Статистика telegram каналу - @rak_online

Рак online

Subscribers: 477
Photos: 140  Videos: 9  Links: 495 
Канал урбаніста @oleksandr_rak. Мій Fb - fb.com/oleksandr.rak96
2022-02-15

Кількість підписників

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
Велике Транспортне Коло повертається! (хоча воно нікуди і не зникало)

Офіс Трансформації опублікував повний звіт по проекту розвитку швидкісного громадського транспорту Києва на наступні 20 років "Велике Транспортне Коло" (ВТК).

Звіт отут - https://transformation.org.ua/blog/velyke-transportne-kolo.

Основна мета проекту - показати дієву альтернативу пострядянським автомобілецентричним трендам і генпланам. Адже усе ВТК разом з кількома перегонами метро і рухомим складом коштує як вся Подільсько-Вигурівська лінія метро - 76 млрд грн або 2 млрд доларів по теперішньому курсу.

Це 16 магістральних маршрутів (коридорів) через все місто, де з'явиться сучасний громадський транспорт і перекладуть застарілі мережі. Загальний пасажиропотік - 1,6 млн пасажирів на день - як у довоєнному метро.
Економія часу киян, що виражена в грошах - близько 5 млрд грн на рік. Вартість всього проекту - до 80 млрд грн. Окупність - 14 років.

Всього було проаналізовано основні 33 транспортні коридори.

НайНЕочевиднішим для мене був напівкільцевий маршрут Оболонь - Виноградар - Нивки - Відрадний - Аеропорт - Деміївка - Либідська, але він вистрілив.

А от розчарував маршрут Академмістечко - вул. Святошинська - Борщагівка - Київ-Волинський - Севастопольська площа, який не виправдав очікувань і ми від нього відмовились(

Обов'язково прочитайте звіт по ВТК - він написаний доступною мовою, але лаконічно. Звісно пост-фактум ще багато чого можна було б додати, але то вже перфекціонізм) І карта гарна -можна надрукувати і повісити над робочим столом.

А тепер про цілі - ВТК має стати основою для нового генплану Києва. Те, що зараз там є - в контексті транспорту не витримує жодної критики. Варіант, який публікувався у 2020 році, в цьому контексті ідейно відповідає свому наступнику, який розсилали по департаментам вже у 2023 році. Якщо генплан пройде повз ВТК - це ще надцять років на дні, поки хтось не ініціює розробку нового документу.

Суспільний запит виникне коли людина з умовної Рембази побачить у звіті по ВТК маршрут зі свого дому до роботи і зручну пересадку при поїздці до друзів і запевнить себе, що так дійсно можна, якщо не витрачати кошти на всіляку дурню.

Тому прошу ознайомитись з документом і розповсюдити його - важливо, щоб про такі речі дізналось якомога більше людей.

А також приходьте в неділю на Київський Форум Сталої Мобільності 2023 - розповім про ВТК і поточні проблеми громадського транспорту Києва трохи більше.
Київський Форум Сталої Мобільності 2023 вже цієї неділі!

18 червня з 11:00 в Urban Space 500 пройде форум, де ми обговоримо проблеми сталої мобільності, зокрема громадського транспорту, велосипедної та пішохідної інфраструктури Києва та запропонуємо конкретні шляхи їх вирішення.

Стала мобільність — це концепція, що ставить на меті забезпечення потреб у вільному, безпечному, екологічно чистому та сталому пересуванні містом для всіх груп населення.

Ми бачимо, що після початку повномасштабного вторгнення ситуація зі сталою мобільністю у Києві погіршилась, а керівництво Дептрансу КМДА не зацікавлене у її покращенні.

Тому запрошуємо це обговорити активістів, урбаністів, журналістів, депутатів, комунальників, чиновників та загалом усіх зацікавлених.

Співорганізаторами форуму є Пасажири Києва - сторінка ініціативи, U-Cycle, Urban crew, Рада з урбаністики Києва та Марш за Київ.

Наше головне питання:
Чому міська влада проти принципів сталої міської мобільності?

Зустрінемось 18 червня з 11:00 в Urban Space 500!

Участь за умови реєстрації за посиланням.
Нещодавно Настя Боброва з Cedos запросила на мене головний антикапіталістичний 😁 подкаст країни "Ринок вирішить?", де я навіть похвалив наш риночок і маршрутки, які їздять у повітряну тривогу.

Ну і також розповів про те як повномасштабна війна вплинула на міську мобільність, що відбувається у сфері громадського транспорту та як формується транспортна політика столиці, маршрути, які не відновили після початку повномасштабного вторгнення, і про проєкт продовження лінії швидкісного трамваю з Борщагівки у центр у Києві та чому він досі не реалізований.

Послухати можна тут:
📍 Anchor: bit.ly/3HEBj8a
📍 Apple Podcasts: apple.co/44xo0jp
📍 Google podcasts: bit.ly/42jY21D

Вийшло ніби непогано) І ще приїжджайте у Вінницю, яку я хвалив у подкасті, на УкрУрбанФорум 2023: Спільний дім 28-29 липня.

А тут чат подкасту:
https://t.me/joinchat/FQ5CRk9D0ijdnlFgPloqnA
Новини партнерів з Miasto Stołeczne Warszawa:

Варшава в топ-20 міст з найкращим громадським транспортом у рейтингу 2022 року, який підготував Oliver Wyman Forum у співпраці з Університетом Каліфорнії в Берклі.

Автори досліджували якість громадського транспорту в 60 містах з різних географічних регіонів світу. Розглядались конкретні виклики мобільності та рішення, які реалізуються для їх вирішення.

Враховувались такі фактори: швидкість транспорту, години роботи, час очікування, кількість станцій і зупинок, якість мультимодального сполучення, тобто систему маршрутів, що доставляють пасажирів до пересадочних вузлів, звідки вони продовжують подорож.

Наша [а колись і наша) - прим. пер.] столиця посіла 19 місце в рейтингу, випередивши такі міста, як Чикаго, Барселона, Дублін чи Дубай. Дякуємо, ми працюємо і продовжуємо розвиватися для вас!

Tramwaje Warszawskie, SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska, Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa рекомендують себе для безпечної та комфортної подорожі по Столиці❤️❤️

Посилання на весь звіт можна знайти тут 👇
https://www.oliverwymanforum.com/content/dam/oliver-wyman/ow-forum/template-scripts/urban-mobility-index/PDF/Mobility-Index-Report.pdf
Давайте про актуальне - про паркінги

Десь (у радянських мікрорайонах) їх дійсно не вистачає, десь (в районі Бесарабки) їх цілком достатньо, але водії переважно паркуються з порушенням. Відповідно доцільність їх облаштування залежить від конкретного місця.

Чи повинно саме місто будувати багаторівневі паркінги - НІ. Багаторівневий паркінг - це наші сотні мільйонів гривень, які ще більше стимулюють автомобілізацію.

У власників автомобілів вже є можливість комфортно проїхати з точки А до точки Б, на відміну від користувачів інших видів транспорту - велосипедного, громадського.
Натомість будівництво 1 паркомісця в багаторівневому наземного Зоопаркінгу коштувало близько 20 тисяч доларів, в багаторівневому підземному (для швидких) в Полтаві - 56 тисяч доларів, облаштування просто в межах проїзної частини з заміною покриття, розмітки, знаками - приблизно 500 доларів, якщо тільки розмітка і знаки - умовно до 20 доларів.

Різниця у сотні і тисячі разів, в сотнях мільйонів гривень.

Підземні і наземні паркінги мають будувати приватні інвестори, які потім будуть встановлювати високу ціну і таким чином регулювати попит на пересування авто.

Місто ж може дозволити собі зробити паркування безкоштовним і результат буде з точністю до навпаки. У Департаменту містобудування, до речі, є непоганий проект залучення інвестицій в підземні паркінги в спальних районам на місці шкільних стадіонів.

Сотні мільйонів гривень з підземних паркінгів мають іти на розбудову велоінфраструктури і громадського транспорту.

Чи можна виграти війну і не програти за час війни урбаністику?

На фото: приватний багаторівневий паркінг скандальної Океан Плази. Щоправда в будні дні водії воліють паркуватись будь-де з порушенням, але безкоштовно.
​​Місто шукає аналітика даних!

КП ГІОЦ шукає молодшого аналітика даних на великий, цікавий і складний проект для підвищення якості прийняття управлінських рішень у місті!

Вимоги:
- базові знання алгоритмів та статистики
- базові знання Python, pandas, SQL
- дуже бажано: досвід з GIS, досвід роботи з відкритими даними
- бажано: досвід з PowerBI

Обов'язки:
1. Пошук і аналіз наборів даних, формування графіків, звітів.
2. Написання коду для поглибненого аналізу - агрегації, фільтрування викидів, поєднання з іншими наборами даних тощо.
3. Вивчення і робота з PowerBI.
4. Формування технічних вимог до дашбордів для розробників.

Шукаємо людину, яка хоче інтенсивно вчитись аналізу даних (наприклад, студента або нещодавнього випускника) і працювати на благо міста і усіх киян :)

Резюме, мотиваційне у кількох реченнях (було б непогано) та фінансові питання надсилайте в особисті @oleksandr_rak.

Всім коду без багів і даних без викидів!
Спочатку ви ставите МАФ на зупинці, а потім там з'являється довб***б, який паркується на тротуарі. Nuff said.
Київрада може забезпечити безперебійну роботу громадського транспорту під час повітряної тривоги.

Ми не зупиняємось в захисті інтересів пасажирів.

Пасажири Києва за підтримки депутатів Григорія Маленко, Зої Ярош, Жені Кулеби, Ксенії Семенової, Андрія Порайко зареєстрували проєкт рішення про забезпечення безперебійного перевезення пасажирів громадським транспортом під час повітряних тривог.

Проєкт рішення стосується як наземного транспорту, так і метро. Тобто ми хочемо, щоб і метро по відкритих ділянках їздило стабільно під час повітряних тривог.

2 місяці дії абсурдного рішення Ради оборони Києва показало, що воно ніяк не покращило безпеку киян. Комунальний транспорт втратив платоспроможних пасажирів і можливості для зменшення збитковості.

Комунальний транспорт добивають. У програші кияни та переселенці, зате у виграші маршрутники і таксисти.

Нашу безпеку забезпечують ЗСУ, а транспорт має працювати стабільно і передбачувано!

P.S. Ми також пропонуємо видати нарешті працівникам Київпастрансу і метрополітену перепустки, щоб люди могли спокійно дістатися після роботи додому під час комендантської години. Бо більш ніж за 6 місяців війни ніхто цього не зробив.

🚎Пасажири Києва🚃
По МАФу на Польовій - виписали приписи, 3 дні на надання дозвільної документації, зараз МАФ повернули дверима до проїзної частини, але оглядовість з велодоріжки ще гірша. Буду слідкувати далі.
+54 км виділених смуг для громадського транспорту Києва

КП «Центр організації дорожнього руху» розробило комплексні схеми з впровадження таких смуг на 28 магістральних вулицях Києва загальною протяжністю 54 км.

Цю інформацію озвучив начальник служби організації дорожнього руху ЦОДР Микола Онищенко.

Після погодження в управлінні поліції та затвердженні Департаментом транспортної інфраструктури ЦОДР розпочне роботу щодо встановлення дорожніх знаків та розмітки.

Минулого року Віталій Кличко анонсував 50 км нових смуг і окремо також 50 км смуг виділити делінеаторами як, наприклад, на вулиці Шота Руставелі.

🚎Пасажири Києва🚃
👆 це перший проект рішення Київради, до розробки якого я суттєво долучився. І його проголосували!
А другий "мій" проект рішення, сподіваюсь, будуть голосувати на наступному засіданні. (Я думаю ви здогадуєтесь про що він.)
☝️ перша переможенька)
​​На день державного прапора заснували нову ініціативу - Пасажири Києва!

Громадський транспорт Києва, нажаль, продовжує деградувати і робить це ще швидшими темпами, ніж раніше
- непристойно великі інтервали руху, зупинка під час повітряних тривог, активне використання дизельних автобусів, слабка ремонтна база і далі по списку.

Тому 12 інженерів та активістів (та я зокрема) вирішили об'єднати зусилля і системно працювати над вирішенням проблем громадського транспорту, як вже роблять щодо вело- і пішохідної інфраструктури наші колеги з U-Cycle та Urban crew.

Перша ціль - скасувати рішення щодо зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог як нелогічне і непотрібне рішення, яке підриває довіру до громадського транспорту (якщо вона ще залишилась після 2 зупинок роботи під час локдаунів).

Якщо хочете доєднатись і допомагати рухати громадський транспорт вперед - доєднуйтесь до нашої групи Пасажири Києва.

Кияни - за якісний громаський транспорт!
1. Коефіцієнт озелененості NDVI та зелені зони (існуючі - зеленим контуром, перспективні - фіолетовою штриховкою)
2. Будинки, які мають дуже поганий доступ до існуючих зелених зон, зелені зони (існуючі - зеленим контуром, перспективні - фіолетовою штриховкою) та зелені насадженні по NDVI
3. Середній AQI по станціям за даними SaveEcoBot (2020)
4. Показник забрудненості gamma по водоймам за даними КП "ПЛЕСО"
5. Теплова карта скарг на стихійні сміттєзвалища за даними 1551 та Екомапи
Треба скасувати рішення Ради оборони Києва про зупинку роботи громадського транспорту під час повітряної тривоги.

Зареєстрував петицію. Прошу підтримати її своїм підписом. Там вже 1500 підписів з 6000 необхідних.

https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=10982

Буду дуже вдячний за репост. Так ми можемо швидко зупинити це транспортне свавілля.
🟦 Владу Києва зобов’яжуть облаштовувати наземні переходи: створено проєкт рішення

До Київради подадуть проєкт рішення про створення наземних пішохідних переходів, який розробили депутатка Ксенія Семенова, юристка Марія Куляша та урбаніст Олександр Рак.

🛣 Проєкт декларує пріоритетність наземних переходів і зобов’язує дублювати ними підземні та надземні переходи.

☝️ Відстань між ними не має перевищувати 500 метрів.

Читати новину за посиланням:
https://bit.ly/39N5c8j

Підписатись на @hmarochos