV+). Ще Стів Джобс хвалився, що розгадав код успішного й зручного телевізора. Він мав бути трьох розмірів. І коштувати вдвічі дорожче за аналоги. Навіть певний час ходили чутки про те, що екран буде сенсорним. Зрештою, в Apple зрозуміли, що розробка може обійтися надто дорого. А прибутки від продажів будуть не дуже високими. Тож, сконцентрувались власне на приставках та стрімінгу. В розробці були також цифровий центр від Apple (девайс, в якому обʼєднано комп’ютер, факс, сканер і телефон) або ж Apple Watch з камерою. Але нічого з цього в маси, на жаль, також не вийшло. Ставте ❤️, якщо б хотіли автомобіль від Apple. Ставте 👍, якщо добре, що всі ці гаджети не зʼявилися. І ставте 👾, якщо б хоіли собі оцього монстра з факсом та сканером.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі